Ukrajina

Pozoruhodnosti Charkova: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Charkov je srdcom mesta Slobozhanshchyna, mestom kontrastov, ktoré kombinujú všetko - starobylú architektúru a moderné výškové budovy so zrkadlovými oknami, malými drevenými kostolíkmi a monumentálnymi betónovými budovami, romantickými úzkymi uličkami a prísnymi obchodnými centrami, priemyselnými zariadeniami a útulnými priestormi na spanie ...

Charkov je veľmi ambiciózne mesto, ktorého stavitelia a architekti sa pokúsili urobiť všetko pre to, aby sa zdalo majestátne a atraktívne pre turistov, pretože v bývalom hlavnom meste ukrajinského SSR bolo obrovské množstvo úžasných pamiatok kultúry a umenia.

Námestie slobody

Ako začať prehliadku Charkova? Samozrejme, z Námestia slobody, z ktorého sa pred mnohými rokmi rozbiehali štvrtiny v sústredných kruhoch. Toto je jedno z najväčších námestí v Európe (šieste miesto) a svet (dvanáste miesto).

Niekedy počas koncertu legendárnej skupiny Queen sa zhromaždil takmer 350 tisíc ľudí, Na námestí slobody sa konajú veľtrhy, koncerty a všetky hlavné udalosti mesta. Na ňom sa sústreďuje veľké množstvo architektonických budov a pamiatok.

Budova Gosprom

Budova štátneho priemyslu, ktorá sa nachádza na námestí slobody, je symbolom konštruktivizmu. Výška budovy 63 metrov, a spolu s televíznou vežou, ktorá je jeho veža, 108 metrov. Budova Gosprom je považovaná za prvý mrakodrap v ZSSR, symbol priemyselnej moci. Potom v roku 1925 bolo potrebné vybudovať pomník architektúry pomocou koní a ľudských zdrojov, ale len počas dvoch stavebných období sa obyvatelia Charkovu podarilo vybudovať vysokú, úžasne veľkolepú budovu.

Adresa: Maidan Svobody- 5/1.

Dom s vežou

Monumentálna budova, ktorá má 11 poschodí, sa nachádza na centrálnom námestí Charkov - námestie Constitution. Budova bola postavená v štýle stalinistického impéria, v ktorom sú zdobené art deco, neskoro klasicizmus, baroko a Napoleonova ríša. Pohľad na dom s vežou je obzvlášť pôsobivý vo večerných hodinách, keď začína byť zvýraznený.

Adresa: V˘mensky Provulok - 1/3.

Aquapark "Jungle"

Zábavné centrum je plne štylizované pod trópy. "Jungle" je považovaný za najväčší krytý vodný park na Ukrajine. Tam je absolútne všetko - vodopády, potoky, skaly, pyramídy, tropické rieky a dokonca aj stopy dávnych civilizácií. Vodný park má obrovské množstvo atrakcií, tobogánov, bazénov, masážne miestnosti, soláriá a sauny. To je jedno z najlepších miest pre rodinnú dovolenku v Charkove.

Adresa: vul. Kirgizsko-19B.

Gorký centrálny park kultúry a odpočinku

Medzi obyvateľmi mesta Charkov sa toto miesto nazýva Charkovská Disneyland, už dlho sa považuje za zábavný park svetovej úrovne. Návštevníci sa môžu zúčastniť 40 jázd, je tu aj detský park, rodinná rekreačná oblasť, francúzska chôdza a extrémna zóna štylizovaná ako primitívna dedina.

Adresa: vul. Sumska- 81.

Zrkadlový prúd

Pamiatku bez nadsázky možno nazvať vizitkou mesta. Otvorený altánok s fontánami postavil jeden z Charkovských úradníkov na pripomenutie zvyšku v Kislovodsku. Vo večerných hodinách je v blízkosti Pamätníka slobody mimoriadne krásna - nočné osvetlenie funguje, čo osvetľuje nielen fontány, ale aj vodné postavy.

Adresa: Sumy vulitsya.

Lanovka

Pre občanov Charkov je lanovka primárne dopravný systém, s ktorým sa dostanete z ulice Sumskaya do Pavlova Pole za 20 minút. Nachádza sa v oblasti známej Sarzhinyi Yar, ktorá je opísaná nižšie. Dĺžka lanovky je 1,5 km. Pre turistov je atrakcia cenná, pretože z najvyššieho bodu - 30 km môžete vidieť takmer celé územie parku Sarzhin Yar.

Park Sarzhin Yar

Park je známy tým, že po prvýkrát prechádza dlhými 12 km a po druhé má miestnosť na čerpanie minerálnych vôd. Mnoho ľudí prichádza do bazéna Sarzhina na svätú dovolenku. Studená voda je vždy vo vani, dokonca aj v lete to sotva ohreje až na 10 stupňov Celzia. Vo kúpeľoch sa často konajú ľudové slávnosti, vrátane tých, ktoré sa venujú sviatku Ivana Kupaly. V Sarzhin Yar môžete mať skvelý čas, na území je veľké množstvo detských i športových areálov. Park je tiež známy malým dreveným kostolom, ktorý bol postavený na počesť ikony Matky Božej "Útěcha".

Botanická záhrada v Charkove

Záhrada 42 hektárov, na jeho území vidíte obrie stromy, niektoré z nich sú staršie ako storočie. Botanická záhrada je tiež známa svojou zbierkou ihličnanov, orchideí, ako aj tropických a subtropických rastlín, ktoré v záhrade majú najmenej 2 400 druhov. Botanická záhrada môže byť kedykoľvek počas roka navštívená, pretože v nej roste celý rad rastlín a vo februári kvitnú orchidey.

