Rusko

Mesto Jekaterinburg: atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Jekaterinburg, alebo ako to bolo nazvané predtým - Sverdlovsk, je jedným z administratívnych centier Uralského federálneho okresu, je súčasťou regiónu Sverdlovsk.

Toto mesto je známe tým, že dnes je kultúrnym, administratívnym a súčasne vedeckým a vzdelávacím centrom celého regiónu Ural. Je to netradične navštevované turistami z celého sveta.

Mesto so špeciálnou históriou

V roku 1723, a to na jar, cisár Peter I. vydal dekrét o výstavbe rieky Ural Iset, ktorá bola obrovská v Ruskej ríši. železiarnektoré už začali fungovať na jeseň toho istého roka.

Iniciátorom výstavby závodu bol slávny ruský úrad V.N.Tatiščev. Neskôr, v blízkosti závodu, sa mesto začalo postupne rozvíjať, ktoré dostalo jeho meno od mena manželky cisára Kateřiny I.

Mesto bolo postavené so špeciálnou misiou, malo sa stať hlavným mestom banského a hutníckeho regiónu, ktorý sa nachádza v dvoch častiach sveta: v Európe av Ázii.

S ďalšou slávnejšou Catherine získalo mesto oficiálne postavenie grófskeho mesta pripojeného k provincii Perm. Už vtedy bola cez Jekaterinburg položená najdôležitejšia cesta ruskej ríše nazvaná Veľká sibírska diaľnica.

Počas zmeny vládnucich režimov a v dobe občianskej vojny sa v krajinách Jekaterinburgu konali bojové bitky biele a červené, v dôsledku čoho sa mesto stalo jedným z hlavných revolučných centier štátu.

Jekaterinburg sa stal posledným útočiskom pre rodinu Mikuláša II. - posledného ruského cisára a jeho služobníkov. 26. októbra 1917 boli zastrelení v dome, ktorý kedysi patril invárncovi Ipatievovi. Počas celej občianskej vojny bolo mesto striedavo v rukách bolševikov, potom bieleho stráže, až do roku 1919 sa opäť dostalo na prvé.

Bolševici v roku 1923 premenovali mesto Sverdlovsk na počesť slávneho bolševika, ktorý sa priamo podieľal na tom, aby urobil smrteľný verdikt kráľovskej rodiny Jakov Sverdlov. V roku 1991 získalo mesto svoje historické meno a opäť sa stalo Jekaterinburgom.

V XXI storočí bolo toto mesto vyberané viac ako raz ako miesto pre rokovania s vládnym vedením Nemecka. Hostite tiež na summite SCO a BRICS.

Pri príchode do Jekaterinburgu absolútne žiadny turista jednoducho nemôže prejsť týmito zaujímavými miestami a atrakciami.

Ekaterinburské akademické divadlo opery a baletu

Obyvatelia Jekaterinburgu sa prvýkrát začali zaujímať o operu a balet v roku 1912, pričom budova samotného divadla bola postavená podľa projektu slávneho ruského inžiniera Vladimir Semenov.

Krásne nie je cudzinec do Jekaterinburgu už v 19. storočí, kedy predstavitelia patriaci do miestnej inteligencie zorganizovali hudobný kruh.

Operná spoločnosť prvýkrát v meste bola zastúpená v sezóne, ktorá sa konala v rokoch 1879-1880, ako antepreneur, Peter Medvedev. Od roku 1907 začali každý rok pôsobiť v meste.

Samotná budova divadla sa objavila v roku 1912 na mieste dreveného cirkusu. Na začiatku bola postavená divadelná budova s ​​priestrannou halou pre publikum, ktoré malo tvar podkovy. V tejto hale, podľa myšlienky staviteľov, malo byť 1200 ľudí.

Moderná budova s ​​fasádou s výhľadom na bulvár Lenin Avenue je vyzdobená elegantnými malými balkónmi, podkroví vo forme sochy troch músov a štukových dekorácií.

Miesto: Lenin Avenue-46A.

