Taliansko

Florencia - hlavné atrakcie s fotografiami a popismi

Pin
Send
Share
Send
Send


Krásna Florencia nie je náhodou nazývaná hlavným mestom talianskeho umenia a rodiskom renesancie. Stojí za to prísť do tohto hlavného mesta regiónu Toskánsko v Taliansku, aby ste o tom boli presvedčení. Florencia, obklopená zelenými kopcami a usadenými pozdĺž brehov rieky Arno, priťahuje mnoho turistov.

Sú tu priťahované túžbou vidieť mistrovské diela talianskeho umenia, navštíviť nádherné florentské múzeá a galérie, navštíviť vlasť takých géniov ako Michelangelo Buonarroti, Leonardo da Vinci, Dante Alighieri, Galileo Galilei a Niccolò Machiavelli. Toto mesto priťahuje a bohatú históriu. Akonáhle to bolo hlavným mestom kráľovstva, tu vládli Medici knížata.

Námestie Signoria

Začať sa zoznámiť s pamiatkami Florencie je najlepšie z Piazza della Signoria. Toto námestie bolo obľúbeným miestom v dobách florentskej republiky. Dnes sa stala centrom príťažlivosti pre turistov. Dominantné námestie - Palazzo Vecchio, A samotné námestie je ozdobené nádhernými sochami veľkých talianskych majstrov. V strede námestia stojí fontána Neptúna, v blízkosti pomníka panovníka Cosima Mediciho ​​na koni.

Pri vchode do Palazzo Vecchio slávna socha Michelangelo "David", neskôr sa podobne ako iné plastiky na námestí nahradili kópie, Ligová lodžia s mnohými sochami je skutočnou výzdobou námestia Adresa: Piazza della Signoria - 50122.

Palazzo Vecchio

Najvýznamnejšia a najväčšia budova vo Florencii postavená na začiatku 14. storočia je Palazzo Vecchio. Teraz toto Radnica, Palazzo je ozdobené galériou a zvončekom so zaškriabaným rámom a veža Arnolfo, ktorá sa tiahne nad budovou, je viditeľná z každej ulice mesta a jej výška je 94 metrov.

V 17. storočí bola veža doplnená o hodiny, ktoré odvtedy neprestali. Nezabudnite navštíviť Palazzo, kde každý nájde niečo, čo obdivovať.

Neptúnová fontána

Veľkú pozornosť si zasluhuje nádherná fontána Neptúna na námestí Signoria. Všetci, ktorí prišli do Florencie, sa ho pokúšajú zachytiť. Jeho tvorca Bartolomeo Ammanati v 16. storočí urobil skutočný zázrak tým, že postavil obrovskú postavu Neptúna z hromady bieleho mramoru, Neptún, ktorý prevyšoval štvoruholník koní a odviezol z hlbín mora.

Sochárske zloženie - tritóny, nymfy a satiry - bolo vytvorené okolo pána morí. Pri tvorbe postavy morských obyvateľov sa používal nielen mramor, ale aj bronz.

Loggia Lanzi

Táto loggia na Piazza della Signoria, postavená v 14. storočí pre oficiálne recepcie, je dnes skutočným múzeom sôch známych talianskych sochárov. Kde inde na námestí pod otvorenou oblohou môžete okamžite vidieť toľko starých hrdinov, postáv z mýtov a legiend! Súčasne takí slávni umelci ako Cellini, Donatello, Giambologi a ďalší.

Turisti spravidla trávia hodiny obdivovaním krásy týchto diel a robia veľa fotografií.

Adresa: Piazza della Signoria - 50121.

Galéria Uffizi

S výhľadom na námestie Signoria je Galéria Uffizi najstarším európskym múzeom, v ktorom sa nachádza najväčšia zbierka svetoznámych obrazov, mozaiky a starobylých sôch známych majstrov v Taliansku. Stačí uviesť mená Rafael, Michelangelo Buonarroti a Sandro Botticelli. Tu stáda turistov dychtí vidieť najväčšie umelecké diela.

Adresa: Piazzale degli Uffizi- 6.

Katedrálové námestie

V pešej vzdialenosti od galérie Uffizi, slávneho katedrály alebo námestia Námestie Duomo, Môžete tam prechádzať cez staré florentské ulice, do centra mesta. Táto oblasť je považovaná za najobľúbenejšie miesto medzi všetkými európskymi mestami.

Tu sú turisti unikátni v kráse a veľkosti katedrály Santa Maria del Fiore s kampaňou Giotto. A baptistériu San Giovanni postavenú pred vchodom do katedrály a, samozrejme, múzeum Opera del Duomo.

Adresa: Piazza del Duomo.

Katedrála Santa Maria del Fiore

Táto katedrála na námestí Duomo s obrovskou kupolou ohromí každého, kto ho vidí po prvýkrát. Veľký dóm červeno-hnedého priemeru odtieňa 43 metrov viditeľné z každého kúta Florencie. Katedrála bola postavená v 13. storočí, jej výstavba trvala šesťsto rokov.

