Rusko

Khosta: atrakcie a zaujímavosti (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Chystáte sa na dovolenku, vždy chcete nielen relaxovať, ale aj učiť sa niečo nové, vidieť krásne a neobvyklé miesta, ktoré majú svoju vlastnú históriu. A tentokrát pôjdeme do dediny Khosta. Nuž, neznepokojujte sa nad slovom "dediny", nie, toto nie je zabudnuté miesto Boha, kde žijú len tri domy a len starí ľudia. Jedná sa o veľmi krásne a malebné miesto s veľmi rozvinutou infraštruktúrou.

Khosta má veľa skúseností pri prijímaní hostí z celého sveta, a to je viac ako 100 rokov, Niekedy v roku 1899 dostal najprv postavenie mesta. Ale už v roku 1912 sa začalo krajinárovať a odvtedy začalo kvitnutie. Je veľmi príjemné a príjemné stráviť svoju dovolenku. Veľa atrakcií, ktoré majú vzrušujúcu históriu svojej existencie, rovnako ako mnoho moderných miest, kde môžete len sedieť a relaxovať. Existuje mnoho pláží v Khost, ktoré sú dobre vybavené. Milovníci pasívnej rekreácie môžu pokojne opaľovať.

Na území obce je obrovský počet rôznych stromov, rovnako ako najväčšie arborétum. Ak ste nikdy nevideli, ako kvitne Sakura, mali by ste určite navštíviť Khost, pretože tu ho môžete obdivovať.

Chôdza tu je potešenie, veľké množstvo kvetinových záhonov s krásnymi a jasnými kvetmi, rovnako ako s exotickými rastlinami, ktoré nikto nebude ľahostajný.

Tí, ktorí majú radi bežný odpočinok, budú príjemne prekvapení veľkým množstvom reštaurácií, kaviarní, obchodov a zábavných zariadení. A ceny budú príjemne prekvapené.

Hostiteľ je dovolenkou pre každý vkus a cenovo dostupné peniaze, každý tu nájde koníček, ktorý nenechá nikoho ľahostajný.

V Khosta je veľa atrakcií, ktoré musíte navštíviť, a sprievodcovia vám pomôžu naučiť sa ich históriu. Ale poďme začať naše turné, možno s orlami.

Eagle Rocks

Mnohí si budú myslieť, pozrite sa na balvany. Áno, tak nie. Tieto skaly majú veľmi krásnu legendu, ktorá si zaslúži pozornosť. A legenda hovorí nasledovne: Raz za čas bol Prometheus na tomto mieste viazaný ako trest za to, že dal ľudom požiar.

Vykonanie trestu bolo zverené Akhinovi, ktorý potom žil na vrchu Akhun. Ale tam bola jedna milá dievčina menom Agoura, ktorá denne nesie Prometheovu vodu. Preto chcela zmierniť utrpenie. Ale keď sa o tom Akhyn dozvedel a zmenil ho na rieku. A rieka s názvom Agura teraz tečie v blízkosti Eagle Rocks. Okamžite je pomník Prometheus. Existuje veľa vzácnych stromov, ktoré sú uvedené v červenej knihe, existujú vodopády, ktoré sa nazývajú Agursky.

Vzduch je taký čistý, že dýchajú a nemožno dýchať dosť. Dosiahnutie týchto hornín nie je ťažké, najmä preto, že každý telefón má mapy. Preto stačí, aby ste sa chceli a nachádzate na nádhernom mieste s krásnou legendou.

Miesto: národný park Soči.

Zmejkovské vodopády

Ďalším miestom, kam sa môžete dostať, sú Vodopády Zmeikovskie.

