Rusko

Zlatoust: atrakcie a zaujímavé miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Ktokoľvek, kto chce ísť na turistický výlet do Uralu, musí navštíviť historické mesto v regióne Čeljabinsk s viac ako 300 rokmi histórie - Chryzostom. Krása jeho reliéfu a majestátna rieka Ai (obľúbené miesto pre rafting), na ktorom stojí toto nádherné mesto, budú dlho zostať vo vašej pamäti a historické pamiatky vám poskytnú príležitosť ponoriť sa do minulosti mesta so zlatým koňom na erbe.

Dnes, toto tretie najväčšie mesto v regióne Chelyabinsk s rozvinutým hutníckym a baníckým priemyslom nikdy neprekvapí množstvom kostolov, kaplniek, ako aj báječnej prírody v okolí mesta.

Tu sú najdôležitejšie miesta, ktoré by ste mali určite navštíviť v Zlatoust.

Národný park "Taganay"

Toto je najobľúbenejšie miesto na dovolenku pre obyvateľov mesta Zlatoust, ako aj pre turistov, ktorí snívajú o tom, že vidia Ural. Názov sa prekladá ako "stánok mesiaca"Toto miesto spája jedinečnú prírodu, vzácne rastliny a zvieratá a úchvatné krajiny, ktoré vás dychajú.

Počas jedného dňa budete môcť navštíviť niekoľko sezón roka, obdivovať horské krajiny a pochopiť, čo je neprístupná taiga. Úroveň vzdelávania v oblasti cestovného ruchu nezáleží. Mnohé cesty pre každý vkus a zložitosť boli položené.

Je veľmi dôležité, aby cez tento národný park prechádzala hranica Európy a Ázie. Taganay zahŕňa mnoho pohorí, najznámejšie bude popísané nižšie.

Aleksandrovskaya Sopka

Sopka, ktorá je súčasťou národného parku Taganai, dostala svoje meno vďaka troch korunovaným hlavám, ktoré navštívili tieto miesta: Alexander 1, Alexander 2, Nikolay 2.

Nadmorská výška je mierne viac ako 840 m. Jeden z najväčších vrcholov povodia rieky. Nárast nie je ťažký a podlieha novým turistom.

Mestské múzeum miestnej tradície

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, bude vhodné navštíviť múzeum miestnej tradície. Nachádza sa v budove postavenej v klasickom štýle. Múzeum obsahuje unikátnu zbierku minerálov ako studených zbraní majstrov 19. storočia Chrysostom. Prezentuje aj zbierky tlačenej literatúry až do 19. storočia. Múzeum bolo založené v roku 1825.

Adresa: 3 medzinárodné námestie - 1.

Tramvaj Zlatoust

Najkrajšou vecou tramvaje Zlatousat je, že je najvyššou horou v krajine. predsudok až 50%, Najkrajšou možnosťou pre prehliadku mesta je cesta električkou od skladu až po poslednú zastávku. Táto atrakcia bude zaujímavá aj pre tých, ktorí majú deti.

Mesto má špeciálnu detskú električku, je maľovaná znakmi z karikatúr a má stoly vnútri. Volal "Pohádkový automobil"Zamestnáva animátorov, ktorí si môžu vybrať z veľa zábavy pre vaše deti.

Bazovský horský park

Park sa nachádza v obci Krasnaya Gorka, ktorá bola otvorená v roku 2015, v blízkosti kaplnky sv. Jána-Zlatousta. Téma parku je spájaná s názvom známeho spisovateľa, ako aj s jedinečnosťou regiónu.

Veľmi zaujímavé sú galérie, ktoré obsahujú jedinečné zbierky minerálov, hlavné bohatstvo Uralov. V centre parku sa nachádza vodopád Tower a v samotnom parku nájdete plastiky hrdinov rozprávok PP. Bazhenov, ktorý je pre deti veľmi zaujímavý.

Zlatoustovo múzeum "Arms Factory"

Múzeum bolo otvorené na počesť 200. výročia zbraňovej továrne Zlatoust. Toto je múzeum studených zbraní, ktorá obsahuje najjednotnejšie exponáty. Múzeum má dve miestnosti, v jednej z ktorých sú portréty všetkých riaditeľov a majiteľov závodu, a na druhej strane práca týchto ľudí bola vystavená už mnoho rokov.

Prehliadka múzea je dobrá, pretože prináša ľudí bližšie k výstave, môžete vyzdvihnúť starú prilbu a strieľať prázdne kazety.

Adresa: pl. 3 medzinárodné spoločnosti - 3.

Chrám Svätého spravodlivého Simeona

Veriaci a pútnici by mali určite navštíviť kostol sv. To bolo položené v roku 1901. Nachádza sa v blízkosti vlakovej stanice.

V chráme je veľa ikon historickej hodnoty, sú zaujímavé nielen z náboženského hľadiska, ale aj ako historický materiál. Medzi nimi je ikona svätého reverenda Serafíma zo Šarova, ikona sv. Veľký sviatok Varvara a iní. Adresa: ulice Rumyantsev - 1.