Nielen klenba Santa Maria del Fiore je impozantná, ale aj samotná katedrála, ktorá sa umiestnila na štvrtom mieste medzi najväčšími európskymi kostolmi, jeho plocha je viac ako 8 tisíc metrov štvorcových. Z fasády katedrály nie je možné odtrhnúť pohľad, jeho netradičná podšívka s pastelovými mramorovými panelmi fascinuje. A sochárske a štukové dekorácie vedú k skutočnej radosti.

Campanile Giotto

Samostatná zvonica alebo Campanile Giotto nie je nič menej pôsobivej ako katedrála. Z jednej z jeho výšky asi 85 metrov sa ľahko dostane závraty. Táto jedinečná práca florentskej gotiky bola vytvorená jedným z najväčších majstrov renesančného Giotto di Bandonne.

Autor ju zakryl mramorom a zdobil ho mnohými sochárskymi prvkami. Záujemcovia môžu vystúpiť po zvonici, pohľad z Florencie je jednoducho úžasný.

baptistérium

Vedľa veľkolepej katedrály môžete vidieť zaoblenú budovu s príznakmi románskeho štýlu - Baptistérium San Giovanni, Toto je najstaršia architektonická štruktúra mesta Florencia postavená v 12. storočí. Stojí za návštevu baptisterie, aby obdivovala byzantské mozaiky, ktoré zdobia kopulu svojej kopuly.

Pozoruhodné sú jej východné brány "Brány raja", vytvorené v 15. storočí, kde sú biblické príbehy vtlačené do zlata.

Adresa: Piazza del Duomo- 50123.

Starý most

Ponte Vecchio - tento starobylý florentský most na rieke Arno možno nekonečne obdivovať. Postavený v polovici 14. storočia, dnes neztratil svoju atrakciu pre turistov. Tento mostík je nezvyčajný. V strede sú tri veľké oblúky s otvorenými plochami, z ktorých turistov obdivujú rieku, a na strane oblúkov stoja tesne doma.

O dve storočia neskôr sa na moste postavil krytý priechod, ktorý umožnil vojvodovi Medicimu presťahovať sa z jedného paláca do druhého, tento pasáž sa nazýval Vasari koridor. Na nej môžete ísť na druhú stranu rieky do paláca Pitti.

Palazzo Pitti

V 15. storočí vo Florencii bol postavený najväčší palác - Palazzo Pitti, hlavné sídlo veľkých kníh Tuscan Medici, veľmi lakonické, s minimálnou dekoráciou na fasáde. Ale každý, kto prišiel do tohto veľkého mesta, sa snaží dostať sem. Priťahuje turistov nielen príležitosť vidieť kráľovské apartmány, kaviarne, múzeum šperkov alebo vzorky moderného umenia, ako aj možnosť navštíviť galériu Palatine a pozrieť sa na jej umelecké poklady.

Tu je najkrajšia zbierka obrazov Raphaela, ako aj majstrovské diela Botticelli, Giorgione, Tintoretto, Veronese, Titian vrátane jeho slávneho "Penitent Magdalen".

Adresa: Piazza de 'Pitti, 1-50125.

Boboli Gardens

Ak sa chcete dotknúť talianskej renesancie, mali by ste sa rozhodne prežiť v záhradách Boboli, ktoré sa nachádzajú na zelenom kopci na druhej strane Palazzo Pitti. Jedná sa o ukážku krajinárskeho umenia zo 16. storočia, ktoré je zdobené:

  • Sochy.
  • Avenues.
  • Studne.
  • Kolonády.
  • Jaskyne.
  • Chrámy.

Z kopca, kde sú rozložené záhrady Boboli, je výhľad na Florenciu úžasne krásny, čo je dôvod, prečo turisti majú dôvod k letu na vrchol.

Námestie a bazilika Santa Croce

Ďalším nevyhnutným miestom vo Florencii je Piazza Santa Croce. Tu je slávna bazilika Santa Croce, vo svete nie je väčší františkánsky kostol. Postavený v 14. storočí, bazilika je skutočným majstrovským dielom zdobeným interiérom s početnými freskami, mozaikami a sochami veľkých talianskych majstrov. A stala sa hrobom veľkých Talianov.

Nachádza sa tu astronóm Galileo Galilei, sochár a maliar Michelangelo Buonarroti, filozof Niccolo Machiavelli, humanista Leonardo Bruni, skladateľ Gioacchino Rossini, tu je aj cenotaph básnika Dante Alighieriho, hoci on sám spočíva v Ravenne. Vedľa baziliky je majestátnou pamiatkou slávneho rodáka z Florencie - Dante.

Adresa: Piazza Santa Croce - 16.

Pin
Send
Share
Send
Send