Rusko

Pamiatky mesta Novokuznetsk: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Novokuznetsk sa nachádza v regióne Kemerovo v Rusku. Toto mesto zaujíma tridsiate miesto z hľadiska počtu obyvateľov (asi 550 tisíc ľudí) a je jedným z najväčších kultúrnych a dopravných centier na Sibíri. Rozloha mesta je 424 km2.

Mesto má najvýkonnejšie podniky ťažby a hutníctva. Novokuznetsk je plný kultúrnych atrakcií, architektonických budov a chrámov. Pozrime sa na ne.

Záhrada metalurgov

Záhrada metalurgov je taká skutočná povaha. Tento názov dostal záhradu kvôli rozvinutému hutníckemu priemyslu. Záhrada otvorila svoje brány návštevníkom už v roku 1937. Pri vchode sú viditeľné plastiky oceliarov. Vytvoril svojho známeho majstra Ville Lamberta. Keď ste v parku, okamžite cítite, že talianske štýly prenikajú do vašej duše. Koruna záhrady - krásna fontána. Toto miesto je vždy plné návštevníkov a miestnych obyvateľov.

Dom obchodníka Fonarev

Postavený tento dom v 19. storočí. Na ulici, kde sa nachádza dom, boli obchodné domy, ale teraz nie sú ponechané. Len dom obchodníka Fonareva prežil až do našej doby. Táto štruktúra bola najjedinejšia. Chata je postavená z dreva a pokrytá umeleckými rezbármi. V súčasnej dobe, zle potrebujú obnovu.

Adresa: ul. Vodopadnaya 19.

Múzeum vojenskej a pracovnej slávy Kuznetsk hutníci

V roku 1985 sa v Novokuznetsku otvorilo vyššie uvedené múzeum. Jeho cieľom je povedať o najväčšom prínose metalurgov k víťazstvu nad fašizmom. Popísaní vojaci okamžite opustili hutnícke zariadenie na zákopoch. Múzeum má rôzne pamätníky, mená hrdinov, fotografie, škrupiny a mnoho ďalších. Na tomto mieste sú tematické výlety s hudbou.

Adresa: Victory Square - 1/1.

Katedrála premeny Spasiteľa

Katedrála bola postavená vo vzdialenom XVII storočí. Katedrála je najvyššou budovou na Sibíri. Chrám bol postavený v priebehu 43 rokov, čo ovplyvnilo jeho architektúru. Po Červenej revolúcii utrpel významné škody a rabovanie. V roku 1991 bol obnovený a pracuje dodnes.

Adresa: Vodopadnaya Street - 18.

Cinema Kommunar

V roku 1933 bola kinosála otvorená návštevníkom. Bolo to prvé kino so zvukom v oblasti. Budova bola veľakrát rekonštruovaná. Celá jeho existencia bola použitá na zamýšľaný účel, aj keď je z architektonického hľadiska zaujímavejšia.

Adresa: Avenue Metallurgov - 18.

Pamätník 50. výročia založenia ZSSR

V roku 1972 sa pomník otvoril pamätník 50. výročia založenia ZSSR. Pamätník sa podobá druhu kvetu, pretože pozostáva z 15 betónových lístkov. Pamätník vyzerá naozaj obrovsky. Nočné svetlá sa rozsvietia, čo dodáva ešte viac epickej. Toto architektonické riešenie je považované za jeden z najlepších pamiatok ZSSR.

Adresa: Prospekt októbra - 2B.

Divadlo

V mnohých mestách je divadelné divadlo, Novokuznetsk nie je výnimkou. Postavený v roku 1931. V hale bolo ubytovaných až 1200 ľudí. Po nejakom čase postavil novú budovu v cisárskom štýle.

Adresa: Metallurgov Avenue - 28.

Pevnosť Kuznetsk

Pevnosť je takmer najvýznamnejšou pamiatkou mesta Novokuznetsk. Bol postavený v roku 1829 a bol potrebný na ochranu pred čínskymi votrelcami. Treba poznamenať, že účel štruktúry sa nepoužíva. V roku 1991 vzniklo múzeum na území, kde je mnoho architektonických a archeologických pamiatok. V pevnosti sa často konajú sviatky a festivaly a organizujú sa výkopy.

Kameň Taldykina

Vytvorené na počesť úspechu revolučného Taldykina v Novokuznetsku. Zapájal sa do pokladnice, vyberal dane. V roku 1918, keď plnil svoje povinnosti, bol zastrelený zastreleným sniperom. Talkykin Stone bol postavený na mieste vraždy.