Ich krása je fascinujúca, sú blízko rieky Snake. Opýtajte sa, prečo takéto meno. Áno, všetko je veľmi jednoduché z výšky rieky a jej prítoky sú ako had. Tu sa nemôžete stratiť, pretože tu vždy sú veľa zvedavých turistov. Vodopády pozostávajú z 5 kaskádových okuliarov, ktoré sú úžasné. Ak ste nikdy nevideli prírodné vodopády a malebné rokliny, mali by ste určite navštíviť toto miesto. Získajte veľa dojmov. Tu je dokonca možné plávať. A pre milovníkov fotografií môžete urobiť krásne fotografie malebnej prírody tohto miesta.

Miesto: Izmailovská ul. - 180.

Khosta pevnosť

Ďalšou atrakciou je Hostská pevnosť. Nachádza sa na pravom brehu rieky Khosta. Nachádza sa na útese, kedysi hral úlohu obranného opevnenia. Je to raná stredoveká budova, ktorá pochádza z XVII-X storočia nášho letopočtu. Táto pevnosť bola postavená tak, že ju obklopovala z troch strán.

V južnej časti je múr, brána a tri veže. Keď bola postavená, vrstva pôdy bola odstránená na skalu, potom boli položené kamenné bloky. Veže boli dvojpodlažné a tri stupne, na vrchole bola bojová plošina. Veže na troch úrovniach dosiahli výšku 11 metrov, Brány boli v podobe oblúkov. V súčasnej dobe sú steny a veže zachované len fragmenty. Ale napriek tomu musíte navštíviť pevnosť, aby ste sa dotkli histórie a remeselného spracovania stavby minulých storočí.

Biele skaly

Pokračovanie v objavovaní zaujímavého okolia Khosty by bolo pekné navštíviť biele útesy. Nachádzajú sa v blízkosti rieky East Khosta. Tu sú veľmi malebné miesta. Krásny lesík, obrovské množstvo kaňonov a vodopádov, fascinujúca krása rokliny.

Samozrejme, že tu môžete chodiť niekoľko hodín, ale je lepšie mu dať celý deň. Potom sa budete môcť bližšie pozrieť na tieto nádherné miesta, urobiť nádherné fotografie z týchto malebných miest a jednoducho budete mať v prírode skvelý čas v spoločnosti príbuzných a blízkych. Biele skaly prinesú veľa dobrých dojmov.

Stalinova dacha

Najslávnejšie múzeum je "Stalinova dacha"Nachádza sa medzi roklinou Agur a údolím Matsesta, história tejto dachy pochádza z 20. storočia, keď všetky tieto pozemky patrili jednému majiteľovi pôdy pod názvom Zenzinov, bol to veľmi bohatý človek, ktorý obsahoval zlaté bane.

Na týchto malebných miestach naozaj chcel mať krásny dom s parkom. S finančnými prostriedkami na to postavil dvojpodlažný dom, ktorý sa nazýval Estate Mikhailovskoe. Po revolúcii sa však toto miesto stalo miestom na rekreáciu známych osobností. A až v roku 1937 bola postavená rezidencia Stalina podľa projektu Meržanova.

Veľmi sa jej páčila. Výborná poloha odhaľuje celý báječný výhľad na Kaukaz a na more. Dom mal skôr skromný interiér. K dispozícii bola kancelária, kde bol stôl, stoličky, knihy a pohovka s kreslami. V hale bola jedáleň a obývacia izba. V súčasnosti je múzeum otvorené pre turistov, každý tu môže vidieť osobné veci Stalina, podrobnejšie sa zoznámiť s jeho životom. Tu je vosková kópia Stalina.

Miesto: Kurortny Prospect - 120/1.

Agur vodopády

Ďalším miestom, ktoré si zasluhuje pozornosť, je vodopád Aguar. Tu vidíte tri krásne vodopády, všetky sú rôzne. Spodok má výšku 30 metrov a vrchol - 21 metrov. Vždy je veľa turistov. Tieto miesta sú jednoducho fascinujúce, na území je reštaurácia, kde môžete osviežiť a len relaxovať v malebnom prostredí.

