Rusko

Ulyanovsk - pozoruhodnosti a zaujímavosti (s fotografiami)

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesto Ulyanovsk sa nachádza na sútoku rieky Sviyaga a Volhy. Stavba mesta začala s popravou boľáka Bogdanom Khitrovom v roku 1648 vyhláškou cára Alexeja Michajloviča, postaviť mesto s hlavnou časťou - pevnosťou na ochranu východných hraníc moskovského štátu.

Až do roku 1780 sa pevnostné mesto nazývalo Sinbirsk. Potom bol premenovaný na Simbirsk. Od roku 1924 do mesta Ulyanovsk.

Tento článok popisuje hlavné atrakcie mesta a regiónu, ktoré priťahujú turistov.

Múzeum-pamätník V.I. Lenin

Hlavnou atrakciou mesta, ktorou sú občania Ulyanovskí hrdí, je pamätné múzeum V.I. Lenin, ktorého veľkolepé otvorenie sa uskutočnilo 2. novembra 1941. V roku 1970 sa múzeum presťahovalo do budovy pamätníka Lenina.

Múzeum obsahuje originály všetkých materiálov súvisiacich so životom a prácou veľkého politika 20. storočia. Múzeum je navrhnuté tak, že má kinosál, kinosál a výstavné sály s celkovou rozlohou viac ako 700 m².

Adresa: oblasť 100. výročia narodenia V. Ľ Lenina, 1.

Múzeum civilného letectva

Jediná vyššia letecká škola v Rusku na výcvik pilotov a dispečerov patrí do múzea civilného letectva.

Otvorenie múzea, na základe ktorého boli študenti školení na simulátoroch, sa uskutočnilo v roku 1983. Zvláštnosťou tohto múzea je, že všetkých 34 exponátov je v prevádzkovom stave a prišlo do letu múzejného poľa o rozlohe 18 hektárov pod vlastnou silou. Jedinou výnimkou je jediný model - AK-1, ktorého originál neprežil do našej doby. Turisti môžu navštíviť letisko, navštíviť štyri sály múzea a oboznámiť sa s vývojom civilného letectva, počnúc obdobím občianskej vojny.

Adresa: Letisková ulica - 20 A.

Ulyanovsk Art Museum

V centre mesta Ulyanovsk, na ulici Goncharov, sa nachádza umelecké múzeum Ulyanovsk.

V rokoch 1912-1915 bola postavená budova, v ktorej bola umiestnená knižnica v prvom poschodí a umelecké múzeum v druhom poschodí. Následne bola táto budova pomenovaná ako "Dom Gončarov".

Teraz sa nachádza múzeum približne 11 tisíc exponátov, Návštevníci sa môžu oboznámiť s ruským a západoeurópskym maliarstvom. Múzeum má pôvodné plátno Karla Bryullova, majstrovský portrét Vladimíra Borovikovského a mnoho ďalších. Zvláštna hrdosť múzea je považovaná za jedinečnú starožitnú keramiku zo 4. storočia pred nl Adresa: Noviy Venets Boulevard, 3.

Námestie N.M. Karamzin

V historickej časti mesta sa nachádza námestie, ktoré teraz nesie názov "Karamzínske námestie".

Podľa údajov, ktoré má k dispozícii historický archív mesta, vzniklo námestie v roku 1838, kedy na príkazy Mikuláša I. začala výstavba centrálneho námestia v meste, ktoré sa v tom čase nazývalo Simbirsk.

O niečo neskôr, v roku 1845, bola postavená na tomto námestí pamätník spisovateľa a historika, autora histórie ruského štátu Nikolaje Mikhailoviča Karamzina.

V roku 1864 počas mestského ohňa bola časť námestia zničená a správa mesta Simbirsk sa rozhodla vytvoriť námestie na mieste spálenej časti námestia. O rok neskôr bola okolo monumentu vytvorená ochranná liatinová mriežka, ktorá prežila až do našej doby.

