Taliansko

Pisa - známe pamiatky (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Pisa je mesto v Taliansku, ktoré sa nachádza v regióne Toskánsko, vo vzdialenosti desať kilometrov od Ligúrskeho mora. Symbolom mesta je Šikmá veža, ktorá má status Svetového dedičstva UNESCO. V skutočnosti v Pise nájdete množstvo slávnych a hodnotných pamiatok, z ktorých každý prekvapí bohatou históriou a dokonalým architektonickým dizajnom.

Okrem toho história mesta Pisa úspešne začala v 9. storočí pred naším letopočtom, keď Etrusci žili na týchto územiach. K dnešnému dňu prežili rôzne zaujímavé pamiatky, z ktorých každá môže prekvapiť svojou architektonickou veľkoleposťou.

Takže v Pise môžete vidieť tieto pamiatky:

Takže, čo pozoruhodnosť mesta Pisa priťahuje turistov z celého sveta?

Šikmá veža

Šikmá veža v Pise je medzník, ktorý sa objavil v dôsledku vážnej chyby počas stavebných činností. Stavba sa uskutočnila v dvoch etapách, v dôsledku čoho trvalo takmer dve storočia.

Šikmá veža v Pise sa objavila 1360, po ktorom začali pravidelné práce na posilnení objektu. Napriek úsiliu architektov a staviteľov sa Šikmá veža v Pise stále odchyľuje od prirodzenej polohy pri rýchlosti 1,2 milimetrov za rok. Až do pádu veže v Pise, turistov sa bude páčiť miestna atrakcia Miesto: Piazza del Duomo, 56126.

Pole zázrakov

Pole zázrakov (Piazza dei Miracoli) je námestie, ktoré je obklopené múrom. Tu sú štyri atrakcie:

 • Katedrála.
 • Krstiteľnica.
 • Bellská veža
 • Cintorín.

Pole zázrakov bola zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO v roku 1987.

Katedrála v Pise

Stavba katedrály v Pise začala v roku 1063. Od samého začiatku tu bola túžba po organickej kombinácii detailov rôznych architektonických štýlov. Okrem toho sa používali aj islamské črty. Takýto eklektizmus mal zdôrazniť rozsah obchodu v Pise.

Katedrála v Pise bola zasvätená v roku 1118 pápežom Gelasius II, Následne sa uskutočnili početné obnovy, po ktorých bolo možné nájsť určité zmeny.

Miesto: Piazza del Duomo - 56126.

Baptistérium svätého Jána

Baptisterium je jedným z najznámejších pamiatok mesta Pisa. Kultový objekt sa nachádza na centrálnom námestí a je súčasťou architektonického súboru Šikmej veže.

Baptisterium je navrhnuté špeciálne pre obrad krstu. Tradícia navyše existovala od vzdialeného roku 1363. Výstavba trvala viac ako 200 rokov, v dôsledku čoho bola stavba ovplyvnená rôznymi architektonickými štýlmi, vrátane románskeho, gotického.

Baptisterium v ​​Pise je medzi týmito objektmi najväčší vo všetkých častiach Talianska.

Miesto: Piazza del Duomo.

Capitol vlk

Pamätník zobrazuje vlkodlaka o životnej veľkosti. V tomto prípade vlk kŕmi mliekom dvoch detí. Pamätník pochádza z V. storočia pred nl a predstavuje ilustráciu mytologického príbehu o tom, ako vlk napil Rema a Romulusa. Capitoline Wolf - je jedným z najznámejších symbolov celého Talianska.

Miesto: Piazza del Campidoglio - 1.

Arno nábrežie

Námestie Arno je jedným z najatraktívnejších miest na preskúmanie mesta Pisa.

Rieka Arno má nepokojnú a nebezpečnú povahu. Ak chcete skrotiť to, trvalo vytvorenie nábrežia červených tehál a pieskovca. Táto kombinácia okamžite zdôrazňuje pravý duch stredovekej Pisy.

Počas prechádzky pozdĺž nábrežia môžete vidieť rytiersku pevnosť s cimbálmi a opevnené múry, malé kostoly.

Steny mesta Pisa

Opevnenie mesta Pisa predtým slúžilo ako múry republiky. K dnešnému dňu sa stena zachovala vo veľmi dobrom stave napriek skutočnosti, že stavba objektu začala v roku 1155. V rôznych časoch boli dokončené dva systémy vojenských plôch k existujúcej stene. Každých tri stovky metrov boli postavené veže.

Dei Cavalieri Square

Druhým najväčším námeskom v Pise, ktorý sa nachádza v historickom centre mesta, je námestie Piazza dei Cavalieri. Tu sú paláce, kostol sv. Štefana, stredná škola v Pise. Vlastnosti architektonického súboru vám umožňujú pochopiť, aký veľký vplyv má stredoveká architektúra.

Miesto: Piazza dei Cavalieri.

Námestie Duomo

Na námestie Duomo sa nachádzajú pamiatky, ktoré ovplyvňovali monumentálne umenie Talianska v XI-XIV storočí.

V centrálnej časti sa nachádza katedrála Nanebovzatia Panny Márie, ktorá predstavuje zobrazenie islamských, románskych a byzantských štýlov. Dekor má mozaiku, polychrómovaný mramor a bronzové reliéfy.

Okrem toho môžete vidieť aj krstiteľku, zvoničku, cintorín Campo Santo. Každý objekt je úzko spojený so stredovekou architektúrou.

