Rusko

Hlavné atrakcie regiónu Novosibirsk (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Pôvodná sila prírody Sibíri láka ľudí, ktorí majú záujem o históriu svojej krajiny. Ako neznáma planéta, kde legendy tajomných kráľovstiev ožívajú na zemi, v podzemí, v nebi. Ona s nevysvetliteľnou silou priťahuje k jej tajomstvám.

Niektorí chcú nájsť legendárne poklady, prechádzať miesta spojené s ťažkými stranami histórie krajiny vo forme väzníc, baní, nebezpečných zlatých bánk. Iní majú mimoriadnu povahu, dýchajú vo vôni neupravených lesných chodníkov, zúrivajú vodné toky nespravodlivých sibírskych riek, neprístupné žijúce močiare.

Jedným zo skrytých kútov Sibíru je región Novosibirsk. Jeho hlavné mesto, Novosibirsk, je považované za hlavné mesto sibírskeho územia. Pri príchode tu môžete systematicky preskúmať pamiatky tejto oblasti.

Rýchly vývoj mesta Novosibirsk určil vznik slávneho Transsibiřská železnica, Železničná komunikácia zmenila tempo, životné podmienky na Sibíri, plné báječných prírodných zdrojov. Historické udalosti druhej svetovej vojny viedli k nútenej evakuácii dôležitých priemyselných odvetví spolu s tokom odborníkov. Mesto sa rozrástlo, zachovalo históriu, chránilo kultúrne pamiatky, vytváralo moderné pamiatky. Je výhodné začať skúmať región Novosibirsk s prechádzkou po jeho hlavnom meste, plánovaním exkurzií na najzaujímavejšie miesta v regióne.

Katedrála Alexandra Nevského

Historická a kultúrna hodnota katedrály zahŕňa dva faktory. Toto je ukážka náboženskej architektúry postavenej v byzantskom štýle. V tom istom čase je katedrála prvá kamenná budova mesta, ktorá sa objavila v roku 1899.

Komplexné historické udalosti ovplyvnili osud nádherného chrámu, postaveného architektmi na slávu Alexandra III., Ktorý zohral významnú úlohu pri vytváraní Veľkej sibírskej cesty. Teraz bol obnovený chrám, osvetľuje zlatou kopulou a pozýva občanov na pravidelné božské služby.

Adresa: Novosibirsk, Red Avenue-1A.

Múzeum železničného inžinierstva

Na špeciálnych platformách, ktoré stoja na otvorenom priestranstve, existuje skutočná technika, ktorá slúžila svojmu času. Dospelí, deti s veľkým potešením sa pozerajú na zázrak techniky predchádzajúcej doby.

Medzi exponáty sa nachádza obrovský snehový stroj, špeciálne mechanické mixéry na prepravu železa, rôzne možnosti pre osobné automobily, napríklad Trockého osobné auto. Mnohí môžu ísť spolu s sprievodcom. A tiež vidieť staré pásové vozidlá, vojenské džípy, slávnu "Katyushu" Adresa: Novosibirsk, ulice Razezdnaya - 54A.

Taiwanský ostrov

Malebný ostrov je už dávno obľúbeným dovolenkovým miestom s miestnym obyvateľstvom, mnohými turistami, ktorí tu prichádzajú na nespočetné legendy, mýty, lov pokladov. História ostrova, ku ktorému sa ukryje vo vlnách, vedie asfaltové cesty, ktoré spôsobujú prekvapenie, a je spojená s objavením Ob Moora.

Niekoľko sto rokov na tomto mieste existovalo staré sibírske mesto Berdsk. Hovorí sa, že niekedy jej ulice, jednotlivé budovy, kostol sú viditeľné cez zelenkavé vody nádrže. Staroveké cintoríny, starobylé pivnice, podzemné chodby, kruté budovy väzníc sú skryté pod vodou. Mnohé nevyriešené tajomstvá zo života mocných Sibírcov na území dnešného ostrova sú tu ukryté.

Ulantovská hora

Pozrite sa zároveň na majestátne Salair Ridge a Bugotak kopca možné z najvyššieho bodu regiónu Novosibirsk, ktorý sa nazýva Ulantovská hora. Neobyčajne ružová žula tvorí základ hory. Len málo ľudí žije na území prírodnej pamiatky, ich činnosť je obmedzená. To umožnilo zachovať veľa druhov zvierat a rastlín na vyhradenom mieste, aby vytvorili špeciálne podmienky pre rozvoj ekologického cestovného ruchu na Sibíri.

