Rusko

Hlavné atrakcie mesta Ryazan (s fotografiami a popismi)

Pin
Send
Share
Send
Send


V juhovýchodnom smere vo vzdialenosti 175 km od Moskvy je mesto Ryazan, ktoré je zaradené do zoznamu hlavných miest Ruskej federácie.

Toto mesto so svojou históriou priťahuje pozornosť nielen Rusov, ale aj zahraničných turistov, sa nachádza na pravom brehu jedného z najväčších riek na svete - Oka.

Ryazan je považovaný za jedno z najstarších miest Ruska, ktoré sa nachádza v centrálnej časti Ruska. V anále je spomenutý oveľa skôr ako Vladimír a Moskva.

Komplex Ryazanského Kremľa

Ryazan je dnes jedným z hlavných turistických centier s mnohými historickými pamiatkami. Pýchou obyvateľov Ryazanu je komplex Ryazanského Kremľa, okolo ktorého sa v 11. storočí začalo formovať a rozvíjať mesto Pereyaslavl-Ryazan, ktoré po niekoľkých storočiach premenoval na Ryazan. Komplex Kremeľ sa skladá z osemnástich hlavných historických budov.

Najznámejšie na území Kremľa sú: Katedrála Nanebovzatia a zvonica, ktorá sa nachádza vedľa katedrály.

V starej ruskej literárnej tvorbe "Príbeh zničenia Ryazan Batu" sa táto katedrála nazýva "Veľká cirkev".

Samotná katedrála, ktorá bola postavená na sedem rokov a začína v roku 1693 pod vedením architekta Jákoba Bukhvostova, je zdobená rezbami z bieleho kameňa. Pozoruhodná v tomto ozdobení je jemné vyrezávanie vzorov, ktoré sa neopakuje po celej fasáde katedrály a vtedy sa považovalo za jedinečnú ozdobu.

Adresa: Kremeľská ulica, 1a.

Archanjelská katedrála

Na území Kremľa sa nachádza archanjelská katedrála - jedna z najstarších budov v meste Ryazan. Dátum výstavby katedrály nie je známy, ale po podrobnom štúdiu dejín Ryazanu historici dospeli k záveru, že katedrála bola postavená v období XV - XVI storočia.

V katedrále je krypta vysoko postavených duchovných Ryazan. Po revolúcii v roku 1917 v katedrále bola výstava starovekého ruského umenia. Teraz je katedrála otvorená pre svoj zamýšľaný účel.

Oleg Palace

Palác Oleg je považovaný za najväčšiu civilnú budovu Kremľa. Princ Oleg Ivanovič Ryazanský, zástupca dynastie ryazanských kniežat, počas jeho vlády venoval veľkú pozornosť posilňovaniu vplyvu Ryazanskej krajiny. V paláci Olega v minulosti existovali rezidenčné komory ríazského duchovenstva.

Teraz v paláci sa nachádzajú historické expozície, neustále otvorené návštevníkom. Turisti poznamenajú, že palác, vďaka reštaurátorom, vyzerá majestátne v našich časoch.

Ryazan Cathedral Park

Cesta k Ryazanskému Kremlu vedie cez katedrálu Park. Turisti milujú chodiť po tienistých uličkách parku, chodia pozdĺž nábrežia rieky Trubezh, pravého prítoku Ob.

Park je umiestnený tak, že má niekoľko vchodov, ale turisti sa ponúkajú, aby začali chodiť cez park cez hlavný vchod - Triumphal Arch, postavený v 19. storočí, ktorý sa nachádza na centrálnom námestí mesta - na katedrálnom námestí.

Cirkev premeny

Prestaviteľský kostol Spasiteľa na Yare sa nachádza v západnej časti parku. V tomto okamihu bol raz drevený hraničný opevnenie. Táto kamenná stavba je kostol s piatimi klenbami a považuje sa za jeden z najkrajších kostolov v meste.