Miesto: Piazza del Duomo - 56010 Pisa PI.

Kostol Santa Maria della Spina

Na brehu rieky Arno sa nachádza kostol Santa Maria della Spina, vybudovaný s najlepšími princípmi gotického štýlu. Vzhľad pamiatok sa týka 1230 rokov.

Vlastnosti architektonického výkonu kostola:

 • Fasáda budovy je vytvorená na základe viacfarebného mramoru.
 • Nika zdobia sochárske obrazy Ježiša Krista, Panny Márie, anjelov.
 • Pravá strana je zdobená kvetinovými ozdobami, malými vežičkami, početnými výklenkami.

V dôsledku toho je kostol jedným z najdôležitejších príkladov architektúry v Pise.

Miesto: Lungarno Gambacorti - 56125 Pisa PI.

Cintorín Camposanto

Pamätný cintorín Camposanto (Holy Land) existuje od roku 1278. Hneď na posvätnej pôde bol postavený cintorín, ktorý bol po krížových výpravách priviazaný na lodi z Jeruzalema. Predtým, než sa pohreb v tejto oblasti považoval za čestný.

V roku 1944 bol americký cintorín zničený pamätným cintorínom, napriek tomu sa úspešne zrealizovali opatrenia na obnovu.

Hřbitov má nasledujúce funkcie:

 • Hlavnou časťou je nádvorie s hrobkami ušľachtilých ľudí zdobených mramorovými sochami.
 • Vo vnútornej časti sú hroby pre bohatých a menej spokojných ľudí.
 • Budova je vyzdobená jedinečnými renesančnými freskami, mozaikami;
 • Základom architektonického štýlu sú gotické prvky.

Pamätný cintorín Camposanto sa vyznačuje hodnotným výkonom.

Umiestnenie: Piazza del Duomo 17, 56126 Pisa Pl.

Palác Agostini

Palác Agostini sa objavil na prelome XIV - XV storočia vďaka reštrukturalizácii niekoľkých stredovekých budov a ich zjednoteniu s jednou fasádou.

Agostini sa vyznačuje týmito vlastnosťami:

 • Clay reliefs.
 • Dvojité a trojité okná lancety oddelené stĺpcami.
 • Kvetinový ornament.
 • Výklenky medzi oknami s ľudskými postávami a symbolmi Agostiniho.

Krása Agostiniho paláca môže oceniť každý turista.

Miesto: 56126, Lungarno Antonio Pacinotti - 26.

Kostol sv. Kataríny Alexandrijskej

Kostol sa nachádza v historickom centre mesta Pisa a pochádza z XIII. Storočia. Rehoľná pamiatka pôvodne patrila rytierom dominikánskeho rádu, ale neskôr bola premenená na farský kostol.

Fasáda je vyrobená z bieleho a sivého mramoru rozdeleného na tri vrstvy. V centrálnej časti nájdete veľkú gotickú ružu. Vo vnútri kostola sú uložené obrazy, oltáre a sarkofágy.

Miesto: Piazza Santa Caterina.

Arsenals Medici

Pôvodne patrili do vojenskej flotily Republiky Pisa. Následne rodina Mediciho ​​vlastnila arzenál, ktorého zástupcovia sa opakovane stali vládcami Florencie.

Dnes sa používajú Medici Arsenals pre námorné múzeum.

Arcibiskupský palác

Arcibiskupský palác je jednou z najvyšších budov v Pise. Jeho stavba mala až do XV storočia. V tomto prípade bol palác postavený na troskách budovy XII. Storočia. Následne sa musel obnoviť palácový komplex, zachovávajúc najlepšie princípy florentského štýlu.

Kláštor svätého Benedikta

Kláštor existuje s 1393, Pôvodne patril benediktínskym mníchom. Avšak v roku 1808 opustili kláštory mníšky, ale neskôr sa k nim vrátili. Teraz boli skúšobné obdobia úspešne prekonané.

V súčasnosti je komplex kláštora zatvorený pre bohoslužby. Budova slúži na konferencie a kongresy nadácie Cassa di Risparmi.

Múzeum Sinopi

Múzeum Sinopi sa nachádza v budove, ktorá bola postavená v polovici 13. storočia. Stavba sa uskutočnila na pokyn pápeža Alexandra IV., Aby sa upevnil zmierenie medzi Svätou stolicou a Pisou. V dôsledku toho bola budova využívaná ako útočisko pre pútnikov.

Budova bola súčasťou nemocnice až do roku 1969. Po vykonaní tejto opravy. Teraz sa miestnosť používa v múzeu, v ktorom môžete vidieť stredoveké obrazy. Poloha: Piazza del Duomo.

Palác Lanfreducci

Palác Lanfreducci - jeden z najzaujímavejších objektov XVIII. Storočia v Pise. Palácový komplex navrhol architekt Cosimo Puliani z Florencie. Súčasne bola úspešne spustená stavebná činnosť na objednávku Františka Landucciho, rytiera Malty.

Mramorová fasáda bola vytvorená s princípmi renesancie:

 • Tri poschodia.
 • Päť okien.
 • Nie priečnik dverí, môžete si prečítať slová Alla Giornata.
 • Hore je balkón s francúzskym oknom zdobený rodinným erbom.

Tento štýl paláca sa dá oceniť aj v 21. storočí.

Pisa je malé, ale zaujímavé mesto v Taliansku, ktoré si zaslúži osobitnú pozornosť turistov.

Pin
Send
Share
Send
Send