Ukrajina

Pamiatky a zaujímavé miesta v regióne Charkov

Pin
Send
Share
Send
Send


Nachádza sa v severovýchodnej časti Ukrajiny, oblasť Charkov bola založená vo februári 1932. Nachádza sa v belgodskom regióne Ruskej federácie, Dnipropetrovsku, Donetsku, Lugansku, Poltave a Sumy na Ukrajine. S rozlohou 31.415 tisíc metrov štvorcových. km zaberá 5,2% ukrajinského územia.

V oblasti žije viac 2,73 milióna ľudí, Patrí do regiónov, v ktorých sa rozvíja priemyselná a dopravná infraštruktúra. Existuje veľa pamätných miest spojených s dôležitými udalosťami rôznych historických období, životom a aktivitami významných ľudí.

Medzi mnohými atrakciami je možné identifikovať niektoré z najzaujímavejších z nich.

Dohoda v Donecku

Toto je názov miesta, kde stálo staroveké ruské opevnené mesto Donets. Zmienka o ňom je v "laici" av Ipatievovej kronike. Bol obchodným pohraničným mestom. Kňaz Igor tam zastavil, keď sa vrátil z zajatia po porážke z Poloviec.

V meste väčšinou žili remeselníci, obchodníci a pastieri. Po mongolskej invázii prestala existovať. Konzervované hriadele zeme a samostatné polopodlažné obydlia. Počas archeologických vykopávok, ktoré sa tu uskutočnili, sa našli úžasné nálezy.

Shidlovsky Manor

Toto panstvo bolo postavené koncom 70. rokov XVII. Patril k G. Shidlovskemu, jednému zo štátnych radcov v Charkove. Jeho súčasníci boli ohromení veľkoleposťou a luxusom. Niektorí verili, že B. Rastrelli mal ruku vo svojom stvorení.

Majitelia boli oprávnene hrdí na svoj záhradný park, v ktorom boli postavené altány starovekého štýlu, umelé zrúcaniny, rybníky s umelými ostrovmi a mosty, ktoré ich spájajú. Drevený kostol Všetkých svätých bol nahradený kamenným kostolom.

Adresa: mesto Old Merchik, ulica Teatralnaya, 1-a.

Manor v Natalievke

Kedysi na území obce Vladimirovka sa nachádzal dvojpodlažný dom letnej rezidencie továrne na cukor Kharitonenko. Bol postavený v storočnom lese. Usporiadali podujatia, pozvali známych hostí, vrátane A.P. Čechov a umelec Kuzma Petrov-Vodkin. Budova neprežila.

Architekt A. Shchusev postavil jedinečný kostol sv. Pôvodné vstupné brány prežili, dom, kde býval správca nehnuteľností, stajne. Vodárenská veža v gotickom štýle ešte poskytuje dedine vodu.

Hrad v Šarovke

Tento kaštieľ bol postavený v 19. storočí, keď bol postavený palác pre jedného z miestnych vlastníkov pôdy. Bol postavený na brehu rieky a bol obklopený malebným parkom. Keď sa stal majiteľom nemeckého výrobcu cukru L. Koenig, zrekonštruoval ho, pričom dala štruktúru gotiky.

V tomto štýle sa stala veža, hlavný vchod, brána, podobná pevnosti, dom, v ktorom bola strážca. V parku boli postavené umelé rybníky, schody, terasy, kamenné mosty a fontány. Pozoruhodná je široká vápenná alej. Existujú storočne staré duby.

Spievané terasy

V obci Gorodne v devätnástom storočí bola postavená jedinečná architektonická štruktúra. Cieľom bolo vytvoriť podmienky na pestovanie exotických rastlín. Na objednávku miestneho magnáta tu boli postavené šesť polkruhovitých terás orientovaných na juh. Celý deň boli osvetlené slnečnými lúčmi.

Teplo nahromadené v murive a medené rúrky drenážneho systému, ktoré dodávali vlhkosť koreňom stromov. Okrem toho terasový amfiteáter má jedinečnú akustiku, ktorá vám umožní počuť tichú reč vo vzdialenosti 60 metrov. Tu je hudobný festival.

Múzeum skilletov

Veľký filozof Gregory Skovoroda žil nejaký čas v panstve rodiny Kovalevských - obdivovateľov svojho talentu. Bola v obci Pan-Ivanovka, ktorá bola v roku 1922 premenovaná na Skovorodinovku.

O päťdesiat rokov neskôr sa tu otvorilo múzeum filozofa s niekoľkými sálmi. Jeho architektúra spolu s parkom na brehu rybníka je typická pre 18. storočie. Interiéry reprodukovali situáciu v tomto období. V izbách je veľa zrkadiel, ktoré podľa učenia Pánov slúžia ako spôsob, ako človek pozná svoj vnútorný svet.

Adresa: Skovorodinovka, Priozernaya Street - 3.

Malevichov dom

Na konci 19. storočia bola v obci Parkhomovka postavená cukrovarová továreň P. Kharitonenko. Dvojpodlažná budova bola postavená oproti vchodu, kde žili rodiny zamestnancov podniku. Medzi nimi bol manažér závodu S. Malevich - otec budúceho svetoznámeho umelca K. Malevicha. Malý Casimir tu v rokoch 1890-1895. Šiel som do školy a pochopil základy kreslenia.

Adresa: Obec Parkhomovka, ulice Družstvo.

