Ukrajina

Hlavné pamiatky Ľvov s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Tí, ktorí navštívili Ľvov, boli presvedčení, že ide o moderné európske mesto. Orgány mesta pravidelne prideľujú peniaze na obnovu historických a kultúrnych pamiatok, pretože Ľvov každý rok sa stáva krajšia.

Ľvovské múzeá obdivujú svoje bohaté zbierky a stredoveké hrady a paláce spôsobujú potešenie a obdiv. Aké miesta vo Ľvove sú obzvlášť populárne a aké pamiatky sa odporúčajú na návštevu turistov?

Ľvov Národná akademická opera a baletné divadlo pomenované podľa S. Krushelnytska

Opera vo Ľvove je pozoruhodná svojou krásou a luxusom, pretože jeho sály sú zdobené zlatým a červeným mramorom a na stenách sú plátna známych umelcov, a to ako v divadle, tak aj mimo nich je veľké množstvo soch. Miestni a návštevníci často prichádzajú sem, aby si vypočuli operetu.

Stavba divadla začala v roku 1897 a trvala tri roky. Hlavne peniaze patrónov boli priťahované. Opera bola postavená v duchu viedenskej pseudorenesancie, počas jej výstavby sa používali architektonické štýly ako barokový a renesančný. Divadelný štít je ozdobený sochou Glory so zlatou palmovou vetvou.

Miesto: Liberty Avenue - 28.

Ľvovská radnica

Štvorpodlažná budova s ​​malým nádvorím bola postavená v čase, keď bolo Ľvov hlavným mestom Galície. Teraz vo Ľvove je mestská správa mesta Ľvov.

Ak vyliezate na vrchol budovy, kde sa nachádza pozorovacia paluba, môžete vidieť starú časť mesta. Radnica bola postavená v rokoch 1830-1835. Vysoká budova bola postavená v štýle viedenského klasicizmu z tehál. Veža s hodinami nad radnicou. Umiestnenie: Trhové námestie - 1.

Lviv čokoládová dielňa

Ľvov je všeobecne známy pre výrobu čokolády, už v 19. storočí šéfkuchári z Ľvovského pečiva predávali čokoládové výrobky Európanov, ktoré sa stali slávnymi po celom svete.

Recept je držaný v najprísnejšej dôvere, pretože môžete ochutnať skutočnú čokoládu z Lvova, môžete sa pozrieť len do čokoládovej dielne. Cukráreň veľmi miluje miestnych obyvateľov za to, že v nich môžete posedieť nad šálkou kávy v útulnej atmosfére a vyskúšať neuveriteľne chutné ručne vyrábané čokolády.

Miesto: Serbskaya Street - 3.

Kaviareň "Gasova Lump"

V tejto inštitúcii je vždy hlučné a zaujímavé. Návštevníkom sa ponúkajú rôzne nápoje a jedlá ukrajinskej kuchyne.

Výhodou kaviarne "Gasova Lump" je, že každý môže vidieť a dotýkať sa múzejných exponátov prezentovaných v inštitúcii. Kolekcia petrolejových lámp je preto obzvlášť populárna, z ktorých prvý bol vyrobený vo Ľvove.

Miesto: Virmenska - 20.

Katedrála sv. Jura

Ľvovský gréckokatolícky kostol je unikátne krásna katedrála, na ktorej území sa nachádza veľa zvonica, altánok a ďalších budov. Budova bola postavená v barokovom štýle, bola postavená v rokoch 1744-1770.

Fasáda katedrály zdobí sochy I. Pinzel, M. Filevich a S. Fesinger. Na území oblúkovej katedrály sa nachádzajú komory gréckokatolíckej metropolity, zvonica a záhrada sv. Jura.

Miesto: Námestie sv. Jura - 5.

Latinská katedrála

Toto je hlavná katolícka kostolka mesta, ktorá zdobí sedemdesiatmetrovú vežu z kameňa. Čierna kupola dokončí vežu. Vnútri latinskej katedrály vníma svojou veľkosťou - 67 a 23 metrov, Vo svojom priestore má kubický tvar, steny sú zdobené freskami a ikonami, puchovské stĺpy dokončia výzdobu kostola.

Na území latinskej katedrály až do polovice 18. storočia bolo umožnené pohřbiť ľudí, používajúc staré krypty ako pohrebisko. V pamäti zosnulých v mnohých kaplnkách a katedrále je veľké množstvo plakov, ako aj soch.

Miesto: Katedrálne námestie - 1.

Park "High Castle"

Toto miesto je veľmi milované miestnymi obyvateľmi a turistami, čiastočne vďaka svojej polohe. Park, založený v roku 1835, sa nachádza v samotnom centre mesta Ľvov, ktorý sa tiahne nad mestom, takže každý môže prísť do parku a pozrieť sa na malebnú panorámu okolia z pozorovacích plošín.

Predtým, v mieste, kde sa nachádzajú ruiny, vzrástla obranná pevnosť Danilo Galitsky. Bola to tá, ktorá chránila mesto pred nájazdy mongolských Tatárov.

Parkovisko viac ako 36 hektárovJe rozdelená na horné a dolné terasy. Na poslednom mieste môžete vidieť kamenné levy a pamätníky na počesť vodcu kozákov M. Krivonos a kráľa Poľska Jan III Sobieski. Horná terasa je umelý mohyla, na ktorej je televízna veža (192 metrov) a miestne televízne centrum.

Miesto: Castle Hill.

