Kazachstan

Semey City: atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Semey je malé mesto vo východnom Kazachstane s počtom obyvateľov okolo 300 tisíc ľudí. Mesto má výhodnú polohu pozdĺž dvoch brehov rieky Irtysh. Semey je bývalá pevnosť založená v roku 1718, časť ktorej je stále zachovaná v meste. Do roku 2007 mesto nesie názov Semipalatinsk.

Mesto Semey zaujíma osobitné miesto v dejinách Kazachstanu. Jedná sa o jedno z najstarších miest v krajine s mnohými atrakciami. Semey je známy pre jadrové testovacie miesto, ktoré sa nachádza v blízkosti, čo zanechalo stopu na vzhľad mesta.

Pozastavený most cez rieku Irtysh

Návštevný most a pýcha Semey je visutý most cez rieku Irtysh. Most spojuje ľavý a pravý breh mesta. Na svete existuje len 17 takýchto mostov a v systéme CIS neexistujú žiadne analógy. Celková dĺžka seizmického zavesenia mostíka 1086 metrov - naozaj veľkú štruktúru. Zo chodníkov je nádherný výhľad na oba brehy rieky Irtysh a mierne kývanie povrchu pod nohami vytvára pocit beztiaže.

Smutným faktom je, že mesto si nemôže dovoliť taký most. Počas výstavby to nikdy nebolo opravené. Most je v zlom stave a potrebuje veľké opravy. Zostáva sa dúfať, že orgány budú konať a ponechať si jednu z najznámejších pamiatok mesta.

Katedrála vzkriesenia Krista

Chrám so 150-ročnou históriou majestátne stúpa na pravom brehu rieky Irtysh. Katedrála zachytila ​​oko a fascinuje so zlacenými kopulami. Ľudia nazývali katedrálu kozáckeho kostola, pretože chrám bol postavený z iniciatívy kozáka konštatéra Mitrofanov-Kazakov.

Adresa: ul. Kulzhanovs 7.

Dve mešity Minaret

Dve minaretové mešity, ktoré sa nachádzajú v centre mesta, sú predmetom tradičnej moslimskej kultúry 19. storočia. Starí časníci majú s touto mešitou množstvo legend. Jeden z nich hovorí, že pod mešitou je tajná pasáž s labyrintmi. Mešita je impozantná pre svoju krásu a stojí za to, aby ste ju pozreli vlastnými očami.

Adresa: ulice Abay - 50.

Yamyshevskie brána

Yamyshevskie Gate je jedinou z troch brán pevnosti Semipalatinsk, ktorá prežila dodnes. Architektonická pamiatka 18. storočia sa opakovane pokúšala zničiť, pretože zabraňovala rozšíreniu ulice. Keď brány začali zasahovať do konštrukcie tunela, boli presunuté o 50 metrov bližšie k Irtysh.

Práve mimo brány je Turksib (železnica zo Sibíru do strednej Ázie) a od nábrežia je viditeľná katedrála Kristovho vzkriesenia. Teraz je brána architektonickým pamiatkou a symbolom založenia mesta.

Pamätník silnejší ako smrť

Pamätník je silnejší ako smrť, ktorá bola otvorená v roku 2001 na pamiatku obetí Semipalatinského jadrového testovacieho miesta. Stele dlho 25 metrov s vyrezávanou nukleárnou explóziou odráža bolesť a utrpenie, ktoré ľudia utrpeli počas prevádzky testovacej lokality.

Socha matky s dieťaťom pri základni, ktorá skrýva svoje dieťa pred výbuchom, symbolizuje ľudský boj o život, pokračovanie v závode bez ohľadu na to, čo. Pamiatka sa nachádza na ostrove "plukovník" a je miestom rekreácie a prechádzok pre miestnych obyvateľov a návštevníkov mesta.

