Rusko

Pamiatky Alexandrov: zoznam, popis a fotografie

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Alexandrov v regióne Vladimir je súčasťou "Zlatého prstenca". V štrnástom storočí bolo jeho meno Aleksandrovská Sloboda, na území sprašového húštiny sa vysporiadalo osídlenie. História mesta je úzko prepojená s menom Ivana Hrozného a jeho kráľovskej rodiny. Preto bol Alexandrov v dobe jeho vlády považovaný za centrum Ruska. Mesto dnes vyzerá ako veľké priemyselné centrum s vyspelými modernými technológiami. To mu nebráni v zachovaní jeho historickej a kultúrnej hodnoty.

Znalosť historických exponátov Alexandrov, umelecká a architektonická, v krátkom čase nebude úspešná. Tu každý kameň, kostol a kaštieľ nesie svoj historický vlak. Ponúkame Vám zvážiť najobľúbenejšie atrakcie Alexandrov, a to:

Alexander Kreml

Hlavná atrakcia Alexandrov, zachovaná až do dnešných dní - Kremeľ. Najväčšia budova zaujíma druhé miesto po Moskovskom Kremli. V starých kronikách sa hovorí ako rezidencia cára Ivana Hrozného, Okolie bolo známe svojimi poľovníckymi pamiatkami, čo priťahovalo panovníka k miestnej kráse.

V roku 1649 Kreml vniesol nový život do seba - tu bol zriadený kláštor. V tejto súvislosti bolo rozhodnuté dokončiť výstavbu niekoľkých chrámov. Na konci revolúcie bol Kreml obnovený a naplánovaný na výstavy umeleckých a remeselných remesiel.

Zámok obchodníka Pervushin

Budova mestského sídla Pervushina je pamiatkou architektúry v štýle neoklasicizmus, Pervušin sám bol v tom čase najväčšou manufaktúrou a čestným obyvateľom mesta. Jeho dom sa podobá krásnemu palácu so stĺpmi. Územie múzea sa v súčasnosti odovzdáva múzeu umenia. Pracovníci múzea vykonávajú rekonštrukciu obchodného života devätnásteho storočia. Atmosféra staroveku nezanechá ľahostajnú ani najkritickejšiu znalosť umenia.

Adresa: Sovetsky pereulok 11.

Alexander Art Museum

Alexandrovské umelecké múzeum bolo založené v roku 1989 vďaka kultúrnym organizáciám mesta na území panstva Pervushin. Návštevník sa hladko presúva z jedného múzea do druhého. V niekoľkých izbách budovy sú obrazy umelcov devätnásteho a dvadsiateho storočia, ktoré majú veľkú historickú hodnotu.

Môžete sa tiež zoznámiť s prácou moderných maliarov z regiónu Vladimir. Veľmi často v múzeu sú výstavy a aukcie. Zhromaždené peniaze sú prevedené na obnovu obrazov a chrámov.

Katedrála nanebovstúpenia

Katedrála je pokračovaním Alexanderského Kremľa. Po dlhú dobu bola zničená. Za starých čias ho miestni obyvatelia nazývali "Dormi v návrhoch"Prvým iniciátorom obnovy katedrály Nanebovzatia Panny Márie bol Ivan Hrozný, až do roku 1753 bola katedrála použitá ako kláštor, obľúbený nápoj mníchov bol kvas, udržiavali ho v suteréne a obložili ľadom.

To veľmi zničilo steny katedrály. V roku 1923 zostal kláštor a jeho hodnoty boli prenesené do múzeí Alexandrov. O sedemdesiat rokov neskôr sa opäť otvorí kláštor v katedrále Nanebovzatia Panny Márie, ktorá je dnes v platnosti.

Literárne múzeum Marina a Anastasia Tsvetaev

Od roku 1982 bol Alexandrov považovaný za mesto tvorivej inteligencie. Ukryjúc sa od revolučného útlaku svojho útočiska našli tu sestry Tsvetaev. Dom-múzeum ponúka návštevníkom, aby sa oboznámili so životom a prácou Marina a Anastasia Tsvetaev.

Už sa stalo tradíciou, že sa tu koná každoročný festival festivalu Tsvetaevskej poézie. Originálnosť interiéru a exponátov vás prevedie na začiatok dvadsiateho storočia, čo ostatným zanechá nezmazateľný dojem.

Adresa: ulica Institutskaya 6- cor. 2.

Múzeum - rezervácia

Toto je najobľúbenejšie múzeum v Alexandrovi. Exkurzie sa dajú rozdeliť na dva typy: vzdelávacie a zábavné, pre skupiny rôznych vekových skupín (deti, dospelí) a zmiešané. Miestne školy často vykonávajú výučbu dejepisu v rezerve.

Výstavné expozície zahŕňajú katedrály a chrámy Alexandra Slobody. Oni fascinujú ich dekoráciou, kráľovskými komnatami, veľkoleposťou trónovej izby, posteľnou izbou kráľa. Výlet je fascinujúci svojou rozmanitosťou, atmosféra hladko zaberá každého do minulosti.

Adresa: Museum Passage, 20.