Čierny tulipán

V Jekaterinburgu na námestí sovietskej armády môžu turisti navštíviť pomník "Black Tulip", venovaný sovietskym vojakom, ktorí zomreli v Afganistane. Táto pomník bol založený za pomoci účastníkov afganskej kampane v Sverdlovsku. Autormi pamiatky boli sochári Konstantin Grunberg a Andrei Serov.

Pamätník vyzerá ako štylizovaná tabuľka vojenského lietadla, ktorý nesú rakvy s zabitými sovietskymi vojakmi počas vojnového obdobia. V centre simulovaného trupu je postavenie sediaceho vojaka a na obidvoch stranách sú stožiare s menami mŕtvych obyvateľov Jekaterinburgu, tam sú aj mená mŕtvych účastníkov čečenských kampaní.

Miesto: Mamina-Sibiryaka- 111.

Chrám Nanebovstúpenia

Chrám bol založený na jar roku 1770 a bol zasvätený v septembri toho istého roku. Pôvodná budova chrámu bola z dreva, v roku 1789, na naliehanie farníkov, bola postavená dvojpodlažná kamenná budova:

  • Prvé poschodie bolo pomenované po narodení Najsvätejšej Matky Božej,
  • 2. - na počesť vzostupu Pána.

V priebehu celého XIX storočia bol chrám dokončený, dokonca aj v nej pracoval farský škola. Sovietska vláda sa rozhodla zatvoriť kostol v roku 1926, na jeho mieste sa objavila škola a neskôr sa tam nachádzalo historické-revolučné múzeum. Od roku 1991 sa táto budova vracia do historického významu.

Umiestnenie: ul. Klára Zetkin 11.

Múzeum Jekaterinburgu V.S. Vysotsky

Ľudia, ktorí nie sú ľahostajní k práci veľkého sovietskeho herca, básnika a speváka V. S. Vysotsky, môžu navštíviť mrakodrap Vysotsky, v ktorom sa nachádza samotné múzeum.

Expozíciu múzea predstavujú osobné veci herca, jeho slávna automobilová značka Mercedes 350 W 116: veľa vecí darovala manželka Viktorky Marina Vlady.

Najcennejšia položka uložená v múzeu sa považuje za poslednú báseň Vladimíra Semenoviča, ktorá sa venuje Vladému, je to kultúrne dedičstvo Ruskej federácie.

Miesto: ul. Malysheva - 51.

Pamätník milovníkov

Turisti považujú toto miesto za najromantickejší v Jekaterinburgu. Samotný monument bol inštalovaný v roku 2006. Bol venovaný oslave 285. narodenín mesta. Autorom projektu je sochár Sofia Prokhorenko.

Pamätník milovníkov je mladý muž a dievča z bronzu a sedí na malom plotu. Nohy mladých ľudí sú bosé, ich topánky sú blízko, teraz je ukradnuté. Autor sa podelil o to, že bez obuvi bude myšlienka milovníkov ľahšie stúpať v láskavom šťastí.

Miesto: Weiner street.

Pamätník prvej parnej lokomotívy

Pamätník je prvým modelom lokomotívy známych bratov Cherepanov. Bol inštalovaný v roku 1978 a bol načasovaný tak, aby sa zhodoval so sté výročie Sverdlovskej železnice, pričom zároveň bola na jeho základni zakopaná časová tobolka, ktorá mala byť otvorená v roku 2028.

Miesto: Chelyuskintsev Street 108.

Pamätník skupiny "The Beatles"

V máji 2009 bola v Jekaterinburgu inštalovaná prvá pamiatka v Ruskej federácii legendárnym štyrom z Liverpoolu. Pamätník je prezentovaný v podobe liatinového obrazu "Beatles" siluety proti tehlovej stene. Autorom tejto tvorby je umelec Vladimir Okladnikov žijúci v Urale.

Miesto: Malysheva Street- 33.

