Rusko

Hlavné atrakcie mesta Plyos: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Toto starobylé ruské mesto, ktoré sa nachádza na vysokom brehu rieky Volga, je skutočným turistickým centrom regiónu Ivanovo. Počet obyvateľov tohto mesta je menej ako 2 000 ľudí. Mesto sa nachádza pri ústí rieky Shokhonki 71 km. od mesta Kostroma a 18 km od mesta Privolzhsk.

Veľkolepá príroda, neprítomnosť priemyselných podnikov, nádherný vzduch a neobvykle krásna krajina priťahujú milovníkov skutočnej ruskej krásy tu.

Ak k tomu pridáme, že Ples poteší svojich hostí:

  • Mnohé múzeá, verejné i súkromné.
  • Veľkolepé pravoslávne chrámy.
  • Staré ulice.
  • Domy a vily.

Je jasné, prečo sa to zaujíma. A toto mesto je úzko spojené s menom jedného z najlepších ruských maliarov krajiny Isaaca Levitana, ktorý v Plese napísal viac ako sto pláten.

Dom-múzeum Isaaca Levitana

Každý, kto príde do Ples, sa zvyčajne zvyčajne chce zoznámiť s jeho hlavnou atrakciou - pamätným múzeom veľkého umelca. Tam sú obdivovatelia tvorivosti Isaaca Levitana, ktorí konkrétne plánujú výlet do Plyosu "cez levitánske miesta".

Tu na brehoch Volhy, v starom panstve s mezanínom koncom 80-tych rokov 20. storočia, si Levitan a priatelia umelcov prenajímajú domy, pracujú na svojej nádhernej krajine, maľoval veľa z jeho slávnych obrazov v Pleso. Spolu s umelcom prišiel tu aj jeho študentka Sofia Kuvshinnikova, ktorá inšpirovala Čechov, aby napísala príbeh "Jumping".

Múzeum Levitan pozostáva z dvoch izieb. Jeden hovorí návštevníkom o umelcovi a druhý - najzaujímavejšie, v ktorom môžete vidieť obrazy samotného Levitana, jeho priateľov a obrázky mnohých známych ruských maliarov krajiny - A. Savrasov, V. Polenov, I. Shishkin. Miestnosť, v ktorej žil umelec a jeho priatelia, je možné vidieť na mezipatre v kaštieli. Tu sa návštevníci oboznámia so životom obchodného domu. Lokalita: Lunachárovská ulica - 4/1.

Pamätník Isaaca Levitana

Oproti domu-múzeum je pomník umelca, ktorý sa postaví na vysokom podstavci. Táto pamiatka stojí pred veľmi obľúbeným Isaacom Levitanom Volgou.

Jedna ruka veľkého maliara krajiny s kefkou pritlačenou k hrudi, v druhej má paletu. Zdá sa, že sochár hovorí o srdečnej náklonnosti Levitanu na tieto miesta, ktoré zvečnil vo svojich úžasných plátnoch napísaných v Plyoch. Celková krása Plesa Levitan inšpirovala k vytvoreniu 200 diel.

Miesto: Lunacharsky Street - 4/2.

Múzejná rezervácia

Bolo to domovské múzeum I. Levitana, ktoré sa stalo hlavným centrom, okolo ktorého sa pred 35 rokmi objavil múzejný komplex, ktorý zahŕňa Múzeum krajiny, viac ako sto architektonických pamiatok mesta, výstava dekoratívneho a užitočného umenia, starobylé kaštiele.

Stačí povedať, že tu boli zhromaždené tisíce starožitností a ruský život. Celkovo má plesový štátny historicko-architektonický a umelecký múzeum rezervy takmer tristo historických a kultúrnych pamiatok, ako aj prírodné zaujímavosti.

Miesto: Lunachárovská ul. - 8.

Krajinné múzeum

Nikde v našej krajine už nie je Múzeum krajiny, iba v meste Pleso. Je symbolické, že staré obchodné sídlo postavené pred dvesto rokmi, ktoré Izrael Levitan zachytil v jednom z jeho obrazov, bol prevezený do múzea.

Návštevníci múzea tu môžu vidieť nádhernú zbierku diel vynikajúcich maliarov 19. a 20. storočia, medzi nimi A. Savrasov, N. Yaroshenko, I. Shishkin, V. Polenov a mnoho ďalších. Tu sa môžete oboznámiť s dielami "Wanderers", blízkymi priateľmi Isaaca Levitana, zástupcami rôznych trendov v tých obrazoch tej doby.

Miesto: Lunacharská ul. - 20.

Socha "Dachnitsa"

Oproti Múzeu krajiny je objekt mestského sochárstva, ktorý musí byť videný.

Na vysokej banke v Volgu stojí lavice ladná elegantná dievčina v dlhých šatách a klobúk, ako keby prišiel z 19. storočia, jej pohľad je pripevnený na stojan, cez ktorý je možné vidieť nádhernú krajinu. Kto je ona Jedna z tých letných žien, ktoré sem prišli na dovolenku v lete? Alebo sa stala jeho umelcom Sofia Kuvshinnikova, ktorá prišla do Plesu s Levitanom? V každom prípade je táto socha venovaná umelcom, ktorí boli inšpirovaní krásou krajiny Ples.