Krídla sochou koní

Inštalovali túto sochu v blízkosti hlavnej pošty mesta. Táto pamiatka je nastavená na znak mesta, to je to, čo ho robí jedinečným. Okrem toho je pomník tiež fontánou.

Chryzostom sa často hovorí "mesto okrídleného koňa", tento symbol z minulých storočí zbrojovcov vybojoval na svojich produktoch, takže okrídlený kôň sa stal symbolom mesta Zlatoust.

Adresa: Leninská ulica - 5.

Pamätník obetí popravy z roku 1903

Táto postava pracovníka sa navždy zamrzla v očakávaní ... V roku 1903, keď prišli do domu vrchného veliteľa, robotníci nasledovali spravodlivosť a dostali za sebou zábery.

Tí, ktorí poznajú históriu našej vlasti dobre, budú mať záujem pozrieť sa na tento pamätník svojimi vlastnými očami. Je umiestnená v blízkosti divadelného divadla, na mieste hromadného hrobu a predstavuje postavu pracovníka.

Adresa: námestí 3. medzinárodnej.

Kaplnka sv. Jána - Chryzostom

Táto svätá je najviac uctievaná medzi obyvateľmi Zlatoust. Na jeho počesť a veža bola postavená so zvonicou stále v platnosti. Výška veže asi 53 metrovPonúka nádherný výhľad na hory Taganai a samotné mesto. Veža má zvonček, ktorý môže zvoniť niekoho. Neďaleko od veže je pomník svätého, v blízkosti sú všetky mestské slávnosti.

Adresa: obec Krasnaya Gorka.

Biela klávesa

Biely kľúč je známy alpský prameň Národného parku Taganai. Voda z tohto zdroja je veľmi užitočná a čistá. Je mäkší ako topiaca sa sneh a je vo výške 690 metrov, Kôň, kde sa tok kľúča nachádza 8 km od mesta.

Spodná časť kľúča je pokrytá kremičitým, čo je dôvod, prečo je biely, a preto jeho názov. Teplota vody je asi 4 stupne. Teraz pre milovníkov pitia čistej vody okolo kľúča sú postavené niekoľko domov, tzv. Útulky pre turistov.

Mount Kruglitsa

Nachádza sa v národnom parku Taganay, najvyššom bode hrebeňa Taganay. Tento vrchol má niekoľko zaujímavých prvkov: prvým je to, že z veľkého počtu močiarov za slnečných dní sa zdá, že hora sa pohybuje kvôli odparovaniu vlhkosti.

Po druhé, voda na vrchole sa varí už pri 96 stupňoch. Okrem Kruglitsa môžete tiež počuť meno Round Taganai a čiapku Bashkir. Tieto názvy sú uvedené pre špecifický tvar tejto hory.

Zlatoust rybník

Nádherná umelá nádrž, ktorá sa nachádza v centre mesta a už viac ako desať rokov, prilákala občanov a turistov k odpočinku. Jeho oblasť je približne 4,2km2.

Tento rybník bude zaujímavý nielen pre tých, ktorí oddychujú so svojimi rodinami, ale aj pre milovníkov rybolovu. V rieke Ay, na ktorom sa vyrába rybníček, sa nachádza obrovské množstvo komerčných rýb.

Pamätník P. P. Anosova

Anosov - slávny inžinier - metalurg, ktorý oslávil mesto. Postavil pamätník priamo v centre mesta, to je socha štyri metre vysoká, bola otvorená v roku 1954. Samotná socha je bronzová, stojan je z červenej žuly.

Adresa: námestí 3. medzinárodnej.

Obelisk "Európa - Ázia"

Nie je to jediný obelisk inštalovaný na hranici medzi Európou a Áziou. Nachádza sa na diaľnici M5. Založená v roku 1987, autor - architekt Pobeguc.

Hlavným rysom tohto obelisku je, že smery sveta sú "zmätené", t. na strane Ázie je napísané "Európa" a naopak. Zdá sa, že to bolo urobené pre pohodlie vodičov, aby pochopili smer sveta, do ktorého vstupujú.

Detský park "Krylatko"

Toto miesto je veľmi zaujímavé pre rodinnú dovolenku. Park fungoval počas sovietskej éry a potom bol zničený. Nedávno bola obnovená a teraz sú tu k dispozícii detské kaviarne, kolotoče, pieskoviská a mnoho ďalších zábavy. Tí, ktorí chodia na dovolenku s deťmi, budú veľmi zaujímavé navštíviť tento park.

No, pre fanúšikov extrému existuje rada raftingu na rieke AI. Trasy sú umiestnené niekoľko dní a nocí pre profesionálov aj pre amatérov.

Adresa: 1. linka Gagarin.

Každý, kto sa chce ponoriť do štúdie o Uraloch, musí začať práve z tohto mesta: mesto metalurgov a murovaných, mesto spisovateľa Bazhov a sv. Jána - Zlatousta, mestom, pozdĺž ktorého prechádza hranica medzi Európou a Áziou. Mestá s okrídleným koňom na erbe!

Pin
Send
Share
Send
Send