Portugalsko

Pamiatky mesta Porto: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Nachádza sa na severe Portugalska, Porto je druhým najväčším mestom v krajine a so svojim historickým centrom zaradeným do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO je najvyhľadávanejšou destináciou, rovnako ako jej najvýznamnejším hospodárskym centrom.

Ako hovorí miestne príslovie: "Porto pracuje, Braga sa modlí, Coimbra sa učí a Lisabon získava peniaze." Dve hlavné položky mestského príjmu sú víno a cestovný ruch.

Veľkou výhodou umiestnenia mesta je stredomorské podnebie so silnými oceánskymi akcentmi. Letné teploty tu sú ľahko prenosné a zima je mierna, útulná pre turistov, ktorí nemajú radi slnko, ale chcú ochutnať Porto kultúrny a kulinársky život.

Ak hovoríme o cestovnom ruchu, ponúka Porto rôzne atrakcie.

Katedrála v meste Porto

Urobiť port ktorý sa nachádza v samom srdci historického mesta. Katedrála je miestom, kde bol pokrstený princ Heinrich Navigator a kráľ John si vzal princeznú Filipa Lancastera v 14. storočí. Budova kostola bola postavená v 13. storočí v románskom štýle. V priebehu storočí sa však rekonštruovalo viac ako raz, takže od tej doby zostala len fasáda.

Exteriér katedrály bol značne zmenený v roku 1772, ovplyvnený módnymi barokovými trendmi. Ak hovoríme o kráse dekorácie, venujeme pozornosť striebornému oltáru, freskám kaplnky a vitráží zobrazujúcim život Panny Márie a metamorfózu Ovída.

Miesto: Terreiro da Sé, 4050-573.

Kostol Clerigos

Igreja dos clerigos Bol postavený talianskym maliarom a architektom Nicolou Nasonim v 16. storočí. Hlavná fasáda budovy je zdobená barokovými motívmi, ako sú girlandy a škrupiny.

Oltár hlavnej kaplnky postavený z viacfarebného mramoru vyrobil Manuel dos Santos Porto. Kostol Clericos bol prvým ikonickým barokovým objektom v Portugalsku.

Miesto konania: R. de Sao Filipe de Nery, 4050-546.

Kostol sv. Kláry

Igreja de santa clara odlišné od ostatných ikon Porto objektov. Bol postavený v gotickom štýle s interiérom pokrytým zlatými šupinami.

Vstupné barokové brány kostola sú farebné s architektonickými prvkami renesancie, ako sú korintské stĺpy a nápisy. Kostol svätého Clara sa nachádza na malom námestí, vedľa Praça da Batalla. Umiestnenie: Largo 1 de Dezembro, 4000-404.

Múzeum Soares dos Reis

Soares dos reis - prvé verejné múzeum umenia v Portugalsku. Bola založená v roku 1833 na majetku, ktorý bol zhabaný v kláštoroch. Dnes má múzeum rozsiahlu zbierku umeleckých diel: maľby, sochy, nábytok, kovové predmety a keramiku. Tu sú diela Domingos Sequeira a Viera Portuens, Miguel Angelo Loupi a Antonio Carvalho de Silva Porto, Marquis de Oliveira a Aurelia de Souza, Dordio Gomec a Julio Resend.

Miesto konania: R. de Dom Manuel II 44.

Múzeum vína

Múzeum do Vinho do Porto Bol otvorený v roku 2004 v krásnej budove z 18. storočia, na brehu rieky Dora, kde vináreň pracovala predtým. Jeho cieľom je oboznámiť návštevníkov s históriou portského vína a jeho významom pre Porto. Študijné panely, filmy a exponáty predstavujú rozvoj miestnych vinárskych podnikov, vinárskej oblasti a rôznych produktov. Poskytuje návštevu múzea a ochutnávky.

Miesto: R. de Monchique, 4050-394.

Burza cenných papierov

Palacio da bolsa - historická budova v Porto, postavená v 19. storočí obchodnou asociáciou mesta. Mnoho známych architektov, maliarov a sochárov prispelo k výstavbe tohto architektonického dielne:

Stavba začala Joaquim da Costa Lima, kovová dóma bola navrhnutá Thomasom Solerom, veľkolepé schodisko postavili Gonçalves a Souza a sochy sú umeleckým dielom Antonia Soaresa dos Reis Lópeza a Antonia Teixeiry. Národná pamiatka Portugalska a symbol Porto, burza navštívi asi 200 000 turistov ročne.

Miesto konania: R. de Ferreira Borges, 4050-253.

Most Luis I.

Tento majestátny kovový oblúk prechádza cez rieku Douro, ktorá spája mestá Porto a Vila Nova de Gaia. Seyrig Teofil prevzal v roku 1881 zodpovednosť za výstavbu tohto dôležitého objektu.

Po 5 rokoch bola dokončená stavba a most začal fungovať. Jeho celková dĺžka je 386 metrov, hmotnosť 3045 ton a výška 45 metrov. K dispozícii je aj pešia zóna, z ktorej sa otvára nádherná panoráma rieky a mesta.

Park Serralves

Parque de serralves je jedinečný fenomén v krajine Portugalska. Bolo otvorené pre verejnosť v roku 1987 a zahŕňa dve obľúbené atrakcie: Serralves House a Múzeum moderného umenia. Nachádza sa tu pôvabná záhrada s ovocnými stromami, malebným jazerom a mnohými uličkami, kde sa môžete prechádzať v tieni.

