Rusko

Pamiatky regiónu Ryazan - fotka s popisom

Pin
Send
Share
Send
Send


Región Ryazan je jedným z najobľúbenejších ľudských biotopov. V súčasnosti sú v týchto miestach biotopy starého človeka z obdobia neolitu. V ranom stredoveku bol Ryazan administratívnym centrom Ruska, kde žili Rusi, Ukrajinci, Mordovci a Kazimovci. Domorodými obyvateľmi týchto krajín boli kmene Finno-Ugric, ako sú Moore a Merya.

Bohatá história, husto osídlená a krásna príroda - to všetko vytvorilo skvelý základ pre množstvo zaujímavých pamiatok.

Oka rezerva

Najznámejšou atrakciou regiónu Ryazan je rezervácia Oka, ktorej centrálne sídlo sa nachádza v obci Brykkin Bor. Je to známa s rezerváciou Oka, ktorá vám umožní skutočne zažiť krásu ryazanskej prírody. Rezerva, nachádzajúca sa v juhovýchodnej časti Meshcherskej nížiny, bola založená v roku 1935.

Na území rezervného toku sú dve rieky - oka a Pra, V tejto oblasti dominujú stromy: borovice, breza, listnaté stromy a dub.

Existuje 266 druhov vtákov a 61 druhov cicavcov, 11 druhov obojživelníkov a 6 druhov plazov, 5 druhov plazov v lesoch. Medzi vtáky sa vyskytujú vzácne a chránené druhy, ako je čierny bocian, orel biely, Osprey, čierny drak, Goshawk. V rezerve je žeriavová farma a je tiež medzi vyhradenými miestami Ruska, kde sa pestujú bizon. Do rezervy sa môžete dostať ako súčasť organizovanej turistickej skupiny alebo na vlastnú päsť Lokalita: Brykin Bor.

Národný park Meschersky

V súčasnosti je pripojený k Národnému parku Meschera. Územie je obývané lúkami, poliami a dedinami, kde ľudia žijú a podnikajú hospodárske činnosti.

Lesy, rieky, jazerá - to všetko láka mnoho turistov do parku každý rok. Zber húb a bobúľ, rybárčenie a poľovníctvo sú príjemným doplnkom ku kontemplácii krás prírody regiónu Ryazan.

Ľudia, ktorí majú záujem o históriu a archeológiu, priťahuje prítomnosť asi 100 pamiatok archeológie vrátane miest starého človeka.

Nasledujúce objekty sú obzvlášť pozoruhodné v parku, kde sa vykonávajú alebo sa uskutočňujú výkopy: Čierna hora, Vladychinská, Shagara, Tyuk Gorodok, Deulínsky pohrebisko.

Miesto: Spas-Klepiki, Sadové lane - 20.

Farma pre chov exotických vtákov v obci Shchurovo

Táto farma je vždy otvorená návštevníkom. Nielen exotické vtáky sa tu chovajú, ale aj zvieratá, celkovo asi 80 druhov. Medzi nimi sú: opice, kamerunské ovce, osly, fretky, strieborné líšky, nosy, pštrosy, pávy, perličky, rôzne druhy kurčiat, kačacie mandarínky, kurogusi.

Najlepšie je navštíviť toto miesto v teplej sezóne, od apríla do októbra, potom, čo ste si dohodli stretnutie.

Kasimovské historické a kultúrne múzeum

Spoločnosť bola založená v roku 1919, od roku 2002 sa nachádza múzeum v dome obchodníkov Alyanchikov. počítať viac ako 42 000 skladovacích jednotiekMúzeum vlastní: zbierky výtvarného umenia, vzorky drevenej plastiky, zbierky umeleckého odliatku miestnych tovární Batashev, zbierky výrobkov miestnych remesiel, etnogrofické zbierky.

Expozícia múzea v súčasnosti zahŕňa tieto sály: "Kasimovská štvrť na konci 20. storočia", "Kasimovský kraj v rokoch 1917-1940", "Noble countrymen", "Noble estates", "Kasimov - okresné mesto", "Okres Kasimov "," Príroda regiónu Kasimov "," História regiónu od 12. do 17. storočia ".

Expozícia sa neustále aktualizuje. Múzeum bude zaujímavé navštíviť turistov zaujímajúcich sa o históriu a kultúru tohto jedinečného regiónu, ktorý sa rozvíjal v kombinácii dvoch kultúr - ruskej a tatárskej.

Miesto: Kasimov, ul. Vorovskogo - 1.

