Rusko

Hlavné atrakcie mesta Anapa s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Samozrejme, že na dovolenku do Anapy, väčšina turistov predovšetkým sníva o plážach, bahenných kúpeľoch, minerálnych vodách a chutnom domácom víne. Nie je náhoda, že strediská Anapy od čias Sovietskeho zväzu sú považované za najlepšie v krajine.

Kúpanie a opaľovanie skôr či neskôr sa stávajú nudné a potom by ste mali venovať pozornosť tomu, že Anapa je bohatá nielen svojou prirodzenou infraštruktúrou, ale aj rôznymi atrakciami, z ktorých mnohé sú celosvetovo kultúrnym a historickým významom.

Takže, aké zaujímavé miesta stojí za návštevu hostí Anapa

Archeologické múzeum "Gorgippia"

Gorgippia je otvorená archeologická rezervácia múzea. Vykopávky boli vykonané od roku 1975. Nie je žiadnym tajomstvom, že v staroveku na území modernej Anapy sa usadili grécke osady. Jedným z nich bolo mesto Gorgippia. Archeológovia a milovníci dávnych čias mali šťastie, pretože na svojom mieste zostalo veľké množstvo artefaktov: domáce predmety a umenie, mince, zbrane a celé štvrte s chodníkmi a chodníkmi.

Adresa: Naberezhnaya Street-4.

"Ruská brána"

Ruské brány sú pozostatkami tureckej vojenskej pevnosti v osmanskom dobytí z 18. storočia. Bohužiaľ prakticky nič z vojenských opevnení nezostalo. Ale ruská brána do roku 1996 obnovená. Mimochodom, boli pôvodne nazývané "turečtina" a premenovali ich v roku 1828 po oslobodení miestnych území od vlády tureckého sultanátu.

Adresa: Puškinova ulica - 8.

Miestne múzeum Lore

Miestne múzeum je nepochybne skutočnou hrdosťou Anapy. Budova bývalého gymnázia postavená na začiatku 20. storočia bola zvolená pre jeho umiestnenie.

Zamestnanci múzea dokázali zbierať najbohatšie zbierky starožitností, ktoré otvárajú úžasnú históriu Anapu od dávnych čias až po súčasnosť. Celkovo má múzeum štyri stále expozície a viac než tucet dočasných, ktoré sa navzájom pravidelne nahrádzajú.

Tu návštevníci vidia veľkú zbierku zbraní a zbraní, domácich predmetov a dokonca aj skutočného pokladu. A miestna flóra a fauna sú znázornené v troch rozsiahlych diorámach, kde sú najmenšie detaily o živote zvierat a vtákov znovu vytvorené. Adresa: Protapovská ulica - 2A.

Stredný nábrežie

Samozrejme, každý si vyberie miesto, kde sa môžete uvoľniť podľa vášho vkusu. V rezortnom meste je však jedno miesto, kde každý dovolenkár prichádza aspoň raz. Toto miesto je centrálna promenáda.

Ktokoľvek, kto už dlhú dobu nechodil do Anapy, by neuznal miestnu krásu, nábrežie, ktorá bola úplne prestavaná v roku 2002. Teraz je to - veľký pobrežný komplex, oblečený v žilovej dĺžke takmer 2 km, Na nábreží je veľa útulných kaviarní, reštaurácií, diskoték a karaoke barov a vo večerných hodinách je tu živá hudba.

Pozdĺž celej pešej zóny boli kvetinové záhony vysadené sviežimi kvetinovými zariadeniami. V noci, na nábreží, sa zapne veľmi pekné osvetlenie.

Flowerbed "Flower clock"

V roku 2008 bola v Anapa otvorená jedinečná kompozícia - obrovské hodiny s priemerom 10 metrov na kvetinovom lôžku. A mechanizmus hodín v ňom je skutočný, herecký, vytvorený majstrom z Poľska. A ruskí majstri, záhradníci, aktualizujú kvetinovú výzdobu na záhonovej ploche každú noc tak, aby každý deň hostia mesta potešili. V noci sú hodiny krásne osvetlené.

Adresa: roh Lenin a Krepostnoy.

Delfinárium "Nemo"

Čo prímorské letovisko robí bez delfináriu. Je tu v Anape. V skutočnosti to nie je len delfinárium, ale celý komplex, ktorý zahŕňa aj akvárium Balu a zoologickú záhradu.

Každý deň námorné zvieratá spolu so svojimi trénermi poskytujú niekoľko vystúpení. A nielen delfíni pôsobia na prehliadke, ale aj tulene, mrože, beluga a morské lvy. A tu sú prinášané deti z celej krajiny s osobitnými potrebami na stretnutia s delfínmi.

Adresa: Pionersky Avenue - 20A.

Aquapark "Golden Beach"

Samozrejme, väčšina turistov chodí do Anapy pre Čierne more. Ale štandardný odpočinok na pláži môže byť aj nudný. Potom jeden výlet - choďte do vodného parku "Golden Beach". Je dobré, že existujú herné zóny pre všetky vekové skupiny.

K dispozícii sú vodné parky a žaby pre trojročné deti a najkrajšie diapozitívy pre extrémne športy. Celkovo sú na území vodného parku k dispozícii tri bazény.

Adresa: Grebenskaya-1.

