Francúzsko

Čo vidieť v Lyone: zaujímavosti a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Lyon je jedno z najzaujímavejších miest vo Francúzsku, považované za hlavné mesto slobodomurárstva a ezoterického života. História mesta sa aktívne rozvíja už viac ako päťsto rokov. V dnešnej dobe môžu turistov nájsť fascinujúce múzeá umenia, zábavné zariadenia, zelené parky a očarujúce nábrežie.

Mnoho miestnych atrakcií je zahrnuté v oficiálnom zozname UNESCO. Lyon je obchodné, hospodárske a priemyselné centrum Francúzska už viac ako päťsto rokov. V noci je krása miestnej architektúry ešte viac zdôraznená ideálnou realizáciou nočného osvetlenia.

Každý návštevník môže byť inšpirovaný zoznámiť sa s nasledujúcimi hodnotnými pamiatkami:

Takže, čo priťahuje miestne turistické atrakcie?

Bazilika Notre-Dame de Fourviere

Bazilika sa nachádza na vrchole kopca, ktorý sa rozprestiera nad Lyonom. Náboženský objekt kombinuje najlepšie princípy neo-byzantského a románskeho štýlu.

Na výstavbu trvalo niekoľko desaťročí (1872 - 1896 rokov). Na realizáciu projektu boli použité občianske prostriedky. Záverečná práca bola ukončená v roku 1964 po úspešnej realizácii interiérovej výzdoby, ktorá zahŕňa mozaiky, farebné sklo, sochy.

Miesto: 8-Place de Fourvière, 69005 Lyon.

Bellecour Square

Belcourt je jednou z najväčších peších oblastí v celej Európe. Dĺžka je 310 metrov, šírka 200. Tu začínajú hlavné ulice rezidenčného štvrte:

  • Republic Street, ktorá vedie k radnici.
  • Ulica Victor Hugo, ktorá vedie k mestskej stanici.
  • Ulice pomenovaná prezidentom Edwardom Herriotom, známym pre módne butiky.

Na námestí môžete vidieť niekoľko soch, jazdecký článok francúzskeho kráľa Ludvíka XIV. Krása štvorcového súboru spôsobuje iba tie najlepšie dojmy.

Ružová veža

Jednou z najznámejších pamiatok mesta Lyon je Ružová veža, ktorej stavba sa začala v 17. storočí.

Vo veži je krásne zdobené schodisko s klenutými polkruhovými oknami. Vrchol je ozdobený mimoriadnymi zubami. Tento architektonický dizajn obdivuje každý, kto vidí orientačný bod.

Ružová veža je symbolom Lyonu, ktorý je viditeľný na pohľadniciach mesta.

Miesto: Staré mesto.

Katedrála Jána Krstiteľa

Bola postavená katedrála Jána Krstiteľa pred viac ako 1000 rokmi a dnes dokonale dopĺňa staré mesto Lyon.

K náboženskému objektu patria prvky románskeho a gotického. Prvými komponentmi sú spodná časť asp, dve kaplnky, loď, prechádzajúce priečne. Nižšie uvidíte malé vyrezávané medailóny s rôznymi znakmi zverokruhu a obrazmi terénnych prác.

Katedrála získala ďalšiu majestátnosť vďaka vysokým stĺpom a okrúhlym oknami, ružiam a oknami s oknami so stredovekými udalosťami.

Fasáda veže katedrály je zdobená kvetinovými ozdobami, medzi ktorými sú viditeľné aj kapustové listy.

Budova je zariadená funkčným orlojom, ktorý umožňuje rozpoznať tieto údaje:

  • Presný čas.
  • Poloha slnka a mesiaca.
  • Východ slnka najjasnejších hviezd.

Katedrála sv. Jána Krstiteľa je dôstojným náboženským orientačným bodom v Lyone.

Miesto: Place Saint-Jean.

