Rusko

Atrakcie Watkins

Pin
Send
Share
Send
Send


Z hľadiska svojej veľkosti je Votkinsk, ktorý sa nachádza v republike Udmurt, mestečko, ale je to zaujímavé turistické miesto. K dispozícii je veľký počet kultúrnych pamiatok, ako aj množstvo zaujímavých miest pre dobrý odpočinok.

Votkinsk vďačí za svoju históriu výstavbe "závodu na výrobu železa" na rieke Votka. Rozvíjala sa rýchlo a počet ľudí tiež rástol rýchlo. Oficiálne, štatút mesta Votkinsk dostal, keď závod začal pracovať. V období, keď bol šéf Ilya Petrovich Čajkovskij - otec budúceho skladateľa, spoločnosť sa stala inžinierstvom. V súčasnej dobe zvládla výrobu rakiet strategického významu.

Votkinsk láka milovníkov hudby P.I. Čajkovského, ktorý sa v ňom narodil a strávil tam prvé roky svojho života.

Atrakcie Watkins

Hlavné atrakcie, ktoré priťahujú turistov, sú miesta spojené s Pyotr Iľjičom Čajkovskijom. Existuje aj veľa historických pamiatok a pamiatok architektúry.

Múzeum-majetok Čajkovského

Je to objekt atraktívny pre návštevníkov obdivovateľov hudby veľkého skladateľa z celého sveta. V múzeu sa každý rok môžete zúčastniť hudobného festivalu venovaného skladateľovi. V tomto dome sa narodil Pyotr Iľjič Čajkovskij, ktorý sa nachádza na brehu Votkinského rybníka a strávil tam svoje detské roky. Kúzlo okolitej krajiny spôsobilo, že citlivý chlapec zbavil svojich pocitov v hudbe.

V dome, v ktorom žil Čajkovskij rodina, sa zachovala atmosféra tých čias. Návštevníci prehliadajú exponáty, ktorých hlavným predmetom je klavírna ktorom mal malý samotný Pyotr Čajkovskij. Počas výletov sa hrá hudba skladateľa. Pohľad z okna - malebný rybník. Predpokladá sa, že inšpiroval budúceho skladateľa k zloženiu hudby pre balet "Swan Lake". Prechádzka priľahlou záhradou so storočnými lipami pomôže preniknúť do atmosféry tej doby.

Adresa: Čajkovskij ulica - 119.

Pamätník Čajkovského

V blízkosti múzea sa nachádza pamätník Čajkovského. Majestátna pamiatka je navrhnutá ako skladateľ sediaci na lavičke. Lavica je umiestnená na podstavci, na ktorom je vyrazený nápis "PI Čajkovskij".

Pôvabná póza a zamyslený výraz skladateľa naznačuje, že bol zachytený v momente, keď sa v jeho duši narodila skvelá hudba, ktorá mu prinesie mnoho milých okamihov.

Adresa: Čajkovskij ulica - 119.

Katedrála zvestovania

Hlavné námestie mesta je zdobené katedrálou Zvestovania, v ktorej bol Peter Čajkovskij pokrstený pri narodení. Korunovanie jeho špicaté veže je viditeľné z diaľky. Katedrála je pamiatkou ruskej klasicistickej kultúry.

História katedrály je históriou zničenia a obnovy. Napriek tomu, že sa v súčasnosti obnovuje, katedrála Zvestovania v tomto štáte predstavuje jedinečnú pamiatku.

Adresa: Kirov ulica-1.

Kostol sv. Juraja

Napriek tomu, že kostol bol postavený dnes, je to jedna z atrakcií Votkinsk. Bol uskutočnený súťažný výber architektonických projektov, v dôsledku čoho bola vybraná menšia katedrála Krista Spasiteľa. Klenba chrámu je korunovaná krížom 160 kilogramov, Vo výstavbe bolo pridelené najvyššie miesto v meste.

Adresa: ul. Lunacharsky - 35.

Votkinskská priehrada

Územie dlhé jeden kilometer vedľa Votkinského rybníka sa nazýva Votkinskova priehrada. Bol postavený ako konštrukcia potrebná v železiarňach. Teraz tieto budovy stratili svoju hodnotu a nefungujú, ale priehrada je aj naďalej orientačným bodom mesta.

Ostatné budovy sú historické exponáty. Malebný výhľad z priehrady láka obyvateľov mesta a jeho hostí.

Adresa: Mira Street.

Pamätník "Kotva"

Aby sme ocenili význam tejto pamiatky, musíme pochopiť prínos, ktorý Votkinskova rastlina urobila pre rozvoj priemyslu v celej krajine.

V závode sa zvládol nový spôsob výroby nástrojovej ocele, vďaka ktorému boli vyrobené vysoko kvalitné nástroje na rezanie kovov. So zmenou špecializácie v metalurgii sa začala výroba parných člnov a lokomotív. Počas vojnových rokov bola zvládnutá výroba protitankových zbraní a v poválečných rokoch balistické rakety.

