Japonsko

Slávne pamiatky mesta Tokio: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Tokio je megapolis, ktorý na jednej strane podmaní nespočetné chrámy a starobylé paláce a na druhej strane sa javí ako moderný kapitál, v ktorom sa nachádza veľa nákupných a zábavných centier, reštaurácií a značkových obchodov.

Mnohí hovoria o Tokiu ako mestu budúcnosti, a to nie je bez rozumu, pretože v ňom je veľa výstavných centier, kde môžete vidieť túto metropolu v budúcnosti. Súčasne obyvatelia mesta Tokio veľmi vážia históriu a kultúru svojho štátu a mesta, pretože často sa môžu v múzeách a výstavných centrách stretnúť.

Palác cisára Japonska

Jedná sa o starú budovu s krásnou architektúrou, ktorej história začína z 15. storočia, Vnútri paláca sa nepreniknú vrtuľníky a pod ním nie sú tunely metra. V East Parku, ktorý sa nachádza hneď vedľa paláca, každý môže chodiť, rovnako ako na nádvorí, ale samotný cisársky dom je pre verejnosť zatvorený.

Obzvlášť krásny park na jar počas kvitnutia slivky a sakury. Môžete tiež chodiť na kamenný most Meganebasi, na oceľovom mostíku Ninjubashi a na strážnej veži Fushimi Yagur.

Okres Ginza

To je bez preháňania najluxusnejšia oblasť v Tokiu, ktorú milujú turistov, pretože na ňom chodí, môžete vidieť nespočetné množstvo odevov, elektroniky a kozmetiky, reštaurácií a kaviarní. Hoci hodnota nehnuteľností na tomto mieste je nereálne vysoká, rovnako ako nájomné, svetové značky považujú za povinné nájsť jeden z ich butikov v Ginze.

V srdci okresu je najstarší boutique Tokio v podobe veže - obchodný dom značky "Wako", ktorá sa považuje za symbol oblasti a predáva príslušenstvo pre najbohatšie šperky, hodinky, tašky a obleky.

Tokio skytree

Je to jedna z najvyšších televíznych veží na svete - 634 metrov spolu s anténou. Zdá sa to pomerne nedávno - 22. mája 2012 sa uskutočnilo veľké otvorenie. Tokio nebeský strom, ako sa nazýva, stráca prednosť medzi vežami sveta iba na stavbu "Burj-Khalifa".

Konštrukcia Tokyo Skytree bola spôsobená skutočnosťou, že prenos signálu Tokijskou televíznou vežou nebol vykonaný až do konca, signály sa nedostali do horných poschodí mrakodrapov. Veža má dve pozorovacie plošiny, ktoré ponúkajú ohromujúci výhľad na mesto, pretože tu môžete často vidieť turistov.

Miesto: 1, 1, 2 Oshiage, Sumida 131, 0045.

Kabuki-za

Divadlo sa nachádza v centre mesta Ginza a je považované za hlavné tokijské divadlo. Farebné scenérie, podivné kostýmy a zaujímavé inscenácie nemôžu len obdivovať. Pre japoncov je Kabuki-za predmetom bezohľadnej pýchy. Nachádza sa v starej budove, ktorá bola postavená v roku 1889.

Napriek skutočnosti, že divadlo je určené na 1964 miest, takmer vždy všetky sú obsadené tak turistami, ako aj miestnymi obyvateľmi, ktorí idolizujú Kabuki-dza. Výkon môže trvať 4-5 hodín, počas prestávky v službách divákov niekoľko divadelných reštaurácií, kde si môžete vychutnať ako pravidelné sendviče a tradičné japonské jedlo.

Miesto: 〒104-0061, 中央 区 Ginza.

