Rusko

Hlavné atrakcie mesta Pyatigorsk s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Pyatigorsk sa nachádza na území Stavropol, 1,500 km od Moskvy. Je to najstaršie bahenné letovisko v Rusku, v roku 2006 získalo status strediska federálneho významu. Je rozdelená do šiestich štvrtí. Pyatigorsk je centrom priemyslu a obchodu kavkazských minerálnych vôd.

Cestovný ruch bol vyvinutý od čias Sovietskeho zväzu, sú tu sanatóriá, penzióny, tábory, turistické centrá a nové hotely sa neustále budujú. Dokázalo sa, že podnebie má ozdravný účinok. Počet domácich i zahraničných turistov, ktorí navštevujú toto prírodné múzeum, neustále rastie.

Pyatigorskské múzeum miestnej tradície

Bola založená v roku 1903, otvorenie sa uskutočnilo v lete 1905. Toto je jedno z najstarších múzeí na severnom Kaukaze. V niekoľkých izbách sa zbierajú unikátne archeologické a historické zbierky. Sú tu výstavy venované zbraniam a maľbám sedemnásteho a dvadsiateho storočia. Samostatná miestnosť je obsadená kavkazskou knižnicou. Hostia organizujú tematické prednáškové semináre. Prihlásiť sa - 100 rubľov.

Adresa: Bernardazzi Brothers Street - 2.

Katedrála Spasky

V roku 1830 cisár Nicholas I. počas svojho pobytu v Pyatigorsku vyjadril túžbu postaviť tu kamennú katedrálu s piatimi klenbami. Stavba pod vedením architekta S. Uptona začala v roku 1845.

Po 7 rokoch bola zastavená z dôvodu mnohých prasklín na stenách, vytvorila sa kolekcia dobrovoľných darov na posilnenie nadácie a opätovné postavenie chrámu. Katedrála Spasky bola pripravená v roku 1867. V roku 1869 bola zasvätená. V 30. storočí 20. storočia bola zatvorená, po niekoľkých rokoch bola čiastočne vyfúkaná. Rekonštrukcia trvala iba v polovici 90. rokov. Okrem chrámu bol obnovený a oblasť vedľa neho. Dnes sú otvorené pre farníkov.

Adresa: ul. Krasnoarmeyskaya - 1.

Lanovka

Najslávnejšie lanovka Stavropolského teritória bolo otvorené v lete roku 1971 a nachádza sa na úpätí hory Mashuk, symbol mesta Pyatigorsk. Autorom projektu bol inžinier V. Lezhany.

Jeho jedinečnosť spočíva v tom, že je bez podpory. Pracuje na princípe kyvadla. Vzdialenosť je takmer 1 km, celokovový príves prekoná za 2 minúty. Odchod sa uskutočňuje každých 10 minút. Cena jednosmernej letenky pre dospelého je 210 rubľov, pre deti do 5 rokov je cestovné zadarmo.

Pamätník Ostap Bender

Dvojmetrový bronzový soch znázorňujúci skvelý kombinátor, ktorý spočíva na stoličke, bol nainštalovaný v roku 2008 v centrálnej priechode do jazera Proval v Pyatigorsku. Autorom pamiatky je sochár R. Yusupov.

Adresa: Gagarin Boulevard - 2A.

Arbor "Aeolian Harp"

Autor bol architekt D. Bernardazzi, Stavba jeho projektu trvala približne 10 mesiacov v rokoch 1830 - 1831 rokov. Altánok sa nachádza na najvyššom mieste Michailovského ostrohu Mashuk. V roku 2008 bolo na streche inštalované zvukové zariadenie.

Predtým, už takmer 100 rokov, bola v altánku inštalovaná jedinečná eolická harfa, ktorá spôsobila melodické zvuky v dôsledku silných prúdov vetra. Pri vytváraní tohto miesta bol použitý ako prototyp, "Chrám Eola" v Londýne.

Umiestnite duel Lermontov

V júli 1841 sa uskutočnil duel medzi M. Yu Lermontov a N. S. Martynov. Pamätník bol postavený na predpokladanom mieste tejto udalosti v roku 1913. Autorom projektu bol sochár B. M. Mikeshin. Od roku 1960 je pamiatka predmetom kultúrneho dedičstva krajiny.

Adresa: severozápadná časť mashuhu.

Múzeum hmyzu

V budove akademickej galérie v lete 1995 bol otvorený múzeum hmyzu. Jeho zbierka zbierala viac ako 1 000 kópií tropické motýle, niekoľko odrôd pavúkov, šváby, škorpióny, brouci. Okrem bezstavovcov má múzeum unikátne druhy škorpiónov, žaby a hady. Cena lístka 100 - 200 rubľov.