V 19. storočí bolo na ňom prepustených viac ako polovica všetkých kotviacich materiálov vyrobených v početných továrňach v Uralu. Kvalita kotiev bola taká vysoká, že bolo možné vybaviť ich najväčšou z bitevných lodí.

Hmotnosť kotvy 167 libier bol vyrobený v roku 1837. Monumentálna pamiatka mala vyrezávaný nápis, že počas fúzie sa zúčastnil dedič trónu (Alexander II. V budúcnosti). Na druhej strane kotvy je nápis, že výroba bola vykonaná v čase, keď bol podplukovník Čajkovskij vrchným veliteľom.

Pôvodná verzia pamiatky bola roztavená, ale bola obnovená na oslavu dvesto výročia továrne Votkinsk v roku 1959. Pamätník "Kotva" v dôsledku konkurenčného výberu bol uznaný za jeden zo symbolov Ruska.

Adresa: ulica Azin a Čajkovskij.

Pamätník balistickej strely 8K-14

Pamätník vo forme rakety sa nachádza v blízkosti vchodu do továrne Votkinsk. Označuje uvoľnenie závodu tohto typu rakiet. Dĺžka rakety - viac ako 15 metrov, Je inštalovaný na podstavci, kde sú technické údaje uvedené na pripojenom štítku. Raketa je uzavretý objekt, tak blízko k nemu je povolené.

Adresa: Kirvo Street - 2.

Múzeum histórie a kultúry Votkinsk

Budova múzea sa skladá z dvoch poschodí.

  • Na prízemí sa nachádza výstava City-Plant, venovaná životu mestských obyvateľov. Expozícia rozpráva o histórii mesta, jeho tradíciách, živote robotníkov, obchodníkov, intelektuálov.
  • Na druhom mieste je ďalšia expozícia s názvom "Lad". Predstavuje jedinečnú povahu regiónu, ktorá sa odráža v maľbách miestnych umelcov.
  • Okrem stálych expozícií sú vo výstavnej hale vystavované aj mobilné výstavy.
  • V múzeu sa tiež konajú hudobné večery, štátne sviatky, stretnutia so slávnymi ľuďmi.
Adresa: ulice Kirova-5.

Nikolaev budova Votkinsk rastlín

Budova sa nachádza vo vnútri závodu. Je to veľmi vysoká veža, takže ju môžete považovať za mimo továrenského územia. Nikolaevská budova je jedným zo starých projektov, ktoré pripomínajú rozvoj mesta a jeho význam v priemysle.

Adresa: ulica Kirov-2.

Cirkev premenenia Spasiteľa

Chrám okrem historickej a duchovnej hodnoty je zaujímavým dielom architektúry. Jeho osobitosť spočíva v tom, že je to jediná katedrála vybudovaná v rusko-byzantskom štýle. Budova je krásna nielen zvonku, ale aj vo vnútri, kde je obrovský ikonostas a maľované oblúky.

Adresa: Pioneer Street - 1.

Pamätník Vysočiny

Pamätník, odliatok v bronze, sa nachádza na námestí v blízkosti Domu kultúry "Jubileum". Autori sa podarilo dosiahnuť podobnosti a Vysotsky vyzerá ako to, čo si pamätal milióny svojich obdivovateľov. Bol inštalovaný z iniciatívy obyvateľov.

Adresa: ulice Stepan Razin-2.

Terem Ovchinnikova

Jedna z architektonických pamiatok Votkinsk. Majiteľom veže je lesník Ovchinnikov. On sám vyvinul dizajn a zúčastnil sa výstavby. Terem, zdobený rezbármi, dosiahol naše dni bez zmeny.

Adresa: ul. Respublikanskaya 104.

Highlandský cintorín

Predregionálne pohrebné miesta prvých osadníkov Votkinského sú zachované. Na nej môžete vidieť hroby známych ľudí v meste, ako aj vojakov, ktorí zahynuli počas vojny, pretože tam boli desiatky nemocníc. Hřbitov sa nachádza v centre mesta, takže na ňom je vždy veľa návštevníkov.

Adresa: Horná-ulica-1.

Tatárska mešita

Budova tatárskej mešity sa nachádza v blízkosti vodného nádrže Votkinsk. Drevená mešita bola postavená na žiadosť moslimov, ktorí pracovali v železiarňach. Teraz mešita už nie je drevená, ale tehla. Zostáva platný, navštívili ho farníci.

Adresa: ul. Kalinin - 17.

nábreží

Medzi pamiatky patrí nábrežie mesta. Krásna krajina a možnosť prechádzky po rybníku priťahujú obyvateľov mesta vo večerných hodinách.

záver

Votkinsk má záujem navštíviť všetkých, ktorí majú záujem študovať históriu svojej krajiny. Každoročný festival Čajkovského hudobného festivalu priťahuje zahraničných hostí, milovníkov klasickej hudby. Eurasijská nadácia kultúry zorganizovala medzinárodnú súťaž Čajkovského vnútra pre mladých hudobníkov.

Pozrite si video: Trailer mounted Kamikaze ride in LittleBigPlanet 3 (Október 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send