Ukrajina

Pamiatky a zaujímavosti v Odese: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Odessa sa nazýva perlou Čierneho mora a hlavným mestom humoru. Ľudia sem prichádzajú, aby získali pozitívnu náladu a cítili, čo je skutočná sloboda. Toto je neuveriteľne krásne mesto, o ktorom je veľa legiend. Keď je v Oděse, nemožno na to zabudnúť, pretože každá ulica je plná miestnej farby, každá pomník je príbehom. Vzduch v nej je nasýtený slnečným žiarením a vôňami mora.

Miestni obyvatelia sú vždy vítaní pre turistov, hostia v Odese sú obdržaní so zvláštnym teplo. Pravdepodobne neexistuje taká ulica v meste, kde by nebola útulná verejná záhrada, krásna architektonická budova alebo pamätník. A aké sú morské oblasti ... Aké miesta v Oděse by mala mať každá návšteva turistov?

Pamätník Kataríny II

Bolo to vyhláškou veľkej cisárovnej 1794 Mesto prístavu Odessa bolo vytvorené. V roku 1900, aby sa pripomenula Kateřina II., Bolo rozhodnuté vybudovať bronzovú pamiatku na jej počesť. Je považovaný za jedného z najkrajších. Nachádza sa v blízkosti Primorského bulváru a je cisárovná, zobrazená v plnom raste.

V rukách Catherine II. Drží zvitok so slovami dekrétu - "Prikazujem byť mestom a prístavom ...". Na základni pamiatky sú znázornené štyria jej spolupracovníci, Jozef de Ribas, Franz de Volan, Platon Zubov a Grigory Potemkin. S príchodom sovietskej moci bol pamätník rozobraný a až v roku 2007 sa vrátil na svoje miesto s takmer všetkými prvkami pôvodného pôvodu. Mali by ste navštíviť pamätník, pretože je známe Jekaterininské námestie a námestie, kde môžete relaxovať a užívať si nádheru tohto miesta.

Adresa: Jekaterininské námestie.

Teschinský most

Jeho najdôležitejším účelom je slúžiť ako pešie miesto pre zamilované páry, ktoré sa vzali a chcú nechať svoj zámok šťastia na moste. Teschinský most je neuveriteľne romantické miesto, pretože každý, kto prechádza cez ňu, môže byť svedkom toho, že z RAGS, ktorá je veľmi blízko, vychádzajú mladí páry, ktoré sa navzájom prisahali vo večnej láske.

Z mosta sa nachádza krásny výhľad na lodenicu a morský prístav. Spája prísny Vorontsovský palác a luxusný Shahsky Palace. Dĺžka jaskynného mosta je 120 metrova vo výške dosahuje 30 metrov.

Dom - múr

Zostať v Oděse, mali by ste určite prísť vidieť slávny dom, ktorý z určitého uhla pohľadu zdá úplne plochý. Avšak, ak ju potom zoberiete z iného uhla, stane sa zrejmé, že v skutočnosti nie je plochá, ale trojuholníková. Nikto nevie s istotou o legende o pomníku, niektorí tvrdia, že takáto architektúra bola vytvorená zámerne, iní - že počas výstavby jednoducho nemali dosť peňazí na vybudovanie bočnej steny a dom získal trojuholníkový tvar.

V dome by ste mali pozerať nielen zvonku, ale aj vnútri, pretože jeho obyvatelia urobili všetko pre to, aby zachovali starobylý interiér, a to kované zábradlie, schody z mramoru a pôvodné lišty na strope.

Adresa: Vorontsovsky provulok- 4.

Dom s atlantami

Tento kultúrny objekt je tiež majetkom Oděsy. Atlantský dom sám je starým panstvom. Jeho rozdiel je asymetria zloženia, Roh ulice je mierne naklonený. Je vyzdobená vežou s vysokou vežou a Atlantmi, ktorí nosia hviezdicovú guľu, akoby ju držali. Socha je veľmi realistická - Atlantovia majú každý sval, ktorý je napnutý a ich unavené oči smerujú nadol. Len v Oděse je pomník Atlanty, ktorý drží neba, to nie je nikde inde, ktoré by bolo vidieť.

