Ukrajina

Pamiatky Nikolaev: zoznam, foto a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Nikolaev sa zdá byť obyčajným veľkým mestom na Ukrajine, ale to je ďaleko od prípadu, pretože v tomto meste je veľa kultúrnych a umeleckých pamiatok, kostolov, múzeí, záhrad, parkov a námestí. Je známy ako stavba lodí, mestský prístav a priemyselný gigant.

Nikolaev bol postavený v roku 1789 na počesť veľkej udalosti - víťazstvo Slovanov nad Turkami. Stalo sa to v deň Sv. Mikuláša, pretože mesto sa stále volá Nikolajev. Mesto nezasiahlo svoju bývalú veľkosť a ako predtým zostáva atraktívne pre turistov. Aké mestské pamiatky by ste mali navštíviť v Nikolaev?

Lodné a námorné múzeum

V Nikolaev je jediné múzeum stavby lodí. budova viac ako 200 rokovPred dvoma storočiami bola oficiálnym sídlom hlavného veliteľa Čiernomorskej flotily. Múzeum bolo postavené v štýle ruského klasicizmu. Otvorenie Nikolaevského staviteľstva lodí a flotily sa uskutočnilo v deň námorníctva v roku 1978. Múzeum pozostáva z 12 izieb.

Medzi exponáty sú modely starých i moderných lodí, fragmenty starých lodí, ktoré boli nájdené pri vyhľadávaní v Čiernom mori. Turisti majú tiež príležitosť vidieť zbierku starých zbraní, noviny s článkami o Čiernomorskej flotile, fotografie, vzácne mapy a dokumenty o rozvoji mesta a flotily.

Miesto: Admiralskaya Street - 4.

Zoo Nikolaev

Zoo v Nikolaev je považovaná za jednu z najlepších v Európe, má všetko pre pohodlný pobyt - kaviareň, ihriská a verejné záhrady. Jeho príbeh začína v roku 1901. Počet zvierat a vtákov žijúcich v zoo je obrovský.

Medzi zástupcami vtákov vidíte malý kolibrík a obrovský orol, žeriavy, kakadu, pštrosy, plameniaky a papagáje. Prechádzkou zoo môžete vidieť opice a neohrabané medvede, líšky, býky, bošáky, bizóny a jelene. Pre väčšie pohodlie sú turistické znaky napísané v angličtine, okrem názvu každého návštevníka má príležitosť prečítať si popis zvieraťa. V Nikolaevskej zoo žije najstarší krokodíl, ktorý odišiel 65 rokov.

Miesto: Leontovičovo námestie - 1.

Katolícky kostol sv. Jozefa

Katolícka cirkev bola slávnostne osvetlená 15. septembra 1896. Posvätný obrad, počas ktorého boli prítomní takmer všetci kňazi Oděsy a Chersonu, bol vedený Anthonom Cerrom, biskupom v Tiraspole. Budova bola postavená z červených tehál v eklektickom štýle projektom jedného z architektov Odese.

Katolícky kostol je zdobený kamennými architektonickými detailmi. Okná sú zdobené farebným sklom a vyrábané v Nemecku. Kostol sv. Jozefa má dve 49 metrové veže so zúženými strechami. Katolícka cirkev má dve sochy - sochu Márie a sochu Ježišovho srdca. História Cirkvi tiež poznala tragické časy, pri príchode bolševikov bola uzavretá, počas druhej svetovej vojny nemeckí organizovali porážku pre dobytok v katolíckej cirkvi.

Miesto: Dekabristov Street.

Veža Shukhov

Vodárenská veža je inštalovaná na kopci Spasky. To je považované za jedno z najvyšších miest v meste. Veža Shukhov je považovaná za architektonickú pamiatku, jej originalita spočíva v tom, že má hyperboloidnú štruktúru. Hoci zo strany sa konštrukcia zužuje smerom k vrcholu, v skutočnosti všetky nosníky, ktoré boli použité v konštrukcii, sú priame.

Táto forma objektu bola do konštrukcie zavedená inžinierom Shukhovom V.G. Neskôr jeho projekty vytvorili hyperboloidné štruktúry v zahraničí. Stavba vodnej veže sa začala v roku 1906. Veža Shukhov bola napojená na akvadukt Nikolaev 15. marca 1907.

Výška veže s nádržou 32 metrov, Napriek tomu, že Nemci počas Veľkej vlasteneckej vojny vybuchli veža, dokázali ju po víťazstve obnoviť a teraz sa považujú za jeden zo symbolov Nikolayeva.

Astronomické observatórium Nikolaev

Na území juhovýchodnej Európy je observatórium Nikolaev považované za jedno z najstarších a okrem toho je zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Takéto observatóriá už nie sú na území Ukrajiny. Observatórium bolo založené v roku 1821. V tom vedci urobili mapy a kresby, pozorovali nebeské telá a umelé satelity na Zemi.

Miesto: hradná observatória 1/1.

Nikolaev katakomby

Katakomby majú prirodzenú aj umelú povahu pôvodu. Pred mnohými rokmi sa v tuneloch ťažili bane na výstavbu mesta a katakomby sa vytvorili v čase, keď bola hornina vyplavená silnými prúdmi podzemných vôd.

Dungeony majú niekoľko úrovní. Prvými sú pivnice a pivnice, ktoré sa nachádzajú pod starou časťou mesta Nikolaev. Druhý stupeň - pozostatky starého vodovodného systému, ktorý sa nachádza vo väčšine častí mesta, ktorý bol postavený v 20.-30. Rokoch 18. storočia. Jediná vec, ktorá je známa o tretej vrstve, je, že existujú tunely s kamennými obkladmi, ale nikto sa tam ešte nemohol dostať.

