Rusko

Pamiatky regiónu Kostroma - recenzie a fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Kostroma sa nachádza na brehu rieky Volha a vodnej nádrži Gorky, obklopenej lesy všetkými stranami. Toto prekvapivo krásne a starobylé mesto s bohatou históriou je známe každému turistovi, pretože je súčasťou trasy Zlatý prsteň.

On je známy mnohým, pretože je sídlom rozprávkového charakteru - Snow Maiden. Región Kostroma je prekvapivo bohatý na rôzne pamiatky. Medzi nimi sú staroveké majetky, náboženské pamiatky, múzeá, divadlá, rezervácie. Návšteva regiónu Kostroma bude zaujímavá pre turistov všetkých vekových kategórií.

Tu môžete navštíviť miesta ako:

Kostol vyvýšenia kríža

Na konci 18. storočia bol založený kamenný kostol Povýšenia. V kostole sú dva tróny: Svätý kríž a veľký martýr Demetrius z Tesalonice. Keďže kostol bol postavený pre farníkov, je stále otvorený každému, kto sa rozhodol navštíviť toto miesto v Nerekhte.

Miesto: Nerekhta, Gagarin Street - 22.

Kostol Vladimíra Ikona Matky Božie

Chrám bol založený koncom 17. storočia, kedy kráľ prišiel k uctievaniu Fedor Alekseevich spolu so svojimi bratmi, aby uctievali zázračné ikony. Po 100 rokoch bol kostol maľovaný miestnymi umelcami. V sovietskych časoch bol kostol poškodený a obnovenie sa začalo až na konci XX. Storočia.

Teraz je kostol ozdobený päťčlennou katedrálou. Vo vnútri môžete vidieť nástenné maľby Ukrižovania, pohřbu a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Miestni restaurátori obnovili väčšinu cirkvi a maľby. Každý cirkev, ktorý sa ukáže byť v meste Nerekhta, musí navštíviť tento kostol. Umiestnenie: okres Kadyisky, obec Vedrovo.

Nikolskaya kostol

Z archívnych dokumentov možno nájsť zmienku o kostole sv. Mikuláša, založenom v polovici XVII. Storočia. Na základe rozhodnutia Petra I. bolo možné postaviť biely kamenný kostol. A tiež boli zriadené dva tróny: v mene Božích a apoštolov Petra a Pavla. Turista, ktorý navštívil Nerekhtu a navštívil kostol sv. Mikuláša, bude ohromený zvonovou vežou, samotným kostolom, obrazmi od maliarov Kostroma a jednoducho obdivovať povahu tohto regiónu.

Miesto: Volodarská ul. - 1.

Farmu Sumarokovo elk

Loose farma sa nachádza približne dvadsať kilometrov od Kostroma, v okrese Krasnoselsky, v dedine Sumarokovo. Na farme sa môžete dozvedieť všetko o živote týchto úžasných zvierat a čo je najdôležitejšie, môžete ich vidieť blízko a dokonca ich kŕmiť.

Po stretnutí s dospelými jednotlivcami sú hostia vedený do voliéry s elkami. Všetky losy na farme sú prakticky krotké a ľudia sa nebojí. Na farme si môžete vyskúšať lahodné mlieko a kúpiť ho, hoci je to dosť drahé.

Miesto: Sumarokovo.

Kazaňská katedrála v meste Nerekhta

Nerekhta je jedno z najzaujímavejších miest regiónu Kostroma. Podľa počtu atrakcií sa môže s Kostromou spýtať. Návšteva mesta Nerekhta bude zaujímavá pre všetkých turistov, hoci väčšina pamiatok má náboženský charakter a význam.

Kazaňská katedrála je povinná navštíviť turistov. Vznikla v XVIII. Storočí, v súčasnosti katedrála nefunguje. Vysoká zvonica katedrály je súčasťou programu exkurzie. Lezenie po zvonici, môžete obdivovať mesto z vtáčej perspektívy.

Miesto: Lenin Street - 2.

Rezervácia "Kologrivský les"

Táto rezervácia bola raz rajom pre zvieratá a vtáky. Ale v sovietskych časoch bola väčšina rezervy zničená. K dnešnému dňu boli zachované dve cesty pre turistov, ktorí sa rozhodli navštíviť toto miesto.

Tu nájdete storočne staré smrekové, lišajné, boborové jazerá. Nedávno sa chovným zvieratám podarilo zaplaviť tento les, ale vedenie nezasahuje do ekosystému. Šťastní tí, ktorí vidia v rezervách kancov, medveďov alebo vlkov.

Katedrála nanebovstúpenia

Turista, ktorý sa zaujíma o pravoslávnu kultúru, musí navštíviť katedrálu Nanebovzatia v meste Kologriv v regióne Kostroma. Je to chrám so zvonicou. Bol postavený v roku 1807 s peniazmi farníkov. Vnútri nie je katedrála nič zvláštne, ale architektúra sama stojí za to, aby si vzala fotografiu na pozadí.

Miesto: Kirov ulica - 7A.

Láska strom

V regióne Kostroma sa nachádza prekrásne mesto Makarjev s jeho architektúrou a prírodnými pamiatkami. Napríklad na území Victory Park nájdeš bicie výročnú borovíc. Korene stromu bizarne vyčnievajú zo zeme, a to samé je impozantné pre svoju pôsobivú veľkosť. V Makarívi nie je ani jedna svadba dokončená bez návštevy tohto miesta. Preto je pre novomanželov tradícia navštíviť tento "strom lásky".

