Rusko

Hlavné atrakcie mesta Smolensk s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Na západe Ruska, neďaleko bieloruských hraníc, je mesto s regionálnym významom, Smolensk. Toto mesto stojí na brehoch Dnepra od roku 860, je to ekonomické, kultúrne a historické centrum regiónu, od roku 1985 mu bolo udelené titul hrdinu.

Patrí k starobylým mestám Ruska, takže priťahuje mnoho turistov z celej krajiny. V Smolensku a jeho okolí je veľa atrakcií, ktoré sú chránené štátom. Cez Smolensk prebieha jedna z hlavných trás medzi Ruskom, Bieloruskom, pobaltskými krajinami a Európou. Rast turistiky je 5% ročne.

V Smolensku je veľa zaujímavých miest, pamiatok a múzeí, ale niektoré je potrebné navštíviť.

Smolensk pevnosť

Smolensková pevnostná stena je jednou z najväčších historických pamiatok mesta Smolensk. Táto budova bola postavená v roku 1602 s cieľom posilniť obranu mesta. Jeho výška je v priemere 18 metrovšírka 6 metrov, a výška veží dosahuje 30 metrov.

Spočiatku bolo 40 pevnostných veží, z toho 18 prežilo. Najznámejšie z nich sú Veselukha, Gromovaya a Nikolskaya. Najzaujímavejšie je, že medzi nimi nie je ani jedna opakujúca sa architektúra. Na pevnosti môžete ešte stúpať, chodiť po širokých rozpätiach, navštíviť veže, ktoré sú otvorené pre verejnosť a obdivovať nádherný výhľad na Smolensk.

Katedrála nanebovstúpenia

Jedná sa o katedrálu, ktorej moderná budova bola položená 1677, Katedrála je pravoslávne centrum, denne zhromažďuje stovky farníkov. Obsahuje slávne svätyne: pamiatky a sandále sv. Merkúša. Korunou obrovského oltára bola slávna ikona Smolenskej Matky Božej, ktorá bola ukradnutá počas Veľkej vlasteneckej vojny. Budova samotnej katedrály je pomníkom architektúry 17. storočia.

Gnezdovskie mohyly

To je jedno z najsmutnejších a najzákladnejších miest v dejinách Smolenska. Tieto kopce sa nachádzajú v blízkosti obce Gnezdovo, 12 km od Smolenska. Sú to pohreby. Začali sa objavovať v roku 1867 a nálezy kopcov naďalej ohromujú archeológov aj dnes. Boli nájdené:

  • Poklady strieborných a zlatých mincí.
  • Škandinávske zbrane.
  • Veľa pohanských amuletov.
  • Nekropolis celej osady.
  • Staroveké architektonické štruktúry.
  • Staroveké vojenské vybavenie.
Štúdia s viac ako 800 pohrebnými mohylami viedla k záveru, že predtým to bolo veľké staroveké mesto politickú a ekonomickú hodnotu. Dôvody jej poklesu sú stále neznáme.

Katolícky chrám

Kostol Nepoškvrneného počatia Panny Márie bol postavený v novogotickom štýle a je tajomnou a súčasne krásnou stavbou. Bol postavený Poliakmi 1896, jeho okná boli dielom vitráže, vo vnútri bol na opornej stene varhany, zaostrené klenby zdobené freskami vytvorili skutočne farebné okuliare.

Bohužiaľ, tento architektonický pamiatok je v úplnej pustine a môžete ho obdivovať len zvonku. Miestne úrady ho dlho používali ako sklad pre väčšinu archívu v Smolensku a čas zničili interiér. Keďže v roku 2010 prisľúbil, že chrám bude úplne obnovený a poskytnutý miestnemu cirkvi a farnosti, správa je stále neaktívna.

Miestne mládežnícke organizácie aktivistami už tento problém už niekoľkokrát v uplynulom roku niekoľkokrát ponúkli a ponúkli obnovenie chrámu na ulici Uritskogo na úkor občanov. Možno sa im podarí a raz, tento jedinečný pohľad na oblasť obnoví svoju bývalú krásu.

Leninovo námestie

V srdci mesta v blízkosti Lopatínskej záhrady je hlavné námestie mesta. Je to administratívne centrum, v ktorom sa nachádza Dom sovietov a mestská duma. Prebiehajú všetky slávnostné zhromaždenia, prehliadky a hlavné koncerty. Na námestí je pomník Lenin.

Od jari do jesene je na námestí skate park, veľa mladých ľudí jazdí a vykonáva komplexné kúsky na bicykloch, kolieskových korčuliach a korčuliach. V zime sa stáva obrovským klziskom.

Kultúrne a výstavné centrum s názvom Tenishevyh

On je na ulici Przhevalsky, 3Budova bola postavená v high-tech štýle. Výstavné centrum sa nachádza na 3 poschodiach, v strede sa nachádza átrium. Pravidelne hostí výstavy, konferencie a fóra. V priestoroch sa nachádzajú tvorivé dielne, kde sa nachádza kaviareň, kde sa zhromažďuje tvorivá mládež Smolenska.

Umelecká galéria v Smolensku

Nachádza sa na adrese Komunistov, 4, Budova galérie je pamiatkou architektúry regionálneho významu, predtým tu bola skutočná školu Aleksandrovskoe. Od roku 2010 je tu výstava známych ruských a európskych umelcov (Levitan, Aivazovsky, Roerich, Serov, Benoit, Francisco de Zurbaran). Galéria múzea sa nazýva "ruská starobylosť". Okrem stálych expozícií často prichádzajú výstavy, v meste je najnavštevovanejšia galéria.