Chôdza s vodidlom cez horské chodníky je ľahké vidieť skutočné háje rastlín uvedených v červenej knihe. Medzi panenskými zmiešanými lesmi bolo nájdených viac ako 300 druhov hmyzu, vzácnych zvierat, ktoré slobodne žijú v chránenej rezervácii.

Päť jazier

Liečivá sila vody v nich je rozptýlená mnohými legendami. Štúdie potvrdili svoje vzdelanie pád meteoritu, Top 5 najzaujímavejších vodných nádrží sú jazerá Danilovo, Shaitan, Linevo, Tank, Black.

Jazero Danilovo má nezvyčajne čistú vodu, ktorá mu dala ďalšie meno Silver. Hľadanie striebra v ňom neprinieslo dobré výsledky, ale liečivá schopnosť vody vytvára kombináciu iných prvkov. Vďaka svojim vlastnostiam sa voda stala známa ako "svätá", "žijúca", ako v rozprávkach napísaných PP Ershovom. V jazere Shaitan sa nachádza "mŕtva" voda. Prejsť na to je ťažké, pretože neprístupné močiare. Legendy hovoria o starovekom hinduistickom chráme boha opíc Hanuman, ktorý je zapustený v jazere, tajomný krištáľ, ktorý žiari v noci. Dostať sa z bezodného jazera je nemožné.

Berdská lesná chata

Prírodná rezervácia sa nachádza v krásnom prostredí najzelenejšieho mesta Ruska, Berdsk. Medzi stinnými brezovými hájmi, prastarými stužkami sú mnohé sanatóriá, športové komplexy, penzióny, rekreačné oblasti.

Na každom kroku sa nachádzajú tričká liečivých rastlín, množstvo húb, rakytník, hloh, ríbezle a divoká ruža. Toto je obľúbené miesto pre dovolenku miestneho obyvateľstva v ekologicky čistom prostredí.

Demidov ryam

Medzi chránenými prírodnými oblasťami regiónu Novosibirsk patria zóny nazývané ryami. Názov NML, "rančan", označuje oblasť mechovej močarice, ktorá zachovala svoj pôvodný vzhľad už tisíce rokov. Počet týchto miest Novosibirsk región patrí na prvom mieste na svete. Demidov Ram sa nachádza v bažine Ludvinovo, v blízkosti obce Yarkul Matyushkino.

Prirodzená formácia ryamy mu dala veľké ložiská rašeliny, ale všetky aktivity s ním v rezerve sú zakázané. To nám umožnilo zachovať rozsiahle pozemky s bobuľami, hubami, liečivými rastlinami a množstvom živočíšnych druhov. Od staroveku boli na území Ryamu zberané brusnice a čučoriedky. Teraz je bažina prísne strážená.

Silysinský ryam

Jedná sa o reliktný prírodný komplex chránený zákonom. Mikroklimatický, hydrologický režim ryam vytvára ekologicky čistú zónu, ktorá vyplňuje okolie špeciálnou liečivou atmosférou. Vzduch je plný vône bažinatých rastlín, krásneho mechu, bobúľ, listov. Môžete vidieť toto jedinečné močiare z cesty vedúcej do mesta Ugui.

Mirny rum

Prírodný ekosystém sa nachádza na brehu krásneho jazera Uguy. Nachádzali sa tu archeologické pamiatky sídel barabových tatárov XV. A XVIII. Storočia. Tieto miesta sú zahrnuté v chránenej oblasti. Najbližšie k rezervácii je obec Peace.

Južná časť Taganského močiare

Vytvorenie tejto prírodnej pamiatky súvisí so špeciálnou úlohou Taganského bažiny pri formovaní hydrologického režimu na pravom brehu rieky Ob. Na území rezervácie sa nachádza krásne lesné jazero, ktoré priťahuje miestnych obyvateľov, turistov pre výborný rybolov, odpočinok v ekologicky čistom prostredí.

