Rusko

Pamiatky mesta Azov: recenzie a fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Azov je pohodlne umiestnené v regióne Rostov na brehu rieky Don. Napriek tomu, že Azov nie je regionálnym centrom, láka turistov s jeho pokojom, bohatou históriou, ktorá sa datuje viac ako pred X storočím, fascinujúcou prírodou a zaujímavými pamiatkami známymi po celom Rusku.

Každý rok stovky milovníkov ruskej krásy prídu do Azov, aby videli veľkosť architektonických pamiatok, prechádzali po tichých uliciach a užívali si malebného pohľadu na rieku Don a Azovka.

Z tohto článku sa dozviete zaujímavé pamiatky tohto úžasného mesta ako:

Mestské múzeum Azov

Na Moskovskej ulici, v tieni vysokých stromov, sa nachádza jedno z najzaujímavejších múzeí mesta - mestského múzea miestneho dejín, ktoré v roku 2017 oslavuje svoje 100. výročie. Azovský múzejný komplex patrí medzi desať najväčších múzeí v ruskom juhu a je známy ako centrum archeologického výskumu. Zbierka má viac ako 360 tisíc exponátovNiektoré z nich sú staré 250 miliónov rokov. Tu sa história, paleontológia, archeológia a umenie prelínajú. Pýchou zbierky sú skelety dinotermy, ktoré žili v regióne Azovského mora pred viac ako 8 miliónmi rokov, mamú, kaukazská elasmotheria.

Okrem paleontologickej zbierky je mestské múzeum známe svojimi archeologickými nálezmi reprezentujúcimi kultúru národov regiónu Don v rôznych časoch. Tu nájdete uniformy vojakov z Chazaru a gréckych amfor a normanské náramky. Pýchou zbierky je expozícia predstavujúca zlaté poklady nomádov, skýtske veci a zbrane. Lokalita: Moskovská ulica - 38/40.

Pevnosť Azov

Na ľavom brehu Donu sa nachádza azovská citadela, ktorá v dávnych dobách odrážala obliehanie Turkov a nomádov. V dnešnej dobe zostali len ruiny z kedysi nádhernej stavby, ale aj v pamäti bývalej slávy Azovskej pevnosti. Turisti túžia vidieť tu pozostatky zbraní v medzerách, hrubé kamenné steny.

Miesto: janovská ulica.

Práškový pivnica

Jednou z budov, ktorá zázračne prežila z doby Kataríny, je práškový pivnica Azov, postavený v roku 1770. Táto pamiatka je súčasťou súboru historicko-archeologického a paleontologického múzea mesta. Akonáhle bola postavená drevená budova na uskladnenie sudov střelného prachu.

Po rozpadu bola pivnica demontovaná av roku 1799 prestavaná z tehál a bezpečne spevnená hlinou, živicou a trávou. Začiatkom 20. storočia bola budova využívaná na uskladnenie jedla. Teraz bola pivnica obnovená a prijíma návštevníkov.

Umiestnenie: ul. Lermontov.

Pozorovacie paluby

Trochu napravo od Azovskej pevnosti sa nachádza pozorovacia paluba, ktorá otvára pohľad na rieku Don. Byť na vrchole stránky môžete dýchať čerstvý vzduch, vychutnať malebnú krásu mesta a potom ísť po schodoch na pláž. V jasnom počasí sa otvára obzvlášť krásny výhľad.

Umiestnenie: ul. Molokova Spusk - 3.

Mlyn obchodníka N.N. Bulanov

Na križovatke ulice Mira a Zoya Kosmodemyanskaya Avenue sa nachádza budova z roku 1905 - Bulanovo mlyn. V čase vojny bola drevená stavba dôkladne zničená a až v roku 1950 začali pracovať na obnovení mlyna. V dnešnej dobe ide o murovanú budovu: samotný mlyn, dvojpodlažné a jednopodlažné budovy, ktoré ju susedia.

Miesto: Mira Street - 43.

Alekseev brány

Pamiatka sedemnásteho storočia. Alekseevské brány sú neoddeliteľnou súčasťou pevnosti Azov na južnej strane. Toto je jediná sada 11, ktorá prežila do našej doby. Spočiatku brána bola postavená z dreva, ale po čiastočnom zničení prestavaných, pomocou kameňa a tehál.

Dnes je Alekseevskie Vorota pamiatkou kultúrneho dedičstva. Ak chcete dať oblúku majestátny pohľad na steny brány, bolo rozhodnuté nainštalovať niekoľko pamätných dosiek.

Pamätník Petra I.

V roku 1996 akademik Komov OK na území mesta na bulvári Petrovský bol postavený pomník veľkého Petra. Bronzová socha vysoká 3 metre namontovaná na dva metrový žulový podstavec.

Veliteľ je pozoruhodný vo svojej veľkosti a sile napriek tomu, že je zobrazený vo veku 22 rokov. Petrov pohľad smeruje k pevnosti, ktorú kedysi vykolejil. Obraz sily a sily je prepojený s neskúsenosťou mladých rokov.

Miesto: Petrovsky Boulevard.