Múzeum Veľkej vlasteneckej vojny

Nachádza sa na námestí pamäti hrdinov, lokality sa nachádzajú vo vnútri aj pod otvorenou oblohou sú modely bojov. Téma múzea sa odhaľuje vo všetkých expozíciách, predstavuje Smolenskovu bitku. Exponáty sú predmety nájdené počas výkopu vojenských polí: zbrane, vybavenie, medaily, guľky, mušle, nemecké trofeje.

Divadlo. Griboyedov

Najstaršie divadlo mesta bolo založené v roku 1780. Divadlo má veľkú a malú scénu, hudobné obývacie izby, baletnú skupinu a vlastný orchester. Pravidelne hostí klasické a moderné inscenácie, má svoj vlastný súbor. Veľmi často z miest federálneho významu prichádzajú slávne predstavenia. Môžu dostať za cenu trikrát menej ako v Moskve alebo Petrohrade. Divadlo sa nachádza na centrálnom námestí Lenina.

Pamätník Alexandra Tvardovského a Vasily Terkin

Slávny básnik a spisovateľ Alexander Tvardovský sa narodil v regióne Smolensk. V Smolensku postavil pamätník so spiknutím z jeho slávnej básne vojnových rokov "Vasily Terkin". Dva bojovníci sedia na padlých stromoch a rozprávajú o svojich vlastných. Pamätník sa nachádza v malom parku na námestí víťazstva.

Lopatínska záhrada

Smolensk je jedno z najzelenejších miest v Rusku. Doslova na každej ulici mesta je park alebo námestie. Robia Smolensk veľmi pohodlné a čisté. Lopatínska záhrada je jednou z najväčších pamiatok mesta, park je navštevovaný denne až 15 000 ľudí.

Na jeho území sa nachádza rybník s vodnými vtákmi, útulnými odpočívadlami, pamiatkami, časťou pevnosti, kráľovskou baštou a pozostatkami starobylej architektúry. Na nejaký čas tu bola umiestnená väznica pre politických zločincov, ktorých fragmenty sa zachovali ako historická pamiatka. Park bol založený v roku 1874, teraz je doplnený o atrakcie, lanový park, detské ihriská a kaviarne.

Blonieho záhrada

V srdci mesta je záhrada Blonie. Toto miesto má veľký historický a kultúrny význam, park je najstaršie mesto, prvé stromy boli vysadené asi pred 200 rokmi. V trofejích parku sú umiestnené bronzové sochy z jeleňov a lvov, ktoré predstavil Smolensk východným Pruskom.

V ďalšej časti je pomník slávneho skladateľa Glinku, okolo ktorého je hudobná séria. V blízkosti pamiatky je vždy hudba skladateľa. V centre parku je hudobná fontána.

Pioneer Park

Park bol rozmiestnený na začiatku 19. storočia a pôvodne slúžil ako ulička pozdĺž steny pevnosti na centrálne námestie. Neskôr sa jej oblasť rozšírila a bol postavený monument pre priekopníkov - hrdinov Veľkej vlasteneckej vojny.

Pamätník sa nazýva "Spálená kvetina" a prezentuje sa vo forme gule prepletených detských tiel na nohe. Na kovových plátkoch sú mená detských koncentračných táborov. Napriek smutnému významu je park veľmi populárny medzi mladými ľuďmi. Má kašu, pamätné vyvýšeniny a uličky, rovnako ako mnoho kaviarní.

Park 1100 výročie Smolenska

Park sa nachádza na ulici Lomonosov v jednom z najväčších okresov mesta ďaleko od centra. Niekoľko rokov je pre Smolensk miestom oddychu a voľného času. Tu zasadili a upravili park, naplnili umelý rybník s očarujúcim mostom. Množstvo kačiek, ktoré sa kúpajú vo fontáne, poteší deti. Na zástavke v blízkosti parku stojí známy Smolenskský chrám Nových mučeníkov v Rusku. Na druhej strane parku je najväčšie nákupné centrum Smolensk-SEC "Maxi".

Ďalšie zaujímavé miesta

Po dlhej prechádzke mestom sa môžete pozrieť na najlepšie kaviarne Smolenska. Klasickí milovníci jedla milujú web. "Mandarinská hus"známym v meste pre bohatú a pestú kuchyňu, rovnako ako veľmi útulný interiér a výhodnú polohu. Mladí ľudia ocenia anti-kaviareň a neformálne bary v štýle hipster.

Útulná kaviareň "bufet"v blízkosti divadelného divadla, vyrobené v štýle" podkrovie ", za šálku horúcej kávy je pekné čakať na začiatok predstavenia.Na námestí na októbrovej Revolučnej ulici sa môžete pozrieť na šišky"Maryvanna"Zvlášť sa to budú deti páčiť.

Deň môže byť ukončený výletom do skutočnej írskej krčmy "Harats pub"Vynikajúca živá hudba a vynikajúce nápoje vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru pohodlia.

Bude zaujímavé navštíviť Smolensk s rodinou, ako aj s priateľmi. Tu sú len niektoré z atrakcií mesta. Chôdza na nej môžete kedykoľvek stretnúť a objaviť úplne nečakané a veľmi krásne miesta.

Pin
Send
Share
Send
Send