Jazero je hlboko s čistou vodou, nie je prekypané bahnom. Medzi pobrežným lesom jedľa, smreka, stromov rôznych druhov listnatých druhov je mnoho vhodných turistických miest. Zatiaľ čo v tomto panenskom raji môžete vidieť, ako nádherné kužele rastú na sibírskych borovicových stromoch a dávajú nám lahodné, uzdravujúce orechy.

Jazero a hlavný komplex "Kuchum"

Prírodný komplex, založený v roku 2003 v blízkosti obce Lopatino, je známy ako "úsilie", t. Sibírska bohatá pôda, ktorá sa nachádza v bažine.

Vedľa zarasteného jazera Kuchum je jedinečný ekosystém, ktorý je zaujímavý pre rôzne turistické a vedecké exkurzie. Na jeho území sa zaoberá štúdiom a zachovaním vzácnych sibírskych rastlín, vtákov a zvierat.

Jazero Bitter

Vyhradené miesta, ktoré sú známe svojimi špeciálnymi liečivými vlastnosťami od roku 1898, sú ľahko dostupné diaľnicou vedúcou do mesta Kupino. Krásne jazero je známe svojim zložením vody s veľkým množstvom soli. Ako sa v Mŕtvom mori nemôže utopiť.

Na dne jazera je vysoko kvalitné sulfidové bahno, ktoré vzniklo v dôsledku životného cyklu kôrovcov Artemia. Obohacujú spodné sedimenty. Podávajú vajcia, z ktorých sa vytvárajú cysty, ktoré sa považujú za najlepší krmivo pre umelé pestovanie kreviet. Mnoho ľudí prichádza na liečbu bahna a vody rôznych chorôb v rekreačnom komplexe "Lake Bitter".

Jaskyňa Barsukova

Nachádza sa v blízkosti obce Barsukovo. Jaskyňa sa stala domovom šiestich typov netopierov uvedených v miestnej červenej knihe. Zimujú tu, skrývajú sa v lete v neprístupných skalnatých štrbinách jaskyne. Vstup do jaskyne je takmer neviditeľný. Je zakázané ísť tam samo.

Cavers pripisujú jaskyňu kardiovo-labyrintovému krasovému typu. Neexistujú žiadne stalaktity, stalagmity. V jaskyni je veľa podzemných chodieb, ktoré klesajú pod úroveň rieky Dill, ktorá tečie v blízkosti.

Salair Ridge

Jedna z najkrajších prírodných oblastí regiónu Novosibirsk. Staroveké, zničené tisíce rokov, hory, ktoré zachovali malebné skaly, horské rieky. Sedimentárne skaly vo forme úžasne tvarovaných skál, napríklad "Dog Stone" na pravom brehu slávnej rieky Berd.

Desiatky legiend o týchto miestach sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Všetky rieky hrebeňa obsahujú aluviálne zlato. Po mnoho storočí boli považované za domov pre prospektorov. Medzi nimi sú známe miesta baníkov zlata na Sibíri, ktoré sa nachádzajú na rieke Suenga, v blízkosti obce Egoryevskoe. Na hrebeni Salair ešte stále existuje veľa ťažko dostupných tajigových miest nazývaných čierne lesy. Početné zvieratá ich potulujú, a v riekach môžete ľahko chytiť ryby. Povaha týchto miest je krásna kedykoľvek počas roka.

Ďalšie zaujímavé miesta

V regióne Novosibirsk existuje veľa zaujímavých miest. Dokonca aj najväčšie močiare na svete Vasyuganskoye je tu, Mnoho miliónov rokov medzi otvorenými priestormi v Taigy, horami s neslýchaným bohatstvom, životom niekoho prešiel, o čom svedčia archeologické vykopávky z mnohých rýb starých osád. Dobre zachované kostry zvierat, medzi ktorými sú aj mamú.

Hľadanie legendárnych pokladov a teraz priťahuje veľa ľudí na túto krajinu. Pred nami je mnoho zaujímavých objavov z histórie Sibíri. Aby ste ju spoznali lepšie, musíte prísť do Novosibirsku, prechádzať sa po jeho uliciach, pozrieť sa na jej pamiatky. Napríklad katedrála premenenia Pána, Múzeum slnka, detská železnica, zoologická záhrada v Novosibirsku. Akademická opera, baletné divadlo, mnoho ďalších

Pin
Send
Share
Send
Send