Rusko

Hlavné atrakcie mesta Lipetsk s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Lipetsk sa nachádza 400 km od Moskvy. Stav mesta prišiel v roku 1779. Toto mesto je neoddeliteľne spojené so sovietskou a ruskou vojenskou a civilnou leteckou dopravou od začiatku 20. storočia. Je rozdelená na 4 okresy, ktoré zahŕňajú 23 okresov vrátane niekoľkých dedín.

Má bohatú históriu, ktorá je úzko spojená so všetkými pamiatkami tohto miesta. Na území mesta Lipetsk sa zachovali jedinečné historické a kultúrne lokality federálneho významu, každý rok sa objavujú nové zaujímavé miesta, ktoré priťahujú turistov. Pýcha Lipetsk - Novolipetsk Metalurgical Combine. Od roku 2015 je hlavou mesta S.V. Ivanov.

Pamätník Mitrofan Klyuev

V roku 1903 bol Mitrofan Klyuev zvolený za vedúceho Lipetsk. Po 9 rokoch dostal status "čestného občana mesta". Celý svoj život sa venoval dobročinnosti, otvoril sirotinca, iniciátor výstavby vodnej elektrárne, mestskej telefónnej stanice, polykliniku, vysokých škôl a knižnice. Pre služby mesta a jeho obyvateľov bol v roku 2006 postavený monument. Autori boli architektom V. Soshnikov a sochár V. Chelyadin.

Miesto: ul. Sovetskaya.

Pamätný komplex večnej slávy vojakom Veľkej vlasteneckej vojny

Komplex bol založený v máji 1965 v blízkosti cintorína Evdokievsky, o dva roky neskôr sa uskutočnilo veľkolepé otvorenie. Autori boli architekt M. Mordukhovich a sochár Y. Grishko. V roku 1975 bol pomník na cintoríne oplotený múrom. V roku 2005 bola inštalovaná pamätná hviezda, na ktorej sú vyrytá mená hrdinovia Sovietskeho zväzu narodených v Lipetsku. V blízkosti večného horieť plamene.

Miesto: Heroes Square.

Pamätník Majstra

Bol otvorený v roku 2012. Nachádza sa v parku v blízkosti školy číslo 44. Autorom bol ľudový umelec A. Kovalchuk. Ak chcete vytvoriť potreboval tonu bronzu. Pamätník je sochou mladého učiteľa, ktorý sa stretne s obľúbenými študentmi. Je povolaný, aby vzdal hold ľuďom, ktorí pripravujú deti na dospelý život a poučujú ich na správnu cestu.

Miesto: Plekhanov ulice.

Sochárske zloženie "Brémoví mestá hudobníci"

Autorom bol sochový sochár A. Khalafyan. Sochárstvo bolo darované mestu v roku 2008 a inštalovalo ho pred vstupom do detskej mestskej nemocnice. Títo "hudobníci" sú jedineční vďaka materiálu, ktorý majster vyrábal. S pomocou kováčskeho, kováčskeho kováča a zváračky obrátil hliníkové rúry na umeleckú kompozíciu.

Miesto: Plekhanovské námestie - 3.

Pamätník hrdinských pilotov

Bol nainštalovaný na tejto stránke v lete 1969, kedy sa námesto ešte nazývalo "50 rokov Komsomol". Rok pred otvorením pamiatky prevzali pilotov lipetskskej eskadry odvahu a profesionalitu chybné lietadlo mimo obytných oblastí, čím zachránili desiatky životov obyčajných občanov.

Pri tejto nehode zomreli L. Krivenkov a S. Sherstobitov. V pamäti ich vykorisťovania bol otvorený obelisk oproti mestu Trubnoy Zavod. Autor bol miestnym umelcom N.R. Polunin. V roku 2003 prebehla rekonštrukcia, v blízkosti monumentu boli inštalované sochy hrdinov v plnom raste.

Miesto: Aviators Square.

Krása narodenia Krista

Dekrét o výstavbe katedrály vydala Kateřina I. na konci XVIII. Storočia. Autorom pravoslávnej cirkvi bol švajčiarsky architekt T. Adamini.

Koniec obdobia výstavby sa datuje do roku 1842. V sovietskych rokoch prišiel do spustošenia, bol čiastočne vyplienený a zatvorený pre farníkov. Až v roku 1991 bol chrám znovu otvorený. Jedinečným objektom v ňom je ikona Matky Božej vášnivého "Lipetsk". Miesto: Katedrálové námestie - 4.

Diecézny kláštor sv. Tikhona pre Preobrazhensky

Stavba kláštora bola dokončená v roku 1865. Fungovalo to až do roku 1919, v tom roku sa začalo masové oddelenie cirkvi od štátu. Kláštor a chrámy boli vyplienení. Kláštor bol prázdny až do začiatku 90. rokov minulého storočia.