Bartholdi fontána

Bartholdi je fontána, ktorá sa nachádza na jednom z hlavných námestí v Lyone. Medzník sa objavil vďaka talentovanému architektovi Frederickovi Bartholdiovi, ktorý vyhral v roku 1857. Otvorenie fontány sa však vyskytlo až v roku 1892, po ktorom sa objekt zachoval v pôvodnej podobe. V roku 2005 bol osvetlovací systém realizovaný s cieľom zdôrazniť sochársku skupinu. Bartholdi Fountain je slávna historická pamiatka vo Francúzsku pod ochranou štátu.

Dom advokátov

Dom advokátov je jednou z najznámejších atrakcií v okrese Saint-Jean. Dom zahŕňa niekoľko budov rôznych storočí.

Stavebné činnosti začali na začiatku štrnásteho storočia. Toga sa objavila len vo východnej časti budovy.

Čoskoro je budova pripojená k budove pozostávajúce z troch galérií. Každý objekt je zdobený štyrmi arkádami vytvorenými v toskánskom štýle.

Stavebné činnosti boli úspešne ukončené v roku 1528. Nasledujúce tri storočia sa však dostali do viacerých divízií a spojení domu. Budova sa však začala zrútiť.

V roku 1968 sa Dom právnikov stal historickou pamiatkou. V roku 1969 sa podarilo zachrániť orientačný bod od zničenia kvôli advokátskej asociácii. Múzeum miniatúr v súčasnosti pracuje v dome. Umiestnenie: Rue Saint-Jean Street, zastávka Vieux Lyon.

Kaplnka obetí revolúcie

Kaplnka je spojená s buržoáznou revolúciou. Mnohí obyvatelia Lyonu boli proti revolučným udalostiam. V dôsledku toho sa Dohovor rozhodol zničiť celé mesto. Ako výsledok okolo 2000 ľudí bolo zastrelených, V pamäti tragickej udalosti sa objavila kaplnka obetí revolucie, ktorej oltár vznikol z lebiek a kostí popravených ľudí. Návšteva kaplnky vyvoláva zvláštny dojem.

Palác Saint Pierre

V paláci Saint-Pierre sa nachádza múzeum výtvarného umenia, ktoré existuje od roku 1801. Práve tu môžete vidieť najlepšie maľby európskych umelcov XVII. - XX. Storočí. Okrem toho môžete oceniť prácu majstrov mnohých umeleckých škôl. Čas od času sa v múzeu konajú výstavy venované talentovaným súčasným umelcom.

Budova zachovala svoj interiér od vlády Ludvíka XIV. Palác Saint-Pierre prekvapí šľachtickými a elegantnými bankovkami. Múzeum má aj malú záhradu a terasu s kruhovou fontánou. Návštevníci môžu tiež navštíviť útulnú kaviareň.

Radnica v Lyone

Radnica v Lyone sa nachádza v trojpodlažnej zámockej budove, ktorá bola predtým palácom hotela de Ville. Stavba budovy klesla v rokoch 1646 - 1651.

Zámok sa nachádza na dvoch historických námestiach: Terro a Comedy. V dôsledku toho si návštevníci môžu navštíviť kanceláriu starostu a oceniť architektonický dizajn budovy a vychutnať si prechádzku historickým centrom mesta Lyon.

Miesto: 1 Place de la Comédie.

Starožitné divadlo na kopci Fourviere

Staroveké divadlo, ktoré sa nachádza na kopci Fourviere, je jednou z najstarších v Galii. Zahŕňa amfiteáter a Odeon, kde sa uskutočnili rôzne predstavenia pred dvoma tisíckami rokmi.

Výstavba sa začala v roku 15 pnl, keď boli pravidlá cisára Augusta.

Spočiatku bolo na kopci postavené klasické 90 metrové divadlo. Potom sa v 2. storočí nášho letopočtu dokončil tretí rad tribunov a priemer sa zvýšil na 108 metrov s očakávaním 10 tisíc divákov.

