Rusko

Pamiatky mesta Kronstadt - recenziu, fotky a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Kronstadt sa nachádza na ostrove Kotlin v Fínskom zálive neďaleko Petrohradu. Kronstadt vďačí za svoju existenciu Petrovi I., ktorý v roku 1704 vybudoval pevnosť Kronshlot na ochranu zálivu Neva od nepriateľských lodí, za ktorými sa nachádzali mestá Kronstadt.

Počas svojej existencie bolo mesto niekoľkokrát prestavané kvôli prírodným katastrofám a Kronštadt počas 2. svetovej vojny utrpel veľké zničenie, ale napriek všetkému to nie je veľké mesto, ale treba poznamenať, že ostrov Kotlin je vzdialený len 11 km. v dĺžke a šírke 2 km, koncentrovanú hmotnosť miest a atrakcií, ktoré budú zaujímať nielen hostí, ale aj obyvateľov Petrohradu:

Kotvové štvorce

Hlavným miestom v Kronstadte je námestie Anchor s jedinečnou liatinovou dlažbou. Podľa niektorých správ získalo námestie Anchor svoje meno kvôli ukotveniu skladov. Obzvlášť populárna oblasť bola prijatá, pretože je umiestnená na Námorná katedrála Nicholasnachádza sa tu tiež pamätník s. o. Makarov, Oheň slávy, delostrelecká inštalácia a kotvy lineárnej lode októbrovej revolúcie

Kostol sv. Mikuláša

V samotnom centre Kronštadu od architekta v roku 1913 V. Kosyakov. Námorná katedrála sv. Mikuláša bola postavená na pamäť mŕtvych námorníkov. Počas sovietskeho obdobia bola námorná katedrála prepravená a zvony a kríže boli vynechané. Časom ich katedrála umiestnila do katedrály. Gorky, v roku 1956 usadil klub a koncertnú sálu a potom sa katedrála preniesla do námorného múzea. Dňa 28. mája 2013 bol chrám úplne obnovený a zasvätený.

Námorná katedrála je postavená v neo-byzantskom štýle. Fasáda chrámu, pozostávajúca z terakotovej a tehlovej stavby, je zdobená mozaikami a majolikou a vstupné dvere kňazov sú zdobené bronzom. Interiér chrámu nie je prekvapený - mramorovou podlahou, mozaikou, farebnými sklami, freskami. Nepochybne je námorná Nikolská katedrála jednou z najvýznamnejších pamiatok mesta Kronstadt a je jedným zo symbolov mesta. Nie je možné opustiť Kronstadt bez toho, aby ste navštívili túto katedrálu.

Monument S.O. Makarov

Pamätník sochára L.V. Sherwood viceadmirál S.O. Makarov bol odliaty v bronze a inštalovaný na žulovom podstavci, ktorý zobrazuje epizódy života a smrti tohto slávneho viceadmirála v roku 1913. na kotve Sq.

Makarovský most

Tento most pre chodcov bol postavený v roku 1912. cez údolie Petrovského, ktoré by skrátilo cestu Zimné mólo na Námorná katedrála a Monument S.O. Makarov z mora Winter (Petrovskaya).

Katedrála Vladimírovej ikony Matky Božiej

Pôvodná kostolná budova Vladimírovej ikony Matky Božiej bola drevená a mnohokrát bola opravená a prestavaná, v dôsledku toho sa v kostolných priestoroch nevzťahovali všetci farníci a guvernér Kazakevič dostal povolenie na výstavbu novej budovy kamenného kostola. Budova bola úplne dokončená v roku 1882 av roku 1902 dostala kostol postavenie katedrály.

Po revolúcii v roku 1917 bola katedrála uzavretá a využívaná pre ekonomické potreby, počas Veľkej vlasteneckej vojny bola budova katedrály vážne poškodená a po vojne bola opakovane pokúšaná zničená, ale výbuchy hrozili, že zničia susedné budovy. V roku 1990 bola katedrála prenesená do pravoslávnej cirkvi a v rokoch 2000 - 2001. bol obnovený. V roku 2006 bol interiér katedrály nakoniec obnovený.

Adresa: Ulice Vladimirská 32.

Gostiny Dvor

Neďaleko od centra mesta Kronstadt sa nachádza architektonický pamiatkový objekt Gostiny Dvor z konca 19. storočia, ktorý bol postavený podľa projektu Maslova V.I. v roku 1832 a bol prototypom Gostiny Dvor v Petrohrade a po požiari v roku 1874 bol mierne upravený a dosiahol naše dni. Budova Gostiny Dvor je pod štátnou ochranou.

Adresa: Karl Marx Street - 12.

Kostol Povýšenia Svätého Kríža

Ďalšia architektonická pamiatka prvej polovice 19. storočia sa nachádza na rohu ulíc Andreevská a Zosimov - to je budova anglického kostola postaveného z prostriedkov britských obyvateľov v Kronstadte. Kostol bol postavený v rokoch 1819-1822. architekt Anertom E.Kh. V roku 1902 bol kostol predávaný s pozemkom, ktorý bol priľahlý k nej, po určitú dobu bola budova prázdna, až do toho istého roku bola budova prenesená do estónskej pravoslávnej cirkvi, cirkev zasvätila Ján z Kronštadu. V roku 1931 bol chrám uzavretý a budova bola používaná ako hosteli. Momentálne je stavba prázdna, ale fasáda budovy sa zachovala v pôvodnej podobe.

