Rusko

Pamiatky oblasti Tyumen: recenzie a fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Región Tyumen sa nachádza 2 km od Moskvy. Celková plocha je takmer 1,5 milióna štvorcových metrov štvorcových. Nachádza sa na brehu rieky Tura, na juhu západnej Sibír. Na jeho území je mnoho atrakcií. Tu sa zachovávajú kultúrne a architektonické pamiatky a objekty. Nové unikátne a zaujímavé turistické miesta sú otvorené.

V polovici šesťdesiatych rokov tu boli objavené veľké ropné a plynové lokality. Podľa výsledkov výskumu v roku 2016 je Tyumen a jeho región, vrátane autonómnych častí, považované za miesto s najvyššou kvalitou života v celej krajine. Od roku 2005 je guvernérom V.V. Yakushev.

Múzeum Grigorija Rasputina

Toto je súkromné ​​múzeum. Rasputin sám sa narodil v obci Pokrovskoye. Neďaleko od budovy so stálym výtvorem, ktorý sa skladá z osobných vecí, fotografií a dokumentov, je dom, na prízemí ktorého žili rodičia Gregory už mnoho rokov.

Múzeum obsahuje zaujímavé exponáty z počiatku XX. Storočia, jeho osobné veci. Spôsob prevádzky - sobota a nedeľa od 9:00 do 13:00. Cena lístka 200 rubľov, fotografií a videí sa platí osobitne.

Miesto: s. Pokrovskoye, st. Sovietsky, 79.

Tobolsk Kreml

Stavba Kremľa bola vykonaná v rokoch 1683 až 1799. Dnes je to jediný zvyšný kremeľ v celom regióne. Je to pamiatka sibírskej architektúry. V jeho stenách je otvorená návšteva katedrály Sofia-Uspensky, Pokrovského katedrály, budovy súdnej rady, pevnosti Peacock, veže Juhovýchodnej Ugolovavy a Orlovskej.

Červené námestie - 1s4

Archeopark

Otvorené v októbri 2008. Tento kultúrny a turistický balík je pobočkou mesta Múzeum prírody a človeka. Nachádza sa na úpätí Samarovského ľadovca. Tu, na ploche 3,5 hektára, sa nachádzajú archeologické pamiatky a geologické pamiatky.

Veľký park soch zahŕňa figúrky najstarších zvierat - mamutov, vlkov, bizónov, medveďov, nosorožcov a jeleňov. Považuje sa za neoddeliteľnú súčasť exkurzie v Chanty-Mansijskej autonómnej okruhu regiónu Tyumen. Obchádzka 29.

Katedrála vzkriesenia Krista

Výstavba ortodoxnej cirkvi s piatimi dómami skončila v roku 2005, o niekoľko mesiacov neskôr bola zasvätená.

V blízkosti katedrály sa nachádza "pravoslávny park", pamätník osvietenistov - Cyrila a Metoda, chrámu sv. Kniežaťa Vladimíra. Komplex má nedeľnú farskú školu. Cirkev zmŕtvychvstania Krista sa spomína v románe "Pohľad z okna" S. Kozlova.

Miesto: Khanty-Mansiysk, ul. Gagarin 9.

Komplex múzea Yalutorovského

Komplex zahŕňa: Múzeum regionálnych štúdií, Dom Decembristu M.I. Muravyev-Apostol, Múzeum "Dom prírody", open-air výstava "Ekologický dvor", Dom Decembrist I. D. Yakushkin.

Tu sú zhromaždené niekoľko veľkých prírodovedných, odevných, dokumentárnych, numizmatických zbierok. Uložené zbrane rôznych stáročí. Pýchou komplexu je vzácna kniha, ktorá obsahuje historické rukopisy, výňatky z vydaní 18. a 19. storočia.

Miesto konania: G. Yalutorovsk, ul. Revolúcia, 75.

Archeologické múzeum Reserve

Rezerva je súčasťou múzejného komplexu. IY Slovtsova. Stála expozícia sa nazýva "Od nepamäti". Informuje návštevníkov o živote a bývaní starých národov na severe regiónu Tyumen, o ich kultúre. Prezentované exponáty zhromaždené na archeologických vykopávkach. K dispozícii je interaktívna zóna.

Poloha: 23 km od diaľnice Yalutorovsky.

Múzeum histórie ruského života

Toto je súkromné ​​múzeum, ktoré otvoril rod Lambin. Nachádza sa na samotnom brehu rieky Ob. Komplex zahŕňa budovy, ktoré boli od nepamäti využívané ruskými roľníkmi.

Stála expozícia sa nemení, len niekedy sa pridávajú nové exponáty. Zobrazuje život roľníkov, situáciu v ich chatách, spôsob života v stodolách a stajniach. Cena vstupenky - pre dospelých 180 rubľov, pre deti 130 rubľov. Môžete použiť služby sprievodcu.

Miesto: Nižné Vartovsk, ul. 15. máj, 15. máj

Pamätník dobyvateľov Samotlora

Bol otvorený v roku 1978. Druhé meno 12-metrovej pamiatky "Alesha"Ale nemá nič spoločné s pomníkom Murmansk rovnakého mena. Tento pamätník nebol postavený na počesť spomienky na vykorisťovanie ľudí počas Veľkej vlasteneckej vojny. Pripomína, že v 60-tych rokoch minulého storočia ovládali samotorské olejové jazero. Už takmer 50 rokov sa z nej ťažilo veľké množstvo "čierneho zlata".

