Rusko

Pamiatky Kovrova: zoznam, foto a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto, založené v roku 1778, je centrom Kovrovského okresu v regióne Vladimir, ale oficiálne nie je súčasťou okresu. Prvá osada pred mestom bola postavená na objednávku princa Yury Dolgorukyho v XII. Storočí, nazývala sa Elifanovka (neskôr Epifanovka).

S ľahkou rukou kniežaťa Andrej Bogolyubsky obec bola premenovaná na dedinu Vianoc. V 16. storočí sa obec stala rodinným sídlom princov Kovrova. Bolo to meno nových majiteľov, že obec sa stala známa. Vďaka železnici, ktorá prebieha v Kovrope, sa obchod začal aktívne rozvíjať v meste v roku 1895.

Počas vojnových rokov produkovala zbrojovka Kovrov továrenské zbrane a dodávala ich dopredu. V roku 2011 získal Kovrov štatút mesta vojenskej slávy.

Katedrála premeny Spasiteľa

V starej časti mesta Kovrov môžu turistov nájsť zvoničku premenenej katedrály, ktorá prežila až dodnes. Stojí na vrchole kopca, strmo klesá k rieke.

Vzhľadom na skutočnosť, že zvonica je viditeľná pre ľudí vo vzdialenosti niekoľkých kilometrov, tajne slúži ako značka pre turistov prichádzajúcich z obce Kameškovo smerom na Kovrov.

Budova katedrály bola postavená s peniazmi farníkov na samom konci XIX storočia. Avšak v období hanby pre náboženstvo (tridsiatych rokov) bolo toto náboženské centrum uzavreté sovietskou vládou, bolo čiastočne zničené. Od roku 1934 bola katedrála použitá ako väznica, potom ako sklad. V roku 1991 bol opäť vrátený do diecézy a zrekonštruovaný. Umiestnenie: Pershutova ulica - 28.

Kostol Jána Vojnového

Prvá zmienka o kaplnke sv. Jána z Ríly sa týka XVII storočia. Do konca toho istého storočia bol tento kostol zrušený z neznámych dôvodov a prestal fungovať.

V roku 1780 bolo na území mestského cintorína postavené nové náboženské centrum nazvané Kostol Jána Božieho. Autorom projektu je titulárny poradca A. N. Vershinský, ktorý pôsobil ako provinciálny architekt Vladimír.

Stavba cintorínskeho kostola v Kovrope bola zastavená v roku 1812 a obnovená v roku 1814, keď bol porazený Napoleon Bonaparte. V roku 1929 sa v kostole nachádza autocefalistická komunita.

Kostol Jána Vojaka, patriaci k mestskému cintoríne, bol uzavretý v roku 1934 na žiadosť pracovníkov, ktorí pracovali v továrni na bager Kovrov.

V roku 1994 sa vrátila na vyhlásenie ROC. Počas rekonštrukčných prác našli pracovníci pamätník stojaci na hrobe výrobcu Kovrovského I. A. Treumova. Teraz sa nachádza na najviac čestnom mieste v blízkosti oltára kostola.

Umiestnenie: ul. Pershutov - 4.

Kostol Najsvätejšej Trojice

V roku 1889 bola založená ženská komunita Znamenskaya. V roku 1913 bola zahájená výstavba kostola Života-trvajúca trojica, ktorá mala byť darovaná tejto komunite. Stavba bola dokončená v roku 1918 a súčasne boli postavené kríže.

Toto náboženské centrum však nemohlo fungovať, pretože nemohlo byť zasvätené v čase. Keď sa kostol dostal do kancelárie sovietskej vlády, jeho budova bola okamžite zatvorená a všetky náboženské budovy boli prijaté kanceláriou továrne na kulometné práce Kovrov. V budove bývalého kostola bola usporiadaná kotolňa a toaleta. Cirkev životodarnej trojice sa v súčasnosti rekonštruuje.

Miesto: ulice Pervomayskaya - 28A.

Múzeum zajacov

Milovníci zvierat s dlhým uchom by mali určite navštíviť Kovrovské múzeum zajacov. Prezentované tu približne 1000 kópiíz kovu, skla, porcelánu a iných materiálov. Myšlienka vytvoriť také múzeum nebola vytvorená náhodou: na mestskom erbe sú vyobrazení dva zajace.

Múzeum vzniklo v roku 1999. Deti, ktoré majú dovolené hrať so všetkými exponátmi, ho radi navštevujú.

Miesto: Griboedovská ulica - 117.

