Rusko

Hlavné atrakcie regiónu Sverdlovsk s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Ural je jedno z najväčších území moderného Ruska a región Sverdlovsk je najväčším územím Uralu. Je samozrejmé, že počas mnohých rokov, keď táto krajina existuje, žije veľké množstvo rôznych národností a každý z nich priniesol niečo nové.

Počnúc obdobiami kmeňového systému a končiac s realitou moderného Ruska v dejinách regiónu Sverdlovsk neustále prinášali niečo nové a neobvyklé pre ľudské oko. Poďme zistiť, aké tajomstvá a tajomstvá udržuje stredná Ural sama o sebe, a tiež to, čo stojí za to vidieť na prvom mieste.

Shigir Idol

V roku 1890 sa v Uraloch uskutočnila aktívna ťažba zlata. Pri extrakcii drahého kovu bolo potrebné odčerpať močiare a až potom vybudovať bane na ťažbu zlata. Na jednom takom mieste sa objavil nebývalý nález - idol Shigirskyho.

Shigirsky Idol - najstarší objav, ktorý človek objavil. Táto starodávna idol viac ako 9 tisíc rokov, čo je dvojnásobok veku egyptských pyramíd.

Archeológovia pripisujú drevenú sochu ľudu Shigir obývajúcim územie Uralu v staroveku. Keď bol močiar objavený, v ňom pracujú zlatní výkopníci, ktorí našli veľa rôznych vecí staroveku. Bohužiaľ, archeológovia sa tam dostali o niekoľko rokov neskôr kvôli tomu, čo ľudstvo stratilo mnoho rôznych nálezov.

Samotná idol symbolizuje spojenie oblohy s podsvetie. Vyobrazuje runy a rôzne ozdoby, tiež idol má niekoľko tvárí, sú veľmi kvalitné vyrezávané z dreva, čo je pre ľudí z tých čias netypické. Nachádza sa v Sverdlovsk Regional Museum of Local Lore Adresa: Jekaterinburg, Malysheva Street - 26.

Array Big Makush

Neďaleko od EKAD je malé, ale nie veľmi nápadné miesto turistov - masív Big Makush. Súčasťou komplexu sú tri kamenné hrebene, starostlivo skryté hustým ihličnatým lesom. Najbližšie nie je nič zaujímavé okrem krásneho prírodného masívu, zatiaľ čo ostatné dva majú historické centrum.

Ak vylieznete na jeden z hornín, môžete vidieť, že hutníci staroveku pracujú na kovoch tu. Na úpätí tretieho sú obrovské balvany pripomínajúce ľudské tváre, ťažko ich spracoval človek, ale existuje hypotéza, že ľudia v dávnych dobách ich uctievali a považovali tieto skaly za božstvo.

Stredný park pomenovaný podľa V. Mayakovského

V centre Jekaterinburgu sa nachádza park, ktorý je považovaný za najväčší nielen v Urale, ale aj na Sibíri. Viac ako 80% územia parku Mayakovsky je obývané lesom a zvyšok je zdobený rôznymi architektonickými pamiatkami.

Toto miesto bolo založené v roku 1934, skôr tu bola chata bývalých obchodníkov, o ktorej sa rozhodlo prerobiť počas sovietskeho obdobia. Počas vojnových rokov bol park uzavretý a na jeho území boli vycvičené prieskumné motocyklisti, na počesť tejto udalosti bola postavená originálna pamiatka vo forme kolesa motocykla.

Po vojne bol park veľmi transformovaný a je stále pripravený potešiť hostí a obyvateľov mesta svojou krásou a milosťou.

Adresa: Jekaterinburg, Michurin-230.

Ganina Yama

Ganina Yama je bývalá baňa, v ktorej bola ťažba rudy už skôr a v roku 1918 sa stalo známym prepadnutím tiel cisárskej rodiny Romanov, ktorí boli poslednými vládcami ruskej ríše.

V roku 2000 navrhol patriarcha Alexy II postaviť na tomto mieste chrámový komplex, po ktorom bol tu postavený kláštor sv. Kráľovských mučeníkov. Na území je celkovo 7 kostolov, takže v tomto nešťastnom dni bolo zabitých veľa ľudí. Ganina Yama je pútnické miesto pre mnohých farníkov ROC a významné historické miesto.