Samotloroví dobyvatelia sú geológovia, stavitelia a inštalatéri. Socha zobrazuje muža, ktorý drží baterku s horiacim večným plameňom. Autori vytvorili architekti Y. Kozhina a I. Vasilenko, sochár I. Kostyukhin. V sovietskom období, na úpätí pamiatky, bola kapsula položená s písomným odkazom od obyvateľov mesta k jeho potomkom v roku 2018. Kurgan of Glory

Múzeum ich zjednocuje. Slovtsova

Komplex zahŕňa niekoľko múzeí, ktoré sa nachádzajú v obci Tyumen i v regióne:

  • Masharov House Museum, Pamätník architektúry XIX - XX storočia. Založil tu zakladateľ zlievárne železa Tyumen, ND. Masharov. Vnútri je zachovaný nábytok a spôsob života, v ktorom majiteľ býval. Dočasné výstavy sa pravidelne otvárajú.
  • Múzeum výtvarného umenia, To je považované za najlepšie umelecké múzeum Zauralye. K dispozícii sú zbierky západoeurópskych umelcov a sochárov, sovietskych a moderných majstrov. Vystavovali na obrazovke hostí položky zo skla, porcelánu, keramiky a hliny.
  • Múzeum "City Duma", Tu sa nachádzajú botanické, paleontologické, zoologické a entomologické zbierky, ktoré popisujú históriu vývoja flóry a fauny regiónu Tyumen.
  • Múzeum-Estate Kolokolnikovykh, Na prízemí sa nachádza stála expozícia "Obchodný dom I. P. Kolokolnikova", ktorá obsahuje obrazy veľkých obchodov a obchodných obchodov mesta z 19. storočia. V druhom poschodí bol interiér rodinného domu obchodníka úplne zrekonštruovaný.

Vo vyššie uvedených múzeách je vstup pre deti mladšie ako 6 rokov, školákov, študentov a dôchodcov zadarmo. Cena vstupenky pre dospelých je od 50 do 200 rubľov, v závislosti od výstavy.

  • Centrum umeleckých remesiel a remesiel, Cieľom centra je zachovať tradičné aktivity miestnych remeselníkov. Materská trieda pre deti a ich rodičov. Náklady na návštevu od 60 do 300 rubľov.
Umiestnenie: Sovetskaya Street - 63

Múzeum geológie, ropy a zemného plynu v Tyumene

Múzeum je venované rozvoju podložia ruských krajín, najmä regiónu Tyumen. Stála expozícia - "Minerálne bohatstvo západnej Sibír". Tu sú zriedkavé minerály, minerály, nálezy pri historických výkopoch, osobné veci a ceny ropného priemyslu. Rozvrh práce - od stredy do nedele od 10:00 do 18:00.

Miesto: st. Republika, 142.

Pamätník slávy Nizhnevartovského športu

Bola založená na počesť tridsiateho výročia založenia mesta v roku 2002 na centrálnom vchode na centrálny štadión. Na zlatom trblietajúcom liste sú imortalizované mená športovcov - krajanov, z ktorých je celé Rusko pyšné.

Miesto: st. 60. výročie októbra.

Architektonický a parkový komplex "Dobrý anjel pokoja"

Socha v strede tohto komplexu je považovaná za symbol Nižnávartovska. Otvárací ceremoniál sa konal počas slávnosti štátneho sviatku - Deň Ruska, v roku 2013 v prítomnosti starostu. V tom istom roku bol komplex zasvätený, v blízkosti bol inštalovaný rad nových lavíc. Autorom kompozície bol umelec P.T. Stroński.

Miesto: Zakharova ul

Pamätník Semena Remezova

Socha sa nachádza od roku 2005 na Červenom námestí mesta. Bol inštalovaný človeku, ktorý významne prispel k vytvoreniu architektúry Tobolsk. Semyon Ulyanovič bol autorom projektu počas výstavby Tobolského Kremľa. Počas svojho života bol kartograf a kronikár. Vo svojich výkresoch podrobne opísal celú históriu kampaní Yermak. Tvorcom pamätníka je sochár O. Komov.

Miesto: Tobolsk, Červené námestie - 4

Provinčné múzeum

Toto je jedno z najstarších múzeí na Sibíri. Bola založená v roku 1870, bola otvorená v novej budove na jar 1889. O niekoľko rokov neskôr sa v múzeu otvára vedecká knižnica. V priebehu rokov ho navštívili Tsesarevič Nikolaj, Mendelejev, Kolčak, Putin.

Od roku 2002 pôsobí mestské múzeum umenia aj v budove. Teraz jeho hlavná stála expozícia hovorí hosťom o fázach vývoja múzea v Tobolsku. Je to objekt kultúrneho dedičstva. Cena vstupenky - 120 rubľov.

Miesto: Tobolsk, pl. Semey Remezová, 10.

Pozrite si video: Honor 8X: Nejlepší fotomobil ve své třídě? RECENZE #845 (Septembra 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send