Chrám Ikony Matky Božej Azovskej

Všetci pravoslávni obyvatelia a mestskí turisti sa zhromažďujú pod ich oblúk chrámom Ikony Azovskej matky. Požehnanie pre vytvorenie chrámu bolo prijaté v roku 1993 a od roku 1996 sa začala projektová a stavebná práca na jeho výstavbe, ktorá trvala 10 rokov. V roku 2007 bol na zvonici kostola postavený zvon nazývaný "kniežaťa Vladimíra", ktorý daroval cirkvi guvernér regiónu Sverdlovsk Chub V.F. Až do roku 2009 sa naďalej zaoberal výzdobou chrámu. Dnes môže chrám Ikony Azovskej matky Božie dostať súčasne až 300 farníkov.

Miesto: Makarovskij - 25.

Kostol Najsvätejšej Trojice

Ďalší chrám tohto úžasného mesta sa nachádza na ulici Moskovská. Toto je chrám v mene Životvornej Trojice. Vďaka úsiliu miestnych obyvateľov a odvolaniu sa na Moskovský patriarchát v roku 1989 sa Azovská administratíva rozhodla vybudovať pravoslávnu cirkev.

Po dlhých rokovaniach na jar 1991 bol položený prvý kameň a stavba kostola začala. Až do dnešných dní tu bola stavba a dekorácia. V kostole Svätej Trojice je inštalovaný päťvrstvový vyrezávaný ikonostas, v kostole sú múry, v nedeľnej škole a v stredoveku pracuje ortodoxné mládežnícke centrum.

Miesto: Moskovská ulica.

Pamätník dobyvateľov vesmíru

Od roku 1969 je zdobený vchodom do mestského parku pamätník dobyvateľov priestoru. Socha je vyrobená z bronzu a stelesňuje dosť zaujímavú myšlienku sochára. Priblíženie sa k pamätníku uvidíte mladého páru, ktorý sa snaží zdvihnúť. A ruky, tváre a oči mladého muža a dievčaťa sú nasmerované na oblohu. Je zaujímavé, že kompozícia má iné meno - "Duše lietajúce do raja". Takto prezývaná pomenovala kvôli svojej polohe v blízkosti mestskej nemocnice.

Miesto: Petrovsky Boulevard - 44.

Pamätník Boyar Shein

Socha štátniku, boyara, spojenca Petra Veľkého a ruského generissima Sheina AS bol inštalovaný sochár Mokrousov v Azove v roku 2009. Päťmetrová pamiatka dokonale dopĺňa zloženie historického centra mesta. Šabľa, ktorú drží vo svojej ruke, pripisuje veľkoleposť bronzovému Sheinuovi.

Miesto: Moskovská ulica - 23.

Pamätník "Padl za vlasť"

Väčšina ruských miest sa môže pochváliť pamätníkom spomienok na padlých vojakov počas Veľkej vlasteneckej vojny. Azov nie je výnimkou. Pamätník bol otvorený 9. mája 1971.

Urbanistická kompozícia je večný plameň, masový hrob a dve žuly z žuly. Na stelách sú umiestnené basreliéfy bojovníkov. Šálka ​​večného plameňa je hviezda so zeleným vavrínovým veniecom. Každý deň v deň veľkého víťazstva zhromažďuje komplex slávy tisíce ľudí.

Miesto: Vítězné námestie.

Všetky majestátne pamiatky a stavby Azov hovoria o rôznych udalostiach. Prechádzky po meste sa môžete ponoriť v čase Petra I. a premýšľať o smutných rokoch Veľkej vlasteneckej vojny. Tichá atmosféra ulíc umožní turistom prestávku od šialeného rytmu megalopolisov a ponorí sa do atmosféry histórie a ticha. Ak navštívite Azov na dovolenke, zúčastníte sa zaujímavých vystúpení, ktoré mesto každoročne organizuje pre obyvateľov a turistov.

Kaplnka Lukáša Vojno-Yasenetskyho

V Azovskej centrálnej nemocnici za jeden rok bola postavená kaplnka na počesť slávneho chirurga arcibiskupa Luka. Neskôr bola budova poškodená, kríž a kupol boli odstránené a kaplnka bola prispôsobená pre potreby nemocnice. Ale v roku 2003 s podporou hlavného lekára nemocnice a obetí farníkov bola kaplnka opäť obnovená a zasvätená. V súčasnosti sú dvere kaplnky otvorené všetkým návštevníkom.

Miesto: Petrovsky Boulevard.

Pamätník kozákov-hrdinov prvej svetovej vojny

V mestskom parku stojí štyri-metrové zloženie určené kozačským hrdinom. Na pozadí St Georgeského kríža, ktorý bol udelený za osobnú statočnosť v boji, sa hrdinne postaví postava bronzovej vojny. Pamätník bol postavený na žulovom podstavci, ktorý bol prenesený z Karelia.

Miesto: ul. Petrovsky Boulevard.

Umelecká a výstavná sieň "Patron"

Známe maľovanie za prijateľné ceny môžu navštíviť hala "Patron", ktorá sa nachádza v pokojnom centre mesta a pôsobí viac ako 20 rokov. Tu sú pravidelne organizované výstavy v rôznych oblastiach a témach. V roku prešlo viac ako šesť výstav. Výtvarná a výstavná sieň aktívne spolupracuje s umeleckou školou a umeleckou školou a realizuje svoje zábavné tvorivé aktivity.

Umiestnenie: Leningradská ulica - 86.

Pozrite si video: SWISS MISHAP (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send