Budova štátnej pokladnice

Budova je jednou z prvých obytných budov. V štýle - jedinečný sibírsky barok. O pár rokov neskôr vláda získala štátnu pokladnicu a dom bol prestavaný. V sovietskom období slúžil ako pošta. V roku 1992 bol dom zrekonštruovaný, ale väčšina architektúry zostala v pôvodnej podobe.

Adresa: Narodnaya Street-1.

Pamätník Učiteľ a študent

Pamätník bol slávnostne otvorený pred 7 rokmi. Leo Tolstoj je na ňom zobrazený so svojim oddaným sibírskym tajomníkom V. Bulgakovom. Socha hovorí o vzťahu medzi učiteľom a študentom. Po smrti Tolstého si Bulgakov zachoval umelecké diela svojho učiteľa a rozšíril svoje názory.

Adresa: Narodnaya Street-7A.

Múzeum umenia

Toto múzeum vzniklo v roku 1961, ktoré je založené na umeleckej galérii. Budova predstavuje množstvo diel domácich umelcov XX. Storočia. Aj v múzeu sa nachádza zbierka ikon, sôch, obvyklého umenia ľudí a tak ďalej. Múzeum aktívne organizuje kurzy kreativity pre deti a dospelých.

Adresa: ulice Kirova-62.

Príbeh bábkového divadla

Divadlo bolo založené v roku 1942, kedy sa uskutočnilo prvé predstavenie. Len ruské rozprávky hrajú napríklad: "Frost", "Vlk a sedem malých detí", "husi a labute" a ďalšie. Divadlo prekvapí svojim vzrušujúcim svetom. Poskytuje tiež bezplatné kurzy pre deti s vrodenými chorobami.

Adresa: Avenue Metallurgov- 31.

Miestne múzeum Lore

Toto múzeum otvorilo svoje brány v roku 1927. Potom tvorili zbierky miestnych obyvateľov miestnej tradície. V tomto múzeu sa môžete dozvedieť takmer všetko o histórii mesta, architektúre, flóre a faune Novokuznetsku. Najstaršia expozícia sa uskutočnila v XII. Tisícročia pred nl. Budú zaujímať domáce predmety, cenné dekorácie a kultúrne nástroje.

Adresa: Prospekt Pioneer- 24.

Kultúrny dom Aluminizer

Táto budova bola postavená v roku 1960 významným architektom L.M. Luzhbinom. Dom kultúry je trojpodlažná budova s ​​obrovským počtom okien. Publikum je určené pre 800 ľudí. Na javisku vystúpilo množstvo umelcov ZSSR. Celá budova vyzerá veľmi esteticky a dá sa nazvať hlavným architektonickým miestom mesta.

Adresa: Lenin- 41.

Heroes Boulevard

Boulevard hrdinov je venovaný obyvateľom, ktorí hrdo zomreli počas Veľkej vlasteneckej vojny. Bol otvorený v roku 1975. 9. mája sa rozsvietil večný plameň, čo je kompozičné centrum. Pamätník je zarámovaný štvorcestným hviezdou, nazývaným veniec. Malá vzdialenosť - žulová stena.

Kompozícia symbolizuje ohromnú prácu občanov na dosiahnutie mieru. Celková dĺžka bulvárnych ciest je 800 metrov, Ale večný plameň nie je jedinou výzdobou pamätného komplexu. K dispozícii je aj oceľový obelisk pozostávajúci z bajonetov a pylónov. Neďalekým húfnicou je hrdosť Boulevard. Pri vchode sú plastiky miestnych sochárov pred 10 rokmi. Boulevard je doplnený malou kaplnkou venovanou 60. výročiu víťazstva nad nemeckými útočníkmi.

Adresa: ul. Tsiolkovský - 63.

planetárium

V roku 1956 bola prvou tehlou postavená v konštrukcii planetária. Centrum bolo otvorené až v roku 1970 v parku. Gagarin. Zariadenie planetária zodpovedá moderným technológiám a môže simulovať nielen nočnú oblohu, ale aj severné svetlá, západy slnka a východ slnka. Pre milovníkov hviezd je k dispozícii výkonný ďalekohľad. Dvere planetária sú otvorené nielen pre dospelých, ale aj pre študentov, školákov a deti všetkých vekových kategórií.

Centrum hostí univerzitné a školské súťaže, výstavy, festivaly a konferencie. Je prekvapujúce, že personál planetária je len 9 osôb, Každá z nich má vedecký titul a v práci sa vyznačuje vysokou profesionalitou a ochotou pomôcť v akejkoľvek záležitosti.

Adresa: Metallurgov Avenue - 16a.

Pozrite si video: Jazdenka Škoda Yeti 2009 - 2017 - (Október 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send