Adresa: ul. Gogol, 5-7.

Opera v Odese

Opera je známa hlavne svojou architektúrou, ktorá sa vyrába v štýle viedenského "baroka". Budova má tri poschodia, druhá má dokonalejšie spracovanie dielov, pretože vytvára vzhľad, ktorý je otvorený a ľahký. V najvyššom poschodí sú zdobené stĺpy a balkóny. Nad fasádou divadla stojí skupina soch, najvýznamnejšia je sochárstvo Melpomene.

Patronka umenia sedí vo vozidle, ktoré štyria rozhorčené panteri. Na jej ľavej strane je Orfeus, hrajúci za kentaur na qithare. Na pravej strane tancuje s dievčaťom Terpsichore, tanečnú múru. Divadlo je tiež zdobené bustami Griboyedov, Gogol, Puškin a Glinka. V hlavnom vchode je zobrazená epizóda Aristofanovej komédie "The Birds" a na ľavej strane je zobrazená epizóda tragédie Euripidesa Hippolyte. Vo vnútri divadla je ešte luxusnejšie - sály sú ozdobené štukovými ozdobami so zlatým listom a v strede visí veľký krištáľový luster.

Adresa: Čajkovskij-1 vozeň.

Victory Park

Vpravo, tento park je považovaný za jeden z najkrajších na Ukrajine a je charakteristickým znakom Oděsy. Celková plocha parku je 48,8 ha, a dĺžka nádrží, v ktorých žijú strieborné kapry, kruhy, šupky a korytnačky a labute, je 700 m.

V parku sa nachádzajú ostrovy, ktoré sú vzájomne prepojené mostami, rekreačnými oblasťami s fontánami, diapozitívmi na prehliadku krajiny parku a rybníkom pozostávajúcim zo štyroch umelých jazier. V parku sa pestuje obrovské množstvo stromov - vtáčie čerešne, hrab, borievka, borovice, javor a dub. V parku môžete kŕmiť vtáky a zvieratá, ako aj jazdu na koni.

Odessa Vorontsovský palác

Neďaleko Primorského bulváru na kopci s výhľadom na more je nádherný Vorontsovský palác. Stále drží loptičky. Je ťažké uveriť, ale pred niekoľkými storočiami použil sám Pushkin A.S. knižnicu paláca. Palác grófa Vorončova bol postavený v štýle Alexandrskej ríše. Budova je zdobená stĺpovými portikami, vedľa budovy paláca je budova stajní s vysokými stropmi. Vo vnútri Vorontsovského paláca je vyzdobená štuk a zlacenie. K dispozícii je jedáleň s otvorenou terasou, tanečná sála s krbom, biliardová miestnosť zdobená obrazmi a turecká kancelária zdobená zelenými a zlatými tónmi.

Adresa: per. Voroncov- 2.

Katedrála premeny v Odese

Keď sa v roku 1974 rozhodlo o vybudovaní mesta, rozhodlo sa postaviť niekoľko kostolov, z ktorých jedna bola katedrála, ktorej výstavba pokračovala mnoho rokov. Po prenesení chersónskej diecézy urobili architekti všetko možné, aby urobili katedrálu impozantnú veľkosť a bohatú výzdobu.

Katedrála Spaso-Preobrazhensky mala šancu prežiť ničenie, úplný úpadok a obnovu. V súčasnosti je katedrála v Oděse tvarovaná ako predĺžený kríž. Architektúra spája ruský klasicizmus a európsky štýl. Bronzové zvony sú považované za najväčšie na Ukrajine a boli doručené z Grécka. Steny hál sú ohromujúce v ich kráse - sú ozdobené starými ozdobami a ortodoxnou maľbou. Svätyňou chrámu sú pozostatky členov Voroncovskej rodiny a ikona Kasperovskej Matky Božej.

Adresa: Katedrálové námestie - 3.

