Taliansko

Pamiatky Benátok - čo vidieť (s fotografiami a popismi)

Pin
Send
Share
Send
Send


Benátky sú báječne atraktívne a jedinečné mesto nielen v rámci Talianska, ale aj v celosvetovom meradle, ktoré sa stalo skutočným snom každého turistov. Vzhľadom k tomu, že populácia v Benátkach má trochu viac ako 264 tisíc ľudía jeho historická časť je celkom 58 tisíc, táto fantastická krása na vode, ktorá sa nachádza na 118 ostrovoch Jadranského mora, návštevy až 5 miliónov turistov z celého sveta.

Nie je náhodou, že neobvyklé mesto s nádherným palazom 14-16 storočia, postavené na hromadách alpských laršíkov priamo na vodách benátskej lagúny, bolo zaradené do kultúrneho dedičstva UNESCO. Unikátna architektúra Benátok, jej kanálov a mostov, jazdy na gondole, slávny karneval a filmový festival priniesli svetovému svetu krásne mesto.

Piazza San Marco

Benátčania považujú túto oblasť za srdce svojho krásneho mesta. Piazza San Marco už mnoho storočí priťahuje tisíce ľudí, oslavy mesta a benátsky karneval. Mnoho turistov na legendárny námestie padá z nábrežia, od móla na Veľkom kanáli.

Najprv sa nachádzajú na malej ploche námestia, nazýva sa to piazzetta. Miesto je jedinečné. Pred očami turistov na pravej strane je Doge Palace, unikátny v jeho sofistikovanosti architektúry, na ľavej nádhernej budove knižnice. Bližšie k nábrežímu môžete vidieť dva stĺpce, ktoré prekonali postavy sv. Theodora a okrídleného leva. Nachádza sa tu aj hlavná dominantná časť mesta - voda - Campanile sv. Marka. Samotné námestie, ktoré má obdĺžnikový tvar, sa bezprostredne za ním otvorí.

Skutočné architektonické diamantové námestie - Kostol sv. Marka, susedí s dóžovým palácom. Oproti katedrále sú budovy obstarávania, dnes sú v ich prvých poschodiach kaviarne a reštaurácie. A veža s hodinami.

Adresa: C. Mayor - Piazza San Marco, 30100.

Dogeov palác

Jedná sa o impozantnú budovu na námestí sv. Marka - vzor unikátnej benátskej gotiky. Dóžov palác sa nachádza tak, že jeho fasáda stojí pred Piazzettom a jeho pravá strana smeruje k moru.

Budova paláca bola postavená v 14.-15. Storočí a bola obnovená po požiari v 16. storočí. V čase republiky - toto je rezidencia psíkov. Tu sa všetka najvyššia moc sústredila. Doge šiel na balkón v centrálnej časti paláca, aby sa dostavil pred ľudí.

Veľkolepá fasáda paláca s mozaikovým vzorom. Obraz Doge Foscari, ktorý kľačí pred symbolom Benátok - lev s krídlami, upozorňuje na seba. Palác je zdobený klenutými galériami a nádhernými sochami vo dvore.

Adresa: San Marco, 1.

Kostol sv. Marka

Hlavná katedrála v Benátkach, ako sa to nazýva Bazilika San Marco, ktorý sa nachádza na tom istom námestí. Mimoriadna krása katedrály fascinuje mnohých turistov. Spoločnosť bola založená v roku 829. Je to vzor byzantskej architektúry, doplnené prvkami iných štýlov.

Pred katedrálou chcem zastaviť a zvažovať to celé hodiny. Táto bazilika v tvare gréckeho kríža je korunovaná piatimi kopulami, ktoré sa tu objavili v 13. storočí. Mramorový obklad fasády, zdobený pozlátenými mozaikami a stĺpmi, ozdobami, postavami svätých a evanjelistami, nad hlavným vchodom do katedrály, môžete obdivovať mozaiku a lodžiu s kvadrikou mocných bronzových koní. Vnútri katedrály prekvapí množstvom luxusných mozaiok a zlatým oltárom.

Adresa: San Marco, 328.

Zvonica sv. Marka

Najvyššou stavbou v Benátkach je zvonica katedrály alebo, ako sa to nazýva, campanile. Výška zvonice je asi 99 metrov, pyramída v tvare veže, to má zlatú poveternostnú lopatku s anjelskou postavou. Prekvapujúco, keď stála od začiatku 16. storočia, zvonová veža sa na samom začiatku 20. storočia náhle zrútila pod vplyvom prírodných faktorov - bleskových štrajkov a pozemských vibrácií.

O desať rokov neskôr bola obnovená do pôvodnej podoby. Dnes turisti môžu vziať výťah zvonice, a to stojí za to obdivovať panorámu mesta.

Adresa: San Marco 328, 31024.

Stĺpy sv. Marka a sv. Theodora

Dva stĺpy z žuly - prvá vec, ktorú turisti vidia, sotva vystúpia na piazzetu z nábrežia. Vznikli tu v roku 1196.

Na hlavných mestách jedného z nich je bronzový okrídlený lev, ktorý sa stal symbolom Benátok, na druhej strane biele mramorové postavenie sv. Theodora s oštepom, na ktorého nohách je krokodíl, bol považovaný za starého patróna Benátok od staroveku. V stredoveku bol priestor medzi stĺpmi miestom popravy, dnes sa medzi nimi stretávajú povestné Benátčania. Adresa: Piazza San Marco.

