Rusko

Pamiatky regiónu Vladimir: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Región Vladimir je historicky región patriaci do oblasti Hornej Volhy. Prvé stopy ľudského pobytu na území moderného regiónu Vladimir patria do hornej paleolity. Archeológovia našli obrovské množstvo lokalít patriacich k kultúram Volosovo a Fatyanovo.

Na týchto pozemkoch od dávnych čias žili také kmene ako Murom, Meshchera a Meria. V roku 1108 postavil princ Vladimír Monomák mesto Vladimír na Klyazmektorý sa stal už pod Andrejom Bogolyubským centrom regiónu Vladimir.

V období tatarského jara sa Vladimír stal hlavným náboženským centrom Ruska. Tvorba regiónu Vladimir v moderných hraniciach nastala v roku 1944.

Manor "Undol"

Obec Undol sa spája s menom slávneho ruského veliteľa A. V. Suvorova. Prvá zmienka o nej sa nachádza v písomných zdrojoch napísaných v roku 1611.

K rodine Suvorovov bola dedina postúpená vo VXIII storočí. Po smrti svojho otca sa AV stal majiteľom dediny a panstva v roku 1775. Suvorov. Tu veľký veliteľ miloval odpočívať od mnohých vojenských kampaní. V panstve bola napísaná známa kniha vojenského vodcu "Science to win".

Po smrti Suvorov, v roku 1800 Undol odišiel do svojej dcéry Natalya, ktorá sa ponáhľala vybrať svoj rodový dom do panstva svojho manžela Fetinina.

Dnes v areáli (mesto Lakinsk) turisti vidia niekoľko vysokých lipových drevín, vysadených podľa legendy, dokonca aj A. V. Suvorov a stará budova vidieckeho kostola.

Pamätný dom-múzeum N. E. Žukovského

Turisti môžu nájsť túto dominantu v obci Orekhovo, regióne Vladimir. Múzeum bolo založené v roku 1937 v dome, v ktorom sa v 19. storočí narodil otec ruského letectva, zakladateľ aerodynamiky N. Ye. Zhukovský.

Deti a mládež veľkého vynálezcu sa strávili v tomto dome. Dom susedí s obrovskou rozlohou, v ktorej je park rozdelený, je malý rybník a slnečné hodiny.

Gusev Crystal Factory

Aký druh turistov, ktorí milujú krištáľové sklo, nebudú navštíviť slávnu továreň, ktorá vyrába krištáľ na import a export.

Gusevská krištáľová továreň bola postavená v ďalekom roku 1756, je považovaná za jednu z najstarších rastlín nielen v Rusku, ale aj v Európe.

Na prelome XIX - XX storočia rastlina produkovala obrovské množstvo kryštálu, nemala rovnaké podniky. Jedným z bežných zákazníkov ruského krištáľu je obchodný dom Carl Faberge.

Zariadenie aktívne fungovalo aj vo vojnových obdobiach a uvoľňovalo všetko potrebné vybavenie prednej časti: technické sklo, fľaše, ampulky atď.

Čierna čiarka v závode začala v roku 2008, kedy produkcia začala prudko klesať kvôli kríze. V roku 2012 bola Gusevského krištáľová továreň zatvorená, ale v roku 2013 začala pracovať znova. Dnes je dodávaný do mnohých krajín sveta. Lokalita: Gus-Khrustalny, Prospect 50 rokov sovietskej moci - 8.

Alexander Kreml

Turisti môžu navštíviť túto budovu v meste Alexandrov, tento historický a architektonický komplex je zaradený do ruského Zlatého prstenca.

Pravdepodobne bol Kremeľ postavený v XVI. Storočí ako miesto odpočinku princov a iných vysokých služobníkov ľudí.

Predpokladá sa, že Ivan Hrozný vytvoril svoju slávnu armádu, oprichninu, a práve tu chcel vytvoriť nové hlavné mesto Ruska. Aleksandrovský Kremeľ sa stáva miestom rokovaní medzi zahraničnými veľvyslancami a ruským carom. Po smrti (vraždy) najstaršieho syna Ivana Hrozného, ​​veľký kráľ navždy opustí tieto miesta.

V 17. storočí začala v Kremli začať pôsobiť ženský kláštor, ktorý existoval až do Veľkej októbrovej revolúcie, a keď sa boľševičania dostali k moci, náboženské centrum prestalo fungovať.

Dnes je na území Kremľa múzeum, ktoré môžu navštíviť všetci zainteresovaní turistov. Expozícia múzea zahŕňa rekonštruované sály z obdobia Ivana Hrozného, ​​ktoré úplne zachránili život tej doby a suteréne, v ktorých sa uskutočňovalo mučenie.

