Rusko

Pamiatky a zaujímavosti mesta Zubtsov

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Zubtsov je správnym centrom okresu Zubtsovsky, ktorý sa nachádza v regióne Tver. K dnešnému dňu je deklarovaný ako objekt historického národného významu. V roku 1216, prvýkrát v anále, urobil istý mních vstup na mesto nachádzajúce sa pri ústiach rieky Vazuza a nesúce meno čeľustí.

Zakladateľ mesta, väčšina historikov sa domnieva, že princ Vsevolod Veľké hniezdo, Táto dedina v dávnych dobách slúžila ako základňa. Mesto sa opakovane potulovalo okolo kniežat, pretože to bolo opakovane zachytené rôznymi orgánmi, až kým sa nakoniec nestalo súčasťou kniežatstva Tver.

Zubtsov bol považovaný za hlavné obchodné mesto, jeho platba obchodných povinností v XIII-XV storočí sa rovnala platbe Tver. Obdobie času ťažkostí sa pre mesto stalo čiernym pruhom, dôkladne ho zničili poľskí intervenenti, ktorí ju vyplienili na zem.

V októbrovej revolúcii sa Zubtsov stretol v štáte najbohatšieho obchodného mesta, ktorým prechádzala najväčšia obchodná cesta rieky (lietadlá boli destilované).

Počas druhej svetovej vojny bol Zubtsov obsadený fašistickými vojskami a podstúpil obrovské nové ničenia, v jeho okolí sa vyskytli ťažké bitky.

Kaštieľ Stepanovskoe

Tento historický a súčasne architektonický objekt za starých čias (asi z 15. storočia) bol majetkom kniežat Kurakins, Nová obytná budova bola postavená neskôr v roku 1792.

Na panstve môžu turistov vidieť nádherný palác, ktorý je zasa architektonickou pamiatkou patriacou k ére klasicizmu. Budova má veľmi zaujímavú kompozíciu: v strede budovy je dvojpodlažná budova s ​​mezanínom, ktorej fasáda je korunovaná štvorcestným porastom v arkádach, na oboch stranách budovy sú dvojpodlažné krídla, ktoré sú spojené rotundou s hlavným domom. Autorom tohto projektu je taliansky architekt Giacomo Quarenghi.

Kaštieľ v sovietskom období bol znárodnený a premenený na štátnu farmu. Počas druhej svetovej vojny bol sadu úplne zničený, niektoré prístavby boli čiastočne demontované.

Od roku 1970 do roku 2003 bola v budove panstva umiestnená psychiatrická nemocnica. A v roku 2005 vypukol na panstvo silný požiar, ktorý vážne poškodil hlavný dom. Dnes má Stepanovskoye postavenie historického objektu.

Adresa: obec Volosovo.

Miestne múzeum Lore

Múzeum v Zubtsove bolo otvorené v roku 1988, definované v štatúte pobočky hlavného regionálneho múzea regiónu, ktorý sa nachádza v Tveru. Dnes sa múzeum nachádza v historickej budove postavenej na začiatku 20. storočia, v ktorej sa raz umiestnili rôzne organizácie.

Múzeum má 3 izby, ktoré obsahujú artefakty a objekty súvisiace s dobou založenia samotného mesta dodnes.

Adresa: Nábrežie rieky Vazuza - 18.

Pamätný komplex

V Zubtsove sa samotný komplex objavil v roku 1978 na sútoku Volgy a Vazuzy a na Moskovskom kopci.

Moskovský hrad je masovým hrobom pre sovietskych vojakov, ktorí obhajovali Jagy od fašistických jednotiek. Miesto slávy je korunované 15-metrovým obeliskom, ktorý tvoria architekti vo forme bajonetu, okolo ktorého je lemovaná železobetónovými doskami, ktorá je na jednej strane ohraničená v podobe bannerového hviezdy.

Na mieste pamätníka je doska, na ktorej sú napísané mená všetkých mŕtvych vojakov. Aj v roku 2002 bol na území pamätníka postavený kameň, na ktorom boli napísané mená obyvateľov okresu Zubtsovsky, ktorí zomreli v horúcich miestach. Pamätník je miestom pre udalosti smútku.

Adresa: ul. Pavlova.

Priehrada na hydrosníckej stanici Vazuzský

Stavba nádrže bola zahájená v roku 1957 a bola už zaplnená do roku 1978. Priehrada sa nachádza v obci Pashutino, okres Zubtsovsky, jej dĺžka je 800 metrov, voda zasa klesá z výšky 24 metrov.

Priehrada sa nazýva Moskvoretsky zdroj dodávky vody pre hlavné mesto Ruskej federácie, pôsobí ako vodná rezervácia a používa sa paralelne s nádržou Yauzsky, ktorá tvorí hydraulický systém Vazuzský.

Katedrála Nanebovzatia Panny Márie

Pôvodne na mieste katedrály v roku 1692 malý kostol postavil šľachtic, Maxim Tsyzypevom, vyrobený z dreva majstri architektúry. V roku 1801 bol postavený kamenný chrám z peňazí, ktoré dostala cisárska pokladnica.

Katedrála bola zatvorená v 30. rokoch minulého storočia, po vojne bola znovu otvorená. Katedrála Nanebovzatia Panny Márie bola už dávno jediným aktívnym náboženským objektom.

Adresa: Krasnoarmeyské námestie - 2g.

Kaplnka v mene sv. Mikuláša

Tento kultúrno-historický objekt bol postavený s darmi občanov žijúcich v Zubtsove v roku 2006. Kaplnka sa nachádza v blízkosti diaľnice "Baltic", čo je dôsledkom skutočnosti, že svätý Mikuláš je patrónom cestujúcich.

Adresa: diaľnica Novorizhskoe a ulica Saltykov-Shchedrin (zarastená)

Tank T-34

V severozápadnej časti mesta môžu turisti pri diaľnici "Baltic" vidieť bitúnok nainštalovaný na počesť 25. výročia oslobodenia Zubtsova od nemeckých útočníkov.

Opustený závod na spracovanie ľanu

Od roku 1900 sa v Zubtsove začal rýchlo rozvíjať priemysel, sprevádzaný všeobecnou výstavbou rôznych podnikov, z ktorých jedna bola továreň na bielizeň. Od začiatku 20. storočia bola oblasť Tver medzi lídrami v pestovaní a spracovaní ľanu. Dnes je budova dôkladne zničená.

Zaplavená kaplnka v Gnezdilove

V roku 1795 bola v Zubtsove pri obci Gnezdilovo postavená malá kaplnka patriaca k kostolu Vladimirskej ikony Matky Božiej. Podľa legendy bolo nariadené postaviť jeden bohatý obchodník, ktorého syn sa utopil na mieste budúcej stavby kaplnky.

V sovietskych časoch bol kostol opustený a na mieste jeho umiestnenia bola postavená nádrž Vazuzskoe. Turisti môžu navštíviť túto historickú pamiatku len v jesenno-zimnom období, kedy voda prúdi do nádrže.

Pin
Send
Share
Send
Send