Kazachstan

Hlavné pamiatky mesta Astana s fotografiami a menami

Pin
Send
Share
Send
Send


Astana je hlavné mesto Kazachstanu vo veľmi krátkom čase, ktoré vyrastalo z malej osady do metropoly leskajúceho sa svetlom. V tomto nádhernom meste sú rôzne kultúry, nádherná príroda a moderné pamiatky, ktoré sa stali charakteristickým znakom hlavného mesta, organicky previazané organickým spôsobom. Astana je mesto, ktorého stavba a vývoj na chvíľu nekončí.

Počasie v meste je premenlivé. V lete je tu dusivé teplo, ale v zime vyúri v ľadovom počasí a mínus môže dosiahnuť 50 stupňov. Preto je ideálny čas na návštevu: jeseň a jar.

Palác mieru a dohody

Asi najznámejšou architektonickou pamiatkou v Astane je Palác mieru a dohody. Vyzerá to ako obrovská stavba postavená vo forme sklenenej pyramídy. Ako ho koncipoval prezident (k tomuto nápadu patrí), je to symbol priateľstva medzi náboženstvami a národmi.

V budove sú výstavné pavilóny, ako aj sály pre významné podujatia a tlačové konferencie. Okrem toho je vnútri obchod so suvenírmi a výlety sú často vedené okolo samotného paláca.

Adresa: Tauelsizdik prospect- 57.

Baiterek

Nemenej známym je monumentálne sklo a kovová štruktúra - Strom života - Biterk, ktorého obraz je prítomný na účtoch a oceneniach. Výška konštrukcie je asi 110 metrov, ide do hĺbky. do 5 metrov, Je korunovaný obrovskou sklenenou guľou - symbolizujúcou slnko - a žiaria vo svetle. K dispozícii je aj pozorovacia paluba - odkiaľ sa otvára nádherný výhľad na mesto.

Podľa kazašskej legendy na brehu rieky sveta rastie strom života, ktorý drží zem. Každý rok vo svojej korune posvätný vták položí vajce a živý podzemný drak to prehltne. Symbolizuje boj z dvoch začiatkov a zmenu konca roka.

Adresa: Water-Green Boulevard- 1.

Khan Shatyr

Podobne ako kočovný stan, komplex harmonicky zapadá do architektúry hlavného mesta. Vnútri sú vytvorené zimné záhrady na špeciálnych stupňovitých terasách a udržiava sa príjemná mikroklima - dokonca aj vtedy, keď sa mráz zúri mimo. Na poschodí - pozorovacia paluba. Aj vnútri Khanu sídli zábavné centrá, butiky, kaviarne a kiná.

A malá umelá lagúna s bielym pieskom, priniesla špeciálne z Maledív. Na povrchu vody - umelé vlny. Na pobreží tohto útulného kúta sa každý môže cítiť na diaľku

Adresa: Prospect Turan-37.

Palác nezávislosti

Budova paláca bola postavená v krátkom čase. Vyzerá to ako sklenená konštrukcia zdobená bielymi, cikcakmi, kovovými tyčami. Architekti, ktorí rozvíjajú projekt trojpodlažnej budovy, rozhodli, že to je to, čo Kazachstan vyzerá - nezávislé a dynamické.

Na prvom poschodí je obsadená obrovská kongresová sála a slávnostná sála, kde sa konala inaugurácia prezidenta. Druhé poschodie patrí k umeleckej galérii moderného umenia a archeologickej sály, kde návštevník môže vidieť veľa zaujímavých exponátov vrátane sarmatianského bojovníka v plnom oblečení. Astana History Museum sa nachádza na poslednom - treťom poschodí.

Adresa: Tauelsizdik Avenue - 52.

Národné múzeum

Národné múzeum Kazašskej republiky bolo otvorené v roku 2014. Je najväčší v republike a má mnoho jedinečných artefaktov.

Tam je Zlatý muž a zriedkavé nálezy osady Botai a kopcov Taldyho a Berela. V niekoľkých priestranných a priestranných halách sa návštevník oboznámi s históriou Kazachstanu, kultúrou a tradíciami kazašského ľudu. Nezabudnuteľné a moderné dejiny, ktoré venovali veľkú pozornosť. Budova múzea má sedem poschodí, v ktorej sa nachádza: centrum detskej kreativity, reštaurátorské dielne, laboratóriá, konferenčné miestnosti a suvenírne kiosky. Múzeum sa každým rokom stáva čoraz obľúbenejším.

Adresa: Tauelsizdik Avenue 54.

Múzeum prvého prezidenta Kazašskej republiky

Vytvorené v roku 2004, múzeum je považované za najvýznamnejšie v modernej histórii krajiny. Tu sú diela a knihy prvej osoby štátu, vedecké a archívne materiály a ďalšie položky týkajúce sa činnosti Nazarbajeva.