Miesto: Alexandrov, Museum Passage, 20.

Katedrála sv. Juraja v Gus-Khrustalny

Nepochybne je zariadenie na výrobu kryštálov hlavnou atrakciou spoločnosti Gus-Crystal. Takýto orientačný bod, ako napríklad katedrála sv. Juraja, tiež nezostáva bez pozornosti turistov.

Katedrála bola postavená v roku 1903 s peniazmi darovaných obchodníkmi Maltsevs.

Autorom tohto architektonického projektu je L. Benoit, jeden z najlepších architektov predvolebného Ruska. Vnútri náboženského centra môžu turistov vidieť obrazy V. Vasnetsova, maľované veľkým umelcom na náboženské témy.

Počas obdobia sovietskej vlády bola katedrála sv. Juraja vážne poškodená, jeho zvonica a kopula boli úplne zničené a samotná budova bola znárodnená pre ekonomické potreby.

Katedrála bola obnovená v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, v súčasnosti je Maltsovské múzeum, ako náboženské centrum už nefunguje.

Umiestnenie: ul. Kalinin - 2 a.

Múzeum drevenej architektúry v Suzdal

Táto historická pamiatka sa nachádza na bývalom nádvorí bohatého roľníka. Prezentuje sa vo forme komplexu, ktorý sa nachádza pod otvoreným nebom, vo forme budov patriacich do XVII-XIX storočia.

Turisti tu môžu vidieť kostoly postavené bez jediného nechtu, navštíviť domy farmárov, kulakov a obchodníkov. Budovy a potreby pre domácnosť tej doby boli schopné znovu vytvoriť remeselníkov a miestnych historikov.

Miesto: Pushkarská ulica - 27B.

Maltsovské múzeum kryštálov

Toto múzeum sa nachádza v katedrále sv. Juraja. Je to jedno z najobľúbenejších miest pre návštevu turistov, cestovanie po regióne Vladimir.

Múzeum bolo otvorené v roku 1983. Vo svojej expozícii viac ako 2000 exponátov: damašky, taniere, poháre, poháre na víno atď. Všetky výstavné predmety boli vyrobené v miestnej továrni. Všetky prehliadky tohto múzea sprevádzajú klasická hudba.

Umiestnenie: ul. Kalinin - 2 a.

Múzeum "Shchurovo Mound"

Keď má človek túžbu ponoriť sa do života starovekého Ruska, mal by prísť do Suzdalu a navštíviť toto veľmi neobvyklé múzeum.

Na území mesta Šchurov sa staré osady nachádzajú v miestach, kde žili Slovania z obdobia Jurij Dolgoruky. Historický film režiséra Pavla Lungina "Cara" bol natočený tu.

Každý turista sa môže priamo zapojiť do interaktívnej lekcie: naučiť sa strieľať luk, variť chlieb v ruskej rúre. Múzeum má kontaktnú zoologickú zónu, kde sa deti môžu zoznámiť s domácimi miláčikmi.

Miesto: Korovniki Street - 2B.

Kláštor Murom Spaso-Preobrazhensky

Toto náboženské centrum je jednou z najstarších budov v krajine Vladimíra. Prvýkrát sa spomína v písomnom zdroji v roku 1096.

V roku 1616 kláštor veľmi trpel z invázie litovských intervencionistov, ktorí ho spravodlivo okradli.

V roku 1636 začala výstavba na území priľahlom k kláštoru, takže sa objavil drevený plot, hospodárske priestory, zvonica a kostolná škola.

V 19. storočí bol drevený plot nahradený kameňom a v blízkosti kláštora bola postavená bratská budova na troch poschodiach. Dnes je toto náboženské centrum funkčným kláštorom.

Miesto: Murom, ul. Lakin - 1.

Suzdal Kremeľ

Miestni historici sa domnievajú, že táto štruktúra sa objavila na území moderného regiónu Vladimíra už v X storočí. Do dnešného dňa Kremeľ prežil takmer úplne v pôvodnej podobe.

Kremeľ sa skladá z:

  • Katedrála narodenia (jedno z prvých kresťanských náboženských centier Suzdal).
  • Biskupské komory.
  • Nikolskaya kostol.
Umiestnenie: ul. Kremlevskaya - 27.

Kostol príhovoru na Nerl

Tento chrám postavil kňaz Andrej Bogolyubov na pamiatku svojho zavraždeného syna Izyaslava. Nachádza sa na brehu rieky Nerl, na malebnej lúke. Budova chrámu je umiestnená na umelom kopci, a to tak, aby jarné centrum nezakopalo náboženské centrum.