Pamätník ruského vynálezcu bicykla Efim Artamonov

V Jekaterinburgu sú miestni obyvatelia presvedčení, že takéto vozidlo, ako bicykel, bolo vynájdené ich krajanom Efimom Artamonovom. Pre tohto človeka sa uskutočnila cesta z Verkhotury do Moskvy, kde bola postavená táto neobvyklá pamiatka.

V kolách neobvyklého bicykla namiesto lúčov sa z kresla vkladajú nohy. A na bronzovom bicykli sám hrdo sedí jeho tvorca.

Miesto: Weiner street.

Kláštor "Ganina Yama"

Tento kláštor bol založený v roku 2000. Nachádza sa v blízkosti pohrebiska v bane od bolševikov členov kráľovskej rodiny a ich služobníkov.

Tento kláštor bol pomenovaný na počesť Svätých kráľovských mučeníkov. Kláštorný komplex zahŕňa 7 chrámov.

Kostol na krv

Kedysi na mieste chrámu sa nachádzal dom, ktorý patril inžinierovi N. Ipatievovi. V roku 1917 bola v ňom strašná tragédia - bolševici zaútočili na celú kráľovskú rodinu a služobníkov, ktorí chcú zostať s kráľovskými osobami.

V roku 1977 bola zámok zničená a odpadové územie, ktoré sa vytvorilo na jej mieste, sa stalo miestom pre ortodoxných pútnikov. Od roku 1992 začala výstavba chrámu na krvi na mieste známeho domu Ipatiev pod vedením architekta Konstantina Efremova.

Budova bola postavená vo veľmi krátkom čase, stavba pracovala 2 posuny, z ktorých každá pozostávala z 300 staviteľov. Je prezentovaná vo forme päťdomej štruktúry, ktorej výška je 60 metrov, Architektúra je postavená v rusko-byzantskom štýle. Toto miesto každoročne navštevuje veľký počet pútnikov z celého Ruska Lokalita: Tolmacheva Street - 34.

arborétum

Na území arboréta môžu návštevníci navštíviť dva parky zriadené v rokoch 1932 a 1948. Tu nájdete obrovské množstvo rastlín nachádzajúcich sa na rôznych kontinentoch planéty.

Miesto: 8. - 37. marca Ulica.

Chertovo Gorodishche

Táto prírodná pamiatka je prezentovaná vo forme kamenného sochárstva prírodného pôvodu. Skalný komplex sa nachádza na vrchole hôr, pozostáva z plochých kameňov. Jeho vrchol sa nachádza vo výške 347 metrov nad morom.

V dávnych dobách sa toto miesto považovalo za posvätné a dnes priťahuje ako miesto sily turistov, ktorí ľahko stúpajú na útesy z južnej strany hory.

Miesto: dedina Iset.

Klávesnica pamätníka

Turisti v Jekaterinburgu môžu vidieť nezvyčajnú sochársku krajinnú sochu venovanú klávesnici počítača. Konštrukcia z betónu bola prezentovaná divákom v roku 2005 ako súčasť festivalu "Dlhé príbehy Jekaterinburgu" ako osobitný projekt.

Niektoré kľúče sú ukradnuté viac ako raz a poškodené barbarmi. Na klávese "Koniec" v roku 2016 bola nainštalovaná pamätná tabuľa určená zakladateľovi Uralského internetu, Jevgenijovi Zorinovi.

Miesto: Gorky Street.

Pamätník Michaela Jacksona

V roku 2011, 2 roky po smrti veľkého kráľa popu Michaela Jacksona, bola v Jekaterinburgu postavená pomník tohto veľkého muža.

Trojmetrová figúrka z bronzu zobrazuje speváka v tanečnom pohybe. Táto socha je prvou pomníkom založenou Jacksonom v Rusku.

Miesto: Weiner street.

Múzeum P. P. Bazhov

Fanúšikovia folklóru môžu navštíviť dom umeleckého spisovateľa Urala P. P. Bazhova, autora slávneho "Malachite Box". Život, v ktorom žil a pracoval veľký spisovateľ, sa zachoval v budove obydlia.

Miesto: ulice Chapaeva - 11.

Pin
Send
Share
Send
Send