Rusko

Pamiatky regiónu Saratov: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Vo Volgskom federálnom obvode je región, ktorý je rozdelený na dve polovice hlboko tečúcou riekou Volha - Saratov. Táto oblasť je známa pre výrobu ropy a zemného plynu.

Na tomto území existuje viac ako dvetisíc podnikov, ktoré úspešne vyrábajú veľké množstvo rôznych produktov. V dôsledku černozemských pôd sa v tejto oblasti venuje veľká pozornosť poľnohospodárstvu. Mnohé farmy pestujú rôzne plodiny. Celá oblasť je rozdelená na viac ako tridsať okresov, z ktorých každá má svoje veľmi zaujímavé pamiatky.

Mnohé chrámy a kostoly, parky a múzeá, pamiatky a architektúra, divadlá a sochy.

Pravoslávny chrám "Upokoj ma bolesti"

V Saratove je možno najkrajšia katedrála na celom území - to je chrám "Upokoj ma bolesti". Viacfarebné kopule dávajú podobnosť s katedrálou sv. Bazila v Moskve. Samotná svätyňa je malá, ale veľmi krásna a elegantná. Tváre ako žijúci vzhľad a liečiť dušu. Z písma pre krstné a elegantné farebné sklo je ťažké odobrať svoje oči.

Adresa: ul. Volzhskaya - 36.

Katedrála Svätej Trojice

Najstaršia pravoslávna cirkev sa nachádza v centre hlavného mesta regiónu. Červená a biela fasáda budovy, množstvo detailov výzdoby, zlaté kopule. Hlavnou pýchou katedrály je Ikona Spasiteľa, Jediná svätyňa, jediné svätyne, kde halo nad Ježišom má správny tvar kruhu.

Adresa: Moskovská ulica - 6.

Galéria obrázkov im. K.S. Petrov-Vodkin

Zaujímavá galéria bola otvorená v nádhernom meste Khvalynsk, ktoré je venované životu slávneho ruského umelca K. S. Petra-Vodkina. Nádherné sprievodcovia fascinujúco rozprávajú životopis rodiny tejto osoby, ukazujú veci a spôsob života, v ktorom umelec žil. Bude veľmi informatívne vidieť diela majiteľa domu-múzea.

Adresa: Leninova ulica - 89.

Architektonický komplex "Gagarinskoe pole"

Neďaleko od osady Smelovka, na bývalej kolektívnej poľnohospodárskej oblasti sa nachádza jedinečný objekt, ktorý je venovaný prvému kozmonautiku Jurij Gagarinovi. Na tomto mieste v roku 1961 videli dedinčania muža, ktorý pristál. Každý rok 12. apríla sa na pamätník stane obrovský počet ľudí.

Etnografické múzeum v Saratove

V dvojpodlažnej budove starodávnej stavby s polkruhovými oknami a mnohými dekoráciami sa nachádza nádherné etnografické múzeum. Výstavy môžu ukázať veľa zo života a kultúry obyvateľov Saratov.

Družiaci sprievodcovia vám nielen povedia o aktuálnych výstavách, ale tiež učí zaujímavé hry a nakoniec vás prevedú na čaj s koblihami. Múzeum vedie veľmi úzku spoluprácu so školopovinnými detmi, rôzne vzdelávacie programy fungujú systematicky.

Adresa: Saratov, Ulyanovskaya Street - 26

Konzervatórium Saratov

Konzervatórium Saratov sa nachádza v nádhernej novogotickej budove. Očarujúca tmavá stavba vo svojich stenách vyučuje viac ako storočie a vyškolila asi sedemtisíc vysoko kvalifikovaných špecialistov. Každý rok konzervatórium dáva viac ako 300 vystúpení, z ktorých asi 70% koncertov je zadarmo.

Adresa: Prospektujte ich. Kirov S.M. - 1

Miestne historické múzeum v Marxe

V samom strede útulného Marxe je nenápadná budova zvonku - múzeum miestnej histórie. Jeho výstavy zahŕňajú viac ako sedem tisíc exponátov:

 • Dokumenty.
 • Nábytok.
 • Kostýmy.
 • Výrobky pre domácnosť.
 • Plnené zvieratá.
 • Numizmatická zbierka.
Adresa: ul. Kirova - 47.

Atkarsky múzeum miestnej histórie

Múzeum miestnej histórie Atkarsk pozdraví hostí s atraktívnymi krajinnými plastikami. Nádherná výstava fotografických dokumentov detailne rozpráva o živote atkarchanov, počnúc XIX storočím. Haly "Príroda" a "Archeológia" sú vybavené množstvom zaujímavých exponátov.

Nádherné výstavy venované cteným spisovateľom, umelcom, národným umelcom. Treba poznamenať, že múzeum je aktívne v oblasti vzdelávania a kultúry: systematické stretnutia so známymi osobami, kruhy, prednášky. Zaujímavým a informatívnym zážitkom bude exkurzia do tohto múzea. Adresa: mestský park.

Victory Park

Veľký a dobre udržiavaný park ponúka panoramatický výhľad na mesto Saratov a skvelú vodu. Victory Park je skanzen:

 • Tanky.
 • Bojové vozidlá.
 • Rakety.
 • Zbraní.
 • Zadná technológia.
 • Škrupiny.

Hlavnou hrdosťou parku je štyridsaťmetrová pamiatka "žeriavy"založený na počesť obyvateľov, ktorí zomreli vo Veľkej vlasteneckej vojne.

Adresa: Sokolovogorská ulica.