Adresa: obec Shuvakish.

Hranica medzi Európou a Áziou

Ural je nielen miestom s krásnou prírodou, ale aj križovatkou dvoch strán sveta - Európa a Ázia. V celom regióne Sverdlovsk existujú pamiatky, ktoré naznačujú, že tu prechádza hranica z Európy do Ázie (na fotografii obelisk blízko Jekaterinburgu). Bohužiaľ, nie všetky platne sú správne, pretože na niektorých miestach je pomerne ťažké identifikovať križovatku oboch strán, ale v niektorých mestách regiónu Sverdlovsk môžete s istotou chodiť z Európy do Ázie a späť.

Nevyanská veža

V čase Petra I. sa mocná rodina Demidovcov rozhodla zdôrazniť svoju životaschopnosť budovaním Nevyanskej veže na území ich závodu. Zvláštnosť tejto štruktúry je taká, že je podobne ako veža v Pise mierne naklonená. Predtým bolo mýtus, že sa veža opierala o povodeň, ale vedci dokázali, že "vrchol" budovy plánuje sám architekt.

V budove sa nachádza "miestnosť na počúvanie", v ktorej je všetko, čo sa hovorí v opačnom rohu, počuteľné, na vrchu sú zvončeky a na streche bol blesk, vynájdený 25 rokov predtým, ako ho otvoril Benjamin Franklin.

Adresa: Nevyansk, námestie Demidov-3a.

Weiner Street

Centrálna ulica mesta Jekaterinburg je pomenovaná podľa ruského revolucionára L.I. Weiner. Pred revolúciou sa to nazývalo Nanebovstúpenie a v skutočnosti sa považovalo za centrum nielen mesta, ale aj celej Uralskej oblasti.

Na prechádzku po ulici Weiner sa môžete stretnúť s množstvom pamiatok, stretnúť sa s rôznymi tvorivými ľuďmi, ktorí ponúkajú svoje služby, ako aj s Moskovským Arbatom.

Jelcin - centrum

Centrum Jeľcina je považované za jeden z posledných významných pamiatok mesta, bolo otvorené v roku 2015, aby zachovalo pamiatku prvého prezidenta Ruskej federácie, Borisom Nikolajevičom Jeľcinom. Vo vnútri múzea sa spájajú s prezidentom nezabudnuteľné veci, sprievodcovia budú informovať o tom, ako sa zmenila moc, ako žil a kde sa narodil Boris Nikolajevič.

Spätná väzba o tejto inštitúcii je zmiešaná. Mnohí známi politici vyjadrili negatívne i pozitívne o tomto centre. Rozdiel medzi oponentmi spočíva v tom, že múzeum prezentuje svoj vlastný pohľad na udalosti 90. rokov. Ak sa chcete bližšie zaoberať touto témou, odporúčame osobne navštíviť centrum Yeltsin.

Adresa: Jekaterinburg, Boris Jelcin Street-3.

Chrám krvi

Na mieste popravy rodiny Romanov v roku 2003 bol postavený Chrám na krvi, symbolizujúci spomienku na tento tragický deň.

Predtým na mieste chrámu bol dom Ipatievs. S príchodom červených budov bola budova obsadená sovietskymi miestami, kde v noci 17. júla bola zastrelená kráľovská rodina s 7 ľuďmi. Po občianskej vojne budova slúžila ako vládna agentúra, ale v roku 1977 bolo rozhodnuté demolovať budovu pre jej ďalšie rozšírenie.

Po zmene moci v roku 1991 sa postupne rozhodlo o prevode vlastníctva územia Ruskej pravoslávnej cirkvi. V roku 2000 postavil patriarcha Alexy II kapsulu na výstavbu chrámu, ktorý bude úplne otvorený o 3 roky skôr.

Adresa: Jekaterinburg, ul. Tolmacheva - 34.

Arakaevská jaskyňa

Arakaevská jaskyňa bola objavená v roku 1961 a od tej doby prilákala turistov z celého Ruska. Zvláštnosťou tejto jaskyne je, že je to skutočná pamiatka prírody. Pred niekoľkými tisíckami rokov bolo v jaskyni pomerne teplé, ale kvôli klimatickým zmenám sa stal veľmi chladným a v lete bol sneh dovnútra a na strope zavesili ľadové kryštály.