Budova má veľmi jednoduchú architektonickú štruktúru, je to klenutý chrám, Jeho steny sú mierne naklonené dovnútra, čo dáva budove ilúziu budovy s vysokými stropmi. Fasáda budovy je ozdobená bielym kameňom, na stenách sú zasvätené viaceré basreliéfy na biblickom kráľovi Davidovi. Lokalita: Bogolyubovo.

Marina a Anastasia Tsvetaev Literárne a umelecké múzeum

Ak sa turisti chcú vrhnúť z moderného rušného života do života 20. storočia minulého storočia, určite budú musieť ísť do mesta Alexandrov.

V literárnom a umeleckom múzeu venovanom sestrám Tsvetaevovi, nachádzajúcemu sa v dome, v ktorom žil Anastasia Tsvetaeva, av susednom dome Lebedevovcov.

Celá expozícia je akoby nasýtená celým životom strieborného veku na zem a múzeum samotné je tajne nazývané múzeum metafor, ktoré je zase spojené s prácou veľkého Marina Tsvetéva.

Poetka mala radosť so svojou sestrou. Počas jej návštevy napísala svoju druhú knihu, Smoke, Smoke and Smoke. Od roku 1982 sa začína oslavovať festival Tsveevovej poézie a v roku 1991 bolo otvorené múzeum.

Expozícia zaberá 6 izieb, obsahuje vzácne fotografie poézie, výklady s kostýmami sestry a starožitný nábytok.

Miesto: Military Street - 2.

Múzeum voskových figurín v meste Suzdal

Táto orientačná značka regiónu Vladimir vo svojej dobe bola prinesená z Moskvy. Prvá výstava voskových figurín v Sokolniki v roku 1990 bola otvorená. Cestovala takmer celý svet a našla ju domov v Suzdalle.

Prvá výstava sa nazývala "História v tvárach". Predstavil postavy sovietskeho a ruského vládcu, s časom, ktorý bol dopĺňaný a dopĺňaný novými exponátmi. Dnes si turisti môžu pozrieť všetky známe verejné osobnosti, ktoré žili v období od IX storočia až do súčasnosti.

Múzeum je zastúpené tromi priestrannými izbami. V ňom môžu turisti vidieť slávnych politikov, vládcov, hercov, básnikov atď.

Umiestnenie: Kremeľská ulica - 3.

Múzeum zajacov

Po príchode do mesta Kovrov môžu návštevníci navštíviť múzeum venované zajacom. Prečo zajac? Áno, pretože toto zviera sa podľa dekrétu Kateřiny II objavilo na znaku mesta.

Múzeum bolo otvorené v roku 1969. Jeho fondy obsahujú až 1000 jednotiek rôznych zajacov, od plyšu po kov. Turisti môžu počúvať príbehy a legendy o šialenom šelme, ak si to želajú.

Miesto: Griboedovská ulica - 117.

Pamätník Yury Dolgoruky v Yuryev-Polsky

Od založenia mesta Yuryev-Polsky princ Yury Dolgoruky, potom v roku 2002 bol v tomto meste postavený pomník z žuly. Autorom je sochár Vladimír Igor Chernoglazov.

Socha kniežaťa je postavená na podstavci: stoja a jeho pravá ruka spočíva na meči, zatiaľ čo ľavica opiera okraj princely plášťa. Dolgoruky hľadá do diaľky.

Dva kamenné levy, "strážiace" sochu, sa stali lojálnymi spoločníkmi princa. Pamiatkový turisti sa môžu nachádzať v centre mesta.

Miesto: Vladimirskaya ulice.

Kostol sv. Kosma a Damian v Murom

Najznámejším orientačným bodom regiónu Vladimir, ktorý by ste mali určite navštíviť, je toto náboženské centrum.

Podľa legendy stojí kostol na mieste, kde bol v roku 1552 kedysi stán Ivana Hrozného, ​​ktorý bol na ceste do Kazaňského khanátu. On prisľúbil postaviť tu kostol na počesť víťazstva.

Medzi miestnym obyvateľstvom je legenda, že kostol bol pomenovaný po dvoch bratoch, ktorí zapálili tatársky tábor, čím pomáhali ruským vojakom získať víťazstvo. Samotní bratia vo vojenskej turbulencii zomreli.

Kostol má 16-strannú kupolu, ktorej výška je 12 metrov. Toto náboženské centrum je známe tým, že má zriedkavú ikonu sv. Mikuláša Wonderworker.

Miesto: Quay street.

Pin
Send
Share
Send
Send