Tu je najväčšia ružová záhrada v Portugalsku. Každý rok sa na začiatku júna Festival Serralves Festival koná v parku, ktorý trvá 40 hodín bez prestávky.

Záhrada Palacio de Cristal

Záhrada Do palacio de cristal je zelený priestor, ktorého plán navrhol nemecký krajinár Emilio David. Tu môžete obdivovať krásne rododendrony, kamélie, borovice a buky, ako aj alegorické sochy a fontány. V záhrade sú rôzne tematické oblasti, napríklad:

  • Roh aromatických rastlín.
  • Bylinný kútik.
  • Sentiment Corner, v ktorom sa nachádza socha, práca Teixera Lopeza.

Okrem toho je v záhrade postavený obrovský pavilón, v ktorom sa konajú mnohé koncerty a športové podujatia, multimediálna knižnica, sála, kaviareň a múzeum romantiky.

Miesto: Rua Dom Manuel II.

Knižnica Lello

5 minút chôdze od centra Porto je jednou z najambicióznejších knižníc na svete. Budova knižnice bola navrhnutá architektom Estevesom Javierom v roku 1906 a je skvelým príkladom neogotického štýlu s náznakom secesného štýlu.

Schodom do vnútra môžete vidieť nádherný dizajn so stĺpmi vyzdobenými bronzovými reliéfmi, stropom s oknami s vitráží a zaujímavými schodiskami. Tu, v tichosti, si môžete prečítať knihu, kúpiť unikátne tlačené materiály, vychutnať vynikajúcu kávu a prístavné víno v útulnej kaviarni.

Miesto konania: R. das Carmelitas - 144.

Divadlo Koloseum

Už mnoho rokov veľké divadlo Kolosea prilákalo celebrity, ktoré boli miestom koncertov, tancov a koncertov klasickej hudby. Ak to čas dovolí, turista by mal navštíviť tento orientačný bod Porto.

Miesto: R. de Passos Manuel - 137.

Guindais Funicular

Prvá lanovka v Porto bola otvorená v roku 1891, ale po vážnej nehode sa uzavrela o 2 roky neskôr. Bola zrekonštruovaná a znovu spustená na skale Batanya, bol v roku 2004. Má lanovku len jednu linku s výškovým rozdielom 61 metrov.

Napriek tomu, že letecká cesta je pomerne krátka (asi 3 minúty), cestujúci môžu pohodlne vychutnať očarujúce panorámu mesta a jeho okolia.

Miesto: R. da Ribeira Negra - 314.

Oporto Golf Club

Najstarší golfový klub v Portugalsku ponúka vynikajúce podmienky pre milovníkov tohto športu, vysoko profesionálnych inštruktorov, skvelé 18 jamkové ihrisko a možnosť prenájmu vybavenia. Má golfový klub a vynikajúcu reštauráciu.

Vínna pivnica Ferreira

Ferreira je najpredávanejším prístavom a prekvapujúco jedinou spoločnosťou založenou obyvateľmi mesta Porto. Jej zakladateľka Dona Adalaide začala svoju činnosť s niekoľkými vínnymi hroznami.

Dnes je jeho dedičia vlastníkom viníc, ktoré sa tiahnu od Porto až po hranice so Španielskom. Návšteva pivnice zahŕňa prehliadky, filmy a bezplatné ochutnávky.

Klub Aniki Bobo

Rozdelené na 2 časti, klub Aniki Bobo je obľúbeným miestom pre miestnych študentov a mladých turistov. Na spodnom poschodí budovy sa nachádza moderný tanečný parket a na druhom poschodí sa nachádzajú výstava umenia a sála, v ktorej sa v utorok prezentujú rôzne alternatívne divadelné štúdiá.

R. da Fonte Taurina - 36

Mestská časť Ribeira

Cais da ribeira pozostáva zo stredovekých ulíc a kvitnúcich aloy. Tu turista nájde jedinečnú atmosféru. Desiatky miestnych kaviarní, barov a reštaurácií sa nachádzajú pod stredovekými oblúkmi. Na sviatkoch sa zdá, že celý Porto sa sem chystá rozprávať sa, obedovať a sledovať ohňostroje.

Tu môžete navštíviť Rua da Alfandega ("Dom princa"), kde sa narodil Heinrich Navigator. Ribeira je najromantickejšia oblasť Porto, takže milovníci a novomanželia radšej usadia, a to v hoteli Pestana Porto.

Pobrežná štvrť Foz

Turisti, ktorí chcú nasiaknuť pláže Porto, si najčastejšie vyberajú túto konkrétnu oblasť mesta, plnú barov, reštaurácií a nočných klubov. Príťažlivosťou štvrte je záhrada Paceio Allegre, ktorá je obklopená palmami, zdobená početnými sochami a má otvorenú plochu, kde sa v lete konajú filharmonické koncerty.

Kaviareň na pláži tu a v zime. Praia da Luz, ktorá je otvorená celoročne a nepretržite, je najmä dopytom. Ak chcete mať piknik, najlepšie miesto je Parque da Cidade, s mnohými izolovanými oblasťami a rozmanitou krajinou.

Pozrite si video: Porsche Macan S fl JAZDA - Maroš ČABÁK (Jún 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send