Toyota Mega Web

Považuje sa za jedno z hlavných automobilových múzeí sveta a hlavného automobilového múzea v Japonsku. Toyota Mega Web sa umiestňuje ako showroom, kde si môžete prezrieť luxusné a drahé autá vrátane starých modelov svetoznámeho záujmu a je tiež zábavným parkom. Práve tu sa nachádzajú autá budúcnosti, ktoré sú skôr ako lunárny rover pre priemerného človeka

V areáli výstaviska sa nachádza šesť výstav, na ktorých môžete sledovať celú históriu vývoja koncernu a pozrieť sa na vinobranie modelov áut 50 - x 20, ako aj modely, ktoré sa budú vyrábať v budúcnosti.

Miesto: 〒135-0064, Koto, Aomi, 1 - Chome - 3 12.

Disneyland Tokio

Zábavný park bol prvý na svete postavený mimo USA. Disneyland Square - 47 hektárovNachádza sa na pobreží Tokijského zálivu. Park je rozdelený do 7 tematických zón. V "krajine fantázie" sa môžete pozrieť na hrad Cinderella, dieťa slon Dumbo a Peter Pan.

V krajine dobrodružstiev sú dve zóny - prvá je postavená v štýle tropickej džungle a na druhej strane nájdete rôzne atrakcie o "Piráti z Karibiku". Mesto Toonchildren miluje deti, pretože môžu vidieť celú rodinu Donalda Duck, Mickey Mouse a Minnie, rovnako ako všetkých svojich priateľov.

Miesto: 〒279-0031, Urayasu, Maihama, 1 - 1.

Národné múzeum v Tokiu

Najväčšie a najstaršie múzeum v Japonsku, ktorého plocha je 100 tisíc metrov štvorcových. Nachádza sa v malebnom parku mesta Ueno. V národnom múzeu môžu návštevníci vidieť exponáty, ktoré jasne demonštrujú vývojové štádia Japonska od dávnych čias po súčasnosť. Tu nájdete etnografické a historické materiály, zbrane, brnenie, majstrovské diela výtvarného umenia z porcelánu, keramiky a kovu.

Miesto: 〒110-8712, Taito, Uenokoen, 13-9.

Múzeum Edo-Tokio

Toto múzeum prekvapí predstavivosťou turistov svojim vzhľadom. Je jasne viditeľný z plošiny stanice Regoku. Mnohí sa múzeum Edo-Tokio podobá zmrazenému robotovi z známych hviezdnych vojen, pretože stavba stojí na obrovských stĺpoch.

Múzeum je považované za jedno z najvyšších, jeho najvyšší bod je vo výške 62, 2 metre, Na návšteve Edo-Tokio sa môžete nielen učiť kultúru Japonska, ale aj predstaviť si, ako bude mesto vyzerať v budúcnosti. Oblasť múzea - 30 000 štvorcových metrov.

Miesto: 〒130-0015, Sumida, Yokoami - 1 Chome - 4-1.

Kotoku-in Temple

Chrám je známy predovšetkým preto, že vo svojom nádvorí je veľká socha Budhu, ktorá sa nazýva Daibutsu. Výška Budhu - 11, 3 metreso stojanom - 13,4 m, Je vyrobený z bronzu a je hlavným symbolom starobylého mesta Kamakura a národného poklada Japonska.

Miesto: Kamakura, stanica Hase

Ulica gejša

V tejto oblasti nájdete útulné čajové domy a chrámy. V prvej môžete nielen piť čaj, ale aj zavolať gejša. Jedná sa o špeciálne vyškolených umelcov, ktorí rozprávajú turistov o osobitnej kultúre Japonska a tiež učia spôsoby a tradície Japonska.

Geishas majú študentky, ktoré sa nazývajú Mai-ko. Nemôžu byť zmätení s gejšami, pretože nosia kvety vo vlasoch a ich oblečenie s jasnými pásmi otvára ramená a krk.

Miesto: Tōkyō-to, Shinjuku-ku, Kagurazaka - 3.

Asakusa

V špeciálnej oblasti Taito je Asakusa, štvrť, ktorá je už dlho známa ako zábavné centrum. Štvrť je známa pre chrám Senso-ji, ktorý bol postavený na počesť bohyne milosrdenstva Bodhisattva Kannon.