Miesto: Lunacharská ul. - 20.

Katedrála nanebovstúpenia

Neďaleko múzejnej rezervácie, na ulici s neobvyklým názvom hory slobody, turistov priťahuje nenápadná krása bieleho chrámu so zvonovou vežou vo forme stanu s mnohými oknami na vikýře.

Toto je katedrála Nanebovzatia Panny Márie, postavená koncom 17. storočia, - pýcha obyvateľov mesta Ples, zvonica bola dokončená neskôr. Napísal ju Levitan vo svojom slávnom "tichom kláštore".

Miesto: Katedrála Hora.

Svadobné múzeum

V blízkosti katedrály Nanebovzatia je zaujímavý turistický objekt - Svadobné múzeum. Raz v meste Pleso to bolo domovom bohatého lekárnika, ktorý sa vo veľkej miere oženil s jeho dcérami.

Dnes sa zhromažďujú zvedavé exponáty - domáce predmety, nábytok, ktorý slúžil ako dievčatá. Tu sú návštevníci informovaní o miestnych svadobných obradoch a zvedavých manželských príbehoch obyvateľov mesta.

Miesto: Zostup hory slobody.

"Ruská chata" Archeologické múzeum

Zo svadobného múzea musíte ísť dosť, aby ste boli v inom veku. Ďalšie unikátne múzeum Plesa "Ruská chata" odvádza návštevníkov do 13. storočia.

Tu je obnovený dom staršej ruskej rodiny, ktorý tu kedysi existoval, spolu s domácimi predmetmi a remeslami tej doby. V tomto archeologickom múzeu majú turistov možnosť fotografovať s mečom a v reťazovej pošte, sedieť v tkáčskom staviteľstve alebo sa vyskúšať s keramikou.

Miesto: Zostup hory Liberty - 1.

Pamätník Vasily I.

Pri príležitosti 500. výročia založenia mesta Plesa, pred viac ako storočím, bol tu veľký moskovský princ Vasily I., ktorý založil toto mesto. Vasilij som bol synom Dmitrija Donskoyho, zrejme jeho vojenská vynaliezavosť mu bola odovzdaná od jeho otca. Práve Vasily, ktorý sa v roku 1410 staral o toto strategicky výhodné miesto so strmými brehmi Volhy a nariadil položiť tu pevnosť s dvojitými stenami, medzi ktorými boli položené kamene.

Pevnosť chránila územie Volhy pred inváziou nepriateľov. Pamätník princa vždy upúta pozornosť svojim vysokým mramorovým podstavcom, na ktorom je busta Vasilija I. z bieleho mramorového veže. Nachádza sa vedľa úradov vlády. Umiestnenie: ulice Yuryevskaya - 4.

Hlinené hriadele

Na katedrálnom kopci v Plesi sa zachovala hlinená stena a príkop z pevnosti, ktorá tu bola postavená pred viac ako 600 rokmi. Mnohí turisti chcú vidieť to. Koniec koncov, táto pevnosť obhajovala ruské kniežatstvá pred nájazdom Tatarov. Konkrétne kniežatá sa v tom čase začali zjednocovať v moskovskom štáte, ktorý sa pre nich stal spoľahlivou obranou proti nepriateľovi. Toto historické miesto priťahuje milovníkov starovekého opevnenia.

Nikolská kaplnka

Neďaleko od brehu rieky Volga, kde sa stretávajú ulice Uritsky a Kropotkina, stojí architektonická pamiatka konca 19. storočia - kaplnka sv. Mikuláša.

Tu, na palisade zarastené kríky, za ktorými stojí kaplnka, stojí za to obdivovať nekomplikovanú krásu tejto štruktúry. Nikolská kaplnka má oktaedrický tvar, okná s kruhmi z tepaného železa a verandu s vrcholom. Je korunovaný zelenou kaplnkou s krídlovou stanicou a je jasne viditeľná z diaľky. Napriek tomu, že kaplnka je viditeľná len z vonkajšej strany, jej impozantná krása v ruskom štýle vytvára dojem.

Kalashnaya ulice

Každý turista, ktorý prišiel do Plesu, chce, samozrejme, priniesť zo svojho nádherného mesta suvenír. Preto sa nikto vyhýba Kalashnaya Street. Toto je najstaršia ulica Ples, existovala v druhej polovici 18. storočia a zostúpila do Volhy. Tu stáli čisté domy s veľkými záhradami, ale po požiaroch a prestavbe mesta ulica postupne začala miznúť.

V prvej štvrtine 20. storočia takmer zmizla. Avšak pred siedmimi rokmi bola ulica oživená a na tomto mieste postavili staromódne stánky. Teraz tu je obchod so suvenírmi, turisti tu prichádzajú za originálne keramické pokrmy, obrusy a ostatné bielizeň, rôzne remeselné výrobky.

Pin
Send
Share
Send
Send