Pamätník Tarasovi Ševčenkovi

Pamäti slávneho ukrajinského básnika sa nachádzajú takmer vo všetkých mestách Ukrajiny, ale pamätník Ševčenka vo Ľvove, ktorý sa nachádza na Svobode Avenue, vyzerá originálnejšie ako ostatné. Bronzový pamätník dosahuje výšku 4,45 metra a vedľa neho stojí dvanásťmetrová stela. Zobrazuje všetky kľúčové momenty v dejinách Ukrajiny, počnúc obdobiami Kyjevskej Rusi a až do 20. storočia, ako aj postavy veľkej Kobzary.

Sviečka bola vytvorená vo forme vlny z dobrého dôvodu, symbolizuje ukrajinské oživenie a zhora je zdobená obrazom Matky Božiej Orany. Otvorenie pamätníka Tarasovi Ševčenkovi sa uskutočnilo v roku 1992, v roku 1996 bola otvorená stela.

Miesto: Liberty Avenue.

Múzeum piva

Mesto Leo okrem výroby čokolády je známe aj pre výrobu piva. Prvá zmienka o varení sa objavila v roku 1384. Ľvovská továreň bola otvorená v roku 1715. V roku 2005 bolo otvorené prvé múzeum piva na výročie otvorenia pivovaru. Oblasť múzeí je 600 m²Na ktorých je približne 300 exponátov.

Medzi nimi sú staré sudy vyrobené z rôznych materiálov a rôznych farieb, štítkov a fliaš. Turisti majú tiež možnosť oboznámiť sa so starými dokumentmi, ktoré sa týkajú práce pivovaru v Lvivu. Počas turné sa môže niekto dozvedieť o technológii výroby piva, rovnako ako ísť do degustačnej miestnosti a vyskúšať rôzne odrody slávneho nápoja.

Umiestnenie: Kleparovská ulica - 18.

Park pomenovaný podľa Bogdan Khmelnitsky

Rekreačná oblasť - 26 ha, jeho usporiadanie bolo ukončené v roku 1959. Pri vchode turisti očakávajú nádherné oblúky a v blízkosti parku sa nachádza kino, štadión a divadlo pod širým nebom. Park je pozoruhodný tým, že v ňom je železné koleso, z ktorého je viditeľné celé mesto. Hlavná ulička parku pomenovaná podľa Bogdanu Khmelnitsky vedie svojich návštevníkov do Monumentu slávy.

Miesto: Zaritský ulica.

Pamätník Adam Mitskevich

Slávny básnik je považovaný za zakladateľa romantizmu v poľskej literatúre. Na sté výročie Adama Mitskeviča vo Ľvove sa začala výstavba jeho pamiatky v podobe vysokého stĺpca (21 metrov).

Na jeho nohe je postava básnika, vysoká 3,3 metra, vedľa neho je anjel, ktorý zostúpil z neba, aby mu dal lyru. Na vrchole pamiatky je miska s ohňom, ktorá symbolizuje ohnivú silu slova. Na otvorenie pamätníka bol v roku 1904 pozvaný syn poľského génia.

Miesto: Mickiewiczovo námestie.

Galician Square

Námestie získalo svoje meno v 18. storočí, na nejakú dobu sa nachádzali tramvajové trate po tom, ako bol umiestnený galícijský bazár, a po premiestnení na iné miesto sa na námestí položilo malé námestie.

Neďaleko galícijského námestia sa nachádza námestie Svobody a námestie Adama Mickiewicza. Hlavnou atrakciou námestia je pomník zakladateľa mesta Ľvov - Danilo Galitsky. Princ je zobrazený na koňoch, v rohoch podstavca sú zobrazené lvy.

Pamätník pivovarov v Ľvove

Otvorenie pomníka sa uskutočnilo v máji 2011, bolo ho predstavené v deň mesta Lviv jedným z miestnych pivovarov. Bronzová pamiatka je 2,5 - metrovou postavou mnícha - pivovaru, ktorý drží pivo na jeho pleci. Podľa pamätníka miestni obyvatelia kontrolujú svoje hodiny, pretože v hlavni je namontovaný chronometer so šípkami z ocele. Každý deň presne o 17:15 sa v blízkosti pamätníka ozýva hymna pivovarov v Ľvove.

Miesto: Liberty Avenue - 18.

Pamätník Ivana Fedorova

Ivan Fedorov bol zakladateľom knižnej tlače, vďaka nemu sa nakoniec skončila doba manuálneho prepísania kníh. Vďaka prvej knižnej tlačiarni sa objavilo 12 kníh, medzi ktoré patrí aj evanjelium učiteľa a Ostrogova biblia. Pamätník bol otvorený v roku 1977, 26. novembra.

Aby sa zdôraznil fakt, že Ivan Fedorov bol jednoduchý človek, ktorý bol blízko k ľuďom, jeho pamätník nemá podstavec. V pravej strane majstra typografie je kniha. V blízkosti pamiatky je veľký trh, kde si môžete kúpiť tak novú literatúru, ako aj staré a podporované knihy. Umiestnenie: Podvalnáská ulica - 13.

Cintorín Lychakiv

Hřbitov bol založený vo vzdialenom 16. storočí. Bol to jeden z prvých cintorínov, ktoré sa objavili mimo mesto po mŕtvych telo a mŕtvi boli zakázané pochovať v kryptoch a kostolných žalároch. Na území cintorína Lychakovskoye sa nachádza mnoho plastiky, kaplnky, pamätníky, hrobky a krypty.

Miesto: Mechnikovova ulica - 33.

Kaplnka Boimu

Kaplnka bola postavená v 17. storočí ako krypta patóm Boíma. Jedná sa o jedinečnú architektonickú pamiatku, pretože sochárske miniatúry stien zobrazujú hlavné udalosti opísané v Biblii. Baroková kaplnka bola postavená v spojení s vyspelou renesanciou. Výška pamiatky je 14 metrov, má tri úrovne.

Miesto: Katedrálne námestie - 1.

Pin
Send
Share
Send
Send