Francúzsko

Pamiatky mesta Nantes: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeden z najstarších miest vo Francúzsku, Nantes získal svoje meno od dávneho kmeňa, ktorý sa tu usadil pred našou éru. Počas svojej histórie vládol Sasťania a Frankovia, Bretóny a Normani, ktoré ovplyvňovali miestnu kultúru a tradície.

Ak hovoríme o miestnej klíme, leto v Nantes je horúce, pretože blízkosť mesta do Atlantiku a zimy sú dosť chladné. Nie je pre turistov ťažké sa sem dostať, pretože mesto je prepojené vysokorýchlostnou železnicou s takými megalopolizáciami ako Lyon, Marseille, Štrasburg, Paríž. Od Nantes do hlavného mesta sa dostanete za 20 minút.

Nantes je rozdelený na niekoľko historických oblastí, z ktorých väčšina sa nachádza na pravom brehu Loiry. Toto je miesto, kde sa nachádzajú mnohé atrakcie vrátane najzaujímavejších:

Katedrála Petra a Pavla

Rímskokatolícka katedrála Petra a Pavla v meste Nantes je navrhnutá v gotickom štýle. Jeho výstavba trvala viac ako 4 storočia, od 1434 do 1891. Ešte pred zasvätením katedrály v roku 1862 bola katedrála vyhlásená za historickú pamiatku. Vo vnútri môžete uvažovať o niekoľkých hroboch, vrátane kráľa Františka II.

Veže kostola priťahujú pozornosť, jedna z fasád, okná a interiér sú jasné a svetlé. Krypta katedrály, v ktorej je vybavené malé múzeum, pochádza z 11. storočia. Navštívte túto náboženskú budovu úplne zadarmo.

Umiestnenie: 7 Podozrenie Saint-Laurent.

Múzeum Julesa Verna

Každý vie, že Francúzsko dalo svetu množstvo vynikajúcich spisovateľov. Jedným z nich je Jules Verne, ktorého múzeum sa dá navštíviť v meste Nantes. Nachádza sa v krásnej budove z 19. storočia, na brehoch Loiry. Napriek tomu, že spisovateľ prakticky tu nežil, okolie múzea presne odráža svet opísaný maestrom.

Múzeum vystavuje artefakty, dokumenty a rukopisy podpísané spisovateľom. K dispozícii je aj audiovizuálna miestnosť, kde sa môžete nielen oboznámiť s tlačenými materiálmi, ale aj sledovať filmy vytvorené dielami Julesa Verna. Umiestnenie: 3 - rue de l Hermitage.

Múzeum výtvarného umenia

Bolo otvorené v budove, práca Clement Marie Josso, v roku 1900. Táto atrakcia bude pre milovníkov umenia veľmi zaujímavá, a to ako pre stály, tak pre dočasné výstavy.

Ak hovoríme o samotných majstrovských dielach, ich autori sú známi umelci minulosti a súčasnosti: Georges de la Tour a Ingres, Courbet a Picasso, Delacroix, Kandinsky a Chagall.

Umiestnenie: 10 - Rue Georges Clemenceau.

Mayské Breze námorné múzeum

Klasifikovaná ako historická pamiatka, loď "Maie Breze" je prvé námorné múzeum vo Francúzsku, veľmi obľúbené pre turistov. Jeho impozantné rozmery sú impozantné.

Samozrejme, nie všetky časti lodí sú prístupné verejnosti, ale tie najdôležitejšie sú veľmi zaujímavé. V minulosti bola loď používaná na vojenské účely a dnes sa môžete oboznámiť s jej návrhom a životom námorníkov.

Miesto: Quai de la Fosse à Nantes.

Pevnosť bregónskych vojvodov

Toto je posledná, od Atlantického pohľadu, hrad údolia Loiry. Nachádza sa v samom centre mesta Nantes, kedysi dôležitým prístavom, je pravdepodobne najstaršou staveniskou. Pri skľučujúcom vyšetrení sa zdá, že pevnosť je jednoduchá a nezaujímavá, ale jej interiér vás pozve na vzrušujúcu cestu do 15. storočia, počas rozkvetu renesančného štýlu.

