Rusko

Sergiev Posad: hlavné atrakcie a čo vidieť (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Sergiev Posad sa nachádza 52 km od Moskvy. Nachádza sa v blízkosti Trinity-Sergius Lavra. Dnes je to najväčší kláštor v Rusku. Mesto dostalo svoje meno kvôli okoliu s kláštorom, ktorý založil Sergius z Radonež.

Najznámejšou svätyňou mesta je Trinity-Sergius Lavra, ktorá láka tisíce veriacich z mnohých krajín sveta. Počas náboženských sviatkov sa ich počet výrazne zvyšuje.

Výhody Sergiev Posad

V meste Sergiev Posad sa nachádza obrovské množstvo pamiatok architektúry, parkov, kostolov, pamiatok, ktoré nadšene pozerajú mnohí turisti nielen z Ruska, ale aj zo zahraničia. Mesto je nezvyčajne krásne nielen v zime, ale aj v lete.

Trinity Sergius Lavra

Trinity-Sergius Lavra je hlavnou črtou Sergiev Posad. Laurel založil Sergius z Radonež v prvej polovici 16. storočia. Na území kláštora sú viac ako 50 rôznych štruktúr, Lavra je unikátny súbor kostolov a chrámov.

Getseman Chernigovsky skete

Skit dostal svoje meno na ikonu Černigovej Matky Božej, uzdravujúcej ľudí.

Jaskyne Getsemanskej Černigovskej skete sú najznámejšie v strede krajiny. Ústrednou časťou súboru je - katedrála Chernihiv s veľkolepou zvonicou, na ktorej zazvoní zvon s hmotnosťou 18 ton.

Návštevníci kláštora pri návšteve dostávajú liečebný účinok na dušu.

Adresa: ulica Getsemanské rybníky - 1.

Chrám sv. Sergia z Radonež (Refectory Temple)

Reštaurátorský kostol je grandiózna stavba v zložení Lavry. Bol postavený v 16. storočí v barokovom štýle. Koniec stavby sa zhodoval s 300. výročím prezentácie Sergia z Radonež. Interiér kostola sa vyznačuje veľkým počtom obrazov a rôznych výliskov.

Múzejný komplex "Koňský dvor"

Jezdecké nádvorie je múzeum otvorené v roku 1920. Tu sú uložené ikony, obrazy, zlaté a strieborné mince. Poklady zhromaždené počas niekoľkých storočí. Byť v múzeu 120 tisíc exponátov.

Adresa: prvá Červená armáda-144.

Eliášov cirkev

Najkrajšie kostol Sergiev Posad. Kostol postavený z kameňa. Patrí k starým mestským kostolom a priaznivo porovnáva s ostatnými chrámami jemnosťou proporcií a pôvabnosťou strechy zvonice.

Kostol je umiestnený na reliéfnom vrchu, ktorý sa odráža vo vodách veľkého Kelarského rybníka. Bol postavený v roku 1860.

Adresa: ulica Kuzminova 1/5.

Chrám Petra a Pavla

Kostol sa nachádza v historickej štvrti Sergiev Posad. Podľa legendy bol chrám postavený v súvislosti s tragickými udalosťami, ku ktorým došlo počas obliehania kláštora v 16. storočí.

Adresa: 1. šoková armáda 17.

Kláštor Spasiteľa-Vifansky

Chrám, postavený v roku 1783 Metropolitan Platon, Hlavnou črtou kláštora je umelá hora, podobná horu Tábor.

Začiatkom 20. storočia bol kláštor zatvorený a premenený na sirotinec a neskôr do výskumného centra pre hydinu. Od roku 2002 tu bol otvorený kláštor.

Adresa: ulice Maslieva - 25.

Vodopád "Gremyachy kľúč"

Vodopád sa nachádza 20 km od mesta. Podľa legendy, Sergius z Radonež a študent zostal cez noc blízko neho. Kvôli modlitbe sa objavili tri prúdy, ktoré tečú po kameňoch. Vodopád sa podobá na horskú rieku, výšku prameňa 25 metrov, Teplota v priebehu roka sa nezvyšuje nad 6 stupňov Celzia. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do svätej jari, je postavené písmo.

Adresa: 141137кп.

Art Pedagogické múzeum hračiek

Múzeum hračiek je nezvyčajnou črtou mesta. Založil ho v roku 1918 Bartram N. D., známy umelec a zberateľ. Keďže pracoval na dreve, 10 rokov vyrábal drevené hračky vo svojej dielni. Pôvodne hlavným zložením múzea boli Bartramove hračky. Múzeá v súčasnosti zhromažďujú hračky z celého sveta.

Adresa: prvá červená armáda-123.

