Nemecko

Drážďany: atrakcie a zaujímavosti (s fotografiou)

Pin
Send
Share
Send
Send


Jedná sa o jedno z nezvyčajných nemeckých miest, ktoré sa nachádzajú na brehu Labe, hlavného mesta Saska. Nachádza sa len dvadsať kilometrov od českých hraníc.

Unikátna architektúra mesta Drážďany priťahuje mnoho turistov. Obzvlášť prekvapený skutočnosťou, že mnohé z historických budov mesta boli obnovené po vojne zničenej angloamerickou leteckou dopravou vo februári 1945, kedy bol Drážďany takmer úplne zničený. Dnes má toto krásne mesto viac ako pol milióna obyvateľov.

Bruhlova terasa

Zoznámenie sa s Drážďanom je najlepšie začať v starej časti mesta z terasy Brule. Toto je breh pozdĺž Labe, ktorý sa tiahne ďalej 500 metrov, zdobené krásnymi budovami, ktoré postavil barón Bruhl, rovnako ako pamiatky.

Turisti tu toto miesto obdivujú, sedia tu hodiny v uliciach kaviarní a robia nezabudnuteľné fotografie. Na začiatku 19. storočia bola táto terasa neobvykle nazývaná - balkón Európy. Odvtedy sa meno zaseklo. Zo strany námestia vedie hlavné schodisko k terase, zdobené štyrmi sochárskymi skupinami symbolizujúcimi čas.

Adresa: Georg-Treu-Platz 1-101067.

Frauenkirche

Z terasy Bruhl, ktorá prechádza rušnou ulicou, sa môžete dostať na námestí Neumarkt, je zdobený hlavným luteránskym kostolom Drážďan s neobvyklým osudom. Kostol Panny Márie alebo Frauenkirch bol postavený na žiadosť katedrály Saska Augusta Silného v prvej polovici 18. storočia.

Elegantné vonku bola prekvapená luxusnou dekoráciou interiéru. Tento tvrdý chrám bol počas vojnového obdobia. Keď bolo mesto bombardované angloameričanmi v roku 1945, bolo úplne zničené. Iba v polovici deväťdesiatych rokov sa rozhodli obnoviť to. V tejto krásnej podobe, ktorú dnes všetci turisti obdivujú, sa Frauenkirch objavila o desať rokov neskôr. Adresa: Neumarkt-01067.

Sprievod princí

Tento úžasný panel z 25 tisíc porcelánových obkladov Meissen na stene paláca-rezidencia je vidieť na ceste do Zwinger. "Princova procesia" alebo "Proces kráľov" vznikla na začiatku 20. storočia na základe sgrafitovej techniky z 19. storočia pre 800. výročie dynastie princov rodiny Wettinovcov.

Tento najväčší keramický obraz na svete zobrazuje 35 zástupcov kniežatskej rodiny a iba 94 osôb. Panel - jedna z najvýznamnejších atrakcií mesta.

Adresa: Augustusstraße - 01067.

Zwinger

Z Neumarktu, v tesnej blízkosti hlavných atrakcií mesta Drážďany - Zwinger. V tomto slávnom komplexu palácov a parkov, ktorého výstavba spadá do prvej polovice 18. storočia, sú sústredené najlepšie múzeá hlavného mesta Saska vrátane známej galérie starých majstrov s bohatou zbierkou obrazov západoeurópskych majstrov.

V Zwinger je pre turistov zaujímavé múzeum porcelánu a salón fyziky a matematiky. Mimochodom, tu môžete navštíviť tri múzeá s jedným lístkom. Samotný komplex, vytvorený v barokovom štýle, je zdobený mnohými sochami. Skladá sa zo šiestich pavilónov, v strede s fontánami je fontána "Kúpanie nymfov" obzvlášť krásna.

Adresa: Sophienstraße, 01067.

Galéria starých majstrov

Tu v jednej z budov v Zwinger, postavenej slávnym architektom Gottfriedom Semprem, sa všetci turisti ponáhľajú na Raphaelovu Sixtínsku Madonu v prvej obrovskej hale. Podľa počtu mistrovských diel maľby je Drážďanská galéria jednou z najlepších zbierok v Európe.

Tu vidíte diela Titiana, Rembrandta, Dürera, Giorgione, Rubensa Vermeera a mnohých ďalších skvelých umelcov. Osobitnú pozornosť návštevníkov vždy priťahuje plátno "Chocolate Girl" od Lyotard. Začiatok tejto bohatej zbierky obrazov bol položený saskými vládcami v 18. storočí.

Počas druhej svetovej vojny došlo k výraznému ovplyvneniu znalosti galérie a samotné majstrovské diela boli skryté v baniach. Po skončení vojny boli prevezení do Moskvy a o 10 rokov neskôr boli obnovené a vrátené do Drážďan.

Adresa: Theaterplatz- 1.