Námestie pomenované podľa A.S. Puškina

Prvá zmienka o tomto mieste podľa miestnych písomných prameňov pochádza z roku 1492. Samozrejme, že v tých dňoch nebolo námestie pomenované podľa brilantného básnika, pretože sa narodil oveľa neskôr.

Námestie v tom čase bolo cintorín, kde bol pochovaný syn princa V.A. Kovra. Posledný pohreb bol už uskutočnený v 20. storočí, v ňom spočíva V. A. Degtyarev, návrhár zbrojára.

Správa miestneho múzea vyzvala obyvateľov mesta Kovrov, aby dobrovoľne darovali finančné prostriedky potrebné na to, aby dostali námestie a vážne pozemky na správny poriadok.

Zaujímavosťou je skutočnosť, že v minulom storočí bolo toto námestie detským zábavným parkom, všetky preteky sa demontujú. V parku je pomník A. Puškina.

Miesto: ulice Sverdlov a Pershutova (križovatka).

Pamätník V. A. Degtyareva v Kovrov

Pamätník, ktorý bol otvorený v roku 1954, môže návštevníci osobne vidieť v starej časti mesta Kovrov. Je to jedna z hlavných atrakcií mesta.

Pamätník, ktorý sponzoroval architekt A.P. Giants a sochár M.G. Manizer, je mestským dedičstvom.

V. A. Degtyarev bol vedecký dizajnér pracujúci na vytvorení sovietskych zbraní. On je znázornený stojí na jeho podstavci, v rukách Degtyarev drží kalibru a prípravu budúcich zbraní.

Miesto: Abelman street.

Pamätník vojenských staviteľov

Turisti môžu vidieť túto pomník na ulici Griboedov. Prezentuje sa vo forme obelisku venovaného práci veteránov vojenskej konštrukcie, prácu ľudí, ktorí pomáhali pri aktívnom rozvoji mesta.

Autorom takého pamätníka je autor P. Raskin. V roku 2016 bol v Kovrove nainštalovaný obelisk.

Miesto: Griboedovská ulica.

Chrám Theodore Ikona Matky Božej

Mnohí turisti, ktorí zasiahli stanicu Kovrov, vidia masívny chrám postavený pred touto budovou. Bol tu postavený z dobrého dôvodu, pretože je úzko spojený s železnicou.

V roku 1857 nariadil cisár Alexander II. Stavbu železníc po celom Rusku. Jednou z týchto diaľnic bola cesta "Moskva - Nižný Novgorod".

Na celom svete boli postavené pracovné dielne na opravu železničných koľajových vozidiel a Kovrov tento osud neprepadol.

V roku 1867 podali traja remeselníci na železnici písomnú žiadosť inšpektorovi Moskovsko-Nižného Novgorodu v časti Kaznacheje, v ktorej požiadali o povolenie vybudovať chrám venovaný udalostiam 4. apríla 1866 (atentát na D. Karakozova na Alexandri II.).

Aktívna výstavba sa začala v roku 1868 na osobných úsporách pracovníkov, pracovníkov v miestnej časti železnice. V budúcnosti bol chrám držaný na peniazoch darovaných všetkými rovnakými pracovníkmi.

Po vyhláške z 23.01. V roku 1918 bol úrad oficiálne oddelený od vlády, v Kovrove začali nepokoje. Súčasný archpriest vyzýva svojich farníkov, aby zorganizovali sprievod, ale sovietske vedenie sa naopak stretlo s ohňom a guľkami. Chrám bol čiastočne zničený. Dnes je otvorená pre farníkov a takmer úplne obnovená. Umiestnenie: Maleev Street - 2/2.

Požiarna veža

Táto budova bola postavená v roku 1904. Pre monumentalitu a špeciálnu architektonickú krásu obyvateľov mesta Kovrov sa táto budova nazýva "požiarny zámok".

V tejto budove sa začína história miestnej hasičskej jednotky pozostávajúcej z 40 osôb.

Miesto: Degtyarev ulica - 61.

Horská šírka

Jedným z najzachovalejších a najzávažnejších miest Kovrova je šírka hory - miesto, kde bandit Shirin zvykol s jeho gangom. Na tejto hore zakopal svoj poklad, ktorý nikto iný nemohol nájsť.

V sovietskych časoch prechádzalo na tomto mieste mototrain. Dnes je šírka hory často známa vďaka správam o zločine.

Pozrite si video: Porsche Macan S fl JAZDA - Maroš ČABÁK (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send