Námestie, ktoré nesie meno "Karamzinsky", je zelená zóna - obľúbené odpočinok občanov a hostí mesta.

Adresa: ul. Sovetskaya.

Júlovský rybníček

Na 150 km od Ulyanovského sa nachádza Julovský rybník, vytvorený pred sto rokmi, smerom k miestnemu majiteľovi pôdy Julova.

Počas svojej existencie sa rybníček, dlhý viac ako dva kilometre a päťsto metrov široký, stal jedinečnou zónou pre tých, ktorí chcú relaxovať v tichu úžasnej krásy prírody, ktorá obklopuje túto prírodnú rezerváciu a je pod štátnou ochranou.

Historickým rysom rybníka Julovského je, že Julul postavil v tom istom čase mlyn, ktorý si zachoval svoj pôvodný vzhľad a je v prevádzkovom stave.

Adresa: Okres Inzensky, obec Yulovo.

Múzeum A.I. Goncharova

V dome, ktorý stojí v rohu Leninovej ulice v roku 1812, sa narodil budúci spisovateľ, autor knihy Oblomov, Obryv, bežná história a mnoho ďalších Ivan Aleksandrovič Goncharov. Samotný dom, postavený na konci XVIII., V celej svojej histórii patril rôznym majiteľom, a preto bol niekoľkokrát prestavaný. Je známe, že na prvom mieste dom vyzeral ako malá dvojpodlažná budova.

Teraz v tomto upravenom dome je jedno historicko-literárne múzeum A.I. Goncharova. Otvorenie múzea sa uskutočnilo v roku 1982 a od tej doby priťahovalo veľké množstvo turistov, ktorí sa zaujímali o históriu klasickej ruskej literatúry.

Adresa: Boulevard New Venets - 3/4.

Venets Boulevard

V centrálnej časti mesta, v blízkosti parku "Friendship of Peoples", sa nachádza Crown Boulevard. Samotný bulvár je miestom, od ktorého začal modernizovaný Ulyanovsk. V tomto mieste začal bojar Bogdan Khitrov vybudovať pevnosť Kremeľ, okolo ktorej začala stavba Simbirsk.

Turisti poznamenali, že bulvár môže byť považovaný za skanzen, pretože okolo neho sú budovy nového štýlu v architektúre na konci 19. storočia - ruské moderné. Pre Ulyanovsk a hostí mesta je bulvár považovaný za obľúbené miesto na dovolenku. Vzhľadom k tomu, bulvár je umiestnený na kopci, potom chôdze v tichu cez tieňové uličky, môžete obdivovať názory Volga.

Manor Yazykov

Vo vzdialenosti 70 km od mesta Ulyanovsk sa nachádza obec Yazykovo, ktorá priťahuje turistov tým, že môže preskúmať majetok prenajímateľov Jazykov. Kaštieľ bola drevená dvojpodlažná budova s ​​veľkým nádvorím pred domom panstva. Pôvodný vzhľad stavby sa nezachoval v dôsledku požiaru z roku 1920. Namiesto vypáleného kaštieľa bolo postavené nové panstvo, ktorého exteriér sa zachoval až do dnešnej doby. Syn domu majiteľa pôdy Yazykova Nikolay Mikhailovič Yazykov, ruský básnik románskej doby, žil v dome svojich rodičov.

Teraz môžu turistov navštíviť panstvo, kde vznikol komplex múzea "Manor Language".

Chrám troch hierarchov

V centrálnej časti mesta je súčasný chrám troch hierarchov. História vzhľadu tohto chrámu začína v roku 1841. Teologický seminár v tom čase nemal vlastný chrám.

V roku 1841, na mieste kôlne pre posádku, bola postavená jedáleň pre seminaristov a potom v roku 1853 bola jedáleň prestavaná na chrám. Takto sa objavil seminárny kostol. V roku 1864 bola budova seminára a kostol poškodená požiarom a chrám bol prestavaný av roku 1870 bol zasvätený v mene troch hierarchov.

