Rusko

Zaujímavosti a zaujímavosti mesta Feodosia (foto s popisom)

Pin
Send
Share
Send
Send


Feodosia je mesto s bohatou históriou, mestom kontrastu, v ktorom môžete vidieť stepy, hory a pláže. Má všetko, čo turista potrebuje - historické pamiatky, múzeá, parky a dlhý nábrežie.

Môžete sa kedykoľvek dostať do Feodosie, motely a penzióny vziať turistov po celý rok, mierne podnebie a nedostatok rozruchu poteší všetkých dovolenkárov. Mesto sa nachádza na pobreží malebného zálivu Feodosia. Čo je pozoruhodné Feodosia, aké zaujímavosti by ste mali navštíviť?

Veža sv. Konštantína

Pamiatka sa často nazýva symbolom mesta, je zobrazená na znak Theodosiusa. História veže má dlhú históriu, pretože bola postavená v 14. storočí a bola súčasťou janovskej pevnosti, ktorá mala slúžiť ako obranu mesta pred útočníkmi.

Kapsula je zakotvená v južnej stene veže s adresou potomkov. Takýto pôvodný krok bol uskutočnený v roku 1971, keď miestni obyvatelia mesta Feodosia oslávili 25. výročie. Otvorte kapsule písmenom v roku 2017.

Adresa: Gorky Street.

Janovská pevnosť

Pozostatky pevnosti sa nachádzajú na brehoch zálivu Theodosia. V 14. storočí bola považovaná za najväčšiu v Európe a slúžila ako obrana mesta pred nepriateľmi. Línia stien, ktoré bránili mesto, sa rozprestierala viac ako 70 ha.

Janovská pevnosť bola naozaj veľmi veľká, v ktorej sa nachádzala pokladnica, mestský dvor, sklady a konzulárny palác. K dnešnému dňu zostala z majestátnej pevnosti iba južná stena a dve veže. Adresa: Portovaya Street.

Národná galéria pod názvom IK Aivazovskij

Ivan Aivazovskij je jedným z najznámejších rodákov Theodosia, ktorý sa v mladosti stal slávnym. Stal sa jedným z prvých tvorcov umenia, ktorý organizoval výstava obrazov jedného umelca. Na prvej výstave I. Aivazovského, ktorá sa konala v roku 1845 v deň jeho narodenia 29. júla, bolo prezentovaných viac ako 50 diel.

V roku 1880 umelec samostatne dokončil výstavbu galérie a jeho výstavy neustále prebiehali. V galérii I. Aivazovského sa okrem iného uskutočnila aj fáza, na ktorej vystúpil veľký počet hudobníkov. Teraz sa v galérii zhromaždilo 417 diel veľkého umelca.

Adresa: Galéria ulica - 2.

Chata - Palace Stamboli

Budova bola postavená v orientálnom štýle, palác bol postavený pre rodiny Stamboli, ktorí boli výrobcami tabaku. Konštrukcia sa uskutočňovala päť rokov, hoci rodina chcela používať palác ako dacha, bolo to úplne iné - na nádvorí sa nachádzali mramorové fontány, na nádvorí boli zasadené veľa kvetov a steny budovy boli maľované a ozdobené minaretmi.

Palác dlhodobo nevlastnili firmy Stamboli, boli nútené ho predať kvôli finančným problémom. V súčasnosti je hotel Stamboli Palace reštauráciou a hotelovým komplexom, takže si každý môže vychutnať luxus svojich interiérov.

Adresa: Aivazovsky Avenue - 47A.

Ilinský maják

Maják na skalnom Cape St. Elias bol postavený v roku 1899 na žiadosť manželky štátneho radcu Rukavishnikov vďačnosti mestu za to, že sa mu podarilo uzdraviť svojho syna z vážneho ochorenia pri mori.

Prvý maják bol vyrobený z dreva, teraz je snehovo biela vysoká konštrukcia, ktorá stúpa nad morom vo výške 65 metrov. V roku 2006 bola okrúhla veža modernizovaná a tak bol do valcovacej jednotky vložený svetelný optický modul. Teraz maják pracuje bez prerušenia a pomáha lodiam navigovať do mora.

Rezerva Karadág

Rezerva, založená v roku 1979, sa nachádza v blízkosti mesta Feodosia. Územie rezervy je 2870 hektárov, je obývané 125 druhmi zvierat a 79 druhov rastlín uvedených v červenej knihe. Krásna krajina ohromí každého návštevníka svojou krásou.

Mnohé legendy sa spájajú s Karadžskou rezervou, takže podľa jednej z nich v jednej z podzemných jaskýň žije na jeho území obrovský had. Symbolom rezervy je "ústa ďábla" - skala vo forme oblúka, ktorý má prirodzený pôvod.

Mufti mešita - Jami

Dátum výstavby starej mešity - 1623, Slúžil v dobách veľkej osmanskej ríše, mešita bola prestavaná viac ako raz, reštaurovanie budovy začalo v osemdesiatych rokoch, všetko bolo možné urobiť, aby sa zachovala jej pôvodná podoba. Našťastie to bolo možné, vnútri bolo dokonca možné zachovať fragmenty maľby. Od roku 1998 Mufti-Jami pravidelne slúži v mešite. Samotná budova je štvorec, ktorého steny sú obložené veľkými kameňmi.

Adresa: Karaimská ulica - 1.

