Rusko

Kislovodsk - hlavné atrakcie mesta (s fotografiami a popisom)

Pin
Send
Share
Send
Send


Eh, Kislovodsk - rodné mesto, perla Ruska, prejdite sa na ňom v predvečer letných dní a počúvajte, ako sa prelínajú rôzne druhy chutí: čerstvé, čisté, pružné ako mäkké a skutočné. Všade, kde je tento vzduch krištáľovo čistý, ale nie všade rovnaký, musíme len urobiť malý krok k boku a ocitnete sa v nejakej inej špeciálnej atmosfére, v atmosfére, v ktorej sa rozpúšťate bez zvyškov.

Kislovodsk - mesto najčistejšie minerálne pramenektorý prešiel celým svetom do jeho život-dávajúceho, mierne teplého, otepľujúceho sa podnebia, tu vzdialeného od hlučného mestá a ľudí, ktorí sa bavia pozdĺž strán, naozaj ticho a milostivo. Slnko, ako zlaté slnečné lúče, ktoré prenikajú modré oblaky so svojimi šípmi, úplne osvetľuje Kislovodskú krajinu, chcem sa túlať po týchto krajinách bez zastavenia, tu chcem spievať až do bodu vyčerpania, chcem sa radovať a len žiť.

Dnes je Kislovodsk na vrchole slávy, pretože príroda dala tomuto regiónu majestátne pohoria s prekrásnymi jaskyňami, tmavými jaskyňami, hornatými riekami a samozrejme aj liečivými prameňmi, ktoré sú hlavnou pýchou mesta Kislovodsk.

V čerstvom, čistom vzduchu v Kislovodsku vznikajú rôzne vône, z hôr vychádzajú špeciálne arómy, kde na subalpínskych zelených a trávnatých lúkach vyrážajú púčiky jasných farieb, ktoré cítia sladké, karamelové nektáre na slnku a ihličnaté sladkosti cítia so sladkou vínnou révou. ,

Kislovodsk je doslova pochovaný v náručí sviežej zelene, životný vzduch ho opití a vážne vzrušuje.

Ďalej opisujeme také pamiatky mesta Kislovodsk:

Rezort Park Kislovodsk

Najznámejším pohľadom na Kislovodsk, ktorý prichádza návštevník na prvé miesto, je rezortný park, kde je všetko vytvorené magiou. Prechádzka parkom, spadáte do inej dimenzie.

Zo všetkých strán je Kislovodsk obklopený jedinečným horským systémom, ktorý je rozdelený do troch zón, medzi ktoré patria Dolné, Stredné, Hory.

Útulné lavičky sú rozptýlené po celom parku, na ktorom môžete posedieť s priateľmi alebo blízkym, ale o tom hovoriť a to, hádzať pár významných fráz.

Už pri vchode do parku sa otvorí pohľad na zvyšok, napríklad jedna z nich je vytvorená vo forme klenutá kolonáda - Toto je skutočné umelecké dielo, predstavenie, ktoré stojí za to vidieť.

Každý kútik parku je fantastický a jedinečný svojou cestou, tu a tam môžete vidieť tisíce stromov so smaragdovými listami a na tej strane rastú stále zelené kríky. Krajinskí dizajnéri Kislovodsk sa starali o vytvorenie originálnej kompozície v podobe nádherných, vyblednutých farieb.

Narzan Gallery

Okolie a zadné ulice mesta Kislovodsk sú bohaté na širokú škálu výtvorov vrátane galérie Narzan - v roku 1823 to nebolo nič viac ako jednoduchá studňa s dreveným oplotenie, lemovaná minerálnymi prameňmi a navrhnutá na použitie kúpeľov s liečivým nádychom. O pár rokov neskôr sa na jeho mieste postavilo jedinečné plátno plátno zo slnečných lúčov.

Od erekcie sa pamiatky potopili už viac ako 100 rokov, ale stále plesnivé ľadové vody Narzanu povzbudzujú a osviežujú a odvádzajú ich do samého srdca Arktídy.

Vytvára sa unikátna architektonická pamiatka gotický štýl, a ak sa na to pozeráte z boku, môžete vidieť, že vrstva je pokrytá očarujúcou kryštálovou kupolou, ktorá je tak vzdušná a krehká, že sa zdá, že teraz bude prasknúť a odfúknuť milión fragmentov.

Prostredníctvom tejto kopule ponúka úžasný pohľad na vodný povrch, v hĺbke ktorého sa malé bubliny oxidu uhličitého správajú predátorsky, explodujú a prepletajú sa medzi sebou, ponáhľajú sa na samotný vrchol pokojného vodného povrchu.

Vo dňoch carského Ruska si každý mohol dovoliť piť hrnček studenej narkozánskej vody a dokonca aj teraz sa môže táto príležitosť užiť ktokoľvek. Toto miesto sa obzvlášť páčilo prisťahovalcom zo šľachtických miest, tu ľudia, ktorých povolanie bolo spojené s tvorivosťou: N. Yaroshenko, F. Chaliapin a iní prednosť liečiť a relaxovať.

Adresa: Kurortny Boulevard- 4.

Zábavný park

Na pozadí nedotknutej prírody mesta Kislovodsk, zábavný park vyzerá veľmi výhodne. Oddych v prírode je potešením, ale relaxácia v prírode pri jazde na veselom kole je dvojnásobné potešenie!

Ruské koleso - hlavná hrdosť parku, jazda, na ktorej sa dostanete na celý deň tón a pozitívne emócie!

Adresa: Shalyapin Street - 11.

Rose Valley

Údolie ruží je miestom nadpozemskej krásy, kde v lete lemujú púšte miliónov ruží najrozmanitejších odtieňov na ploche takmer 3 hektárov: od alo-burgundskej až po úžasne žltú.

