Rusko

Hlavné atrakcie mesta Novorossiysk: fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Novorossiysk sa nachádza na brehu Čierneho mora Tsemessky Bay. História mesta začína ešte pred našou éru. Bol súčasťou Zlaté hordy, Janovcov a po páde byzantskej ríše sa stal súčasťou tureckej ríše. V roku 1838 prišli ruské vojská do zničenej tureckej pevnosti, 12. septembra dostalo mesto svoje moderné meno, Novorossijsk. Vo Veľkej vlasteneckej vojne pre mesto boli tvrdohlavé bitky, až do polovice septembra 1943, Novorossijsk nebol oslobodený od nepriateľa. Neskôr získal Novorossijsk titul hrdinu mesta.

Na konci jesene, v zime alebo na začiatku jari, veľmi silný vietor známy ako bór padá na Novorossijsk. Po prvé, teplota prudko klesá, potom nárast vetra. Tam sú časté prípady, kedy boli elektrické vedenia boli rozbité kvôli bora.

Novorossiysk Historické múzeum-rezerva

História mesta Novorossijsk je stará. Bolo niekoľkokrát zničené, na mieste zrúcaniny boli vytvorené nové budovy. Najcennejšie exponáty boli vybrané pre múzeum od roku 1894. Po druhej svetovej vojne bolo múzeum prestavané, väčšina ukradnutých exponátov sa vrátila.

Dnes je historické múzeum-rezervácia Novorossiysk čísla 9 objektovvrátane hlavnej výstavnej sály.

Adresa: ul. Sovetov, 58.

Pamätník "Malá krajina"

Tento pamätník sa venuje hrdinskej obrane Novorossijského z rokov 1942-1943. Jedna z pamiatok bola vytvorená v podobe lode, ktorá čiastočne prichádza na breh. Ďalšia pamiatka bola vytvorená v podobe pristávacej lode, vnútri tejto "plavidla" je pobočka Novorossijského historického múzea.

Adresa: Admirál Serebryakov nábrežie.

House Museum N.A. Ostrovsky

Po mnohých rokoch po Veľkej vlasteneckej vojne, v roku 1983, bolo otvorené dome-múzeum venované sovietskym spisovateľom N.A. Ostrovského. Atmosféra dvadsiatych rokov dvadsiateho storočia je tu znovu vytvorená, keď Ostrovsky pracoval na románoch Ako bola oceľ tvrdená a narodená búrkou.

Adresa: Vasenko-21.

Pamätník "V pamäti zaplavených lodí"

Tento pamätník je venovaný dramatickému podujatiu. Na jeseň roku 1918 v dôsledku Brestskej mierovej zmluvy malo Nemecko možnosť napadnúť Krymu. Lode Čiernomorskej flotily boli prevezené do Novorosijského, ale čoskoro boli potopené priamym pokynom L. Trockého.

Pamätník "Death Valley"

Vyhradená hrdinskej obrane Novorossijského. V komplexe:

  • Tzv. Studňa života - bol jediným zdrojom vody na obranu mesta
  • Panel mozaiky vo forme schematickej mapy
  • Pamätník z fragmentov škrupín, bômb a baní

Názov pamätníka je symbolický: kvôli neustálemu bombardovaniu z malty a kanónov, ako aj bombardovaním na zemi predmostí tam doslova nebolo miesto.

Adresa: ul. Novorossiyskaya - 25

Pamätník "hraničná obrana"

Tento súbor pamiatok je venovaný úlohe vojakov Červenej armády a obhajcom Novorossijského, ktorý nenechal nacistické vojská prejsť smerom na ropné polia Baku a Grozny. Jednou z pamiatok je nákladné auto, ktoré je prehnuté nepriateľským ohňom. Pamätník bol inštalovaný v blízkosti cementárne "október".

Adresa: ul. Sukhumskoe, 17.

Múzeum-krížnik "Michail Kutuzov"

Na jednom z lôžok námornej stanice Novorossiysk sa sovietska vojenská loď Michail Kutuzov, ktorá bola uvedená na trh na konci jesene 1951, dostala na večné parkovisko. Toto lodné múzeum má bohatú históriu, ktorá zahŕňa nielen vojenské kampane, ale aj iné udalosti: kozmonaut Y. Gagarin navštívil loď a natočil tu film s V. Vysotskom.

Adresa: Republika Novorossiysk Street, 2.

