Rusko

Kamensk-Uralsky: zaujímavosti a zaujímavosti (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Kamensk-Uralský je malé mesto na juhu regiónu Sverdlovsk. Prvá osada na mieste moderného mesta sa objavila v roku 1682. Kamensk-Uralskij získal štatút mesta až v roku 1940.

Kamensk-Uralský stojí na mieste, kde sa spájajú obe rieky, Kamenka a Iset. Počet obyvateľov mesta je trochu viac ako 170 tisíc ľudí, Plocha mesta - cca 142 m2, Napriek takýmto malým rozmerom v meste existuje mnoho prírodných divov a pamiatok architektúry. Žiadny jediný turista zostane ľahostajný, keď vidí, ako sa umenie v rukách človeka a prírody prelína v jednom meste.

Kamenná brána

Návšteva mesta je nezvyčajne krásnym výtvorom prírody - skalné "Kamenná brána".

Objekt sa nachádza asi 5 km od mesta na samotnom brehu rieky. Iset, Mnohí obyvatelia mesta veria, že táto mocná budova má výšku viac ako 20 m, má magickú silu. Skutočne, pri pohľade na túto skalu je ťažké uveriť, že toto stvorenie bolo vytvorené prírodou. Správne tvary a línie útesu sú naozaj pôsobivé a ticho a pokojnú atmosféru okolo a myslieť na večné.

Tento prírodný pamiatok môžete vidieť z pozorovacej paluby v sanatoriu "Sosnovy Bor", ktorý sa nachádza na druhej strane rieky Iset. Tu si môžete oddýchnuť a vychutnať si prírodu Uralov.

Pre milovníkov vodných výletov do "Stone Gate" prechádzky riečnými člnmi. Tento výlet si spomeniete nielen skalou, ale aj krásou lesných krajin na oboch stranách rieky Iset a sprievodcovia vás nenechajú nudiť, pretože tieto miesta majú veľa čo povedať!

Prahová revue

Táto prahová hodnota sa nachádza na skalnom úseku rieky Iset pri obci Beklenischevo. Prah je pomenovaný vďaka tomu, že na jar a v lete sa rieka šíri a rozbehne na týchto miestach s takou neuveriteľnou rýchlosťou, že jednoducho odtiahne váš dych. A výsledný hluk je veľmi podobný zvuku. Miestni hovoria toto miesto - Burkani.

V teplej sezóne sa počas teplého obdobia konajú raftingové súťaže na rieke. V tejto oblasti prichádzajú športovci z rôznych častí krajiny. Dojmy zostávajú nepopísateľné - krásna príroda, skutočná horská rieka, čistý vzduch a neuveriteľný adrenalín - to je to, čo davy turistov prichádzajú na rieku.

Kodin teplý kľúč

V blízkosti obce Kodinka je ďalší zázrak prírody - Kodinský teplý kľúč. Ide o rozpor v zemi, z ktorej preteká čistá voda. Teplota vody v kľúči je konštantná za každého počasia a udržiava sa pri značke 18 stupňov, A okolo tohto miesta, aj pri najťažších mrazoch, zelená tráva rastie. Nie je to zázrak prírody?

Smolínska jaskyňa

Toto mimoriadne miesto priťahuje davy turistov s tajomstvom a tajomstvom. V skalách je veľa prepojenia ciest, medzi nimi aj "cesta k nebu" a "cesta do pekla". Aj v jaskyni sa nachádza niekoľko jaskýň, ktorých dĺžka dosahuje 25 metrov. V sovietskych obdobiach žilo v skalách mnoho netopierov, postupom času sa zmenšovali, ale dodnes sú hlavnými majiteľmi tejto jaskyne.

Tri jaskyne

Na ľavej strane rieky Iset je historická pamiatka divočiny. Skala s tromi otáčkami. Ľudia sa nazývajú "Tri jaskyne". Toto miesto je veľmi tajomné, nie je s ním spojená jedna legenda. Podľa jedného z nich boli v skalách skryté zbrane a na druhej strane jedna jaskyňa viedla do kláštora premeneného kláštora.

Iset River

Najdôležitejšou riekou regiónu Sverdlovsk je rieka Iset. Preteká mnohými osadami a zachytáva hlavné mesto regiónu Sverdlovsk, mesto Jekaterinburg. Rieka je tiež známa tým, že je v Rusku jedným z najšpinavších. Veľké množstvo rastlín a tovární znižuje svoje kanalizácie, na mnohých miestach rieky je zakázané plávať.

Pamätník "Cannon"

Táto pamiatka je považovaná za hlavnú atrakciu mesta. Bol postavený v roku 1967, urobil architekt trvalá, Pamätník bol vytvorený s cieľom zdôrazniť prácu pracovníkov, ktorí pracovali v Zlievárni kameňa Kamensky. V dávnych dobách boli majstri tejto rastliny slávni svojou profesionalitou a vynaliezavosťou. Zbrane a iný arzenál zariadenia používaného počas vojny. Preto sa rozhodlo postaviť takýto pomník.

Pamätník sa nachádza na vysokom pódiu, čo ho robí viditeľným z takmer každého mesta. Geograficky sa nachádza v okrese Sinarsky v meste, neďaleko od priehrady, na ľavom brehu rieky Kamenka.

Umiestnenie: ul. Sovetskaya - 7.

Kostol príhovoru Božej Matky

Na odľahlom pokojnom mieste sa nachádza kostol príhovoru pre Božiu Matku. Bola postavená koncom 19. storočia, Počas vojnových rokov bol tento kostol, podobne ako mnohí iní, najskôr vyplienený a neskôr používaný ako sklad. Koncom minulého storočia bol kostol obnovený a služby sú tu opäť.