Zobrazovacia platforma "Pancake Mountain"

Táto lokalita sa nachádza na vysokom kopci, z ktorého si môžete vychutnať nádherný výhľad na Trinity-Sergius Lavra. Názov hory nebol náhodný. V dávnych dobách sa na tejto hore nachádzala palacinka Sergiev Posad, kde sa cestujúci zaobchádzali s dobre známymi talianskymi palacinkami po celom Rusku.

Krasnogorsk námestie

Námestie sa nachádza v centrálnej časti mesta, na jednej strane obkolesená Avenue Červenej armády a na strane druhej - na plote Trinity-Sergius Lavra. Krásna pozorovacia paluba sa otvára do pohľadu takmer tuctu mestských pamiatok. Už dlho sa nachádza na nákupných pasároch Krasnogorského námestia, kde návštevníci pútnikov mohli kúpiť suveníry Sergiev Posad (hlinené figúrky, vyrezávané hračky).

Socha sv. Sergia z Radonež

Na stenách kláštora stojí socha Sergia z Radonež, záchranca mnohých ľudských duší. Myšlienka postaviť pamätník vznikla šesťsto rokov po smrti svätca. Počas osem rokov zasvätili skulptúry a až v roku 1999 bol vyhlásený víťaz V. Chukharkin. V prednej časti vchodu do kláštora je inštalovaná päťmetrová socha bronzová. V jednoduchom kláštornom odeve Sergius z Radoneža napomína ľudí, aby žili v mieri a harmónii s prírodou a navzájom.

Zdroj Savva Storozhevsky

Známy a rešpektovaný študent Sergia z Radonežu bol Savva Storozhevskij. Bol hlboko náboženským mužom, najprv vstúpil do kláštora a odišiel naposledy. A so svojou modlitbou Savva Storozhevskij dokázal zdvihnúť vodu zo zeme. Tento zdroj sa nachádza 150 metrov od plotu Trinity-Sergius Lavra.

Adresa: Trinity-Sergius Lavra.

Katedrály Vvedenskej a Pyatnitskej

V chráme sv. Sergia Lavra sú rôzne, ale krásne chrámy: chrám prezentácie Panny Márie a cirkev mučeníka Paraskeva Pyatnitsa. Boli postavené v polovici 16. storočia. Vzhľadom k polohe na strane kopca boli nazývané "podsvetia".

Vedeensky kostol v štýle stavby pripomína duchovný kostol, postavený predtým pánmi Pskov. Kostol je tenký s klenbami, s vysokým podpivničným poschodím, ale bez zvonice nad hlavou. Cirkev zmenila svoj pôvodný vzhľad niekoľkokrát: zo štyroch pilierov, ktoré existovali na začiatku, zostali len dva.

Pyatnitsky chrám pod Vvedensky, historici umenia nazývajú to mimoriadne krásne a útulné. Samotný kostol je bez stĺpov s uzavretou klenbou. Vonkajšia strana cirkevnej Paraskevy sa slávnostne odstránila. Vstup do chrámu vedie cez refektár.

Pôvodne boli kostoly farský, ale kvôli poľsko-litovskému obliehaniu v 16. storočí boli vyplienení. Po reštaurovaní sa tu usadil kláštor, ktorý sa otvoril v 17. storočí. Po zaniknutí kláštora sa farnosť opäť vrátila do kostolov. Pod sovietskym režimom slúžili ako sklady a potom boli dané Záhorskému múzejnickému rezervovaniu. V roku 1991 boli vrátení do spoločnosti Lavra.

Sakristie Trojice - Sergia Lavra

Súčasťou Štátneho historického a umeleckého múzea Sergiev-Posad je sakristia. Nachádza sa spolu s komorou vikára, ktorá je prepojená pasážou. Knížata a slávni predstavitelia šľachtických rodov, kráľov a cisárov obetovali sv. Sergia Lavru. Exponáty zahŕňajú predmety vyrobené z drahých kovov, remeslá, obraz svätých, knihy a mnoho ďalších.

Cár Ivan Hrozný dal Lavru špeciálne darčeky. To zahŕňalo šperky moskovskej zbrojnice, zlaté šperky pre ikonu Andreja Rubleva "Trinity" - malú časť daru od kráľa.

Všetky exponáty sú starostlivo uchovávané. V roku 1812 boli prevezené do Vologdu, aby ich chránili pred napoleonskými vojakmi. Hlavná časť cenných pokladov bola úplne zachovaná.

Sergiev Posad s obrovským počtom atrakcií pomáha miliónom ľudí vidieť a vychutnať si historickú minulosť ruskej ríše.

Pin
Send
Share
Send
Send