I. Repinovo múzeum

Pamätný dom-múzeum I. Repina sa nachádza v meste Izum, kde sa nachádzali vojenské osady v 19. storočí. Tu v rokoch 1867-77. on žil a vytvoril svoje obrazy.

Doba Chuguev obsadila dôležité miesto v jeho práci, s vedomím miestnych zvykov. Rôzne veci, ktoré patrili umelcovi, sú vystavované, vrátane jeho obľúbenej baretky z modrého sametu, bielej vesty, ktorú často nosil. Predstavil veľkú umeleckú zbierku.

Adresa: Chuguev, Museum Street - 8.

Múzeum bitevného bratstva v Sokolove

Je známe, že Charkov bol miestom vzniku prvých jednotiek československej armády počas Veľkej vlasteneckej vojny. Z Čechov a Slovákov, ktorí sa dobrovoľne rozhodli bojovať s nemeckými fašistickými jednotkami, vznikol samostatný prapor pod vedením plukovníka Ludwiga Slobodu.

V marci 1943 sa uskutočnil krst krvi. Počas prudkej bitky boli zničené asi tritisíc nacistických bojovníkov, tankov a obrnených prepravcov. Nájdete tu diorámu, osobné veci, vzorky uniformy, vzorky vojenského vybavenia.

Adresa: obec Sokolovo, okres Zmijevsky, ul. O. Yarosh.

Maršál I.S. Konev

V auguste 1943 v blízkosti obce Solonitsevka bola vyhradená pozorovateľská stanica veliteľa plukovníka Štepana frontu. Konev. Odtiaľ viedol jednotky v záverečnej fáze operácie, aby oslobodili regióny Belgorod a Charkov od nacistov.

Tu veliteľ 22. augusta 1943 nariadil nočné búrky v Charkove, ktoré boli následne po večeri uvoľnené z nemeckých okupantov jednotkami troch armád. Od mája 2008 má komplex postavenie pamätníka.

Múzeum umenia v Parkhomovke

Táto unikátna galéria obrazov je niekedy nazývaná "Hermitage Village". Založil ho v roku 1955 A. Lunev, učiteľ dediny, ako oddelenie školského múzea. V srdci tejto zbierky sú umelecké diela, ktoré si po vojne kúpil na bleskových trhoch Charkova. Mnohé diela darujú umelci mesta.

Mnohé múzeá zo Sovietskeho zväzu darovali školy zo svojich skladov. Keď sa zbierka rozšírila, dostala ho bývalý palác. Dnes je v ňom takmer šesť tisíc obrazov, vrátane diel svetových umelcov.

Adresa: Village Parkhomovka, ul. Kontorskaya-2.

Ústav ionosféry

V blízkosti mesta Zmiev sa nachádza unikátna laboratórium ionosféry Ústavu ionosféry. Bola nazývaná jednou z divov Sovietskeho zväzu. Táto vedecká inštitúcia vznikla v roku 1963 na základe výskumnej laboratórií oddelenia rádiovej elektroniky Charkovského polytechnického inštitútu.

O desať rokov neskôr s pomocou jedinečného vedeckého zariadenia sa získali prvé experimentálne výsledky. Pre tento účel boli použité dva unikátne radary. Centrum, kde sa experimenty uskutočňovali, je zahrnuté v zozname objektov národného dedičstva Ukrajiny.

Slané jazero

Táto unikátna nádrž pri obci Antonovka sa objavila v dôsledku pokusu o vŕtanie hlbokej studne do plynového poľa. Na ceste pod zemou bola šošovka slanej vody. Na rozdiel od očakávaní odborníkov bol tlak plynu neuveriteľne vysoký a fontána dosiahla výšku dvadsať metrov. Bol utopený, ale po chvíli sa znova začal zúriť. Pôda na tomto mieste začala klesať, podliehala podliehačka. Výsledný 60-metrový kráter rýchlo naplnil slanou vodou. Teraz je tu prirodzená odsoľovanie. A jazero sa stalo jedným z obľúbených miest pre rekreáciu.

Pechenezhskoye pole

Krajina s rovnakým názvom vznikla v roku 1999. Na päťtisíc hektároch okolo malebnej nádrže je organizovaná rezervačná zóna. V ňom žijú ohrozené živočíchy, vrátane vlkov, riečnych vydry, jedného z poddruhov kukurice, orla bielych. Tu sa vykonávajú aktivity na realizáciu medzinárodného projektu na ochranu výhonkov.

Mnoho fanúšikov etno hudby priťahuje festival "Pechenezhskoe Field", ktorý sa pravidelne koná na brehu. V ňom sa zúčastňujú mnohí populárni umelci originálnej ľudovej hudby.

Múzeum dejín optiky Izyum

Nie každý vie, že mesto Izum, ktoré sa nachádza v regióne, je už dlho známe tým, že je jedným z najlepších svetových výrobcov skla pre rôzne typy optiky. Pracuje už viac ako jedno storočie v opticko-mechanickej elektrárni Izumsk. Priamo oproti vchodu do podniku sa v tomto meste vyrába múzeum optiky.

Výstava oboznamuje návštevníkov s unikátnymi produktmi miestnych podnikov. Tu sa môžete oboznámiť s fázami vývoja výroby, vlastnosťami výroby optického skla pre rôzne účely. Prezentuje vzorky výrobkov na rôzne účely, produkty pre ľudí.

Adresa: mesto Izyum, Proletarská ulica - 8.

Pin
Send
Share
Send
Send