Veža s hodinami

Ďalšou kultúrnou pamiatkou, nezvyčajnou hodinovou vežou - nepochybnou výzdobou námestia Piazza San Marco. Stojí v severnej časti veža s hodinami smerom k lagúne a plachtenie okolo vody, môžete zistiť čas. Táto tvorba renesancie bola postavená koncom 15. storočia.

Na samom vrchole veže vidíte dve mužské postavy z bronzu, sú mobilné a zasiahli tam zvon. Pod jasne modrým pozadím so zlatými hviezdami je symbolom Benátok okrídlený lev s knihou. A tiež bronzová Matka Božia s dieťaťom, vpravo a vľavo od nej na modrom pozadí, môžete vidieť hodiny a okrúhly ciferník s znameniami zverokruhu, v dolnej časti je veľký oblúk, cez ktorý môžete ísť do Merkúru - hlavnej ulice mesta.

Adresa: Torre dell'orologio.

Veľký kanál

Hlavná vodná cesta mesta - Canal Grande prechádza celými Benátkami, neobvyklý je jeho zakrivený tvar, jeho dĺžka trochu menej ako 4 tisíc metrov.

Namiesto nábreží na oboch stranách kanála je viac ako sto palácov smerujúcich k vode a budovy na chodníkoch, ktorých krása neprestáva obdivovať, jazdiaci na Canal Grande na vaporetto a gondole. Iba štyri mosty prechádzajú cez kanál, vrátane slávneho mosta Rialto.

Most Rialto

Najznámejší benátsky oblúkový most v Rialte bol postavený v 16. storočí. Jeho dĺžka je asi 50 metrov a je umiestnená v mieste, kde sa kanál zužuje čo najviac. Most je pôvodný v tom, že v galérii sú viac ako dve desiatky obchodov so suvenírmi vo forme oblúkov a vedú k nim schody. Centrálna časť mosta je zdobená dvoma ďalšími oblúkmi.

Adresa: Sestiere San Polo, 30125.

San Giorgio Maggiore

Zriedka každý turist, ktorý navštívil Benátky, má fotografiu na pozadí ostrova San Giorgio Maggiore. Takýto nádherný ostrov v strede lagúny je pre fotografov len bohatstvom. Počas doby Rímskej ríše bol známy svojim kláštorom s vinohradmi.

Na konci 16. storočia začala Andrea Palladio postaviť svoju slávnu katedrálu. Dnes môžete obdivovať štvorhrannú vežu katedrály z nábrežia Slavyanskaya a počas plavby loďou. V katedrále je veľa malebných diel, vrátane Tintoretto Posledná večera Adresa: Isola di S. Giorgio Maggiore, 30133.

Katedrála Santa Maria della Salute

Táto baroková katedrála, stojaca na kanáli, postavená 50 rokovVznikla v 17. storočí pri príležitosti oslobodenia mesta od morovej epidémie, ktorá si vyžiadala život tretiny Benátčanov. Osemhranná bazilika z bieleho kameňa s obrovskou kopulou stojí na drevených pilotoch pripevnených na dne kanála. Kroky katedrály idú priamo do vody.

Adresa: Fondamenta Salute, 301233.

Palazzo Ca-d'Oro

Medzi stovkami palácov na Veľkom kanáli, Palác Ca-d'Oro upozorňuje na seba s veľkoleposťou benátskej gotiky. Keď bola postavená v 15. storočí, dostala meno "zlato" kvôli svojej výzdobe, potom bola prestavaná.

Posledný majiteľ paláca obnovil svoj historický vzhľad a zhromaždil v ňom vynikajúcu zbierku obrazov, ktorá je tu dnes uložená.

Adresa: Cannaregio, 3933, 30121.

Palác Ka'Rezzonico

Benátske múzeum z 18. storočia sa nachádza v paláci Ca'Rezzonico na Canal Grande. Tento palác bol postavený v roku 1745, jeho hlavným "vrcholom" veľkých rozmerov fresiek slávneho Tiepolo. Palác je pomenovaný podľa majiteľa. Navštíviť toto múzeum stojí za bližší pohľad na benátske umenie tohto obdobia.

Adresa: Dorsoduro, 3136, 30123.

Benátske kanály

Benátky sú jedinečné pre svoje množstvo kanálov, mesto doslova stojí 118 ostrovov Jadranského mora, Benátske kanály, oslavované v maľbe a hudbe, nenechajú nikoho ľahostajného a jazda na gondolách je báječným dojmom pre život. Niekedy sa zaujímate, ako dokážu šikovné gondolieri na úzkych kanáloch s ich exotickými kanoe.

Most vzdychov

Tento most, ktorý visí nad kanálom paláca, je známy svojim romantickým názvom, aj keď v múre povzdych nie je romantika. Kedysi boli odsúdení odsúdení z Dogeho paláca, kde bol súd, do väzenia a budúci väzni si povzdychli na slobodu. Most bol postavený na samom začiatku 17. storočia v barokovom štýle a dnes už poteší turistov s jeho architektúrou.

Adresa: Piazza San Marco-1, 30100.

Pin
Send
Share
Send
Send