Rusko

Buzuluk - prehľad hlavných atrakcií (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Buzuluk - mesto so zaujímavou históriou, ktorá sa nachádza v regióne Orenburg. Mesto bolo založené už v roku 1736, spočiatku na tomto mieste bola pevnosť Buzuluk, ktorá bola postavená na mieste starých baškirských osád.

Buzuluk získal svoje meno z rovnomennej rieky, na ktorej sa nachádza pevnosť. Zo starobylého türkického jazyka sa buzuluk prekladá ako ľad. Takéto meno medzi Turkami charakterizovalo rieky, ktoré sa živia tavením snehu.

Budova bývalého gymnázia

Budova bývalého ženského gymnázia je najznámejším symbolom mesta Buzuluk.

Na pohľadniciach so suvenírmi s výhľadom na mesto je veľmi často možné spoznať jeho obraz. Pekné línie, prísne veže, nádherné okenné oblúky - to všetko spája pseudogotický štýl budovy. Tento súbor bol navrhnutý architektom Ian adams v roku 1901. Spočiatku tu bolo gymnázium žien, dnes tu existuje pedagogická škola.

Zaujímavé je, že táto vzdelávacia inštitúcia, hoci poskytovala rôzne znalosti o obsahu, vždy poskytovala stredoškolské vzdelanie.

Adresa: M. Gorkogo Street - 59.

Vodárenská veža

Ďalším rozpoznateľným symbolom mesta je vodárenská veža. Spolu s budovaním ženského gymnázia predstavujú kompletný architektonický súbor v pseudogotickom štýle.

Budovy sa dobre skladajú, pretože ich postavil jeden architekt Ian Adams.

Veža je krásne zdobená, čo umožňuje čo najviac skryť jej hlavnú funkčnosť. Pri navrhovaní veže sa architekt spoliehal na to, čo nazval vzhľad.

Potreba vodnej veže pre Buzuluk z počiatku 20. storočia je ťažké napadnúť, pretože mesto v tej dobe, takmer úplne, s výnimočnou výnimkou, bolo vybudované s drevenými budovami, ktoré okamžite zapálili.

Aby sme uhasili pravidelne sa vyskytujúce požiare, bolo rozhodnuté postaviť vodárenskú vežu, toto rozhodnutie pomohlo realizovať obchodníka FF Krasikov, ktorý financoval projekt.

Adresa: Leninova ulica 67.

Mestské múzeum miestnej tradície

V centre mesta, v budove architektonického štýlu "Ruský moderný", ktorý postavil obchodník Podrezov na začiatku minulého storočia, sa nachádza múzeum miestnej histórie. Múzeum bolo založené v roku 1954 a stále je vzdelávacím centrom Orenburgu na jeho západe.

Múzeum predstavuje archeologickú a historickú minulosť regiónu.

V súčasnosti sú v múzeu zastúpené tieto expozície: hala Interiér sedliackej chaty, hala Založenie pevnosti, sála Šľachta a obchodníci, sály Buzuluku a okresu 1900-1917, 1917-1920, 1921-1941, hala Veľkej vlasteneckej vojny, hala Československej armády, hala prírody , sála Cosmos, sála socializmu.

V tomto múzeu si môžete objednať prednášku na akúkoľvek tému a navštíviť zaujímavé výstavy.

Navyše návštevníkov priťahuje múzeum: jedinečná zbierka obrazov umelca Malyavina, zbierka starých samovarov a sarmatických mečov.

Adresa: Leninská ulica 56.

Kláštor svätého Tikhvína

História najstaršieho kláštora v Buzuluku je zaujímavá. Bol postavený prvý ženský kláštor Tikhvin v regióne Orenburg 1857.

Zakladateľom kláštora sa považuje Evfimi Gerasimovna Ovsyanniková, ktorá v relatívne krátkom čase premenila malý kláštor kláštora na kláštor Svätého Tikhvína Matky Božie.

Počas rokov sovietskej vlády bol kláštor vyplienený, dlho nefungoval. Teraz však kláštor plne nadobudol svoje práva a funkcie.

Hlavnou svätyňou kláštora je Tikhvínska ikona Matky Božej, ktorá bola prenesená do kláštora z Trojice Sergia Lavra v roku 2001.

Adresa: ulice Sergo-1A.

Buzuluksky Bor

Unikátna atrakcia mesta - Buzuluksky Bor. Nachádza sa asi 15 kilometrov od mesta, na hranici regiónov Samara a Orenburg.

Buzuluský borový les pozostáva z borovic, ale na niektorých miestach sú listnaté stromy, ktoré zvyčajne rastú pozdĺž rieky Borovka. Tam je borovicový les v stepi Trans-Urals, jeho história začína od poslednej doby ľadovej.

V súčasnosti sa tu nachádza najstaršia borovica v Rusku, je stará asi 350 rokov. Zaujímavé je, že toto miesto je obývané zvieratami a vtákmi, ktoré sú v súčasnosti uvedené v Červenej knihe: sokolník sťahovavý, slimák, orel biely, malý bastard, merlin, muskrat.

