Bielorusko

Mesto Lida: atrakcie a zaujímavosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Lida začalo svoju históriu v roku 1323. Princ Litovského veľkovojvodstva Gedimin sa rozhodol založiť toto mesto pri rieke Lidea. Mesto bolo neuveriteľne šťastné, že bolo založené a rozvíjané prakticky v tichom čase, preto už v roku 1590 dostal Magdeburg právo a erb.

Dnes je Lida druhým najväčším mestom regiónu Grodno. Historické a významné budovy, ktoré dosiahli náš čas, je zámok Gediminas a kostol vyvýšeného Svätého Kríža, postavený v 18. storočí. Všetky ostatné zaujímavé miesta boli vytvorené v moderných časoch, z ktorých je aj veľké množstvo.

Hrad Lida Gediminas

Tento hrad je jedným z najstarších hradov v Bielorusku, ktorý sa nachádza v centre mesta Lida. To bolo postavené v roku 1323 podľa poriadku Princ Gediminas na ostrove štrku a piesku. Po dlhú dobu táto pevnosť bola spoľahlivou ochranou miestneho obyvateľstva. Bol postavený takým spôsobom, že to bolo všetko pre dobrý život a počas dlhého obliehania nebolo nutné opúšťať jeho steny.

Hrad Lida dokázal vydržať niekoľko vojen. Hovorí o spoľahlivosti a trvanlivosti. Po rekonštrukcii je hrad opäť otvorený pre turistov a v jednej z veží môžete navštíviť aj historické múzeum. V lete sa uskutočňujú rôzne rytierske turnaje v stenách tejto historickej pamiatky Adresa: Victory Street.

Kostol Povýšenia Svätého Kríža

Tento kostol bol postavený v štýle baroka Vilny na konci 18. storočia. V priebehu histórie sa cirkev trochu zmenila, a to v priebehu 19. storočia stratila 2 veže v dôsledku požiaru a v 20. storočí bol plot odstránený. Potom prišiel k dnešným dňom bez zmien. Biele a zlaté farby prevládajú vo vnútri kostola. Miestna populácia venuje najväčšiu pozornosť a prikladá veľký význam image Panny Márie ruženca. V blízkosti kostola nájdete kameň na počesť dátumu založenia Lidy.

Adresa: Zamkovaya Street-2.

Značka mesta Lida

Značka mesta sa nachádza pri vchode z mesta Grodno. Nie je to len znak s názvom mesta, ale celá architektonická kompozícia. Písmená v mene mesta sa ukázali byť veľké a objemné a vo vnútri sú čísla, ktoré označujú dátum založenia - 1323, Na jednej zo stien pamiatky je znázornený symbol mesta. Miesto, kde je uvítací znak, rafinovaná zeleň a svetlé kvetinové záhony s kvetinovými úpravami.

Parná lokomotíva

Jedná sa o pomník vojakov železnice a môžete ju nájsť zo smeru Minska v blízkosti železničnej stanice. Parná lokomotíva stojí na podstavci a zosobňuje železničných vojakov, ktorí pomohli oslobodiť Lidu počas Veľkej vlasteneckej vojny. Táto lokomotíva je čierna a niektoré z hlavných prvkov sú v kontrastnej červenej farbe, takže lokomotíva vyzerá veľmi realisticky. Všetky tieto kompozície vytvárajú dojem, že lokomotíva sa chystá vyraziť zo svojho podstavca a cestovať pozdĺž cesty.

Kilometer nula

Nie je to architektonický pamiatok, ale akýsi symbol. Tieto sú v mnohých mestách a zvyčajne uvádzajú odlišné vzdialenosti od ostatných veľkých a známych miest. Medzi týmito mestami sú mestá Bieloruska a svetové hlavné mestá. Je to veľmi krásny symbol zobrazujúci Zem a iné ryté figúrky.

Socha "Cestovateľ"

V Lide je veľa rôznych sôch moderného žánru. Nemajú historickú hodnotu alebo význam. Jedna z týchto postáv bola sochou muža sediaceho na veľkom kufri. Nachádza sa v blízkosti hotela "Lida". V jednej ruke je táto znaková karta a druhá ťahá známku pozdravu. Jeho oblečenie je v štýle pripomínajúce 70-80 rokov. Socha má ironický charakter a zosobňuje občanov, ktorí nemajú dostatok priestoru v malých hoteloch v provinčných mestách.

Adresa: Grunwald street-1.

Pivovar Lida

Táto rastlina je známa nielen v Lide, ale aj v celom Bielorusku a dokonca aj za jej hranicami. Založil ho v roku 1876 Nosel Pupko. Po celé generácie je táto rodina na čele tohto pivovaru. Ale potom bola kontrola prenesená na iných ľudí.

Zariadenie zatiaľ nezorganizuje výlety do stavieb so starými dielňami, ale v blízkej budúcnosti sa plánuje zaviesť celý exkurzný program na tieto pamiatky priemyselnej architektúry. A tiež tam čoskoro otvorí svoje vlastné múzeum. Doteraz sa na hlavnom vchode tejto továrne nachádza malá výstava. V lete, vedľa jej rastúceho chmeľu. Výstava prezentuje fotografie a rôzne fľaše od starého zberateľa. Andrey Fishbayn.

Každý rok Lida pozýva všetkých, aby sa zúčastnili slávneho festivalu piva. Lidbeer je bieloruská interpretácia Oktoberfestu, slávneho festivalu piva, ktorý je známy v mnohých krajinách. V pivovare Lidsky stále vyrábajú kvas a sýtené nápoje Adresa: Adam Mickiewicz Street 32-32.

Pamätník Františka Skaryna

Tento muž bol prvou tlačiarňou, ktorá sa narodila v meste Polotsk v roku 1490. Bol jedným z najznámejších historických osobností, ktorí zanechali veľkú stopu v histórii. V Lide bola 25. júla 1993 otvorená pomník Františka Skaryna a občania zhromažďovali peniaze na svoju produkciu so všetkou ich silou. Otvorenie tejto pamiatky bolo načasované k druhému výročiu nezávislosti Bieloruskej republiky.

Adresa: ul. Sovetskaya.

Komplex budov PR kláštora

Dnes sa nazýva Katedrála sv. Michala, ale bol vytvorený ako komplex budov pre kláštorné budovanie vzťahov s verejnosťou. PR ľudia sa nazývali ľudia, ktorí boli súčasťou katolíckeho rádu a boli povolaní, aby učili iných ľudí. Nie všetky budovy dosiahli naše dni, ale môžete sa pozrieť na budovu zvonicovej veže, obytnej budovy a kostola sv. Jozefa, dotované v rokoch 1979-1825. Vedľa tohto komplexu je kameň, ktorý je druhom symbolu 2000. výročia Narodenia Ježiša Krista.

Adresa: Sovetskaya Street-20.

A tiež v meste Lida môžete venovať pozornosť hlavnej rieke Lidey, na ktorej stojí samotné mesto a hlavný hrad Lida, najmä na jeho malebných brehoch. Dokonca aj v tomto meste je veľa rôznych ironických moderných soch, ktoré sú vo všeobecnosti všade. Napríklad lev s kľúče alebo vanička Vasya. Neprehliadnite početné kostoly a kostoly, tu môžete dokonca nájsť úplne drevený kostol a starú kaplnku. Tieto a mnohé ďalšie atrakcie sa nachádzajú v meste Lida.

Pin
Send
Share
Send
Send