Na území údolia ruží sa zobrazilo viac ako tucet odrôd kozmickej krásy, ktorých pohľad je možné pozorovať pri chôdzi po čistých, dobre upravených chodníkoch. Sladká vôňa "kráľovnej kvetín" je "počuť" na kilometer, je to tak nebeské a omamné, že robí vašu hlavu. Chcem dýchať túto vôňu nekonečne. Usporiadanie kvetov je možné pozorne sledovať z lanovky.

Adresa: Resort Park.

Lermontovský vodopád

Miestni obyvatelia tajne hovoria, že tento životný vodopád M. Lermontov spomína v príbehu "Princess Mary". Aby ste sa uistili krásy klenutých jaskýň vodopádu, stačí, aby ste si vzali mestský autobus.

Adresa: roklina rieky "Olkhovka".

Zrkadlové rybník

Krištáľovo čisté vody rybníka už dlho priťahujú nielen miestnych obyvateľov, ale aj zahraničných hostí. Na konci 19. storočia bol na tomto mieste usporiadaný bazén, v blízkosti ktorého bol postavený luxusný altán pre odpočinok a relax.

Adresa: Dolný park.

Múzeum "Chaliapin"

V roku 1903 bola zahájená výstavba krásneho zámku v secesnom štýle. V roku 1917 navštívil tu samotný F. Chaliapin, ktorého ctihodnosť získal po tomto literárnom a hudobnom múzeu. Každým rokom sa tu konajú slávne stretnutia "Chaliapin", na ktoré ako "včely na medu" pristávajú najvýznamnejší umelci.

Adresa: Shalyapin Street - 1.

Hrad zrada a láska

Je možné naplniť sa zvnútra romantismom, dotýkajúc sa naivnosti a snovosti len tu - tu na okraji útesu, v rokline potoka. Alikonovka, Hrad bol postavený v stredovekom štýle, ktorý sa nachádza 5 km od centra mesta Kislovodsk. Vynikajúca reštaurácia a útulné hotelové izby sú k dispozícii. Tu je všetko, čo široká ruská duša chce, duša je otvorená, duša je otvorená ...

Zaujímavé meno pre toto miesto dalo jedna legenda, podľa ktorej sa rodičom zabránilo milovať srdcia. A potom naivní, milujúci a nevinní mladí ľudia prisahali jeden druhému, aby boli vždy zjednotení a zúfalo sa ponáhľali zo skaly priamo do priepasti.

Podľa iných zdrojov informácií mladý muž ukončil svoj život skokom z útesu a dievča sa neodvážilo to urobiť, zradila jej drahého, milovaného, ​​ale to všetko skončilo krásou krúžku, aby sa mohla vziať s bohatým mužom.

Adresa: Straight Street-119.

Medové vodopády

V blízkosti Krasného Kurganu, kľúč vyústia do horského prameňa, ktorý plynulo prúdi do nádherného vodopádu, zúriace prúdy vody spadajú z výšky 18 metrov - a to nie je vtip!

Podľa legendárnej verzie v dávnych dobách milovníci srdca strávili tu "medové týždne", odtiaľ názov miesta.

Ďalšia, viac vierohodná verzia hovorí, že divé včely si postavili svoje domy v štrbinách vodopádov. V období silných dažďov sa včelie úleky umyli vodou, čo viedlo k vytvoreniu sladkej pikantnej medovej arómy s miernou horúčavou vo vzduchu. A brehy vriacich vodopádov sú úplne pokryté zeleným trávovým koberecom, na ktorom sa medové kvety ukazujú v celej svojej sláve a nesú tortu, medový zápach s pikantnými akordmi - ide o špeciálnu vôňu, vôňu šťastia a lásky, že nebudete dýchať nikde inde na svete.

Adresa: s. Tieto stud.

Múzeum "Pevnosť"

Miestni obyvatelia považovali za samozrejmosť skutočnosť, že celá história mesta začala touto atrakciou. Samozrejme, na začiatku bol tento zázrak postavený ako obranný prostriedok na ochranu mesta pred nájazdmi nomádov.

V dnešnej dobe sa zmenila funkčnosť atrakcií. Dnes v múzeu "Pevnosť" môžete navštíviť okrúhlu vežu, kde sú pravidelne organizované zaujímavé výstavy, poučné olympiády a rôzne konferencie.

Turistický pohľad sa otvára k rôznym archeologickým artefaktom, starožitnostiam, ako aj etnografickým zbierkam, ktoré možno vidieť doslova časticami.

Adresa: Prospect Mira- 11.

Krokodílová socha

Ďalším divasom sveta, z ktorého jeden je strach a vážny strach, je krokodíla sochárstvo. Táto atrakcia vytvára vplyv prítomnosti a vyzerá celkom živý, animovaný. Na pozadí štvormetrového monštra sa získajú celkom nádherné a dokonca aj vtipné obrázky.

Adresa: Resort Park.

Pozorovací paluba nad údolím Rose

V roku 2012 sa v parku objavila úžasná, šialene krehká snehovo biela tvorba - oblúk s balustrádou, ktorý vizuálne vyzerá ako široko otvorené okno. Nespočetné kroky smerujúce hore, zdobené bielymi vázami kvetov.

Adresa: Resort Park.

Z pozorovacej plochy údolia ruží - v plnom pohľade.

Kaskádové schody

Koncipovali ho architekti L.Zalessky a K.Shevchenko, v Kislovodsku sa objavilo nádherné kaskádovité schodisko vedúce k pozorovacej platforme. Kompozícia je vystavená priaznivému svetlu vďaka originálnym fontánkam, sochám a bazénam.

Adresa: Volodarsky Street - 12.

Pin
Send
Share
Send
Send