Španielsko

Slávne pamiatky mesta Córdoba: recenzie a fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Cordoba - starobylé mesto Andalúzia, hlavné mesto provincie rovnakého mena. Osada sa nachádza na svahu Sierry Morena v úrodnej a horúcej oblasti. História Cordoby sa začala vďaka nadvláde rímskych kmeňov, ktorí vynaložili maximálne úsilie na pokrok rozkvetu miestnych obyvateľov.

Dnes je Cordoba stredne veľké mesto, ktoré kombinuje staroveku a modernosť. Na Starom Meste môžete vidieť pamiatky týkajúce sa rozkvetu kalifornskej Cordoby, ktorá zaberá významnú časť Iberského polostrova.

So. je čas obdivovať Kordovu ...

Flower Street

Cordoba je jedným z najatraktívnejších a najhodnejších miest v celom Španielsku. Tu je stará arabská štvrť s jasnými uličkami, Jedna z najdôležitejších ulíc sa nazýva Flower a dokázala sa stať turistickou atrakciou a miestnym symbolom.

Kvetinová ulica priťahuje nádvorí, steny a balkóny, ktoré sú zdobené úžasnými farbami. Najčastejšie používané muškáty, karafiáty, hortenzie a ruže. Steny budov sú často bielej farby, s ktorou sa môžete sústrediť na prírodné krásy.

V poslednom jarnom mesiaci tradične prebieha súťaž o najkrajšie kvety. Záujemcovia si môžu kúpiť vstupenku 10 eur a samohodnotiť krásu. Navyše je súťaž kombinovaná s rôznymi výstavami kvetov.

Nie je prekvapením, že ulica je jednou z najvýraznejších a jedinečných atrakcií mesta Cordoba.

Veľká mešita

Veľká mešita je celý komplex náboženských budov vrátane objektov z rôznych období. Stavba prvej mešity na tomto mieste padla na konci VIII. Storočia. V X storočí pripojili mihrab (modlitebné miesto) Mansour (miesto pre kalif). V 16. storočí bola mešita osvetlená ďalšou stavbou katedrály Nanebovzatia Panny Márie. Stredoveké brány Puerta del Pedron, ktoré vedú k malému a útulnému nádvoriu, vysadené oranžovými stromami a príjemné s fontánou na oplotenie, prežili až dodnes.

Vnútorný priestor je naplnený stĺpcami, ktorých celkový počet dosiahne 900, Väčšina stĺpcov pochádza z rímskych alebo Visigothových budov z rôznych španielskych miest. Pre ich výstavbu sa používa mramor, jaspis, granát.

Namiesto minaretu sa zvonica zväčšuje o 93 metrov. Náboženská príťažlivosť spôsobuje ohromné ​​pocity!

Umiestnenie: Calle del Cardenal Herrero - 1.

synagóga

Synagóga v Córdobe je jednou z najstarších v celej Európe. Ak dôverujete zachovaným nápisom na stene, konštrukcia spadla 1315 rokov, Niektorí vedci sa však domnievajú, že základňa budovy bola položená oveľa skôr.

Náboženský predmet musel znášať vážne pokusy. Súčasne synagóga dokázala slúžiť ako nemocnica, katolícka kaplnka sv. Crispina. Až v roku 1885 bola synagóga vyhlásená za národnú historickú pamiatku.

Architektonické prvky:

 • Štvorcový tvar budovy.
 • Prítomnosť terasy s malým rybníkom, ktorý slúži na umývanie chodidiel.
 • Kaplnka pre mužov.
 • Západný oblúk v budove vyhradenej pre čítanie Tóry.
 • Modlitebné izby pre ženy.

Všetky steny sú vyzdobené mozaikovými vzorkami, štukovou výzdobou, klenutými oknami. Krása synagógy môže prekvapiť každého!

Miesto: Calle Judíos - 20, 14004.

Rímskeho mosta

Rímsky most v Córdobe je jedným z najdôležitejších pamiatok, pripomínajúcich obdobie moci Ríma.

Monumentálna stavba má tieto vlastnosti:

 • Dĺžka konštrukcie je rozdelená na 16 oblúkov.
 • Celková dĺžka mosta dosahuje 250 metrov.

Most bol postavený na začiatku 1. storočia nl pod vládou Octaviana Augustusa. Následne bol objekt dlhodobo strategicky dôležitý, pretože len s pomocou toho mohol byť spojený Rím a Cadiz. Opakovaná obnova bola vykonaná s cieľom zachrániť most.

1. mája 2004 sa uskutočnilo prekrývanie prepravnej pasáže. Rímsky most je v súčasnosti peším mostom a od roku 1931 je na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Miesto: Av. del Alcázar - 512, 14003.

Veža Torre de la Calahorra

Stará monumentálna veža je jednou z najstarších budov v meste. Objekt sa nachádza v blízkosti mešity mesta.