Regionálne biologické centrum

Na ostrove "Plukovník" sa nachádza aj Regionálne biologické centrum. Zahŕňa zoologickú záhradu a malé arborétum. Centrum je mimoškolskou inštitúciou environmentálneho profilu. Stredisko obsahuje viac ako 50 druhov zvierat, ktoré sa nachádzajú v regióne Semipalatinsk, ako aj jednotlivci prevážaní z iných kontinentov. Niektoré zvieratá sú zahrnuté v Červenej knihe.

Tu sa na otvorenom priestranstve nachádza kaviareň, dobre upravené chodníky, most cez malé rybník, kde plávajú vtáky. Niektorí vtáci a zvieratá sa môžu kŕmiť, takže si s sebou môžete priniesť chlieb a zeleninu. Malé ale útulné biologické centrum je obľúbeným odpočinkom pre dospelých aj deti.

Vodný park

Vodný park v Semey sa nachádza na brehu rieky Irtysh. Krásny výhľad na mostík a rieku otvárajú z najvyššieho kopca. Vodný park má veľký bazén pre deti a dospelých, hlboký bazén na skákanie z veže, fontány, skrutky a priame šmykľavky s skokmi. Na území vodného parku je kaviareň.

V horúcom letnom horúčavu, ktorým je mesto známe, je vodný park najvhodnejším miestom pre rekreáciu.

Štátna lesná prírodná rezervácia Semey Orman

Fanúšikovia vonkajších aktivít môžu ísť peši v pásme lesa. Pine tape je jedinečný prírodný výtvor, ktorý sa rozprestiera na mnohých kilometroch cez územie Kazachstanu a Ruska.

Teraz sa nazýva štátna prírodná rezervácia Semey Orman ako súčasť programu na zachovanie jedinečnej povahe borovicového lesa. Na svete existujú iba dva takéto lesy, druhý je v Kanade. Po požiari je rezervácia silno obnovená - rastú nové stromy. Niektorí vtáci a zvieratá žijúce v rezerve sú uvedené v Červenej knihe. K dispozícii sú vyhliadkové plošiny a turistický tábor v lese.

V rezervácii zabezpečte turistické výlety pozdĺž cesty "Svätý Kľúč". Trasa vedie k zdroju krištáľovo čistej vody, ktorá vyteká zo zeme. Namiesto tohto zdroja chýba ikona kostola pevnosti Sedem hrobov. Na tomto mieste bola postavená kaplnka.

Po svojom zničení v dôsledku neúspešne zvoleného miesta tu bola postavená kláštor. V roku 1919 bol kláštor zatvorený a chrám bol zničený. Teraz sa územie okolo Svätého Kľúča aktívne rozvíja.

Parky mesta

Mesto má tri parky: Victory Park, Centrálny park kultúry a voľného času a detský park. V parku Victory sa nachádza slávna ulička s názvom hrdinov Veľkej vlasteneckej vojny, večný plameň a misy s vodou, symbolizujúce slzy ľudí, ktorí utrpeli straty počas Veľkej vlasteneckej vojny.

V Centrálnom parku kultúry a rekreácie sa starí ľudia. Na javisku, ktorá sa nachádza v strede parku, môžete často vidieť predstavenia. Zvyčajne je v dôchodku. Hrajú hudobné nástroje, tancujú a spievajú.

V detskom parku nájdete atrakcie pre deti i dospelých. Z ruského kolesa je krásny výhľad na mesto. Pri varení v parku môžete mať vynikajúci obed.

V meste môžete ísť do divadiel, múzeí a len prejsť ulicami. Námestie Irtysh je skvelé miesto, kde môžete spoznať západ slnka a vychutnať si pohľad na rieku a mesto. V miestnych kaviarňach môžete ochutnať jedlá európskej a národnej kuchyne.

Semey je útulné a atraktívne mesto pre turistiku. V meste Semey nájde každý hosť mesta zaujímavú prácu.

Pin
Send
Share
Send
Send