Rusko

Pamiatky Kurganskej oblasti: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Tento výber je určený pre tých, ktorí chcú cestovať po našej krajine.

V regióne Kurgan je veľa miest na návštevu - niektoré sú určené na aktívnu rekreáciu, iné slúžia ako úložisko našej kultúry.

Každý objekt má vlastnú atmosféru histórie, mnohé z nich sú neustále monitorované a včasná obnova.

Niektoré miesta sú určené pre vonkajšie aktivity - môžete zostať so stany a vychutnať si čerstvý vzduch.

Kurganská regionálna filharmónia

Toto miesto stojí za návštevu nielen pre nezvyčajnú výstavbu budovy, ale aj pre živý zvuk. Na tomto mieste sa neustále konajú rôzne udalosti: od detských koncertov až po vystúpenia symfonických orchestrov.

Každý deň sa konajú rôzne predstavenia s cieľom hrať ich bezpečne, mali by ste sa postarať o vstupenky 4 dni pred prehliadkou. Okrem klasickej hudby tu môžete počuť aj hviezdy moderného popu Adresa: Troitskaya Ploschad- 1.

Chimeyevsky kláštor

Tento kláštor sa nachádza v obci Chimeevo. Toto miesto má bohatú históriu: v 70. rokoch 18. storočia miestni ľudia postavili kostol, ktorý sa nakoniec stal chrámom. Neskôr sa používal ako sýpka počas druhej svetovej vojny. Aj napriek svojmu veku tu žije život - chrám sa stal kláštorom pre mužov. Okrem histórie chrám vyzerá skvelo: má niekoľko rozšírení, je vyrobený z dreva samotného. Keď idete dovnútra, môžete cítiť nejakú silu: vôňu sviečok, ikonu Matky Božej a oveľa viac.

Chimeevsky svätý zdroj

Nechajte spěchať opustiť obec, pretože na pár kilometrov je svätý zdroj. Mnohí miestni obyvatelia a turisti si vziajú fľaše a zhromažďujú toľko vody, koľko môžu nosiť. Pre milovníkov osvieženia je tu špeciálny kúpeľ, v ktorom si môžete zadarmo plávať. Stojí za zmienku pohodlný altánok a krásne schodisko, ktoré vedie k prameňu.

Divadlo Shadrinsk

Toto mesto je plné zaujímavých miest vrátane miestneho divadla. Stále pokračuje vo svojej práci a je považovaný za jeden z najcennejších umeleckých predmetov: mnoho miestnych aktérov investovalo veľa práce do divadla pokračovali vo svojej práci. Navyše stojí za to prezrieť múzeum histórie tejto inštitúcie.

Adresa: mesto Shadrinsk, Lenin Street - 136.

Shadrinsk

Samotné mesto je zaradené do zoznamu historických miest Ruska. Okrem divadla má samotné mesto ďalšie atrakcie. Múzeum miestnej tradície, socha "Staré mesto", diela sochára Ivana Šadra a mnoho ďalších. A to sú len niektoré zo 100 objektov.

Katedrála Alexandra Nevského

Táto štruktúra zapôsobila svojou veľkosťou a majestátnou architektúrou - katedrála bola vytvorená pomocou červených tehál a okolo pamiatok sú vysoké stromy s kríkmi. Vstup do nej je pocit tepla a druhu energie a vnútorná výzdoba poteší mnohých fanúšikov Pravoslávie.

Adresa: Kursk, ul. Volodarsky - 42.

Medové jazero

Toto jazero vnáša niektorých turistov kvôli vysokému obsahu soli a nízkej hĺbke. Ak kombinujete tieto dva faktory, dostanete jeden z najbezpečnejších jazier. Nevýhodou je, že nie je veľa potápania, ale môžete plávať čo najviac. Voda neustále vytláča telo a kryštály solí zostávajú po kúpeli. Umožňuje žiť v stanech, ale sú tu aj blízke domy, ktoré si môže prenajať celá spoločnosť.

Jazero Bitter

Toto jazero je veľmi populárne z rôznych dôvodov. Niekto ho oceňuje za 400 rokov života, ktoré boli zarastené rôznymi legendami a príbehmi. Niekto rád používa bahno od dna jazera a samotných vôd. A niekto rád plával bez dôvodu. Milovníci aktívnej rekreácie, určite navštívte. Okrem toho má jazero niekoľko legend spojených s jeho vzhľadom.

Les "Lenin je starý 100 rokov"

V skutočnosti sa toto miesto môže javiť ako obyčajný les, ktorý sa nachádza v regióne Kurgan. Z pohľadu z vtáčej perspektívy však všetko okamžite padne na miesto. Takéto nápisy boli ešte predtým, ale "Lenin je 100 rokov" je stále jasne viditeľný z vesmíru. Na to bolo vynaložených viac ako 40 tisíc borovíc.

Letecké múzeum

Najmizernejší bod, pretože existuje málo exponátov a ich stav je dlho neuspokojivý. Napriek tomu tu sú zhromaždené niektoré dôležité modely pre našu krajinu: Mig-17, Su-27 a mnoho ďalších. Vstupná cena nepresiahne 75 rubľov. Sprievodcovia zaujímavo poskytujú informácie a fotografovanie s exponátmi môže byť bezplatné. Okrem toho môžete vyliezť a pozrieť sa do kabíny.