Medzi 40 tisíckami exponátov sú osobitné pozoruhodné položky: porcelánový šach Borodino, zlacené pečiatky v Singapure, rytá miska, mongolský strieborný pohár s ametystom a najneobvyklejší exponát - bicykel, na ktorom kazašský chlapec vyhrala španielsku cyklistickú preteky. ,

Hazrat Sultan

Otvorenie druhej najväčšej mešity v strednej Ázii (prvá je v Turkménsku) sa uskutočnilo v roku 2012. Názov sa prekladá na "Svätého sultána". Bol postavený na počesť šejka Yassaviho - básnika a filozofa - žijúcich v kazašských stepí v XII. Storočí. Moslimovia ho uctievajú ako svätý. Budova bola postavená v klasickom islamskom štýle. Oblasť mešity je takmer 12 ha.

Hlavná kupola má výšku viac ako 50 metrov, šírku je 30 metrov a je korunovaná mekkou orientovanou na polmesiaca. Celkovo má mešita 9 obdĺžnikov a 4 minarety umiestnené pozdĺž obvodu. V budove sú priestory na čítanie Koránu, tried pre študijné skupiny a dirigovanie nikah.

Adresa: Tauelsizdik Avenue 48.

Nur Astana

Tretia najväčšia mešita v stredoázijskom regióne. Navrhol jej architekt z Líbye. Súčasne to môže byť až sedem tisíc ľudí. Každá zo štyroch minaretov dosahuje 60 metrov a hlavná pozlátená kopula je 43 metrov.

Vnútri je obrovská hala a na druhom poschodí je balkón. Štruktúra budovy pozostávajúca z žuly, skla a kompozitných panelov elegantne a ekologicky zapadá do okolitej krajiny. Text Koránu zdobí majestátne steny mešity. Samotný objav sa uskutočnil v marci 2005.

Adresa: Kabanbay Batyr Avenue - 36.

Saduakas kazy Gylmani mešita

Jednou z najstarších kazašských mešít je mešita na počesť básnika a Imáma Gylmaniho. Vzniká už v druhej svetovej vojne, keď moslimovia kúpili jednopodlažnú budovu a založili malý modlitebný dom.

V polovici deväťdesiatych rokov bola na svojom mieste postavená veľká mešita a na začiatku boli prítomní prvé osoby štátu. 40 metrových minaretov a päť kopcov zďaleka priťahuje pozornosť. Najväčšia kupola je vysoká až 22 metrov, zvyšok dosahuje až 15. Fasáda je lemovaná bielym mramorom. Súčasne môžete byť v mešite viac ako 1500 ľudí.

Adresa: Ulica generála Sabyra Rakymova - 95.

Katedrála nanebovstúpenia

Vzniká v roku 2006, kedy začala výstavba. Výstavba kostola bola podporená samým kazašským prezidentom, ruský veľvyslanec, vedenie hlavného mesta a moskovský patriarcha Kirill sa zúčastnili zasvätenia.

Výška chrámu dosahuje 70 metrov, a v samotnej katedrále môže byť súčasne až 4 tisíc ľudí, Maloval svojich ruských umelcov z Palekh. Považuje sa za najväčší v strednej Ázii Adresa: Kuishi Dina Street 27.

Synagóga Beit Rachel

Židovská modlitebňa sa otvorila na začiatku 21. storočia a stále je považovaná za najväčšiu v regióne. Stavba prišla na peniaze židovského kongresu. Celková plocha - 5,5 tisíc metrov štvorcových. m. a výška - 25 metrov. Synagóga je maľovaná modrá a korunovaná hviezdou Dávidov.

Adresa: Puškinova ulica - 8.

Katolícka katedrála "Matka Boha večnej pomoci"

Jeho história siaha až do katedrály v roku 2001, postavená na úkor potomkov presídlených Volgových Nemcov. Z chodníka je kostol oplotený železnými tyčami, samotná budova je obložená červenými tehálami a na fasáde je kríž. Napriek tomu, že v katedrále chýba veľkoleposť zborov, ako v katolíckych krajinách, je považovaná za najdôležitejšiu katedrálu v ázijskom regióne a zaujímavé navštíviť.

Adresa: ulice Tashenov - 3.

Atameken

Komplex s mapou Kazachstanu je otvorený a reprezentuje celú krajinu miniatúrne. Štruktúra mapy je rozdelená do piatich sektorov, z ktorých každá je venovaná konkrétnemu regiónu.

Vytvorte jediné územie 300 rozložení najvýznamnejšie prírodné a architektonické lokality na celkovej ploche takmer 2 hektárov. Návštevníci môžu vidieť také zaujímavosti ako sú: kaňon Charyn, hrobka Domalak-An, depresia Karagiye a oveľa viac. Prehliadky sa konajú v troch jazykoch.

Adresa: Korgalzhinskoe Highway 2/1.

cirkus

Cirkusová budova je oválna a vo svojich obrysoch pripomína lietajúci tanierik z nejakého fantastického filmu. Vnútri je aréna s priemerom 13 metrov a okolo nej sa môže ubytovať až dvetisíc ľudí. Samotná etapa je pripravená na zmenu typov a oblastí: klzisko, ihrisko a iné.

V skupine takmer 300 ľudí: od začiatočníkov až po skúsených "hviezd". Dostane najlepšie známky a pravidelne cestuje do ázijských krajín. Čísla cirkusov zahŕňajú klaunovanie, ilúzie, magické triky, show zvierat a oveľa viac.

Adresa: Kabanbai Batyr Avenue 5.

Pin
Send
Share
Send
Send