Sedem vetra

Neďaleko mesta Novorossijsk, na Andreevskom priechode, sa tiahne terén s názvom Sedem vetrov. Akonáhle tu bola reštaurácia na tomto priechode, ale uzavrela po tragédii na svadbe: odmietnutý priateľ ju zabil. Podľa povestí sa na tomto mieste pravidelne objavuje duch nevesty.

Pamätník námorníkov Čierneho mora

Pamätník v podobe torpédovej lode je inštalovaný na brehu zálivu Tsemesskaya. Táto budova je venovaná oslobodeniu Novorosijského z nacistických jednotiek v septembri 1943.

Adresa: ulice nábrežie admirála Serebryakova-19A.

Admirál Serebryakov nábrežie

Tento nábrežie je pomenovaný podľa admirála Lazara Serebryakova. Bol jedným zo zakladateľov Novorosijského a jeho prvého guvernéra. Mimochodom, na nábreží je pomník troch slávnych ľudí, ktorí založili ruské mesto: admirál Serebryakov, admirál MP Lazarev a nadporučík N.N. Raevsky Jr.

Adresa: Admirál Serebryakov nábrežie.

Pamätná fontána "Dať vodu"

Táto pamiatka bola postavená na nábreží v 70. rokoch, kedy systém zásobovania vodou začal pracovať v Novorossijsku a problém s pitnou vodou bol vyriešený. Pamätná fontána funguje. Podľa dlhej tradície musíte vrhnúť mincu do fontány a urobiť želanie, a to sa stane skutočnosťou.

Adresa: Republika Novorossiysk Street, 2.

Bar "Aqua"

Tento orientačný bod sa nachádza v obci Abrau-Durso, neďaleko mesta Novorossijsk. Barový dizajn je unikátny: jednopodlažná budova s ​​veľkým bielym stánkom v tvare bieleho kupola. Zaujímavé je, že v tomto bare sa pripravujú ryby a mäsové jedlá na ohni pred návštevníkmi.

Adresa: dedina Abrau-Durso, ul. Promyshlennaya, 19.

Heroes Square

Tento orientačný bod sa nachádza v centre mesta Novorossijsk. Okrem rozsiahleho parku je na námestie Heroes nainštalovaný aj pamätný súbor venovaný osloboditeľom vojakov Novorossijského. Zaujímavosťou je, že hudba orlojov Novorossijsk ozvú každú hodinu v blízkosti Večného plameňa. Tradícia bola položená v roku 1960.

Adresa: západný breh zálivu Tsemesskaya, medzi ulicami Rubin a Mira

Pamätné zbrane a vybavenie od druhej svetovej vojny

V blízkosti pamätného súboru "Malá Zeme" je ďalšia pobočka Novorossijského historického múzea. Exponáty - vybavenie a zbrane Veľkej vlasteneckej vojny.

Adresa: Pervomayskaya Street - 19 A.

Socha "študent"

Veľmi nedávno na jeseň roku 2009 bola pred Novorossijskou priemyselnou technickou školou postavená socha v podobe študenta. Táto myšlienka sa presunula zo Soči. Bronzový študent je celkom zábavný: v rukách knihy, atramentu s perom, akademickej čiapky na hlave, okuliare na nos.

Adresa: Rubin street 5.

Pamätník L. Utyosova

V okolí mesta Novorossijsk, na nábreží dediny Abrau-Dyurso, môžete vidieť pomník Leonida Utyosova. Slávny herec je zobrazený v úlohe pastiera, ktorý hral v slávnej sovietskej komédii "Jolly Fellows". Podstavec pamätníka je vytvorený gramofonovým záznamom.

Adresa: nábrežie Abrau-Durso.

Pamätné znamenie k mŕtvym 31. augusta 1986

Toto pamätné znamenie bolo nainštalované v Cape Doob v roku 1987. Odznak je venovaný tragickej udalosti, ktorá sa stala 31. augusta 1986. Motorová loď pre cestujúcich "admirál Nakhimov" opúšťala záliv Tsemesskaya v čase, keď sa na ňu dostala parná loď "Pyotr Vasyov". V dôsledku zrážky sa osobná loď dostala do vážnej dierky a po ôsmich minútach sa dostala pod vodu.

Adresa: Cape Doob.

záver

Novorossijsk je mesto s dávnou históriou. V meste a jeho okolí môžete vidieť veľa dôkazov o dlhoročných udalostiach. Život moderného mesta, jeho lode, morská romantika je tiež zaujímavý. Mesto Novorossijsk je turisticky navštevované najmä v lete.

Pin
Send
Share
Send
Send