Navyše vo svojich 32 izbách môžete vidieť viac ako 850 historických artefaktov z obdobia systému otrokov, z ktorých mnohé boli prinesené z kolónií, ázijských, afrických, latinskoamerických.

Miesto: 4 - Place Marc Elder.

Záhrada Ile de Versailles

Ak chcete vziať dych čerstvého vzduchu a vychutnať si prírodu, v mnohých ohľadoch exotických pre Európu, mali by ste navštíviť túto dominantu mesta Nantes. Koncepcia záhrady bola požičaná od japonských architektov.

Najčastejšie v Ile de Versailles sa nachádza bambusový strom, ktorý prispieva k vytvoreniu špeciálnej japonskej atmosféry. Na záhrade sa nachádzajú farebné jazerá, na brehoch ktorých môžete stráviť príjemný večer s priateľmi. Stručne popíšte záhradu Ile de Versailles - to je perfektná kombinácia francúzskych parfumov a japonského Zenu.

Miesto: Quai de Versailles.

Botanická záhrada

Exkurzia do Nantes nebude úplná, ak navštívite miestne botanické záhrady. Magnóliá, kamélie, exotické skleníky, útulné ihriská sú len niektoré z jej atrakcií.

K dispozícii je aj kaviareň, kde si môžete oddýchnuť a osviežiť, aby ste pokračovali v tejto oáze, kde ste sa utešili. viac ako 150 druhov exotických rastlín, Okrem toho je záhrada vybavená mnohými jazerami, chodníkmi a chodníkmi, pôsobivou zbierkou soch, fontán a vodopádov.

Miesto: Rue Stanislas Baudry.

Ostrov automobilu

Tento zábavný park je múzeum založené na nezvyčajných koncepciách. Umelci Delazier Francois a Pierre Orphis, keď boli usporiadané, prekročili hranice bežných hraníc a vytvorili jedinečné umelecké diela.

Tu môžete vidieť "Veľký slon", "Morský svet" alebo "Strom Nera". Napríklad veľký slon je obrovský drevený automobil (12 metrov vysoký, 8 široký), do ktorého zapadá 49 ľudí. To určite nie je presnou kópiou "slonského sultána", ktorý prehliadal svet v rokoch 2005-2007, ale je veľmi podobný.

Miesto: Parc des Chantiers, Boulevard Léon Bureau.

Pláž La Baule

Vďaka príjemnej atmosfére je pláž La Baule veľmi obľúbená medzi turistami, ktorí chcú relaxovať. Priamo pri mori sa nachádza klasické kúpele a kasíno, kde môžete získať masáže a iné relaxačné procedúry a nadšenci hazardných hier môžu vyskúšať svoje šťastie.

Tu sú veci, ktoré sa tu môžu robiť a outdoorové nadšencov, ako napríklad cyklistika, rybolov alebo plavba. V blízkosti pláže je veľa hotelov ponúkajúcich všetko pre dobrý odpočinok.

Kostol sv. Anny

Muž, ktorý vynašiel kapitána Nema, Michel Strogoff, sa narodil v Nantes a na vrchu sv. Anne mu udelil vyznamenanie. Na jeho vrchu stojí budova postavená v 19. storočí, v ktorej môžete spoznať rukopisy a artefakty, ako aj virtuálne zbierky prezentované na multimediálnych obrazovkách. A ďalšia vec: z tohto kopca sa otvára najlepšia panoráma mesta Nantes, proti ktorému môžete urobiť skvelú selfie.

Ak ste mali dlhšiu dobu pobyt v Nantes, mali by ste navštíviť kaplnku Oratorio a námestie Marechal-Foch, Il Feydo a nový Justičný palác, múzeum Dobre a historické múzeum. Stručne povedané, je zaujímavé tráviť čas v tomto starom francúzskom meste.

Pozrite si video: Porsche 911 Targa4 997 4x4 test - (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send