Môžete tiež využiť služby sprievodcu, ktorý vám povie zaujímavú históriu týchto miest. Môžete samozrejme ísť na nezávislú prechádzku, pomaly prejsť malebnými miestami, vychutnať si elegantnú prírodu a urobiť krásne fotografie.

Chrám Agua

Neďaleko od ľavého prítoku rieky Agua sú zrúcaniny starého kostola. Je pravouhlý v pláne, vo vnútri je oltár v tvare polkruhu. Steny tohto chrámu boli postavené z riečnych kameňov, ktoré boli položené na vápencovú maltu.

Zrúcaniny boli opakovane vystavené vyhĺbávaniu pokladov. Chrám zvyčajne pochádza z neskorého stredoveku, a to z obdobia štrnásteho storočia. Zdiar a plán chrámu sú veľmi podobné chrámom, ktoré boli postavené v Abcházsku zo 14. storočia. Tu sa môžete pozrieť nielen na zrúcaniny starobylého chrámu, ale tiež prejsť krásnym lesom, ktorý obklopuje chrám.

Miesto: ulice.

Tiso - drevené háje

Ďalším nádherným miestam, ktoré nepochybne zaslúžia pozornosť. Existujú stromy, ktoré rastú viac ako 1000 rokov, Oblasť tejto háje je 301 ha, Existuje veľa rastlín a živočíchov, ktoré sú voľne žijúce, a rastú aj tučniaky a tisovice.

A tieto stromy boli vidieť len v dobe ľadovej. Preto je háj pod ochranou UNESCO. Na území háje sa takmer v blízkosti každej skupiny rastlín a stromov nachádza tanier, na ktorom je napísaná história pôvodu. Prechádzka pozdĺž tejto pomerne malej háje vás nenechá bez dojmy a tu môžete len dostať čerstvý vzduch. Umiestnenie: ulice Samshitovaya.

Canyon "Devil's Gate"

Kaňon sa nachádza na sútoku dvoch riek Západného a Východného Khosta, kde je aj malé jazero. Toto miesto je veľmi milované turistami, pretože v tieni stromov krabice môžete mať piknik. Najodvážnejšie môžu plávať v jazere. Výška kaňonových stien v niektorých miestach dosahuje 50 metrov a šírka medzi nimi je len päť metrov.

Neďaleko kaňonu sa nachádza hotel a reštaurácia. Krása tohto miesta je úchvatná. Pre mnohých turistov je však zaujímavé, prečo a takéto nádherné a malebné miesto má nejaký zlovestný názov. Predtým boli nazývané tzv. Úzke priechody a kaňony, možno preto sa táto oblasť dostala na meno.

Miesto: národný park Soči.

Galéria umenia «A.AS. Plastové v strome "

Po návšteve miestnej prírodnej krásy môžete bezpečne prejsť do galérie drevenej architektúry. Tu sú nádherné diela majstra jeho remesla Alexander Alexandrovich Sobol. Začal sa neskoro zaoberať drevárskym rezbárstvom, ale napriek tomu je v každej jeho diele toľko zručností a lásky k tomu, že len vytiahne tvoj dych.

Galéria obsahuje asi 500 diel a všetky sú na rozdiel od iných autorských práv. Jeho diela zhromažďoval veľmi dlho a až v roku 2002 otvoril túto galériu. Tam je sprievodca, ktorý rozpráva príbeh o vytvorení každej sochy, celé prehliadky trvá asi hodinu, ale stojí to za to. Vstup do tohto "domu drevených majstrovských diel" nemôže ísť bez dojmov a emócií. Koniec koncov, každá expozícia má toľko duše a tepla, že majster investoval do ich tvorby. A nepochybne si zaslúži pozornosť.

Miesto: Star Street, 1-24.

Veža na hore Akhun

História vývoja tejto hory začína v roku 1935, vtedy na jej vrchole bola diaľnica dlhá 11 km, ale v roku 1936 tu bola postavená vyhliadková veža. Všetky stavby sa začali na objednávku Stalina. Veža bola postavená za 10 mesiacov z vápenca, ktorý bol ťažený počas výstavby o rok skôr ako diaľnica. Autorom projektu bol S.I. Vorobyov.