Alexander Green Museum

Veľký spisovateľ Alexander Green, ktorého spisy patria k legendárnym "šarlátovým plachtám", veľmi miloval Theodosiusa a žil v malom dome na Gallery Street už šesť rokov. V súčasnosti sa tu nachádza Literárno-pamätné múzeum Alexander Grin, ktoré vzniklo v roku 1970.

Hlavnou výzdobou pamiatok je reliéfny panel - loď Brigantine. Dubové dvere vedú do múzea, interiér je veľmi originálny, zdá sa, že návštevník je vo vnútri lode, pretože izby vyzerajú ako záchody.

Adresa: Ulica galérie - 10.

Hang Gliding Museum

Po návšteve tohto múzea v meste Feodossiya sa môžete oboznámiť s históriou letectva v Rusku, okrem toho často hostí výstavy tematického umenia. Skladá sa z troch sál, v ktorých môžete vidieť rôzne modely visutých klzákov, paraglidingov a klzákov.

V múzeu závesu je tiež lietajúci simulátor, na ktorom každý môže cítiť, čo je voľný let. Okrem lietadiel v múzeu môžete vidieť vzácne fotografie zo súťaže v letectve, kresby a kresby pilotov.

Adresa: Galéria pruh.

Theodosia Múzeum peňazí

Návšteva tejto atrakcie obzvlášť poteší zberateľov mincí, historických nadšencov a numizmatikov. Múzeum je atraktívne, pretože má 30 tisíc mincí, ktoré sa datujú do 5. storočia pred naším letopočtom. V malých sálach múzea sa zachovávajú mince z Krymského Khanátu a starovekej Theodosie, Kyjevská Rus, mince starovekej Kaffy a mäkkýše z Bosporského štátu.

Pozornosť návštevníkov múzea je aj zbierka peňazí z 200 krajín. Návšteva Feodosijského múzea peňazí poskytuje príležitosť študovať bankovníctvo a vidieť svojím vlastným očami ako sa uskutočnila evolúcia peňazí.

Adresa: ulice Kuybyshev - 12.

Kostol všetkých svätých

Unikátna architektonická štruktúra je považovaná za jednu z hlavných atrakcií mesta. Kostol bol postavený v roku 1880 a v roku 1885 sa uskutočnilo jeho slávnostné zasvätenie. História svätyne je veľmi tragická, pretože na začiatku bola uzavretá príchodom bolševikov k moci, v roku 1961 bola vyfúknutá a zvony boli barbarsky upadnuté do zálivu Theodosia.

V roku 1996 bolo rozhodnuté postaviť znovu kostol Všetkých svätých na základe uložených fotografií. V roku 2001 bola nainštalovaná dome s krížom. Dekorácia svätyne je naozaj pôsobivá - steny v kostole sú pozlátené a maľované Severodonetskými umelcami v štýle Ivanov a Botticelli. Vnútri kostola sa nachádza detské divadlo, farská škola a múzeum Adresa: Nazukinova ulica - 15.

Kostol sv. Sergia

To je jedna z tých vzácnych budov, ktoré prežili až do súčasnosti. Kostol bol postavený v tradíciách arménskych cirkví a často sa nazýva Surb Sarkis medzi ľuďmi.

Kostol je pozoruhodný pre skutočnosť, že Ivan Aivazovský, veľký umelca, ktorý dal väčšinu peňazí na obnovu svätyne po požiari v roku 1888, bol pochovaný na jeho území. Nakreslil kostol Surb Sarkis vo vnútri. Od stredoveku bola prijatá tradícia na pohřbívanie najrešpektovanejších predstaviteľov arménskej komunity na cintoríne pri kostole. Vchod do chrámu je zdobený dvoma arménskymi krížmi, krstné písmo sa zachováva v oltári kostola zdobené kamennými reliéfmi.

Adresa: Aivazovsky lane - 1.

delfinárium

Neďaleko od autobusovej stanice v meste Feodosia je delfinárium. K dispozícii je detské ihrisko a jazda pred ním Budova delfinária je oceánia, v ktorom plávajú plazy a viac ako 80 druhov morských, sladkovodných a oceánskych rýb.

Delfíny, morské lvy a kožušinové tulene bavia návštevníci svojimi vystúpeniami. Najmä ako prezentácia detí, pretože majú príležitosť pozorovať jasný výkon morských živočíchov.

Adresa: Kerchenske diaľnice.

Pamätník Afanasy Nikitin

Pamätník sa nachádza v historickej časti Theodosia ("Staré mesto"), neďaleko od chrámu Iversky. Afanasy Nikitin bol slávny cestovateľ, bol známy ako doma, tak aj v zahraničí.

Obzvlášť nezabudnuteľná bola cesta cestovateľa, ktorá začala s Tverom a skončila v stredovekom kaffe, kde strávil asi štyri mesiace. V roku 2008 bolo rozhodnuté o založení pamätníka na pamäti takéhoto statočného cestovateľa. Tiež ulica v Feodosii bola pomenovaná po Athanasiovi Nikitinovi.

Adresa: Afanasy Nikitin Embankment - 38.

Zlatá pláž Feodosia

Každá osoba, ktorá prichádza na južné mesto, je povinná navštíviť Zlatú pláž, ktorá je považovaná za obľúbené miesto pre rodinnú dovolenku. Dĺžka pláže je 3 kma šírku 20 metrov.

Na pláži nájdete veľa kaviarní a obchodov, ako aj hotelové a rekreačné centrá. "Club 117", ktorý sa nachádza na pláži, je považovaný za najlepšie zábavné centrum na území mesta Feodosia.

Pin
Send
Share
Send
Send