Múzeum automatov "Retro"

Múzeum "Retro" je zaujímavé pre svoje exponáty pre tých, ktorí žili v detstve v ZSSR. Tu sú zhromaždené výherné automaty z obdobia únie - streľba, námorná bitka, mestá, stolný hokej. Najzaujímavejšie však je, že po exkurzii do histórie si ich budete môcť vyskúšať sami.

Každý exponát pracuje správne a namiesto žetónov môžete pri vstupe kúpiť mince s pätnástimi kopeckami. Dnes sú ekvivalentom pätnástich rubľov. Môžeme s istotou povedať, že toto múzeum bude dlho pamätať všetci.

Adresa: ul. Sovetskaya, 16.

Muzeálny umelý kameň

Múzeum hovorí samo za seba. "Ručne vyrobený kameň", teda kameňov pestovaných umelými prostriedkami, ktoré sa nachádzajú na území výskumného ústavu a zamestnanci vedeckých výskumných ústavov začali zbierať kamene od roku 1964.

Výstava je prezentovaná v porovnávacej téme. To znamená, že v hale môžete porovnať prírodné kamene získané z hornín a pestované synteticky. Toto unikátne múzeum je obrovským pokladom Ruska. Na konci turné si môžete zakúpiť suveníry a šperky z umelých kryštálov.

Adresa: ul. Institutskaya, 1.

Katedrála Trojice

Na území Alexandra Kremľa bola iba jedna katedrála, ktorá sa zachovala v jej pôvodnej podobe dodnes - to je zhromaždenie Najsvätejšej Trojice. Zo starých kroník existujú dôkazy, že Talianmi boli architekti tohto stvorenia.

V historických kronikách sa uvádza, že v trojlíckej katedrále bol cár Ivan Hrozný ženatý s Tsarinou Marfou. Spočiatku katedrála vyzerala veľmi farebne. To bolo spôsobené rôznou štruktúrou kameňov, ktoré sa používali v stavebníctve. Keď sa mnísi usadili na území katedrály Trojice, jej steny nadobudli biely vzhľad. Chrám je bohatý na historické hodnoty a eposy, ktoré môžete počuť počas turné.

Kostol sv. Serafim zo Šarova

Koncom roku 1904 bola v Alexandrovskej štvrti postavená malá kaplnka, ktorá bola nazvaná Seraphimom zo Šarova. Na základe historických dokumentov sa počas Veľkej vlasteneckej vojny zničili jeho klenby. V dôsledku vojny bol kostol prevádzkovaný ako jedáleň a regionálny obchod. Jeho obnovenie sa uskutočnilo v roku 2003 a teraz sú tu prehliadky so sprievodcom.

Adresa: Vokzalnaya Street - 12.

Múzeum Alexandrovskej železničnej stanice

V roku 1870 otvorilo Rusko železničnú pobočku v regióne Vladimir. Jednou zo zložiek stanice bola malá stanica Alexandra Slobody. Bol postavený z drevených dosiek a existoval až do roku 1903. Potom sa rozhodlo postaviť kamennú budovu, ktorá prežila až dodnes. K tejto budove prilieha kostol Seraphima zo Šarova.

Sväto - Lukianovské mužské púšte

Mužský kláštor Lukianovský na území Alexandrov bol založený v roku 1594. Pôvodne bola postavená v obci Ignatiev. Z neznámych dôvodov sa z kláštora neustále vytratila veľmi cenná ikona. Zakaždým, keď bola nájdená v obci Lukiantsev. Tieto udalosti boli prijaté dobrou správou, ktorá slúžila ako prevod kláštora. Štruktúra jeho budov zahŕňa tri chrámy, hotel pre pútnikov, bunky, cirkevnú školu, dlaždice a murované továrne. Kláštor dostal svoje meno na počesť mnícha, ktorý mu pomohol postaviť.

Adresa: okres Aleksandrovsky, obec Baksheevo.

Uhoľná zvonicová zvonica

Zvonica sa nachádza pri vchode do Alexandra Kremľa. Budova má pozorovaciu palubu, ktorá otvára všetku krásu mesta. Zvonica je obklopená starými stromami s hustými vetvami. Podľa jeho štýlu je zvonica kostolom pokračovaním starého Kremľa.

Adresa: Museum Passage-1A.

Bogolyubská kostol

Jedná sa o malý kostol, ktorý bol postavený v roku 1800 na cintoríne. V tom čase v Alexandrii Slobodu už existovalo veľké množstvo kláštorov, chrámov a katedrál. Ministerstvá v ňom prebiehali podľa plánu mladými kňazmi. Po niekoľkých rokoch bol kostol zasvätený zázračnou ikonou. Farníci nazývali cirkev milovanú Bohom, to znamená Bogolyubskaja. K dnešnému dňu sa zachovávajú cirkevné ministerstvá.

Adresa: ul. Bazarnaya - 8.

Rozprávanie o Alexandrovovi spomenulo len hlavnú časť jeho atrakcií. Poznávatelia starobylej architektúry sú pozvaní k návšteve kostola Fjodor Strilat, katedrály Narodenia Krista, kláštora Mahrim atď.

Pozrite si video: Video kaštieľ Alexandrov dvor Báb pri Nitre (Október 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send