Múzeum-rezervácia S.A. Esenin

Múzeum Reserve bola otvorená v roku 2008 1965vo vlasti básnika. Po jeho smrti, obdivovatelia svojho talentu, niekedy pešo, prišli do domu, kde žili jeho matka a sestry. Pozdravili hostí a povedali im o básnikovi.

V súčasnosti má múzeum niekoľko expozícií, medzi ktorými okrem domu, kde býval básnik, je panský dom, kňazský dom, miestna základná škola a ďalšie. V dome, kde sa strávili roky Jeseninovho detstva, je možné vidieť veľa jeho osobných vecí, masku smrti, roh básnika, vybavený v sále chaty.

Môžete sa dostať do múzea samostatne alebo ako súčasť organizovanej skupiny do obce Konstantinovo z regiónu Ryazan.

Lokalita: obec Konstantinovo.

Svätý Nanebovstúpenie v kláštore Vyshensky

Zmienka o tomto kláštore pochádza z roku 1625. Spočiatku najstarší kláštor regiónu Ryazan bol mužský, stal sa ženou po roku 1990. Napriek rozsiahlej a zmysluplnej histórii svojej existencie, kláštor dosiahol svoj rozkvet v 19. storočí, kedy sa začal vzťahovať k tambovskej diecéze.

Zničenie kláštora sa uskutočnilo v roku 1920, jeho obnovenie ako kláštor v roku 1990. Pravidelní ľudia sa postavili na ochranu kláštora, ale bohužiaľ v roku 1923 zabezpečili sovietske úrady jeho úplné uzavretie.

Unikátny, s bohatou históriou, majestátny kláštor by mal určite navštíviť.

Miesto: okres Shatsky, obec Vysha, ul. Zarechnaya - 20.

Kláštor sv. Jána a teológov

Kláštor sa nachádza na pravom brehu rieky Oka, v malebnom prostredí. To je veril, že to bolo založené v 12. alebo 13. storočia gréckymi misionármi. Misionári priniesli zázračnú ikonu apoštola Jána, napísanú v Byzancii v 6. storočí.

Bohužiaľ kláštor bol zatvorený počas sovietskej éry a zázračná ikona bola nenávratne stratená.

Na území kláštora je svätý prameň s písmenom. V roku 1988 sa kláštor vrátil do ruskej pravoslávnej cirkvi, teraz je plne funkčný.

Miesto: Poschupovo, ul. Pochtovaya - 1.

Ryazanský Kremeľ

Jeden z najstarších ruských prírodných múzeí. Na tomto mieste sa ľudia už dávno usadili, čo potvrdzujú početné archeologické nálezy. Je to pevnosť, ktorá bola navrhnutá na ochranu pred nálety vojnových kmeňov.

Po porážke Chána Batu Ryazana sa tu premiestnilo mesto.

Kremeľ bol ideálne pripravený na obliehanie a boj, s výnimkou vynikajúcej ochrany a systému hlinených hradieb, boli zdroje vody, jazerá, z ktorých ľudia mohli vždy odviezť vodu. Nevyčerpateľné zásoby vody a opevnenia spôsobili, že Kremeľ je nezameniteľný.

V povodni, ktorá obklopovala pevnosť rieky, naplnená vodou, bol Kremeľ obklopený vodnou stenou. Architektonický súbor Kremľa vytvára tón pre celú historickú časť mesta.

Na území Kremľa je 8 kostolov, roky výstavby najmladšej doby späť do 17. storočia.

Turistický prehľad mesta by mal určite začať návštevou Ryazanského Kremľa, jeho kontemplácia môže plne vyjadrovať náladu a kultúru minulých čias Ryazanského regiónu.

Múzeum ruského Samovaru

16. septembra 2007 v meste Kasimov otvoril múzeum "Ruský samovar". Múzejná zbierka obsahuje približne 300 rôznych samovarov. Prezentované samovary rôznych foriem: poháre, vázy, poháre, žalud, vajcia, hrušky alebo gule.

Počas návštevy múzea môžete vidieť všetky druhy dekoračných samovarových úprav: niklovanie, gravírovanie, striebrenie, karbonizácia.

Okrem samovarov sa môžete zoznámiť s ostatnými predmetmi kuchynského náradia: medené domáce potreby, domáce kuchynské potreby, príslušenstvo na čajový obrad. Nádherné sprievodcovia budú zaujímať o každom exponáte. Na konci múzea budú návštevníci mať čajovú párty.

Miesto: Kasimov, ul. Sovetskaya - 4.

Múzeum zvonov

V roku 2014 sa v Kasimove otvorilo múzeum zvonov. Základom múzea je zbierka čestného občana mesta. V súčasnosti má múzeum asi 1450 exponátov.