Celá rodina môže chodiť do kostola. Na jej území sa nachádza detské ihrisko a na záhrade sa nachádzajú kvety neuveriteľnej krásy a fontány. V samotnom kostole sú staré fresky a ikony. Najznámejšia ikona je ikona liečiteľa a svätého mučeníka Panteleimona.

Miesto: Revolučná ulica - 45.

Zariadenie na výrobu zvončekov "Pyatkov a K"

Neďaleko kostola je továreň na výrobu zvonov "Pyatkov a K". Hlavným spoluvlastníkom závodu je Nikolay Pyatkov, založil závod v roku 1991. Táto rastlina je pýchou mesta, pretože jeho zvony zdobia kostoly a chrámy nielen v Rusku, ale aj v iných krajinách sveta.

Raz za rok sa začiatkom júna uskutoční festival zvonov v meste. Zvončeky z celej krajiny sa zhromažďujú, aby sa podelili o svoje skúsenosti. Aj na festivale sú rôzne skupiny, remeselníci preukazujú svoj talent. Atmosféra vládne vo vzduchu, musí komunikovať a dobrá nálada.

Miesto: Revolučná ulica - 49a.

Katedrála Najsvätejšej Trojice

Táto katedrála je ďalšou pýchou mesta. Bolo postavené úplne z kameňa na začiatku 19. storočia. Rovnako ako zvyšok cirkvi počas masových povstaní na začiatku 20. storočia. katedrála bola vyplienená, ale už na konci minulého storočia sa služby začali znova konať vo svojich stenách. Katedrála obsahuje mnoho ikon veľkých umelcov 19. storočia.

Katedrála je tiež zaujímavá pre turistov, pretože časová tobolka pre budúce generácie sa nachádza na území susediacom s katedrálou. Kapsula sa musí otvoriť v deň 350. výročia založenia mesta Kamensk-Uralský, ale medzitým si ju každý môže obdivovať.

Umiestnenie: ulice Rosa Luxemburg - 57.

Premenený kláštor

Bol postavený v 19. storočí. Treba poznamenať, že na začiatku to bol kláštor. Počas revolúcie bola vyplienená a až koncom minulého storočia sa dvere znovu otvorili, ale po rekonštrukcii sa kláštor stal človekom.

Na území kláštora je organizácia "Sobriety", ktorá každému prijíma. Vzhľadom k tomu, kláštor sa nachádza na kopci, ponúka nádherný výhľad na celé mesto, najmä jeho starú časť.

Miesto: Kirov ul.

Kaplnka Alexandra Nevského

V samom centre mesta, neďaleko hlavného námestia a radnice, je kaplnka Alexandra Nevského. Vznikla v roku 2001 na počesť 300. výročia založenia mesta Kamensk-Uralský. Ikona sa nachádza v kaplnke, ktorá zobrazuje Alexandra Nevského. Neďaleko je tichý a útulný park s množstvom lavičiek, krčiacich, na ktorých môžete súčasne relaxovať a obdivovať krásu mesta.

Pamätné dosky sú umiestnené na opačných stranách kaplnky. Z východnej časti kaplnky je talíř, na ktorom sa mená občanov, ktorí po bitvách vo Veľkej vlasteneckej vojne obdržali rozkaz "sv. Alexandra Nevského". Na južnej a severnej strane kaplnky sa nachádzajú aj dosky, ktoré obsahujú informácie o tom, kto položil kaplnku a ďalšie zaujímavé stavebné fakty Lokalita: Victory Avenue - 1a.

Miestne múzeum Lore

Toto múzeum sa nachádza v historickej časti mesta, v budove zlievárne. Múzeum bolo založené v roku 1924 I.Ya. Styazhkin. Exponáty múzea sú rozmanité: existujú veci starého života a časť výkopov najstarších osád, ktoré sa nachádzali predtým na území moderného mesta.

Sprievodcovia budú radi všetkým informovať o histórii mesta ao tom, ako sa to časom zmenilo. Náklady na návštevu múzea sú veľmi atraktívne, takže návštevníci často navštevujú.

Miesto: Kommolodezhi Street - 1.

Leninsky Komsomolovo námestie

Tento námestie je hlavným mestom. Na nej sú masové oslavy a zábavné programy. Fontána je najlepšou výzdobou námestia. Toto miesto je obľúbeným miestom na zhromažďovanie kolobežiek, snowboardistov a cyklistov. Rovnako ako Leninsky Komsomolovo námestie - hlavné miesto stretnutia pre všetkých milovníkov.

Baynovský most cez Iset

V súčasnosti je hlavným cestným mostom cez Iset. Jeho výstavba bola dokončená v roku 2012. Tento most sa stal skutočnou spásou pre obyvateľov rôznych častí mesta. Predtým sa museli dostať do práce a venovali si oveľa viac času.

Z tohto mosta sa nachádzajú nádherné výhľady na rieku Iset, ktoré sú na svojich baniach posiate mladými stromami.

Kamensk-Uralský sa nachádza na sútoku dvoch riek, okrem toho, že jedna časť mesta je geograficky umiestnená na Sibíri a druhá v meste Urali, len to robí zaujímavé navštíviť. Toto mesto nie je obľúbeným miestom pre turistov, ale ani tu nie je miesto, ktoré prekvapí svojou krásou a históriou.

Pin
Send
Share
Send
Send