Adresa: Klochkivska-52.

Štátny zoologický park

Zoo Charkov je považované za najstaršie na Ukrajine. Nachádza sa v záhrade Ševčenka a rozkladá sa na ploche 22 hektárov. V parku sa nachádza široká škála rýb, plazov, vtákov a cicavcov.

V zoologickej záhrade môžete vidieť slony a hrochy, bizóny, bielych a hnedých medveďov, levov, gepardov a iných zvierat. Medzi zvieratami žijúcimi v charkovskej zoologickej záhrade existujú tie, ktoré sú uvedené v červenej knihe Ukrajiny.

Adresa: Sumska vulytsya - 35.

Katedrála Zvestovania Panny Márie

Katedrála má veľmi dlhú históriu, pretože bola založená v roku 1655, pretože sa dá považovať za jeden z najstarších kostolov na Ukrajine. Dnes je katedrála Zvestovania považovaná za najväčšiu katedrálu vo východnej Európe. Po prvé, katedrála bola postavená z dreva, ale od roku 1888 bol pre kostol položený nový základ. Postavili ju v byzantsko-ruskom štýle tehál a kameňa.

Od roku 1993 má katedrála zachované pamiatky mučeníka Alexandra, ktorého v roku 1938 potlačili sovietske úrady. V kostole sa nachádzajú také svätyne, ako je Ozeryansky ikona Matky Božej, relikvie svätého arcibiskupa Charkova Meletii Leontoviča, ikona Jelety Božej Matky Katedry Zvestovania 4 000 farníkov.

Adresa: Námestie Karla Marxe - 1.

delfinárium

V Charkovskom delfináriu čakajú turisti nielen akvárium s obrovským počtom sladkovodných, morských a morských rýb, ale aj show, kde môžete vidieť vystúpenia kožušinových pečien, bielych veľrýb, morských levíc a samozrejme aj delfínov. Návštevníci môžu sledovať dennú show a večernú romantickú show s jasným podsvietením. V blízkosti delfinária sa nachádza zábavný park, kde sa môžete zabaviť s rodinou.

Adresa: Sumska-35.

Malá južná železnica

Detská železnica sa rozprestiera medzi sviežou zeleňou parku Gorky. Jeho rozdiel od bežnej železnice spočíva v tom, že môžete vidieť všetku krásu známeho parku a charakteristickou črtou pamiatok je, že v nej sú vodcovia, ktorí sa v rámci školských programov oboznámia s takýmito povolaniami ako obsluha stanice, asistent vodiča, vodič ,

Celková dĺžka tratí Malaya Yuzhnaya je 3,6 km, doba jazdy je približne 30 minút. Detská južná cesta má dve stanice: park a lesný park. Stopovacia plošina je pamätník.

Adresa: Sumska vulitsya- 81.

Pamätník kozáka Kharko

Na začiatku cesty vedy sa zdvíha bronzová socha Kozaka Charka, zakladateľa Charkova. Podstavec je z červenej žuly, hmotnosť celej pamiatky je viac ako 70 ton. S kopím vyvýšeným na koni sa zdá, že sa ponáhľal chrániť mesto pred nepriateľmi.

Pamätník daroval hlavné mesto Ruska, mesto Moskvy na 350. výročie založenia Charkova, otvorenie sa uskutočnilo 22. augusta 2004. Autorom pamiatky je slávny sochár Zurab Tsereteli. Dar bol vyrobený ako znak rusko-ukrajinskej jednoty a podľa Tsereteliho je symbolom lásky k slobode ukrajinského národa.

Adresa: Science Avenue.

Ševčenkovo ​​mestská záhrada

Na záhrade stojí pozoruhodná skutočnosť, že sa nachádza pomník slávneho ukrajinského básnika a spisovateľa Tarasa Ševčenka. V roku 2001 bola na záhrade inštalovaná aj pomník futbalovej lopty ako symbol legendárneho futbalového tímu Charkov Metalist. Táto pamiatka je obľúbenou pamiatkou futbalových fanúšikov. Záhrada Ševčenka počas Veľkej vlasteneckej vojny bola používaná nacistami ako vojnový hrob. Dvaja nemeckí generáli boli pochovaní.

Pamätník "Bulgakov s hrochom na lavičke"

Vpravo od generálneho konzulátu Ruska na ulici Olminskogo 18, ktorá je známa svojimi architektonickými budovami, je na malom nádvorí pomník veľkého spisovateľa Bulgakov, ktorý je zobrazený na lavičke so svojou mačkou Behemoth, hrdinom románu Majstra a Margarity. Na spárovanej stolici spisovateľ pozorne počúva niečo, čo mu niečo povie.

Pamätník je postavený tak, aby každý mohol sedieť v strede obchodu, akoby sa zúčastnil rozhovoru medzi géniom ruskej literatúry a charakterom svojho nesmrteľného románu. Okrem tejto peknej pamiatky sú na nádvorí aj plastiky Vladimíra Vysočického, Anny Akhmatovej a Borisa Pasternaka. Pamätníky vytvorili absolventi Hudpromu. Adresa: Olminskogo-18.

Pozrite si video: UA Pochod míru Modlitba v Kyjevě Марш мира Молитва в Киеве Peace march Prayer in Kiev (August 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send