Presný termín výstavby nie je v súčasnosti známy. Prvá zmienka o veži sa však datuje do XIII. Storočia, čo bolo obdobie kresťanskej rekonštrukcie. Po mnohých pokusoch o útoky a odvážnych opatreniach na oslobodenie mesta od arabskej vlády veža stále trpí značnými škodami. Rekonštrukcia pevností sa uskutočnila v roku 1369.

Vlastnosti veže:

 • Základňa je vytvorená ako latinský kríž s tromi krídlami.
 • Centrálna časť je druhom valca.
 • Budova je rozdelená na 140 izieb, z ktorých každý je vyrobený v jedinečnom štýle a je venovaný konkrétnej éry Cordoby.
 • Vo vnútorných sálach nájdete veľké množstvo dekoratívnych prvkov predstavujúcich realizáciu maurského štýlu.

Od roku 1931 je veža mesta Torre de la Calahorra národnou architektonickou pamiatkou. V dnešnej budove sa nachádza jedinečné múzeum troch kultúr.

Botanická záhrada

Tento parkový komplex sa nachádza na brehu Guadalquivir. Táto oblasť prekvapí malebnou krásou.

Oblasť botanickej záhrady je 5,5 ha, Tu môžete vidieť a navštíviť:

 • Arborétum s bohatou zbierkou stromov a kríkov.
 • Ruženec
 • Skleníky, kde rastliny zo severnej a južnej Ameriky, z Kanárskych ostrovov.
 • Múzeum etnobotany.

Múzeum je jedným z najzaujímavejších miest, pretože návštevníci môžu oceniť nasledovné aktivity kultúrneho inštitútu:

 • Vizuálna prezentácia informácií o vývoji rastlinných plodín, osobitosti interakcie medzi človekom a rastlinným svetom, metódy vývoja plodín.
 • Panely, grafické zobrazenia na prezentáciu zaujímavých informácií.
 • Výstavy rastlín.

Botanický park bol založený v roku 1980. Počas troch desaťročí urobili záhrady a múzeum významný prelom vo vývoji.

Miesto: Avenida de Linneo - 1.

Medina Al-Sahara

Po dlhú dobu záviselo Španielsko od maurských dobyvateľov. Stopy kultúry maurských osád sa nachádzajú v mnohých mestách. Cordoba nie je výnimkou, čo potvrdzuje jedna z jej najcennejších atrakcií.

Medina Al-Sahara je unikátny palácový komplex, ktorého vraky sa nachádzajú osem kilometrov od mesta Cordoba.

Palác bol postavený 936 - 976 rokov, Žiaľ, pobyt trval len 70 rokov. V roku 1010 bol palácový komplex zničený africkými berberskými vojskami. Napriek tomu v roku 1923 získalo palácové mesto postavenie národnej architektonickej a historickej pamiatky, po ktorej začali vykopávky.

V súčasnosti pokračujú výkopy a obnovuje sa len 12% komplexu palácových palácov. Najviac prežívajúci sú Dom Vizierov, Hall of Riches. Medzník, aj napriek jeho smutnému stavu, je zaujímavý pre mnohých turistov.

Miesto: Palma del Río-km 5.5.

Brána Puerta del Puente

Vedľa rímskeho mosta sa nachádza brána Puerta del Puente, ktorá mala rozšíriť vstup do Cordoby s cieľom posilniť rozvoj obchodu. V rovnakej dobe boli brány použité na obranné účely, pretože doplnili pevnosť.

Puerta del Puente sa vyrába v renesančnom štýle a podobajú sa triumfálnemu oblúku. Štruktúra má vysokú základňu, masívne stĺpy dórsky štýlu, entablatúru klasickej formy. Majestát objektu je úžasný. Umiestnenie: ulica Ronda de Isasa.

Rímske mauzóleum

Jedna z najstarších budov v Córdobe - rímske mauzóleum. Jeho zrúcaniny boli objavené v roku 1993 počas štúdia terénu na získanie povolenia na výstavbu parkoviska. Po chvíli bol objekt rekonštruovaný na základe trosiek, ktoré bolo možné vytiahnuť zo zeme.

Časť stien bola obnovená z nájdených priestorov. Druhá časť bola dokončená z iného kameňa. V dôsledku toho je možné odhadnúť rozdiel medzi novým a starým murovaným múrom mauzólea.

Vedci poznamenávajú, že mauzóleum bolo pôvodne postavené v I. storočí. V budove je komora s pohrebnou urnom. Navyše sa zachovali suterén, ozubený parapet, rímsa.

Rímsky mauzóleum je jedným z najlepších dôkazov, že vplyv staroveku je dnes ešte cítiť.

Miesto: Paseo de La Victoria.

Kaplnka San Bartolome

Kaplnka je pohrebná kaplnka XV. Storočia. Tento orientačný bod sa nachádza v historickom centre španielskeho mesta Cordoba.

Kaplnka sa teší prekvapivo bohatým výzdobou, a preto je na začiatku jedným z vynikajúcich príkladov starovekého umenia Mudejar, ktoré spája prítomnosť so spomienkami maurských a prvých kresťanov na území Cordoby.