Obchodný prístav

Pred položením morského kanála vo Fínskom zálive bol cez Kronštadt dodaný námorný náklad do Petrohradu, vhodné prístavy boli vybavené na parkovanie lodí na ostrove. Obchodné lode sa zastavili v prístave Merchant Harbour, ktorého súčasťou je aj rybník v Taliansku. Nachádzajú sa tu aj budovy rýb a holandskej kuchyne a na brehu rybníka sa nachádza taliansky alebo menšikovský palác.

Holandská kuchyňa

Budova, ktorá mala holandskú kuchyňu, bola postavená v rokoch 1803-1805. a bol použitý na varenie tímami ukotvenými na lodiach Kronstadt. Za využitie kuchyne bol vyberaný poplatok, ktorý priniesol zlý príjem do mestskej pokladnice.

Postupne zmizla potreba kuchyne a prístrešia bezdomovcov sa nachádzali vo svojej budove.

V rokoch 1912-1940 bola tu umiestnená prvá elektráreň v meste a v rokoch 1940-1941. usadil sa v elektroinštalačnej spoločnosti. Počas vojny Veľkej vlasteneckej vojny stavba utrpela, ale po vojne bola obnovená a je v súčasnosti v oddelení námorníctva.

Taliansky palác a taliansky rybník

Taliansky palác navrhol nemecký architekt I. I. Braunshteyn. v rokoch 1720-1724 pre knieža Menshikov a bol najväčší a najluxusnejší medzi všetkými jeho paláci, ale po zatknutí Menshikova bol palác prenesený do štátnej pokladnice. Od tohto momentu sa majitelia budovy pravidelne menili, hlavne v budove boli rôzne námorné školy. So zmenou majiteľov bola budova periodicky prestavaná a počas požiaru v roku 1921 bol palác veľmi poškodený a zrekonštruovaný a v 80. rokoch 20. storočia. Budova nakoniec zmenila svoj vzhľad, ako sa stalo dodnes.

Palác sa nachádza na pobreží talianskeho rybníka, rybníček slúžil na zimné kotvenie lodí a na vykladanie obchodných lodí. Je vybavená fontánami a má pravidelný obdĺžnikový tvar, ako aj časť obchodného prístavu.

Riadky rýb

Vedľa talianskeho rybníka sa nachádza, postavený v rokoch 1827-1828gg. neznámym architektom stavba Ryby. Mnoho obchodov obchodníkov bolo umiestnených v kategórii rybárov, kde v lete pôsobil aktívny obchod nielen s rybami.

Petrovský park

Namiesto námestia Arsenal využil guvernér mesta Kronstadt Bellingshausen svoje vlastné peniaze v polovici 19. storočia na vytvorenie Petrovského parku, v ktorom je ústredným miestom pamiatka Petra I., kde môžete obdivovať lode Baltickej flotily a pozrieť sa na kotvy z lodí, ktoré v roku 1941 pristáli Peterhofské jednotky, ako aj zbrane z bitevnej lode cisára Pavla I.

Múzeá v Kronstadte

Okrem pamiatok architektúry a stavieb postavených v minulých storočiach sú v Kronstadte múzeá, ktoré rozprávajú o histórii mesta, histórii námorníctva a slávnych osobností, ktoré kedysi žili v Kronstadte.

Múzeum apartmán sv. John z Kronstadtu

Múzeum sa nachádza v apartmáne, kde žil až do konca svojich dní slávny minister cirkvi Ján z Kronstadtu, ktorý bol neskôr kanonizovaný ako svätý pre svoje služby cirkvi a ľudu.

Adresa: Posadskaya Street-21, apr-13.

Múzeum izba A.S. Popova

Na území bývalej výcvikovej triedy dôstojníkov je múzeum-kancelária slávneho fyzik a vynálezca A.S. Popov, známy vynálezom telegrafu.

Adresa: Makarovská ulica - 1/3.

Múzeum dejín Kronštadu

Múzeum prezentuje archívne dokumenty slávnych Kronstadterov, ako aj staré domáce predmety, fotografie, dokumenty prenesené do múzea miestnymi obyvateľmi.

Adresa: Leningradská ulica - 2.

Námorné múzeum v Kronstadte

V námornom múzeu sa môžete dozvedieť o histórii podnikania v oblasti potápania, ako aj vidieť exponáty venované Veľkej vlasteneckej vojne a blokáde Leningradu.

Adresa: ulice Andreevská - 5, 2. poschodie.

Pevnosti Kronstadtu

Medzi všetky pamätihodnosti Kronštadtu sú pevnosti nepochybne najzaujímavejšie - opevnenia postavené na umelo vytvorených ostrovoch s cieľom obhajovať územie zálivu Neva zo Švédska. Pevnosti boli postavené v rôznych obdobiach od roku 1704 do začiatku 20. storočia. Od apríla do konca plavby vo Fínskom zálive si každý môže vziať vzrušujúci výlet loďou s návštevou pevností v Kronstadte.

Maják Tolbukhin

Neďaleko od západnej časti ostrova Kotlin vo Fínskom zálive je starý maják Tolbukhin, postavený na príkaz Petra I. 7. augusta 1719. Spočiatku maják bol nazývaný Kotlinský, ale v roku 1736. Bol premenovaný na maják Tolbukhin na počesť prvého veliteľa Kronstadta F.S. Tolbukhin.

Pozrite si video: Sighișoara - Romania (Júl 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send