Odeon bol umiestnený vedľa amfiteátra a bol určený pre 3 000 divákov, Vzhľad strechy nad Odeonom umožňoval v akomkoľvek počasí konať koncertné udalosti.

Umiestnenie: 17 Rue Cleberg.

Traboule

Traboul je krytá ulica, ktorej vstup je zatvorený dverami. Ulica prechádza pod domom, potom ide do dvora a prechádza cez opačnú stranu. V dôsledku toho môžete zadať jednu ulicu, exit - naopak. Trabuli pozostávajú z tmavých priechodov a strmých schodísk, v dôsledku ktorých sa výrazne zvyšuje riziko straty.

V Lyone je niekoľko stoviek traubélov. V súčasnosti sa môžete prechádzať cez krytú ulicu až do 21:00.

Kostol sv. Niziera

Kostol je postavený v gotickom štýle a jeho stavba sa datuje do V. storočia. Saint-Nizier sa nachádza hneď vedľa námestia Place Terro.

História náboženského objektu bola ťažká. Kostol musel byť mnohokrát prestavaný a prestavaný. Napriek smutným skutočnostiam kamenný obklad stále dáva veľkú krásu kostola. Kláštor je rozpoznateľný nielen pre miestne obyvateľstvo, ale aj pre turistov vďaka rôznym gotickým hrádzi. Poloha: 1 Rue Saint-Nizier.

Výmena budov

Výmena budovy je jednou z najkrajších pamiatok mesta Lyon. Spočiatku sa na mieste výmeny nachádzala budova, ktorej vek presahoval 100 rokov. Budova bola však prestavaná v polovici 18. storočia. Na realizáciu projektu bolo niekoľko starých domov zničených.

V súčasnej dobe Burza budovy prekvapuje svojou krásou, ktorá sa prejavuje pôsobivými dverami, medailónmi a portréty. Zvlášť dôležitá je povrchová úprava z vyrezávaného kameňa.

Výmenná budova zohráva hlavnú úlohu a je medzníkom.

Poloha: 2 - Rue de la Loge.

Fourviere Tower

Fourviere - kovová veža, ktorá je presnou kópiou tretej vrstvy Eiffelovej veže. Fourviere sa nachádza na rovnakom kopci, ktorý je najvyšším bodom v Lyone.

Rozmery objektu príjemne prekvapené: výška je 85,9 metrov, hmotnosť - 210 ton.

Od roku 1953 sa veža používa ako ORTF anténa.

Miesto: Montée Nicolas de Lange.

Park "Golden Head"

Golden Head je mestský park nachádzajúci sa v severnej časti mesta Lyon. Otvorenie sa uskutočnilo v roku 1857. Odvtedy je park jedným z najväčších vo Francúzsku.

Názov je kvôli legende, že na území je pochovaná zlatá hlava. V archívoch nájdete aj príslušnú zmienku.

Oblasť komplexu parku je 117 hektárov. Golden Head zahŕňa:

  • Jazero je 16 hektárov.
  • Malá zoologická záhrada.
  • Botanická záhrada, ktorá má rozlohu 8 hektárov a zahŕňa asi 15 tisíc rastlín.

Park príťažlivo prekvapuje svojimi objektmi.

Miesto: 6. arrondissement.

Múzeum Gallo-rímskej civilizácie

Múzeum Gallo-rímskej civilizácie začalo svoju históriu v roku 1975, pretože Galúni a Rimania žili dávno v Lyone. Výstava sa skladá z historických pamiatok a cenností, ktoré boli nájdené počas archeologických vykopávok a pri výstavbe nových budov. Všetky exponáty vám umožnia urobiť dojem o živote a živote gálov, Rimanov.

Lyon je jedným z najzaujímavejších a výnimočných miest vo Francúzsku, s veľkou históriou a jedinečnými pamiatkami, ktoré stále spájajú staré časy a modernosť.

Poloha: 17 rue Cléberg.

Pin
Send
Share
Send
Send