Umiestnenie: Calle Averroes, Facultad de Folisofía y Letras, 14004.

Pevnosť-palác Alcazar

Alcazar je starobylý architektonický komplex s veľkým územím. Pevnosť-palác má bohatú históriu.

Výstavba obrannej pevnosti mala počas existencie Rímskej ríše. Zároveň moslimovia prestavali objekt v maurskej obrannej bašte. Po oslobodení Cordoby kráľ Ferdinando III prestaval pevnosť na kráľovský palác. V roku 1328 dal Alfonso XI jedinečný pohľad na palác-pevnosť, ktorá prežila až dodnes.

V Alcazare sa nachádza množstvo kultúrnych pokladov. Najvýznamnejšou expozíciou je staroveký rímsky sarkofág z 3. storočia nášho letopočtu.

V roku 1994 bol Alcazar zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Poloha: Plaza Campo Santo de los Mártires.

Palacio de Viana Palace

Palác je aristokratická budova Córdoby, ktorá bola počas štyroch storočí vo vlastníctve Marquises of Villasec. V roku 1980 bola budova predaná krajinskej sporiteľni Cordoba. V súčasnosti vlastní palác Nadácia Kahasur.

Palaco de Viana je najlepšou príležitosťou ponoriť sa do jedinečnej atmosféry aristokratického panstva a pochopiť, ako bohatí občania žili v minulosti.

Návštevníci ocenia bohatú zbierku umenia:

 • Reliéfne kožené výrobky.
 • Kráľovské muškety
 • Pictures.
 • Gobelíny.
 • Porcelán.
 • Nábytok rôznych rán.
 • Archeologické artefakty.

Okrem toho má palác 12 nádvorí a veľkú záhradu, z ktorých každá je vyzdobená v jedinečnom štýle.

Takže najkrajšie oblasti komplexu paláca:

 • Dvorná mačka, zdobená stredovekým štýlom.
 • Nádvorie renesancie.
 • Recepcia v nádvorí.
 • Archívne nádvorie v barokovom štýle.
 • Záhrada Viana.
 • Nádvorie Madama v romantickom štýle.
 • Záhradníckych záhradníkov.
 • Bazén v bazéne.
 • Dobre.
 • Kaplnka dvor.
 • Oranžový dvor, ktorý je skleníkom.

Palác s nádvorími k dispozícii.

Miesto: Plaza de Don Gome - 2, 14001.

Múzeum výtvarného umenia

Múzeum výtvarných umení sa nachádza v dvojposchodovej budove zariadenej v barokovom štýle. Hlavné fasády smerujú k námestiu.

História múzejného centra sa začala v roku 1862. Spočiatku sa jeho zbierky skladali z umeleckých predmetov, ktoré boli po ich zničení zhabané z kláštorov. Následne bola výstava doplnená jednotlivcami a vládou Andalúzie.

Výstava zahŕňa maľbu, sochárstvo a grafiku renesančných a barokových období.

Miesto: Plaza Potro - 1, 14002.

Múzeum býčích zápasov

Corrida - jedna z najznámejších a najhodnejšou národnou zábavou v Španielsku. S najväčšou pravdepodobnosťou príbeh tejto zábavy sa datuje do doby bronzovej, keď bol býk ocenený a považoval ho za zabitie za posvätný rituál. Andalúzia je zároveň rodiskom býčích zápasov. Nie je prekvapujúce, že v jednom z najdôležitejších miest v Andalúzii funguje Múzeum býčích zápasov.

História múzejného centra sa začala v roku 1983. Návštevníci môžu vidieť tieto hodnotné exponáty:

 • Obleky torero.
 • Vyšívané čiapky.
 • Matadory osobných vecí.
 • Oznámenia a plagáty bojov.
 • Pictures.
 • Tematické fotografie.
 • Sochy.

Múzeum býčích zápasov je jedným z najoriginálnejších inštitúcií v celej Cordobe.

Miesto: Plaza Don Gome - 2, 14001.

Kostol San Pedro

Tento kostol je považovaný za jeden z najstarších a možno ho nájsť v blízkosti námestia s rovnakým názvom. Náboženský objekt bol postavený v XIII. Storočí po oslobodení Córdoby od maurskej nadvlády.

Spočiatku bol kostol postavený prevažne v gotickom štýle. Avšak v XVII - XVIII. Storočí sa zaviedlo množstvo zmien, ktoré prispeli k objavovaniu vlastností iných architektonických štýlov v súlade s dobou.

V roku 1986 začali v kostole obnovené práce. V roku 1996 bol kostol San Pedro opäť otvorený návštevníkom a službám.

Cordoba je jedným z najneobvyklejších a najhodnejších miest v Španielsku. Tu nájdete stopy maurských kmeňov, moslimov a španielskych ...

Plaza de San Pedro - 14002.

Pin
Send
Share
Send
Send