Rusko

Nižný Tagil - hlavné atrakcie s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak chcete cestovať po mestách Ruska, musíte určite navštíviť mesto Nižný Tagil. Bude vás priťahovať nielen svojou jedinečnou históriou od začiatku jej vzniku až po súčasnosť, ale aj zvláštnou kultúrou a životom ľudí, ktorí v nej žijú.

Mesto, bez ktorého nemožno predstaviť moderný rozvoj obrany Ruska, pretože je jedným z mála miest, kde sa začal rozvoj hutníctva v Uraloch. Tento článok opisuje pamiatky Nižného Tagila, ktoré sú hrdí na obyvateľov tohto nádherného mesta.

Fox Mountain

Toto je miesto, kde idú nielen turisti, ale aj miestni obyvatelia. Ak vylezeš na vrchol hory, otvorí sa nezabudnuteľný obrázok - na pohľad na mesto Nižný Tagil. Môžete to vyliezť rôznymi cestami, ale je lepšie vybrať si jedinú cestu, ktorá je dláždená kameňom. Pred začiatkom skalnej cesty je s reklamou banner. Oznámenie obsahuje kontaktné údaje miestnej správy, sú potrebné pre rýchle volanie na ministerstvo mimoriadnych situácií v prípade nepredvídaných situácií. Táto skalnatá cesta je rozdelená na úrovne.

Na každej úrovni sa nachádza lavička, je určená na rekreáciu. Po absolvovaní všetkých úrovní sa ocitnete na samom vrchole hory. Na vrchole hory je strážna veža, ktorá je pre verejnosť uzavretá, vstup je tam zatvorený. Choďte na okraj hory a obdivujte neprekonateľný výhľad na mesto ležiace na dlani.

Adresa: Lisogorsk-1.

Múzeum histórie baníctva a technológie

Miestne úrady sa rozhodli vytvoriť múzeum z továrne, ktorého práca bola ukončená v roku 1963. Bol postavený v roku 1725 Demidovskou dynasciou. Stavba začala v roku 1720 s výstavbou priehrady. Bola pôvodne strom - hlinená stavba, ale v roku 1727 došlo k povodni a priehrada bola umytá vodou. Potom vznikla nová železobetónová hrádza. Voda sa dostala do hrudníka - potrubia.

Vedľa hrudníka boli umiestnené vodné kolesá, ktoré sú spojené s pracovnými mechanizmami. Počas turné sa zobrazia hlavné obchody: vysoká pec, otvorené ohnisko, valcovanie a obchod s energiou. Obchod s vysokými pecami bol prvýkrát vypustený, v roku 1725, práve vtedy bol vyrobený prvý kov.

Dom Hudoyarovyh

V tomto dome, kedysi žili nevolníci Hudoyarovy vlastnené chovateľmi Demidov. Khudoyarovci dokázali vytvoriť podnosy kovov, šikovne ich maľovali rôznymi kvetnými puky. Ich remeslá boli tak obľúbené u miestnych šľachticov, že tácky sa predávali aj v zahraničí. V záujme uchovania histórie a podnosov majstrov Khudoyarov sa miestne úrady rozhodli z múzea vyradiť múzeum. Múzeum prezentuje nielen ich podnosy, ale aj diela moderných majstrov potravinárskeho priemyslu v Rusku.

Adresa: ul. Tagilskaya - 24.

Historické múzeum miestnej tradície

Múzeum prezentuje rôzne exponáty týkajúce sa histórie vývoja oblasti Tagil. Najmä archeologické nálezy z Gorbunovského rašeliniska, sochy a portréty Demidovskej dynastie, slávne diela domácich i zahraničných umelcov, maľby zo 17. až 18. storočia, ktoré tvoria poddaní, usporiadanie lokomotívy Cherepanov atď. Vstup do múzea sa platí: deti - 20 rubľov. Dospelí - 60 rubľov.

Adresa: Lenin Avenue-1A.

Dom Cherepanovs

V tomto dome kedysi žili slávni brilantní vynálezcovia Cherepanovci. Následne sa miestne orgány rozhodli z múzea vyradiť múzeum, v ktorom umiestnili nielen vynálezy majstrov Cherepanov, ale aj iných vynálezcov značky Tagil. Mnoho vynálezov stále funguje. Majstri opustili svoje podpisy a dátumy ich vzniku.

Dávajte pozor na prácu majstra E.G. Kuznetsova - orloj, ktoré majú úžasný výhľad. Ich strojček stále pracuje, a to aj napriek tomu, že už nie je dostatok času. Návštevníci sa veľmi zaujímajú o modely lokomotív a železníc, ktoré sa najviac páčia deťom.

Adresa: Ulice Verkhnyaya Cherepanovs - 1.

Múzeum prírody a ekológie životného prostredia

Hlavná výstava, ktorá je zastúpená v múzeu, sa nachádza v druhom poschodí budovy, v prvom poschodí sú len niektoré exponáty a toalety pre návštevníkov. Vybrala mu múzejní zamestnanci a obyčajní ľudia. Pri návštevníkoch majú veľký záujem kostry mamutov, samíc a ich mláďat.

Prezentované exponáty a ďalšie zvieratá, ktoré sa už nenachádzajú v uralských lesoch, alebo sú na pokraji vyhynutia. Okrem exponátov zvierat sa môžete tiež zoznámiť so vzorkami minerálov, ktoré sú bohaté na útesy pohoria Ural. Majú rozdielne prirodzené farby, veľkosti a mená. Určite ich známe: malachit, jaspis, drahokam, zlaté nugety, platina atď.