Poloha: ulica Lower Quay.

Svätý zdroj "12 kľúčov"

V lese, kde sa nachádza rieka Čierny luk, je svätý prameň. Existuje legenda, že tu už dávno stál kláštor, ktorý raz prešiel do podzemia a po chvíli sa tam objavili žiarivé svetlá. Ľudia sa zaujímali o tento zázrak prírody a začali tam chodiť a modliť sa. Vyskytlo sa 12 prúdov, ktoré zosobňovali 12 svätých žijúcich v tomto kláštore.

Turisti sa dnes tešia na návšteve tohto miesta, a to najmä preto, že pre pohodlie obyvateľov a návštevníkov, ktorí sa rozhodli navštíviť tento zdroj, postavili priechody so zábradlím. Dokonca aj v horúčave vody zostáva chladno, ale ten, kto sa odváža plávať na svätej jar, bude zdravý a nájde šťastie. V zime zdroj nezmrazí.

Múzeum "Rozprávka"

Vedľa Makarjevského kláštora sa nachádza obytná budova s ​​brezovým plotom a vežou. Tu môžete vidieť fotografie z drôtu, pozrieť si fotografie a kresby toho, čo toto mesto vyzeralo na konci 18. storočia 20. storočia, a tiež zistiť, ako to bolo v týchto storočiach. Miesto je obľúbené pre turistov.

Lokalita: obec Makaryevo, 200 m západne od kláštora.

Pštrosí farma

Na farme môžete vidieť aj dospelé pštrosy a mladé zvieratá. Sprievodca rozpráva príbeh o výskyte týchto vtákov, môžete ochutnať pštrosie vajcia a vyskúšať mäso tohto vtáka. Odvážni turisti sa ponúkajú kŕmiť pštrosy, a tiež na farme si môžete kúpiť svoje perie, vajcia a smotanu na báze pštrosieho tuku. Okrem pštrosov sa môžete pozrieť na kurčatá, sliepky, bažanty a pávy.

Miesto: Makarajov.

Paisievo-Galichsky Nanebovzatia Panny Márie

Stavba sa začala v 15. storočí, keď bol na mieste, kde stojí kláštor, navštívil boier Ovin a dvaja anjeli s ikonou Najsvätejšej Panny Márie. Táto ikona je stále v kláštore. V deväťdesiatych rokoch minulého storočia bol kláštor obnovený. Územie je vybavené ďalšími kláštormi a v poledne môžete počuť zvončeky, ktoré sa podobajú takmer hodinám v hlavnom meste.

Miesto: Galich, ulice Uspenskaya - 11.

Múzeum-rezervácia Ostrovský

V regióne Kostroma sa nachádza obec Shchelykovo. Tento šľachtický majetok sa nachádza 120 kilometrov od regiónu a je spojený so životom ruského spisovateľa. Pri pohľade na ňu sa turista zdá byť premiestnený v čase, keď bolo 19. storočie vonku. Podujatia na tomto mieste sú plné: majstrovských tried, zaujímavých sviatkov, exkurzií a tematických programov. V mestách svojej rodnej krajiny je všetko, čo potrebujete pre skutočného turistu.

Miesto: okres Ostrovsky, obec Shchelykovo.

Galich jazero

Toto je najväčšie jazero v regióne ohraničené jemnými kopcami, ktoré ukazujú turistický pohľad na krásny pokojný výhľad. V strede jazera sú kľúče. Samotné jazero nie je hlboké; 2 metre, Miesto je vhodné na rybolov koridorov a malebná krajina zanechá na tomto mieste dobrý dojem.

Požiarna veža


Symboly Galicha v regióne Kostroma sú drevenou žltou vežou v žltej farbe. Kedysi boli drevené budovy mesta vystavené častým požiarom a bolo potrebné, aby niekto sledoval situáciu požiarov. Preto koncom 19. storočia bola postavená dvojpodlažná budova s ​​vežou. Hasiči vždy zabránili výskytu požiaru a upozornili celé mesto o katastrofách.

Miesto: Revolution Street - 7.

Obec Shablovo

Toto je rodné miesto sedliackeho umelca Efim Chistyakov. Akonáhle sa turista ocitne na tomto malebnom mieste, bude prevezený do sveta rozprávok. V Chistyakovskom múzeu môžete vidieť jeho hračkárske postavy v podobe rozprávkových postáv, maliarov umeleckého umelca a zoznámiť sa s jeho prácou. Tu sa môžete spojiť s prírodou a zabudnúť na všetky problémy životného sveta.

Sprievodcovia vám povedia nielen o živote umelca, ale aj o programe a zaobchádzate s naozaj lahodným roľným jedlom z ruskej kachle. Obec bude jednoducho ohromiť turistov a bude sa môcť oddýchnuť v malebnom regióne Kologrivského štvrti.

Napriek tomu, že v regióne Kostroma nie sú žiadne veľké mestá, prekvapí sa množstvom atrakcií. Ak navštívite najzákladnejšie z nich, bude to trvať viac ako jeden deň. Nemali by ste sa obmedzovať na videnie Kostromy, pretože v každom meste Kostroma nájdu turistov úžasné a zaujímavé objavy.

Pin
Send
Share
Send
Send