V súčasnosti je na jeho území možné navštíviť katedrálu Trinity, kostol Nanebovzatia Panny Márie a premenenia a Cell of St. Tikhon. Teraz žije viac ako 100 sestier, 55 z nich sú mníšky. Neďaleko od hlavného vchodu svieža jar. Ľudia pochádzajú z celého regiónu kvôli svojej vode. Písmo je organizované.

Miesto: Zadonsk.

Kaplnka sv. Petra a Pavla

V roku 1806 na jej mieste kostol spálil v mene Narodenia Krista, po ktorom sa rozhodlo založiť kaplnku tu. Prvý kameň bol položený v zime roku 1814. V sovietskom období bola kaplnka čiastočne rozobraná, ikona Spasiteľa z nej zmizla. V roku 1996 začala zbierka dobrovoľných darov na jej obnovu. Po piatich rokoch bola kaplnka svätého Petra a Pavla postavená takmer úplne od začiatku. V roku 2012 sa tu konala prvá liturgia, ktorá dostala status kaplnky.

Miesto: Revolúcie námestie.

Chrám Najsvätejšej Trojice

Pamätník architektúry minulého storočia. Stavba bola dokončená v roku 1850. Niekoľko rokov pred začiatkom druhej svetovej vojny bol chrám zatvorený. Počas sovietskeho obdobia v ňom bolo spoločenstvo evanjelikálnych baptistických kresťanov. V roku 2010 sa Cirkev životodarnej trojice vrátila do podriadenosti ruskej pravoslávnej cirkvi. Otvorené pre veriacich.

Miesto: Kochetkova ulica - 45.

Lipetsk Regionálne múzeum miestnej tradície

V roku 1909 miestny historik M.P. Trunov. Po 9 rokoch bolo múzeum znárodnené. V roku 1955 získal status regionálneho múzea. V roku 1991 sa hlavná expozícia a dočasné výstavy presunuli do budovy bývalého Domu politického vzdelávania. Zbierajú sa tu zbierky Aivazovského, Vasnetsov, Pasternak a ďalších. Prebiehajú prednášky o histórii regiónu.

Miesto: Leninova ulica - 25.

House Museum. GV Plechanov

Je to pobočka Regionálneho múzea miestnych dejín Lipetsk. Výstava sa nachádza v dome, ktorý v roku 1867 zakúpil otec budúcej osobnosti a filozofa. V roku 1928 bolo otvorené revolučné múzeum. V roku 1995 zmizla politická výstava, ktorá bola úplne nahradená expozíciou súvisiacou s rôznymi etapami života Plekhanov. V roku 1998, v blízkosti domu, jeho socha bola inštalovaná v plnom raste.

Umiestnenie: ul. Plekhanov - 36.

Múzeum umenia pomenované podľa V.S. Sorokina - Dom pánov

Bol otvorený 14. decembra 1992. Od roku 2007 sa stal pobočkou regionálnej galérie Lipetsk. Zbierka múzea obsahuje diela nielen V.S. Sorokina, ale aj ďalších vynikajúcich tvorcov XX. A XXI. Storočia, vrátane I. Golitsyna, A. Golubkiny, V. Ševčenka, Z. Serebyakovej, G. Basyrovy a ďalších.

Sú tu dočasné výstavy, ktorých celková plocha presahuje 100 metrov štvorcových. Tematické večery sa konajú niekoľkokrát mesačne, hudobné skupiny mesta vykonávajú klasickú hudbu, zaujímaví hostia vedú majstrovské kurzy a prednášky. Umiestnenie: Leninská ulica - 2.

Peter Veľké námestie

Do 24. júna 2003 sa nazýva námestie Karl Marx. Po inštalácii pomníka Petrovi I. v roku 1996, ktorý sa mal časovo zhodovať s 300. výročím ruskej flotily, miestni obyvatelia medzi sebou začali nazývať toto námestie názvom ruského cisára.

O 7 rokov neskôr oficiálne schválila mestská správa tento názov. Teraz na území námestia sa nachádza radnica, svetelná hudba, pamätník cara. Víkendový sprievod, kultúrne podujatia, koncerty, zhromaždenia sa konajú každoročne.

Miesto: Lenin Street - 2.

Akademické divadlo. LN Tolstoy

Po prvýkrát divadlo otvorilo svoje dvere divákom v lete roku 1921, vtedy sa nazývalo "prvým sovietským divadelným divadlom". Po 30 rokoch sa k nemu pripojili hudobné a detské divadlá Lipetsk. Združenie sa nazýva "Divadelný experiment".

Koncom jesene 1968 sa divadlo presunulo do budovy, v ktorej sú umiestnené viaceré hry týždenne. Potom bola premiéra "Tichý Don". V roku 1981 bol pomenovaný podľa L.Tolstého. Od roku 1994 je v štatúte štátneho akademického divadla. Cena lístka od 300 do 900 rubľov, v závislosti od zvoleného výkonu.

Miesto: Divadelné námestie - 2.

Stojí tiež za zmienku, že Victory Park na 60-ročnej avenue SSSR je obľúbeným miestom pre prechádzky miestnych obyvateľov.

Pin
Send
Share
Send
Send