Adresa: Prospect Kirov - 1A.

Štátny múzeum-rezerva M. Yu Lermontov

Otvorené v roku 1912. Od roku 1973 sa múzeum stalo komplexom pozostávajúcim z viacerých objektov kultúrneho a historického dedičstva Ruska. Teraz je na jeho území k dispozícii 4 expozície: literárne oddelenie, dom Lermontov, oddelenie "Lermontov vo výtvarnom umení" a A.A. Alyabiev. Tu sú uložené exkluzívne exponáty a osobné veci básnika a skladateľa. Lístok na návštevu všetkých múzeí komplexu stojí 200 rubľov.

Adresa: ul. Lermontov - 4.

Mikhailovský galéria

Bol otvorený v roku 1828. Na liečivé účely používajte minerálnu vodu z rovnakého zdroja. Toto je prvá galéria na pitie na Kaukaze. Autorom projektu bol architekt S. I. Upton. Po 97 rokoch sa v galérii otvorilo múzeum kúpeľov. V 90. rokoch obe budovy prežili požiar, boli čiastočne zničené. Dnes je umelecká galéria. Vstup - 100 rubľov.

Adresa: Gagarin Boulevard - 2.

Galéria Lermontova

Nachádza sa v parku "Flower Garden". V roku 1902 bola dokončená výstavba a na jar bola návštevníkom otvorená galéria. Jeho komplex pozostával z letného divadla, hudobného popu a veľkého auditoria. Teraz budova patrí Štátnej filharmónii. Dosiahla naše dni bez väčších zmien v architektúre. Tu 20. storočia F. Shalyapin, V. Mayakovskij a ďalší vydali koncerty. V súčasnosti sa pravidelne konajú vianočné a inštrumentálne hudobné večery, organizujú sa predstavenia detí a pozvaní hostia koncertujú. Cena lístka od 200 do 800 rubľov.

Adresa: Kirova Avenue - 21.

Chrám svätého spravodlivého Lazara Štyri dni

Autori a iniciátori stavby boli bratia Bernardazzi. Budúci kostol bol položený v lete roku 1828. Stavba bola dokončená v roku 1856. O štyridsať rokov neskôr sa budova pozrela na bok, začali praskliny. Pod vedením miestneho architekta V.V. Stavba Graffa bola obnovená a v roku 1902 bol obnovený kostol so zmenami vykonanými v projekte. O rok neskôr bol vysvätený. V roku 2000 bol nový limit zasvätený.

Adresa: ulice Pastuchov - 1.

Katedrála Michael-Archangel

Stavba bola dokončená na jar roku 1898. Začiatkom 30. storočia minulého storočia bola uzavretá. Obnovil svoju prácu v rokoch Veľkej vlasteneckej vojny, počas okupácie v Pyatigorsku sa pravidelne konali božské služby. Bolo použité ako sklad, čiastočne zničený a znovu uzavretý v roku 1961. Dňa 3. mája 1998 bol cirkev vysvätený a odvtedy je opäť aktívny.

Adresa: Kozlovská ulica - 39-a.

Stavropolské divadlo Opereta

Bola založená v roku 1939. Poválečné obdobie bolo hlavnou etapou jeho vývoja. V rokoch perestrojky sa divadelná budova zhoršila kvôli nedostatku finančných prostriedkov. Jeho súčasný názov bol v roku 1997. V dnešných dňoch sú tu nielen hrané pre deti a dospelých, ale aj majstrovské triedy skúsených divadelníkov. Súbor pravidelne prechádza po celom Rusku. Cena lístka od 300 do 500 rubľov.

Adresa: ul. Kirov - 17.

planetárium

Bol otvorený v roku 1960. Nachádza sa v parku Kirov. Od začiatku 90-tych rokov do roku 2012 nefungovalo, prebehla rekonštrukcia. Toto je jediné planetárium v ​​celom Severnom Kaukaze. Tu sa uskutočňujú pravidelné prednášky, hosťom sa hovorí a ukáže, z čoho sa skladá Vesmír, ako sa formovalo. S pomocou nových technológií bolo možné reprodukovať digitálne objemové obrazy.

Adresa: Dunajevská ul. - 5.

Emanuele Park

Nachádza sa na Mikhailovskom vrchu od roku 1830. Toto je najstaršia rekreačná oblasť mesta. Tvorcom projektu je architekt Giuseppe Bernardazzi, autor stavebného poriadku je G.A. Emanuel. Na území malebného parku nájdete veľa atrakcií. Len raz na svojich cestách Puškin a Lermontov rád chodili. Tieto miesta sa neskôr prejavili v románe "Hrdina nášho času". Odtiaľ je nádherný výhľad na centrum mesta.

Pin
Send
Share
Send
Send