Múzeum leteckej dopravy na dlhé vzdialenosti

Veľa emócií a dojmov prinesie návštevu múzea diaľkového letectva v meste Engels. Pod otvoreným nebom je nádherná expozícia vybavenia a položiek týkajúcich sa letectva. Tu sú rôzne modely lietadiel a výletných rakiet, bomby a historicky hodnotné letecké predmety.

Samotné múzeum sa nachádza na území vojenskej leteckej základne, takže nie je možné sa tam dostať bez ďalšieho povolenia vedenia. Ak je však získaný preukaz, poskytnú sa mnohé pozitívne vedomosti a dojmy.

Zábavný park "Lukomorye"

Skvelé miesto pre rodinnú dovolenku. Množstvo atrakcií zdvihne váš duch a prinesie radosť z radosti.

Dobre upravená oblasť vám umožní relaxovať v tieni kvitnúcej zelene. Mini zoo poskytuje príležitosť kŕmiť veveričky a iné domáce zvieratá a na miestnom rybníku môžete ísť na lodičky alebo katamarány. V zime sa tento park mení na nádherné diapozitívy a sánkarské chodníky. K dispozícii je niekoľko kaviarní, kde môžete jesť veľa.

Adresa: 81/83 Chernyshevskogo street.

Bábkové divadlo "Teremok"

Útulná moderná budova s ​​oknami - bábkové divadlo - stúpa na starej ulici pri Volze. Veľmi zaujímavé predstavenia fascinujú mladých divákov a kvalitná hra hercov sa dlho pamätá.

Veľmi často sa do predstavenia zapájajú malí diváci a stanú sa ich účastníkmi. Často sa konajú súťaže.

Adresa: Babushkin Vzvoz Street - 16.

Divadlo. E. A. Lebedeva

Od roku 1997 úspešne pracuje a uspokojuje divákov so svojou inscenáciou Drama divadlo. Docela rozsiahly repertoár, ktorý umožňuje produkciu pre dospelých aj dospievajúcich. "Imaginárna choroba" a "Kocúr v topánkach", "Passion on Torchalov" a "Milý priateľ". Divadelnému tímu sa podarilo prilákať umelcov z celého sveta.

Adresa: Balakovo, ulice Titova - 2a.

Manor Maltsev

V Balakove je skutočný palác, ktorý fascinuje krásou - to je múzeum "The Maltsevs Manor". Celý súbor rôznych elegantných budov postavených v 19. storočí. V okolí zámku sa nachádza dobre upravená šeříková záhrada, rovnako ako stabilný a autokarový dom, práčovňa a odlievaná brána. V dnešnej dobe tento elegantný často hostí oslavy alebo fotografie výstrely.

Adresa: Kommunisticheskaya ulica - 75.

Einsteinovo múzeum zábavných vied

Návšteva tohto úžasného múzea vám umožní výlučne rozširovanie technického výhľadu. Sprievodcovia jasne v zaujímavej podobe rozprávajú o nudných fyzických zákonoch. Mnohé exponáty sú nielen možné, ale musia sa dotknúť aj cítiť. Nevysvetliteľná tu sa otvára z prístupnej strany.

Optické ilúzie a tajomstvá mágov, technické vynálezy a chemické prehliadky, fyzické expozície a interaktívne zázraky zanechajú nezmazateľné emócie a predstavujú veľa nových a zábavných poznatkov.

Adresa: ul. Kirova Avenue - 12.

Keramická galéria

Pre mnohých nie je žiadnym tajomstvom, že mesto Engels je už dlho známe svojimi keramickými výrobkami. Počnúc jedlami a dokončovaním figurínam - všetka táto veľkoleposť môže byť prehliadnutá a zakúpená v Galérii keramiky.

Rozmanitosť exponátov sa systematicky aktualizuje. Pracovníci galérie zamestnávajú nielen pohostinných sprievodcov, ale aj dizajnérov, ktorí vám radi pomôžu vybrať tú správnu vec individuálne pre každého návštevníka.

Adresa: poz. Keramika - 5/1.

Mestská škôlka "Limonaria"

Neďaleko hlavného mesta regiónu bol v obci Elshanka vytvorený kúsok Afriky. Tu rastú nádherné tropické rastliny:

 • Kávu.
 • Lemon.
 • Myrtle.
 • Mučenky.
 • Euonymus.
 • Mučenka.
Viac ako tridsať nepríjemných predstaviteľov flóry prekvapí svojimi krásnymi kvetmi, nezvyčajnými listami a fantastickými plodmi. Materská škôlka nielen pohostinne víta návštevníkov, ale aj po zábavnej exkurzii poskytuje skvelú príležitosť k nákupu ovocia alebo klíčkov, ktoré sa vám páčia Adresa: Falcon Mountain.

Národný park "Khvalynsky"

Cestovanie v regióne Saratov, jednoducho nemôžete jazdiť po meste Hvalynsk. Je tu, na najvyššej plošine, vďaka tvrdej práci vedcov vytvoril výnimočný národný park. Obklopené reliktnými borovicami a nenapodobiteľnou prírodnou krajinou, zainteresovaní vedci vyvinuli viac ako desať ekologických ciest.

Množstvo prameňov uhasí vašu smäd s liečivou vodou, "Glade of Love" v rokline "Cheremshan" prinesie šťastie ľuďom v láske a vaše pľúca naplnia liečivý vzduch veľkou koncentráciou phytoncides.

Adresa: Oktyabrskaya Street - 2B.

Saratovský región je veľmi tichý kúsok Ruska, v tejto oblasti je nízka kriminalita. Strážcovia poriadku prísne monitorujú pokoj a ticho miestnych obyvateľov a návštevníkov regiónu. Všetky mestá s rozvinutou a modernou infraštruktúrou a obyvateľstvo sú veľmi pohostinné a srdečné!

Pin
Send
Share
Send
Send