Kozáci Ryazan, ktorí sa aktívne zúčastnili na reštaurovaní a reštaurovaní kostola, pri vstupe do nej inštalovali monumentálnu budovu v podobe kríža na počesť 550. výročia Rajanských kozákov. Teraz v katedrále sú bohoslužby, ktoré môžu navštevovať turistov.

Kaplnka na počesť 900. výročia Ryazanu

V katedrálnom parku si turisti venujú pozornosť budove, ktorá zapadá do celkovej skladby parku - kaplnky na počesť 900. výročia založenia Ryazanu, ktorého výstavba sa začala v roku 1995 a v tom istom roku osvetlil arzidovský arcibiskup. Kaplnka je postavená tak

že zo strany pripomína bitku starovekej ruskej prilby. Na troch stranách na fasáde kaplnky sú pamätné tabule obsahujúce text najvýznamnejších udalostí v histórii Ryazanu.

Adresa: Cathedral Park.

Ilyinská katedrála (kostol svätého proroka Eliáša)

Prechádzajúc starým mostom, oddeľujúcim Kremeľ od mesta, turisti venujú pozornosť stavbe chrámu Ilyinskej katedrály postavenej v roku 1700 architektom Jacob Bukhvostovktorý viedol výstavbu tehlového chrámu na mieste dreveného kostola. V sovietskom období bola budova kostola prestavaná ako mestská prednášková sála.

14. septembra 2000, po reštaurovaní, bola zasvätená cirkev proroka svätého Eliáša a dnes každý zvonček chrámových zvonov spája každého v cirkevnej službe.

Adresa: Cathedral Square, 3.

Kazaňský kláštor

V centre mesta Ryazan je ďalšou atrakciou mesta, ktorá priťahuje pozornosť svojej jedinečnej krásy a vznešenosti - kazaňského kláštora. V dávnych dobách boli budovy chrámov postavené hlavne na počesť zázračných ikon. V druhej polovici 17. storočia bol postavený chrám na počesť ikony Kazaňskej Božie Matky, ktorá podľa pravoslávnych veriacich uvoľňuje smútok a prináša vieru do budúcnosti.

Na ortodoxnom sviatku Narodenia Krista v roku 2001 prebehla prvá cirkevná služba a v roku 2006 sa oživil kláštorný život v kláštore. V dôsledku toho bola otvorená Duchovná ženská škola. V súčasnosti sa tu konajú pravoslávne služby každý deň, na ktorom sa môžu zúčastniť všetci z počtu turistov a hostí mesta.

Adresa: Furmanov Street-56.

Solotchinsky kláštor

Historické pamiatky Ryazanu sa neobmedzujú iba na samotné mesto.

20 km od mesta Ryazan, na brehu rieky Solotchi, v obci Solotcha je Solotchinsky Narodenie Panny Márie. Zakladateľom tejto náboženskej budovy je princ Oleg Ryazan.

Legenda hovorí, že princ, ktorý obkľúčil svoje majetky, sa zastavil na brehu rieky Solotchi. Tam našiel dvoch mníchov, ktorí žijú v samote v drevených obydliach a robili modlitebné služby v drevenom kostole. Princ Oleg bol rozhodnutý vybudovať kláštor na mieste dreveného kostola. Budova bola postavená v roku 1390 a dostala meno "Dom Najsvätejšej Panny Márie". Od samého začiatku bol Solotinský kláštor považovaný za mužský kláštor.

V roku 1923 boli pozostatky kniežat Oleg Ryazan a John Theologian, pochované v kláštore, prevedené do provinčného múzea Ryazan. V rokoch 1920 - 1993 kláštor bol zatvorený a v roku 1994 kláštor začal fungovať ako náboženská ženská budova chrámu. V roku 2001 sa hrobka, v ktorej sa nachádzajú pamiatky kniežat, presunula z múzea na kláštor Solotchinsky. Turisti majú možnosť zúčastniť sa bohoslužieb a prechádzať územím architektonického súboru kláštora.