Turisti považujú Asakusu za nevyhnutnú, a to hlavne kvôli tomu, že chrámy nachádzajúce sa na jeho území striedavo držia festivaly raz ročne. Veľké množstvo ľudí odíde do ulíc a drží sprievod, spolu so silnými výkrikmi. Na nosítkach majú božstvo, ktoré žiadajú o dobrú úrodu a oslobodenie od tajfúnov a iných katastrof.

Senso-ji

Považuje sa za jeden z najstarších budhistických chrámov nachádzajúcich sa na území Tokia, jeho názov je preložený ako chrám mladých bledých tráv. Senso-ji bola založená v roku 628 na mieste, kde bola nájdená socha Bodhisattva Kannona.

Chrám v 17. až 19. storočí bol použitý na modlitby vojenskej vlády, ktorá existovala až do roku 1868. Vedľa Senso-ji je obrovské množstvo obchodov so sladkosťami a suvenírmi.

Miesto: 2, Chome-3-1 Asakusa, Taito, 111-0032.

Zberateľ Kristovho vzkriesenia

V Tokiu je aj pravoslávna katedrála, ktorá patrí do japonskej autonómnej pravoslávnej cirkvi. Bol postavený v rusko-byzantskom štýle, obnovenie starého objektu sa uskutočňovalo až do roku 1998. Pravoslávna katedrála má 2000 ľudí.

Vo forme katedrály Kristovho vzkriesenia pripomína kríž s úzkymi krídlami. Vo vnútri steny chrámu nie sú maľované, sú ozdobené ikonami, ako aj kópie diela Nesterov a Vasnetsov. Okná v chráme sú vysoké s vitráže.

Miesto: 〒1-00-0062, Chiyoda, Kanda Surugadai, 4-1-.

Guy Center

Mladí cestujúci by mali určite navštíviť Guy Center, úzku ulicu, ktorá je známa svojimi obľúbenými obchodnými značkami, reštauráciami rýchleho občerstvenia a mnohými nočnými klubmi. Je to veľmi hlučné a zaujímavé, na jeden večer sa môžete stretnúť s predstaviteľmi rôznych subkultúr v farebných šatách.

Miesto: Kabukicho, Shinjuku.

Palác Akasaka

Od roku 1974 je to štátny penzión, kde zostávajú vysokopostavení štátni úradníci, ktorí pricestujú do Japonska na usporiadanie medzinárodných konferencií a stretnutí na štátnej úrovni.

Pôvodne bol palác postavený ako cisársky palác pre knieža, ktorý sa stal dedičom cisára. Rozloha budovy je asi 15 000 metrov štvorcových a na nádvorí sú pešie chodníky. Budova bola postavená v neobarokom štýle a podľa turistov je veľmi podobná Buckinghamskému palácu. V roku 2009 bol Akasaka palác uznávaný ako národný poklad Japonska Lokalita: 〒107-0051, Minato, Motoakasaka, 2 - Chome-1

Tokio House City

Byť v Japonsku, mali by ste určite pozrieť do obrovského zábavného parku v Tokiu, ktorý sa nazýva Tokyo House City. Niektorí ľudia to nazývajú mesto v meste, pretože námestie zábavného centra je naozaj pôsobivé a nachádza sa v centre mesta Tokio. Skladá sa z obrovského štadióna, ktoré hostí majstrovstvá, koncerty a súťaže, kúpeľný komplex Lakva, bowlingové centrum a zábavný park s neopatrne strmými a vysokými diapozitívmi.

Aj v parku je čierne ruské koleso, jedno z druhu. Na území Tokijského hlavného mesta nájdete aj rôzne butiky, obchody a kaviarne, kde môžete stráviť svoju dovolenku s rodinou.

Miesto: 〒112-0004, 文 京 区 Koraku, 1 Chome - 3-61.

Pin
Send
Share
Send
Send