Park "30. výročie víťazstva"

Centrálny zábavný park - hlavné miesto odpočinku pre občanov a návštevníkov. Nepozorujem, že je to veľmi ťažké, pretože park sa tiahne od centrálneho nábrežia k budove mestskej správy.

Tam je veľa zábavy a atrakcií tu: rôzne hojdačky, kolieskové dráhy, ruské koleso, auto trať, priestor strachu, bludisko, výherné automaty. A v parku sú neustále otvorené výstavy zvierat, exotických vtákov a motýľov.

Adresa: Gorky Street.

Pamätník "White Hat"

Prechádzky stredopoliarom, väčšina turistov má tendenciu zachytiť sa v blízkosti nezvyčajnej sochárskej kompozície - pomníku "White Hat". Bol postavený oproti administratívnej budove v roku 2007 pod vedením architekta Sergeja Romakhina.

Pamätník je veľký kamenný blok, na ktorom je namontovaný klobúk z bieleho mramoru s priemerom jeden a pol metra. Teraz je táto socha považovaná za symbol rezortu Anapa.

Adresa: Gorky Street-1G.

Pamätník ostatných

Ďalšia pamiatka, v ktorej je zapojený biely klobúk, bola otvorená v Anape v lete roku 2008. Iba tu je klobúk sklápaný na konkrétnom mužovi, ktorý je napoly zakopaný v piesku. Muž s rukami hádzajúcimi za hlavou symbolizuje všetky ostatné v Anapovi. Veľkosť pamätníka dosahuje dĺžku viac ako 8 metrov a šírku 2 metre. Táto sochárska kompozícia stojí pred vchodom do hotela Fotini

Adresa: 80 Naberezhnaya Street.

Maják Anapa

Ako dôležité je svetlo majáka, skutočne pozná len tých, ktorí sa vrátili z dlhej plavby do svojich rodných brán. Pre ostatné je maják nepostrádateľným atribútom prístavného mesta. Prvý maják v meste Anapa bol postavený v roku 1909 na zvyškoch starého kurgana.

Bohužiaľ, táto budova bola v roku 1943 odvlečená ustupujúcimi nemeckými jednotkami. Nový maják bol obnovený až v roku 1955. A dnes, v jeho blízkosti milujem robiť stretnutia zamilované páry. A sviatočná sezóna na pozadí majáka je šťastná, že fotografuje turistov Adresa: Upper Quay Street.

Chrám sv. Onupría Veľkého

Svätý Onufrievský chrám bol postavený v Anapu na príkaz Nikolasa I v roku 1837 na počesť oslobodenia mesta od tureckých útočníkov. Chrám mal ťažký osud. V roku 1855 bola zničená vlastnými ruskými vojskami, aby sa nedostala k Turkom, ktorí postupovali do mesta. Ale v nasledujúcom roku začali obyvatelia mesta zbierať dary na obnovu svätyne.

Prestaval nový chrám z kameňa až v roku 1874. Ale nová budova trpela Turkami. V januári 1878 vystrelil na Anapu tureckú squadronu a jedna z nábojníkov zasiahla budovu kostola. Po revolúcii bol svätý Onufrievský chrám vyplienený. V sovietskych časoch dokonca otvoril dom priekopníkov. Ale v roku 1991 sa na kostole začali obnovy. Teraz je chrám sv. Onuphrius aktívny a je považovaný za najstarší chrám v Kubane.

Adresa: Cathedral Street - 7.

Etnografický detský park "Dobrodeya"

Tí, ktorí chcú preskúmať okolie Anapy, by mali upriamiť pozornosť na etnografický park na otvorenom priestranstve - "The Goodman". Prístup k nej je jednoduchý.

Park sa nachádza len 15 km od mesta Boikova Gora uprostred lesa. Rozdeľuje sa na dve zóny: kozáckej zmesi a rozprávkové kráľovstvo Berendey. Prvý z nich prezentuje tradičný život kozákov: bielych chýb s prútenými plutvami, lôžko, starý nábytok a náradie. Hostia kozáckých piesní pozdravujú ľudovú skupinu.

A rozprávkové kráľovstvo Berendey je úžasný magický svet, kde sú deti nadšené charakterom ruských rozprávok: Koschey, Nightingale je lupič, morské panny, drevené škriatkovia. Pre deti v parku konajú súťaže a kvízy na rozprávky.

A park Dobrodeya je známy svojimi hipoterapeutickými zasadnutiami pre deti s mozgovou obrnou, a preto púť tu nekončí po celý rok.

Adresa: Peschanaya Street- 28.

Krokovodná farma

Neďaleko centrálnej pláže Anapa sa nachádza zooterárium, ktoré obsahuje jednu a pol sto rôznych krokodíl. Medzi nimi sú veľké osoby, ktoré dosahujú dĺžku 2,5 metra, a tam sú pomerne malé. Okrem krokodílov na farme žijú monitorové jašterice, hadi, korytnačky a dokonca aj kozy a králiky.

Adresa: Grebenskaya-4.

Toto je len malý zoznam zaujímavostí Anapa. Počas dvoch tisíc rokov svojej existencie sa toto mesto stalo množstvom zaujímavých miest a úžasných tajomstiev.

Pin
Send
Share
Send
Send