Návšteva tohto miesta je najlepšia na jar alebo v lete. Jaskyňa je zimným miestom pre netopiere, preto sa neodporúča, aby ste tam boli počas chladnej sezóny.

Adresa: Arakaevo, okres Nizhneserginsky.

Zrúcanina závoda Konovalovského

Neďaleko od rieky Chusovaya je jedným z najstarších nedokončených tovární v regióne Sverdlovsk. Jeho výstavba sa začala v roku 1915, ale kvôli veľkej konkurencii v regióne bola opustená a dnes je považovaná za druh pamätníka tohto obdobia.

Hoci sa závod nachádza na mieste raftingu, nie je veľmi často navštevovaný. Budova je silne zarastená trávou a v niektorých oblastiach sa vytvárajú bažiny, preto sa odporúča priniesť gumové topánky.

Konžakovský kameň

V Urale sú hory pomerne staré a preto nízke. Konžakovský kameň - názov najvyššej hory Sverdlovského regiónu, ktorého výška dosahuje 1 570 metrov. Fanúšikovia vonkajších aktivít ocenia horu Konžak. Mimochodom, dostal svoje meno pomerne jednoduchým spôsobom. Na úpätí hory žil lovec, zástupca severného ľudu Mansi s priezviskom Konžakov, bohužiaľ jeho meno sa nedostalo k nám.

Jazero Shaitan

Názov jazera pochádza z tatárskeho jazyka, keďže v priebehu obdobia Zlatého horda nazývali tento vodný útvar. V dávnych dobách ľudia Mansi vykonávali svoje obrady a obete (niekedy zabili ľudí). V neskoršom období jazero priťahovalo pozornosť nielen kvôli svojej kráse, ale aj kvôli tomu, že na jeho dne boli objavené dôležité archeologické nálezy.

Spočiatku našli predmety práce a zbrane vo forme osí a šípok. Až v roku 2013 sa archeológovia konečne podarilo objaviť starobylú svätyňu. Ak chcete vidieť toto krásne miesto, odporúčame ho navštíviť osobne.

Múzeum-továreň v Nižnom Tagil

Železné závody Nižný Tagil Demidov pracovali v Uraloch asi 260 rokov a boli zatvorené až v roku 1987. Neskôr na jej základe bola otvorená múzejná továreň, ktorú môže navštíviť niekto.

Plocha závodu presahuje 27 hektárov a časom sa zvýši. Najpolárnejšie exponáty sú:

  • Vysoká pec, ktorá pracovala od 18. storočia do 20. rokov.
  • Obchod s otvorenými krbovými kachľami.
  • Továreň.
  • Sfalšovať.

V priemere je každá dielňa najmenej 100 rokov a spolu tvoria dôležitý historický komplex.

Adresa: Lenin Avenue- 1.

Strážna veža na Fox Mountain

V Nižnom Tagil je ďalšia historická štruktúra. V roku 1818 bola v meste postavená strážna veža. Moderní historici úplne nerozumejú svojmu účelu. V jednej verzii sa predpokladá, že je potrebné monitorovať požiare, pretože väčšina budov bola potom vyrobená z dreva.

Podľa druhej verzie sa verí, že veža bola postavená na pozorovanie hviezd. Fox Mountain je najvyšším bodom Nižného Tagila a zakladateľ mesta sa ho snažil vylepšiť všetkými možnými spôsobmi aj pomocou astronómie.

Múzeum dejín kameňa a šperkov

Ural - kovárna Ruska! Práve tu vzniklo množstvo šperkov nielen zo železa, ale aj z drahých kovov. Múzeum bolo založené v roku 1992 a existuje veľa zaujímavých exponátov. Vo vnútri sa nachádza malachitová miestnosť, diela šperkovských majstrov Uralov a izba Bazov, kde sa nachádzajú obrazy známych spisovateľov.

Adresa: Jekaterinburg, Lenin Avenue - 37.

Pin
Send
Share
Send
Send