Veža patrí do románskeho štýlu, jeho výška je 30 metrov. Hlavným vrcholom veže je schodisko, ktoré je vyrobené zvonka, takže keď ho vylieznete, môžete vidieť fascinujúci výhľad na krajinu. Z tejto veže môžete vidieť všetku krásu tejto nádhernej krajiny, jej prírodu, nesmierne krásu. Navyše, Eagle Rocks a Aguarské vodopády sa nachádzajú veľmi blízko. Rovnako ako všetky pamiatky Khosty, veža nie je menej zaujímavé a vzrušujúce miesto.

Miesto: Mount Akhun.

Navalischenskoe rokliny

Nachádza sa pozdĺž rieky Khost. Jeho mohutné skaly strčia rieku, čím vytvárajú nezabudnuté pocity veľkosti. Skaly stúpajú na 140 metrov, roklina je veľmi úzka. Na skalách roztrúsených stromov. Toto je veľmi pekné a malebné miesto.

Tu je jaskyňa s rovnakým názvom, ktorá dosahuje dĺžku asi 100 metrov, Je rozdelená na niekoľko hál. Archeológovia dokázali, že v tejto jaskyni sa kedysi nachádzalo miesto starovekého človeka a na to našli nájdené objekty života. A je tiež legenda, že lúpež, kanibal, žil v tejto jaskyni už dlhú dobu.

Miesto: Kudupstinsky lesnej štvrti štvrť-54 divízie-31.

Vorontsovské jaskyne

Ďalším zaujímavým miestom je systém jaskýň, ktorý bol pomenovaný Vorontsovskie. Illarion Vorontsov - Dashkov bol kráľovským guvernérom na Kaukaze. Ide o najväčší systém jaskýň, ktorý je prispôsobený pre turistické návštevy. Ich celková dĺžka je 600 metrov, A po celý rok je teplota + 12 stupňov, počas turné vidíte tvorbu stalagmitov a stalaktitov. A tiež existujú dôkazy o tom, že tam boli miesta starého človeka, takže vedľa jaskyne nájdete skutočné rozloženie stránky Cro-Magnon. Parkovanie je: ohnisko, koza, posteľ.

Kostol premenenia

Je to veľmi pekná architektonická pamiatka, jej výstavba sa začala v roku 1909 a skončila až v roku 1911. Jeho projekt bol vyvinutý počas dvoch rokov. Prvý projekt bol predstavený v roku 1906, ale vďaka technickým, architektonickým a konštruktívnym nedostatkom nebol vynechaný. A až v marci 1910 bol schválený konečný návrh. Navrhol ju architekt A. Ionov.

Na vytvorenie tohto kostola boli použité vzorky byzantskej a ruskej kultúry, ktoré zodpovedali pravidlu pravoslávnych kánonov. Budova kostola má jednu kupolu a zvoničku postavenú z pieskovca. Kostol je v harmónii s krajinou. A tiež v kostole je dom s mezanínom v secesnom štýle. Bol postavený architektom A. Ya. Butkinom. Bohužiaľ nie je možné popísať interiér kostola tých čias z dôvodu nedostatku informácií. Napriek tomu sa však cirkev nachádza pod ochranou štátu a je kultúrnym dedičstvom.

Umiestnenie: ulice Shosseynaya - 9e.

Oddych v Khost bude veľmi užitočný a zaujímavý. Tu sa môžete dotknúť staroveku, dýchať najčistejšie ovzdušie v tisu - drevenej háji a tiež získať veľa pozitívnych dojmov. Okrem týchto atrakcií tejto oblasti môžete navštíviť rekreačný park a kultúru, vodný park a jednoducho prejsť po tichých uličkách mesta Khosta.

Pin
Send
Share
Send
Send