Voroncovská kolonáda

Tento objekt kultúrneho dedičstva je považovaný za jeden z hlavných symbolov Oděsy. Stojí na útese kopca, takže keď sa blíži k moru od mora, je to perfektne viditeľné. Vorontsovská kolonáda je pokračovaním Vorontsovského panstva, ktoré pozostáva z dvoch radov desiatich stĺpcov, ktoré sú umiestnené na vysokom stupňovom stupni.

Pôvodná architektúra robí objekt nádherným a prísnym. Z kolonády Vorontsovskoy ako pozorovacej platformy sa môžete pozrieť na celé morské pobrežie. Je tu legenda, že hrabě Voroncov sa z kolonády díval na to, čo sa stalo v prístave počas ranného čaju a dozvedel sa všetky miestne správy. Adresa: Vorontsovský Pereulok - 2k.

Pomník Orange

Táto pamiatka vznikla 210 - výročie Odese ako pocta k tomu, že práve vďaka tomuto exotickému ovocie bolo mesto zachránené, zatiaľ čo cisár Ruska Pavel I. sa rozhodol zastaviť jeho výstavbu, pretože to bolo drahé. Miestni obchodníci zachránili túto situáciu, predstavili niekoľko vozíkov s pomarančmi cisárovi, ktoré veľmi miloval.

Po takom veľkom darovaní sa Pavel rozhodol poskytnúť finančnú pomoc a Odessa sa začala aktívne budovať. Pamätník sa nachádza na bulvári umenia, ktorý sa teraz nazýva bulharský nábrežie. Samotný pamiatok vyzerá ako bronzová oranžová, v ktorej sa vyberú viaceré plátky. Vo vnútri ovocia je postavená postava ruského cisára Pavla. Na oranžové sú pripojené tri kone a na vrchole sú tri najznámejšie umelecké pamiatky v Odese - katedrála premeny, opera a kolonáda Vorontsovského paláca.

Potemkinové schody

Potemkinové schody sú považované za jednu z hlavných atrakcií Oděsy. Skladá sa z 10 pochodov a 192 krokov. Lezenie po schodoch, každý pešo môže odpočívať, pretože existuje veľa platforiem, na ktorých môžete posedieť a odpočívať. Zvláštnosťou schodov Potemkin je, že jeho základňa je oveľa širšia ako horná časť. To vytvára ilúziu, že je oveľa dlhšia a širšia, ako sa zdá. Zdobia hornú časť schodisku v Duc de Richelieu, vyrobenom z bronzu.

Shahov palác

Nie je to bezpodmienečné, že palác má východné meno, pretože predtým ša Mohammed Ali žil v paláci, ktorý bol vyslaný z Persie do exilu, a preto sa musel usadiť v Odesse, prenajať palác. Shah sa snažil urobiť palác ako luxusný a krásny ako jeho palác vo svojej vlasti. Samotná budova bola postavená z plášťovej steny a lemovaná kameňom Inkerman.

Bohužiaľ súčasná generácia nebude môcť vidieť ani mramorový interiér paláca ani staré plastiky, ale architektonický súbor sa zachoval, takže každý môže obdivovať svoju krásu.

Adresa: Gogol Street, 2.

Pamätník Duc de Richelieu

Postava jedného z guvernérov Oděsy je vyrobená z bronzu a samotný podstavca je z ružovej žuly a vápenca. V rukách slávneho de Richelieu je zvitok a on je oblečený v rímskej toge. Podstavca tiež zobrazuje sochy, ktoré symbolizujú spravodlivosť, poľnohospodárstvo a obchod. Sú umiestnené na okrajoch podstavca v obdĺžnikových výklenkoch.

Na prednej strane je zlacená mosadzná doska s nápisom, že táto pomník bol postavený na počesť generála - guvernéra Odese. Existuje veľa príznakov spojených s pomníkom miestnych obyvateľov. Takže, aby ste pritiahli šťastie, stačí len tretím mince s bronzovými reliéfmi.

Adresa: ul. Komissarov 45.

Pin
Send
Share
Send
Send