Detské mesto "Rozprávka"

Detské mesto bolo 19. mája slávnostne otvorené. V meste sa nachádza stredoveký kamenný hrad, drevená pevnosť, amfiteáter na koncerty, výhľadové koleso, dva majáky, bazén s fontánami, výherné automaty a ozdobný bazén s fontánami. Pre mladých obyvateľov Nikolayev je okruh, na ktorom môžu deti riadiť motocykle a autá poháňané batériami.

Miesto: Dekabristovská ulica - 38.

Nikolaev Kenassa

Kenassa je modlitebňa Karaitov, ktorú mnohí považujú za súčasť židovského národa. Kenassas bol postavený v mestách východnej Európy, jeden z ukrajinských kenass sa nachádza na Kryme, druhý v Nikolaev. Nikolaev kenassa je považovaný za pomník architektúry 19. storočia.

Bolo položené v roku 1844, stavba bola dokončená 12. februára 1847. V súčasnosti sa kenassa používa na iné účely, v rôznych časoch bol kino, sklad a kancelária.

Pamätník Tarasovi Ševčenkovi

V centrálnej časti mesta v parku pod názvom Taras Ševčenko je jeho socha v plnom raste. Vytvoril svojho slávneho sochára I. Dyba v roku 1958. V roku 1985 boli vyčlenené finančné prostriedky na jeho obnovu a jej veľkolepé otvorenie sa uskutočnilo 5. októbra. Každý rok 9. marca, na narodeniny Tarasa Ševčenka, nikolayevets vyzdvihujú do pamätníka kytice kvetov.

Miesto: Nikolská ulica - 8/4.

Nikolaev Regionálne múzeum miestnej tradície

Múzeum, ktoré bolo otvorené v roku 1803, je teraz uložené viac ako 300 000 exponátov, Premenovanie regionálneho múzea bolo v roku 1950, ale bohužiaľ boli všetky jeho exponáty uložené v strašných podmienkach - malá miestnosť kostola sv. Jozefa. Od roku 2012 sa múzeum nachádza v "Staré kasárne"ktoré sú považované za pamätník národného významu.

Múzeum obsahuje veľa starožitností, konkrétne starožitnosti z Olbia, kozácke zbrane, nástroje používané v Kievanskej Rusi. Obyvatelia Nikolayev neustále doplňujú pokladnice múzea so svojimi nálezmi.

Miesto: Naberezhnaya ulice - 29.

Katedrála Narodenia Panny Márie

Jedná sa o jednu z najstarších budov mesta Nikolayev. Katedrála bola postavená na úkor obchodníkov a bola umiestnená v obchodnej štvrti, kde sa nachádzali obchody a obchody. Jeho výstavba bola dokončená v roku 1800.

Chrám bol obnovený v roku 1992 a bol daný pravoslávnej cirkvi. Božské služby a cirkevné súdy sa v súčasnosti konajú v Rade. Práca na stavbe sa deje a pokračuje, takto bol nainštalovaný pozlátený kupol, obnovený kovaný plot. Také svätyne ako ikona Pochaev, ikona "liečiteľ", "častice pamiatok kniežaťa Vladimíra" navštívili katedrálu.

Miesto: Lyagin Street - 10.

Busta Rimského Korsakova

V Nikolaev sa nachádza busta vynikajúceho ruského skladateľa na Admiral Street. Neďaleko je detská hudobná škola č. 1 pomenovaná po Rimsky-Korsakov. Skladateľ prišiel do Nikolajev, pretože v 70. rokoch dvadsiateho storočia podala mestská správa žiadosť o inštaláciu svojej busty. Otvárací ceremoniál skladateľovej poprsie sa uskutočnil v roku 1978.

Miesto: Admiral Street - 11.

Park pomenovaný podľa GI Petrovského

Park má veľmi dlhú históriu. V roku 1910 sa nazývala Garden of Sobriety a ľudové slávnosti sa často konali na jeho území. Záhrada bola nazývaná tak, lebo úrady konkrétne dbali na to, aby na jej území neboli žiadne hostince a krčmy.

Počas druhej svetovej vojny bol v Petrovskom parku umiestnený sklad cisternových motorov a náhradných dielov. Od roku 1950 boli v parku obnovené zelené divadlo a tanečný parket. V roku 1968 bola v strede parku postavená pomník Petrovského.

Navy Boulevard

Jedná sa o jedno z najobľúbenejších miest obyvateľov Nikolayev, tu môžete chodiť po tienistých uličkách alebo sedieť na lavičke a užívať si pestrej krajiny. Z Flotsky Boulevard sa naskytne nádherný výhľad na Victory Park, ústie a rieku Ingul. Široké kamenné schodisko veľmi podobné Potemkinovmu schodisku bolo položené na druhé. Neďaleko sa nachádza veľa sochy a štylizované stĺpy.

Pamätník admirála Makarova

V roku 1949 bola postavená pomník vynikajúceho ruského námorného veliteľa Štepana Makarova, ktorý sa narodil v Nikolaje v centre Fleet Boulevard. Pamätník bol postavený na sté výročie admirála. Až do konca sedemdesiatych rokov bol na bulvári známy jeho názov. Pamätník je z bronzu a podstavec z ružovej žuly.

Miesto: Fleet Boulevard.

Pozrite si video: Город Зеро Zero Town Ciudad Cero Mesto Nula (Smieť 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send