Porcelánové múzeum

V jednom zo šiestich pavilónov Zwinger je najväčšia zbierka porcelánu na svete. Zbierka začala vládcom Saska Augusta Stronga, dnes to má až 20 tisíc položiek, Múzeum vystavuje len desatinu zbierky. Tu nájdete výrobky čínskych majstrov, slávneho Meissena a saského porcelánu.

Adresa: Theaterplatz 1.

Divadelné námestie

Najkrajšie námestie mesta sa nazýva Divadelné. Tu je úžasná Drážďanská Semperova opera, ktorá sa vyznačuje osobitnou krásou. Centrum námestia je zdobené majestátnou jazdeckou pamiatkou saského kráľa Johanna.

Zámer, ako aj rezidencia hradu v Drážďanoch a katedrála prichádzajú na námestí. Na tomto námestí je toľko atrakcií, že sa turisti niekedy stratia a nevedia, kde začať fotografickú reláciu.

Adresa: Theaterplatz- 1.

Semper Opera

Ak by ste mali zostať v Zwinger, potom je okolo vstupného do Galérie starých majstrov klenot. Prostredníctvom nej je možné ísť na divadelné námestie, aby ste obdivovali ohromujúcu krásu budovy opery alebo, ako sa to nazýva, Semper Opera. To bolo pomenované podľa architekta Gottfried Semper.

Budova Drážďanskej opery mala ťažký osud, bola zničená požiarom a bombardovaním, ale bola obnovená pôvodnou krásou. Dnes, nielen operné predstavenia, ale aj pôvabná architektúra sa páči. Adresa: Theaterplatz- 2.

Zámocká rezidencia

Atraktívnosť zámockého sídla saských vládcov a kráľov okamžite zachytilo oko. Niet divu, že je to jedna z najstarších budov v Drážďanoch, bola založená v 13. storočí. Mnohokrát prestavaný, hrad získal unikátnu fúziu rôznych architektonických štýlov.

V súčasnosti existujú múzeá a výstavy vrátane ryteckých a numizmatických učební. Najdôležitejšou vecou je však zelené trezory, slávne múzeum nachádzajúce sa v hradbách.

Adresa: Taschenberg-2, 01067 Drážďany.

Zelené trezory

Toto je múzeum, ktoré je v Drážďanoch nevyhnutnosťou. Turisti by mali ísť sem vidieť najväčšiu zbierku šperkov v európskom meradle. Zelené Svodové múzeum založil kráľ Augustus silný.

Nachádza sa v historickej budove Zelených oblúkov v starom meste av jednom krídle zámockej rezidencie. Práve tu sa zachovala taká vzácnosť ako diamant v Drážďanoch, jeho váha 41 karátov, Okrem toho sú tu uložené exponáty z takýchto materiálov:

  • Gold.
  • Silver.
  • Ivory.
  • Diamonds.
  • Perly.
  • Zafíry.
Adresa: Taschenberg- 2.

Albertinum

Ak sa chcete zoznámiť s múzeami v Drážďanoch, má zmysel navštíviť múzeum výtvarného umenia Albertinum, ktoré sa nachádza v historickej budove na Bruhlovej terase, ktorá kedysi slúžila ako arzenál. Teraz môžete vidieť Galériu nových majstrov, veľkú zbierku soch a umeleckých diel.

Adresa: Tzschirnerpl- 2.

Zlatý jazdec

Na žiarivú zlatú jazdeckú sochu Augusta Silného, ​​saského Kurfüsta a poľského kráľa na námestí Neustedter Markt je rozumné pozrieť sa popoludní. Táto bronzová pamiatka v 18. storočí bola pokrytá zlatým amalgámom. A kráľ Augustus je zobrazený v brnení rímskej éry. Počas druhej svetovej vojny to muselo byť odstránené v samostatných častiach. Plne obnovená socha v roku 1956.

Adresa: Neustädter Markt.

Hofkirche

Tento katolícky katedrálny kostol v srdci Drážďan okamžite upúta pozornosť svojou barokovou architektúrou. Hofkirche bol postavený v prvej polovici 18. storočia, v jeho podzemí je hrobka vládcov rodiny Wettin. Krásna výzdoba interiéru kostola je úžasná a zvuk organu práce Gottfrieda Zilbermana je fascinujúci. Zvonica kostola je nezvyčajná, je zdobená 78 sochami svätých 3 metre vysokými.

Schloßstraße- 24.

Ruská cirkev

V Drážďanoch je taktiež prekrásne pravoslávny kostol Simeona Divnogoreca, postavený v neo-ruskom štýle, ktorý sa nachádza na predmestí. Jeho farníci sú nielen Rusi, ale aj Bulhari a Gréci. Bol postavený v 19. storočí. Každý ruský turista ho musí navštíviť.

Adresa: Fritz-Löffler-Straße- 19.

Pin
Send
Share
Send
Send