Adresa: Lenin Avenue-1a.

Kontakt zoo "Forest Tale"

Zoologická záhrada, kde sa návštevníci môžu nielen pozrieť na zvieratá, ale aj sa ich dotýkať, a to ich vyzdvihnúť a nakŕmiť ich ovocím a zeleninou. Je rozdelená na dve sály. Prvá sála je obývaná zvieratami a vtákmi, s ktorými sa môžete stretnúť v každej domácej farme: kozy, králiky, prepelice, sliepky. V druhej hale sú zvieratá, ktoré zvyčajne žijú v lese: mýval, fretka, veverička, činčila, opičia. Ak prídete do zoologickej záhrady s vaším dieťaťom, mali by ste vedieť, že kontakt so zvieratami bude bezpečný, ak nosíte gumené rukavice na rukách a dieťati, pretože poskytujú ochranu pred nepredvídaným uhryznutím zvierat.

Adresa: Avenue. Svetovo 24a.

Pamätník metalurgov Nižného Tagila

Pamätník je sochárskou pamiatkou s ľudskými bioplachami, ktoré symbolizujú celú históriu vývoja metalurgie v Uraloch - prácu metalurgov minulých rokov, moderné a pracujúce metalurgy. Výška sochy je štrnásť metrov a je vyrobená zo šedej žuly a bronzu. Stojí na veľkom betónovom podstavci.

Múzeum výtvarného umenia Nižný Tagil

Otvorenie múzea sa uskutočnilo 30. septembra 1944 v budove bývalých obchodných skladov a herňa. Predstavuje viac ako 8 000 kópií diel zahraničných a ruských umelcov rôznych období. Zamestnanci múzea navyše často organizujú výstavy detského umenia, ako aj výstavy diel súčasných autorov Nižného Tagila.

Adresa: Uralská ulica - 7.

Uralvagonzavod

Rastlina s unikátnym strojárskym komplexom, ktorý má vo svojom zozname približne 100 názvov produktov, Tento zoznam obsahuje: všetko súvisiace s železničnou dopravou - od komponentov až po koľajnice, rôzne typy zbraní obrannej hodnoty, poľnohospodárske stroje rôznych smerov atď.

Adresa: Východná diaľnica 28.

Pláže pre obyvateľov mesta a turistov

Pláže sa nachádzajú pri mestskom jazierku a majú voľný a platený vstup pre návštevy. Pláže, ktoré majú voľný vstup na návštevy obyvateľov miest a turistov, nemajú primeranú starostlivosť na území, na ktorom sa nachádzajú. Neexistujú žiadne altány na odpočinok, územie je často plné trosiek a fragmentov rozbitých fliaš. Samozrejme, miestna správa sa pokúša monitorovať čistotu územia voľných pláží, ale je tam príliš veľa ľudí, ktorí ich navštevujú.

Ďalšia vec, keď pláže majú platený vstup pre návštevy. Podnikatelia na svojom území umiestnili komfortné kaviarne na čerstvom vzduchu, altánky na rekreáciu a rôzne druhy záplavovej dopravy. Územie je vždy zbavené odpadkov. Existujú aj divoké pláže, alebo skôr ich ťažko nazývajú, pretože územie nie je pokryté pieskom a štrkom a vo všeobecnosti ľudský faktor neovplyvnil ich celkový vzhľad. Ktoré typy pláží si vyberiete závisí od účelu návštevy a od vašej finančnej situácie.

Pamätník hrdinov Červenej armády v roku 1918

Bola otvorená na mieste brutálnych bitiek Červenej armády s Bielou gardou v roku 1918. Napriek zúfalým odporom a pozíciám držali Červú armádu porazených a zabili. Na pamiatku ich hrdinstva a zneužívania sa rozhodlo vytvoriť pamätník, ktorý bol postavený v roku 1957. Bol vytvorený Tagil sochár Vasily Ushakov, Na ňom je znázornená silueta bojovníka červenej armády, ktorá stojí na podstavci a nad ňou stojí obelisk, na jej vrchole je päťčípová hviezda. Pamätník je vyrobený zo šedej žuly, nápis vytesaný: "Sláva hrdinom občianskej vojny"

Múzeum života a remesiel baníctva a populácie v Urale

V múzeu sa nachádza veľká expozícia pozostávajúca z domácich nádob a dekorácií banskej a metalurgickej populácie 19. storočia, ako aj nástrojov, ktoré používali na poľnohospodárstvo. Zamestnanci múzea vás tiež oboznámia so svojimi ľudovými tradíciami a rituálmi, ktoré sa konali počas svadby alebo počas nejakej dovolenky. Ak ste naozaj veľkým znalcom histórie a kultúry národov na území Tagil, mali by ste si vychutnať turné.

Adresa: ul. Tagilskaya - 26.

Zábava a kultúrne centrum "Rusko"

Jedná sa o zábavný komplex, v ktorom dostanete nezabudnuteľnú dovolenku pre seba a vaše deti. Zahŕňa moderné kino s vlastnou kaviarňou, detské automaty, bowling, rôzne kaviarne pre každý vkus a rozpočet. Aj v budove zábavného komplexu sú pohodlné toalety. Vstup na nich sa platí.

Adresa: Avenue dealers, 26-a.

Pin
Send
Share
Send
Send