Adresa: ul. Gagarin - 41.

House Museum Decembrists

Práve v tomto dome žil Decembrist Mikhail Naryshkin, ktorý v roku 1825 spolu s ďalšími účastníkmi protestoval proti cáriu. Múzeum ako aj interiér sú udržiavané v dobrom stave. Veľa malých vecí bolo vzaté do úvahy: listy pre Naryshkinovu ženu, cembalo, stôl a oveľa viac. Ak sa chcete pohybovať v čase 19. storočia, toto miesto je perfektné.

Adresa: ul. Klimov-80A.

Borovský kláštor

Miesto tohto miesta prekvapí - ticho, pokoj, žiadny spád veľkého mesta. Je potešením ísť sem a dýchať vzduch. A samotné miesto ponúka atmosféru úplnej samoty a pokoja.

Adresa: obec Borovskoe.

Dalmatovský kláštor

Tento kláštor bol spálený, vyfúkol, vylúpený. Zároveň slúžil ako stredná škola, divadelné divadlo, múzeum. Ale nakoniec to boli zničené bolševikmi a teraz je možné pozerať len na štruktúry, ktoré rastú na machoch, ktoré stále navštevujú hostia z celej krajiny. V blízkej budúcnosti sľub vykonať potrebné reštaurátorské práce, keď skončia, nikto nevie.

Adresa: Dalmatovo, ul. Sovetskaya - 194.

Savin Sanctuary

Táto observatória bola postavená pred 3,5 tisíc rokmi a venovala sa nielen štúdiu nebeských telies, ale aj stánku obetí. Teraz je z budovy len málo, ale môžete vidieť podobnosť s Stonehenge.

Vvedensky kláštor

Po prežiti mnohých požiarov a uzáverov tento symbol nádeje pre celé Uraly očakáva skutočné znovuzrodenie. V súčasnosti prebieha vážna reštauračná práca: z kostela sú odstránené odpadky, vložené sú bežné okná a miestni hostia nie sú proti pomoci. Okrem obnovy preteká svoj život - mnísi sa venujú slúžiacemu Bohu.

Adresa: obec Verkhnyaya Techa.

Ďalšie zaujímavé miesta

Okrem najobľúbenejších atrakcií by ste mali navštíviť úžasné miesta a pozrieť sa na také zaujímavé veci Ivanovský kameň, Jeho výška nepresahuje 20 metrov, čo zahŕňa aj svah rieky.

Keďže región Kurgan nie je bohatý na hory a skaly, tento prírodný produkt je skutočne vzrušujúci. Jedna legenda hovorí, že krásna Sinara sa zamilovala do obyčajného pútnika Miassa, ktorý bol vykázaný z dediny na základe príkazu otca dievčaťa. Keď šla za ním, stratila sa a premenila sa na rieku. Brat Ivan a sestra Okhonya šli hľadať Sinaru a našli jej dekorácie v rieke. Rozhodli sa, že sa nevrátia do dediny, ale zostanú navždy so sestrou. Preto sa reinkarnovali v rímsení "Okhonin obočie" a skala "Ivanov Kamen".

Na okraji regiónu Kurgan stojí za to pozrieť sa Maryino tiesňava, ktorá sa stala skutočnou pamiatkou prírody. Tento monument dostal svoje meno počas občianskej vojny, vďaka partizánskej Márii, ktorej telo bolo nájdené v roklinách. Na strmých svahoch rastie asi 10 rastlín, ktoré sú uvedené v červenej knihe. Mariino údolie sa nachádza v blízkosti rieky Iset, na hranici regiónu Kurgan.

Ak patríte k fanúšikom filmu "Biele slnko púšte", potom v Kurgani je pomník hraničnej stráže Pavel Vereshchagin v blízkosti kurganskej colnej budovy. Herec, ktorý hrá túto úlohu, Pavel Luspekaev, prešiel vážnou operáciou počas prestreliek - amputácia nohy. S pomocou svojej vnútornej sily dokázal dokončiť prácu a zažil vážne drama v jeho živote.

Chôdza po Kurgane by ste nemali nechať ujsť elegantnú svetlo žltú murovanú budovu, ktorá bola kedysi požiarnou vežou. Na začiatku táto 27-metrová veža slúžila na monitorovanie bezpečnosti mesta. Iba predtým, než bola budova z tehál, ale z dreva, ktorý nakoniec začal hniť. Teraz na veži je vo večernom oblečení Stepan - bežná figurína. V deň mesta môžu miestni obyvatelia a hostia s ním zdieľať výstroj.

Ak chcete vedieť, odkiaľ sa počítajú všetky cesty, musíte navštíviť Pamätník nula kilometra, Je to bronzový poštár. Táto socha bola venovaná 333. výročiu založenia mesta a podobné pamiatky sú v iných mestách Ruska a sveta.

Pozrite si video: Jazdenka Škoda Yeti 2009 - 2017 - (November 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send