Buzuluksky Bor dnes je národný park, jeho územie je chránené. Pre turistov bude zaujímavé navštíviť tých, ktorí sa nachádzajú na tomto území: trakt "strmých bánk", trať "orla hrebeňa", rašelinisko a dendrologická záhrada.

Ataman Mountain

Keďže sa mesto nachádza na úpätí Uralu, je pomerne veľký počet kopcov. Niektoré z nich sú známe z dôvodu ich zaujímavej histórie.

Hory Ataman sa nachádzajú 5 kilometrov severne od mesta, aj počas existencie pevnosti Buzuluk tu žili lupičské gangy, ktorí sem vykopali mnoho jaskýň a tunelov, aby skryli korisť a schovali sa od odplaty.

Začiatkom 19. storočia bandit opustil toto miesto, sem prichádzali pustovníci a budúci mnísi. Títo ľudia kopali ďalšie jaskyne, ako bunky, neskôr na týchto miestach bol postavený najväčší premenený kláštor Spasiteľa.

Teraz na mieste, kde býval kláštor, je chrám Ikony Matky Božiej "Všetka smutná radosť" alebo chrám v jaskyniach. Dnešné jaskyne sú najväčším pútnickým centrom regiónu Orenburg.

Pamätník vojakov-internacionalistov

Pamiatky vojakov, ktorí dali svoj život v miestnych vojnách, sa nachádza na uličke priateľstva. Pamätník bol otvorený v roku 2008, v deň hraničnej stráže. Materiálom pamiatky je čierna žula.

Zloženie pamäti padlých vojakov sa uskutočňuje vo forme čiernej dosky s fotografickým obrazom vojaka. V súčasnosti je pomník pomerne preslávený, kvety sú položené.

Adresa: Alej priateľstva.

Budova bývalej skutočnej školy

Samka skutočná škola bola postavená v roku 1911, prvým riaditeľom bol Guriy Matveyevich Višnevský.

Neskôr, v sovietskych časoch, bola budova obsadená strednou školou pomenovanou podľa A.S. Puškin. Okrem toho má budova pamätnú dosku s názvom básnika, na ktorej je napísané, že A.S. Pushkin navštívil toto miesto, zatiaľ čo zhromažďoval informácie o Pugachevovom sedliackom povstaní, za svoju prácu "Kapitánova dcéra".

Počas Veľkej vlasteneckej vojny sa tu nachádzala evakuačná nemocnica číslo 1662. Architektonický súbor budovy je navrhnutý v štýle "ruskej renesancie"

Budova bývalej zemskoe vlády

Podľa mestskej legendy bola budova postavená na základe projektu zajatých Rakúšanov, ktorí v prípade dobrej práce sľúbili slobodu. Budova bola postavená, takže väzni boli prepustení, a potom zaznamenali mŕtve a otpeli v kostole.

Budova bola oficiálne postavená pod dohľadom rakúskeho architekta Chedra a dodávateľa N.I. Lazarev.

V roku 1917 sa tu konal prvý krajský kongres pracovníkov a roľníkov, počas rokov Vlasteneckej vojny sa tu nachádzalo ústredie poľskej armády Andersen. V súčasnosti je v budove umiestnená vysoká škola priemyslu a dopravy.

Adresa: 1. máj-35.

Katedrála svätého Mikuláša

Druhé miesto v historickej staroveku v meste po kláštore žien je obsadené katedrálou sv. Mikuláša. V rokoch 1908-1910 bol na mestskej železničnej stanici postavený kostol. Má stanovú zvonicu a budovu spoločnej baziliky. Ale s príchodom sovietskej moci, bol premenený na športovú školu a uzavretý v roku 1929.

V deväťdesiatych rokoch veriaci požiadali úrady o otvorenie cirkvi a ich požiadavka bola splnená. V roku 2011 dostal kostol postavenie katedrály, dnes je otvorený a plne funkčný Adresa: 1. linka - 57.

Pamätník víťazstva a vojenskej slávy

V Buzuluku v roku 2005 bol otvorený Pamätník víťazstva a vojenskej slávy. Dátum jej objavenia bol načasovaný na šesťdesiate výročie víťazstva. Samotný pamätník sa skladá z obrnených vozidiel, vojenského vybavenia a zbraní z druhej svetovej vojny, ktoré sa nachádzajú na námestí víťazstva.

Všetky predložené kópie sú exponáty múzea. Umiestnenie pamätníka je symbolické - oproti večnému plameňu, ktorého rekonštrukcia skončila na jar roku 2015.

Adresa: ulice Oktyabrskaya.

Budova hudobnej školy

Budova bola postavená v roku 1913 obchodníkom Podgornov, neskôr kúpil obchodník Stepan Kiselev, po ktorom dodatočne postavil aj tretie poschodie. V tom čase žil v dome, svojím bratom Nikolaym a ich rodinami.

Neskôr sa v budove umiestnilo ústredie dvadsiatej piatej divízie pušiek, ktorú velil VI. Chapaev. Po dome: provinčný výkonný výbor, zavlažovacia a drenážna škola, nemocnica. V súčasnosti je v budove postavenej v štýle "ruskej moderny" hudobná škola.

Adresa: ulica Otakar Yarosh - 45.

Pin
Send
Share
Send
Send