Skôr v čase Ivana Hrozného Kasimov mal druhé meno Kolokolny, pretože v tomto meste boli vyrobené rôzne zvony.

Múzeum predstavuje: staroveké čínske zvončeky, lodný zvon, ortodoxné zvončeky, taliansky Campan, srdcové zvončeky a oveľa viac. Je zaujímavé, že Michail Silkov, čestný občan, zbieral svoju zbierku v rôznych častiach krajiny.

Miesto: Kasimov, ul. Sovetskaya.

Múzeum keramiky

Ľahká hlina používajú ľudia už od 12. storočia na výrobu keramiky na mieste moderného mesta Skopin. Od druhej polovice 19. storočia sa začala v Skopíne vyrábať dekoratívna glazovaná keramika. V súčasnosti sú keramické výrobky z týchto miest všeobecne známe po celom svete, sú zastúpené v 40 múzeách rôznych krajín.

JSC "Skopinskaya Umelecká keramika" vyrába veľa výrobkov z hliny s vysoko umeleckými dekoratívnymi prvkami.

Výlety, keramické dielne, návštevy dejín múzea remesiel sú organizované v továrni.

Múzeum keramiky zaujíma dve sály, v ktorých je zastúpená veľa ruských a zahraničných keramických diel s rôznymi dekoratívnymi prvkami.

Miesto: Skopin, ul. Karl Marx - 95.

Zhelannovské múzeum miestnej tradície

Jeden z najstarších múzeí v regióne Ryazan, bol založený v roku 1958, najprv ako školský kútik. Dnes sa v múzeu zhromažďujú viac ako 16 000 exponátovmedzi nimi sú témy etnografie a života, numizmatika, archeológia, maľba, grafika.

Múzeum má viac ako 3, 5 tisíc exponátov zriedkavých minerálov zhromaždených za 60-70 rokov. na území ZSSR.

V súčasnosti má múzeum nasledujúce oddelenia: moderná príroda, história regiónu, umenie a geológia. Múzeum je všeobecne známe mimo rodnej krajiny a je veľmi obľúbené. Lokalita: okres Shatsky, n / a Zhelannoe.

Dom-múzeum I.P. Pozhalštiny

V 20. storočí bol dom utrpel veľa katastrof - to bolo opakovane spálené, zbrojno, ale našťastie bolo otvorené v roku 1992 ako pamiatka slávneho ruského umelca. Po návrate z Ryazanu, I.P. Pozhalostin strávil v tomto dome veľa času, tu boli vytvorené jeho posledné výtlačky. Expozícia múzea obsahuje galériu portrétov jeho diela, pamätnú expozíciu.

Miesto: Ryazan, Order street - 76.

Pronského múzeum miestnej histórie

V budove bývalej okresnej školy sa nachádza múzeum miestnej tradície, ktoré bolo otvorené v roku 1990. Vo svojich sálach sa objavujú exponáty o histórii oblasti Pronského z posledných desaťročí: predmety súvisiace s komunistickými organizáciami okresu, exponáty SDZP Ryazan, informačné tabule o živote slávnych obyvateľov tohto regiónu.

Okrem toho má múzeum približne 2800 položiek, hovorí o starších časoch: roľnícke potreby, ikony, nástroje pre cirkev, numizmatické zbierky.

V areáli sa nachádzajú oddelenia s trvalými výstavami: "História a život starobylého mesta Pronsk", "Pronsk-okresné mesto", "Countrymen, ktorí oslavovali ich krajinu".

Umiestnenie: Pronsk, ul. Sovetskaya - 7.

Pamätník Huby s očami

"Máme v Ryazane huby s očami, jedia ich, ale vyzerajú" - toto slávne príslovie, možno povedať, je značkou regiónu Ryazan.

Čo je zaujímavé, aj starí ľudia si nemôžu spomenúť na svoj význam, je však predpoklad, že tento výraz pochádza zo skutočnosti, že skôr, v ozbrojených silách bolo veľa dobrých skautov. V roku 2013 sa administratíva mesta Ryazan rozhodla realizovať príslovie - bolo rozhodnuté nainštalovať pamiatku vo forme húb.

Pamätník pozostáva z troch húb, nielen z očí, ale aj z úplne ľudských tvárí. Okrem samotných húb môžete vidieť lienka, slimák, jašter a žabu.

Pamätník vytvorili sochári Vasily a Polina Gorbunov, ktorí sa nachádzajú v mestskom parku v blízkosti filharmónie.

Miesto: Lenin Street - 24.

Pin
Send
Share
Send
Send