Sprievodcovia odporúčajú navštíviť existujúce budovy chrámu, ktoré sú zahrnuté v zozname atrakcií mesta. Tí, ktorí si želajú, môžu prehliadnuť interiér a obdivovať vznešenosť kláštora Spaso-Preobrazhensky, katedrálu a Borisoglebskej katedrály.

Všetky tieto budovy chrámov sú aktívne, a preto okrem inšpekcie je možnosť zúčastniť sa bohoslužieb a počuť úžasné hlasy cirkevného zboru.

Adresa: Kláštorské námestie - 1A.

Pamätník Sergeja Yesenina

V katedrálnom parku stojí pomník veľkého ruského básnika Sergeja Yesenina postaveného v roku 1975. Pred očami turistov sa objavuje postava básnika s roztiahnutými rukami a inšpiratívne čítanie jeho básní.

Pamätník je vyrobený zo vzácnej šedozelenej žuly, ktorá sa ťaží len v pamíroch. Pamätník je obklopený brezmi, horským popolom, javormi, milovanou a oslávenou básňou básnika.

Adresa: nábrežie Kremľa.

Dom-múzeum I.P. Pavlova

Okrem turistickej cesty je návšteva múzea, rodák z Ryazanu, fyziológ Ivan Petrovič Pavlov - prvý ruský nositeľ Nobelovej ceny. Vtedajší vedec bol postavený v rôznych mestách Ruska, ale hlavnou pamiatkou je Pavlovské kaštieľské múzeum v Ryazane, ktoré sa nachádza na ulici pomenovanej podľa vedca.

Turisti majú možnosť prechádzať územím komplexu nehnuteľností, ktorý pozostáva z dvoch domov, kúpeľov, všetkých druhov prístavov. To všetko sa dodnes zachovalo bez akýchkoľvek zmien. Sprievodcovia budú návštevníkom vystavovať unikátne exponáty týkajúce sa života a diela Pavlova. Turisti navštívia múzeum poznamenať, že na tomto mieste duchovný svet mimoriadnej osoby a svetoznámy vedec je úžasne jemný.

Adresa: ul. Pavlov-25.

Múzeum leteckej dopravy na dlhé vzdialenosti

Turisti v Ryazane majú možnosť navštíviť okrem múzea umenia Ryazan aj múzeum histórie vojenských vzdušných síl.

Toto je jediné múzeum, kde podľa dlhodobej tradície sú vodcovia kadetovia Ryazanskej vyššej leteckej školy. Generál Vasily Margelov.

Adresa: Belyakov Street, 9-a.

Zábavný komplex "Oka Pearl"

Tí, ktorí chcú relaxovať a odpočinúť, môžu navštíviť obec Polyany, ktorá sa nachádza 15 km od mesta.

Tu v každom ročnom období je vďaka zábavnému komplexu "Okskaya Pearl", ktorý je postavený tak, že je zaujímavý pre deti aj pre dospelých, je tu vždy veľa turistov. V zábavnom komplexe pod jednou strechou sa nachádza množstvo atrakcií. Najobľúbenejšie je vodný park "Gorki" s vodnými atrakciami. K dispozícii sú kaviarne a niekoľko reštaurácií na území komplexu pre hostí.

Adresa: Ryazanský kraj, Polyany

Skvelí ľudia z Ryazanu

Ryazanská krajina zrodila jediného veľkého muža. Konštantín Tsiolkovský, Ivan Michurin, hudobník Alexandr Alexandrov, Ivan Pavlov, Sergey Yesenin sa tu narodili a toto nie je úplný zoznam veľkého ryazanského ľudu.

Rozvoj cestovného ruchu v Ryazane

Nielen Ryazan, ale celý región Ryazan je bohatý na historické pamiatky. Regionálne vedenie to berie do úvahy a neustále venuje veľkú pozornosť rozvoju infraštruktúry cestovného ruchu, čo vedie k zvýšeniu toku turistov, ktorí zaznamenajú dobrú vôľu obyvateľov Ryazanu a pozorný postoj pracovníkov cestovných kancelárií, čím sa cesta dlhodobo ponecháva dobrý dojem.

Pin
Send
Share
Send
Send