V roku 1920 sa cirkev a seminár zatvorili. V roku 1996 bola budova kostola prenesená do ruskej pravoslávnej cirkvi a bolo rozhodnuté rozobrať chrám kvôli rozpadajúcim sa múrom a na jeho mieste postaviť kamenný. V roku 2010 boli zasvätené zvony existujúceho kostola. Turisti majú možnosť počúvať zvony a úžasné hlasy cirkevného zboru.

Adresa: ul. Goncharov-30A.

Konvent Michala Archanjela

Metropolitný Proklus, ktorý obkľúčil diecézu Ulyanovsk, upozornil na veľký kostol na okraji obce Komarovka a rozhodol sa: "Byť tu pre kláštor." Takže v roku 1994 bol otvorený kláštor Michaela archanjela.

Kostol sv. Michala archanjela, okolo ktorého sa nachádza kláštor, bol založený v roku 1895 a má vnútri architektúru vytvorenú v rusko-byzantskom štýle, čo je zriedkavé pre interiér ortodoxných kostolov.

Turisti môžu navštíviť kláštor a zoznámiť sa s životom moderných mníšok, dodržiavajúc všetky pravidlá návštevy.

Adresa: obec Komarovka.

Kostol všetkých svätých

Na ulici Ulyanovskoy je súčasný kostol Všetkých svätých. Chrám sa nachádza na miernom svahu k rieke Sviyaga. A je na zozname novo postavených náboženských budov v regióne Ulyanovsk. Kostol Všetkých svätých je malá drevená stavba, ktorá bola zasvätená podľa kresťanských tradícií v roku 1996.

Zvláštnosťou výstavby je skutočnosť, že Vatikán poskytol finančnú pomoc. Toto je prvýkrát v histórii Vatikánu, keď sa katolícka cirkev zúčastnila výstavby pravoslávnej cirkvi.

Tu sú relikvie svätého požehnaného Andrewa Simbirského. Turisti majú príležitosť navštevovať služby, ktoré sa konajú denne, a tiež vidieť ikonografické zobrazenia všetkých svätých Ulyanovsk Territory Adresa: Ulyanovskaya Street-2.

Športový a zábavný komplex "Leninskie Gorki"

Od 25. februára 2007 začal fungovať športový a zábavný komplex Leninsky Gorki postavený v Ulyanovsku, ktorý sa stal jedným z desiatich najväčších a najpopulárnejších zimných zábavných komplexov v Rusku. Na dvoch tratiach majú milovníci alpského lyžovania možnosť ísť s snowboardingom, s deťmi, aby mohli jazdiť na snehu na nafukovacom sánku, alebo len ísť po horách, dĺžku 650 m na športových lyžiach.

Komplex má odvaly, kde môžete získať akékoľvek športové vybavenie. Na Leninských kopcoch sa nachádzajú dva výťahy a špeciálny výťah pre deti. Vedenie komplexu neustále venuje veľkú pozornosť otázke zlepšovania služieb pre cestujúcich rôzneho veku.

Adresa: Stepan Razin je sestup - 33.

Čierne jazero

Územie Čierneho jazera, ktoré sa nachádza v okrese Zasviyazhsky Ulyanovsk, je veľmi obľúbené pre turistov a návštevníkov mesta. Toto jazero je súčasťou údolia rieky na ľavom brehu rieky Sviyagi. Jazero má otvorenú vodnú plochu o rozlohe dva hektáre a maximálnu hĺbku 2,5 metra. Vedenie mesta Ulyanovsk pre rekreáciu turistov otvorilo v roku 1993 ekologický park, ktorého centrom bolo Čierne jazero.

Turistické stôl, zatiaľ čo ponúka odpočinok na Čiernom jazere, zabezpečuje, že čas strávený v ekologickom parku ponechá príjemné spomienky.

Pin
Send
Share
Send
Send