Namíbia

Hlavné atrakcie Namíbie: zoznam, fotografie a popis

Pin
Send
Share
Send
Send


Namíbia je krajina nachádzajúca sa v juhozápadnej časti afrického kontinentu. Podľa zemepisných čŕt je územie krajiny rozdelené na 5 častí: púšť Kalahari, Namib a Bushveld, Veľkú vysočinu a centrálnu plošinu.

Všeobecne platí, že hlavná časť Namíbie je obsadená výškovými vrcholmi, najvyšším bodom je hora Königstein, ktorej výška je 2606 m, Na západnej strane sa štát umyje Atlantickým oceánom a jeho hlavnou vodnou cestou je rieka nazvaná "Orange".

Územie modernej Namíbie v rôznych časoch bolo súčasťou Veľkej Británie, Nemecka a Južnej Afriky. Postavenie nezávislej krajiny, ktorú krajina dostala až v roku 1990.

atrakcie:

Národné múzeum Namíbie

Galéria sa nachádza v meste Windhoek vo veľmi zaujímavej budove v jej architektonickom štýle. Môže byť jasne vidieť z ktoréhokoľvek miesta v meste, a to aj napriek tomu, že sa nachádza v jeho centre. Expozícia múzea pozostáva z 2 miliónov položiek, ktoré opisujú kultúru, históriu a charakter krajiny.

V samostatnej miestnosti nájdete domáce predmety miestneho obyvateľstva, prostredníctvom ktorých sa môžete oboznámiť s obyčajami tohto obyvateľstva. K dispozícii je aj špeciálna miestnosť pre malých návštevníkov galérie.

Nemecká pevnosť

Nachádza sa v druhej sále národného múzea Namíbie. Pevnosť je najstaršia budova vo Windhoku a jej vek sa zhoduje s vekom samotného mesta. Základný kameň nemeckej pevnosti bol položený v roku 1890.

Pôvodná budova mala malý rozmer, aj keď mala brániť mesto pred útokmi národov Nama a Herera. Začiatkom minulého storočia bola pevnosť rekonštruovaná a rozšírená a po storočí získala postavenie národnej pamiatky architektúry.

Múzeum mesta Swakopmund

Galéria bola otvorená v roku 1951 a položky, ktoré tvoria jej expozíciu, patrili Dr. Alfonsovi Weberovi. Múzeum bývalo zvykom zvykov, ktoré na začiatku 20. storočia vylúpili Nemci.

Neskôr bola budova obnovená a poskytnutá múzeu. Galéria je vybavená nádhernými panorámami morského dna a pieskovej púšte, rovnako ako polodrahokamy, staroveké zbrane, obrazy.

Miesto: Strand Street.

Swakopmundovo múzeum minerálov

Táto galéria sa skladá z niekoľkých hál. Tu vidíte obrovský počet rôznych druhov skál, kryštálov a minerálov, ktoré sa v krajine nachádzajú. Jedna z budov múzea je zdobená formou jaskyne. Hlavnou atrakciou galérie je kremeňový kremeň, ktorý je vo svojej veľkosti považovaný za najväčší na svete.

Hrad Duvisib

Táto budova sa nachádza medzi okrúhlymi červenými kopcami v blízkosti mesta Malta a bola postavená nemeckým baronom Wolfom za jeho manželku. Budova bola postavená z červeného pieskovca a materiály na výzdobu a interiér hradu boli prinesené z Nemecka.

Vonku je hrad veľká štvorhranná stavba vyzdobená medzerami a vežami. V súčasnosti je na hrade Duvisib otvorené múzeum, ktorého expozícia pozostáva zo zbraní, luxusných predmetov a obrazov, ktoré majiteľ hradu zhromaždil.

Cirkev kriskuskirche

Toto je hlavná svätyňa Windhoek, ktorú postavil nemecký architekt Redeker v roku 1907. Tento evanjelický kostol je miestom zjednotenia všetkých svetských farníkov hlavného mesta. Vzhľad chrámu vyzerá ako perníkový dom. Je vyrobená z pieskovca a všetky okraje budovy sú hladko zaoblené.

Veža kostola je korunovaná troma bronzovými zvonmi a výzdoba budovy je zdobená mramorom Carrara. V interiéri svätyne sa použili farebné sklenené okná, ktoré kostol prezentoval nemecký cisár Wilhelm II.

Mesto - duch Kolmanskop

Toto je opustené mesto založené v roku 1908 na juhu krajiny, kde sa nachádzali diamantové bane. Pri pokladaní železničných tratí sa našli diamanty. Po tomto objave sa už takmer pol storočia aktívne rozvíjalo a rozkvitalo. Tu postavili krásne zámky a vyrazili do luxusného života. Ale potom sa diamantové ložiská vysušili a celé obyvateľstvo opustilo mesto. Od roku 1980 tu bolo otvorené múzeum, ktoré je možné navštíviť len pred obedom.

Meteorit Khoba

Ide o najväčší meteorit nájdený na Zemi, ktorý je v kombinácii najväčšou tvorbou železa prírodného pôvodu. Bola zistená v roku 1920, kedy polárny farmár Jacob Hermanus poľoval pole. Odvtedy meteorit, ktorého hmotnosť dosahuje 66 ton, sa nachádza na farme "Hoba Fest", Jedinečnosť meteoritu spočíva v tom, že po páde nezostal žiadny kráter a že jeho povrch je plochý zo všetkých strán.

Národný park Etosha

Jedná sa o najväčšiu prírodnú rezerváciu v Namíbii, ktorá sa rozprestiera na ploche 22 tisíc km ², Bolo založené začiatkom minulého storočia, ale jeho plocha bola päťkrát väčšia. Názov parku je preložený ako "Veľké biele miesto" a samotná rezervácia obklopuje tektonickú depresiu "Etosha - Peng".

V parku je nádrž, ktorá je zdrojom pitnej vody pre miestnu faunu. Existuje obrovský počet zvierat, vtákov a plazov, z ktorých niektoré sú na pokraji vyhynutia.

Národný park Caudom

Táto divoká rezervácia sa rozkladá na ploche 4 tisíc km². Územie vôbec nie je dezinfikované ľuďmi, je však domovom žirafov, levov, slonov, divočiny a mnohých iných afrických zvierat. Okrem toho existuje viac ako 300 druhov exotických vtákov. V tejto suchom prostredí rastú len kaktusy, ťavovité tŕne a niektoré ďalšie divoké rastliny.

Národný park Mamily

Táto prírodná oblasť bola založená v roku 1990 a spája v jej zložení dva ostrovy - Nkasa a Lupala. Stávajú sa však ostrovmi iba počas obdobia dažďov, keď rieky, na ktorých prechádzajú, pretekajú cez svoje územie.

V období sucha žijú tu veľké populácie slonov. Okrem nich môžete vidieť žirafy, červené lichy, byvoly a niektorých ďalších predstaviteľov zvieracieho sveta.

Národný park Namib - Naukluft

Jedná sa o jednu z najväčších prírodných rezervácií na planéte, ktorá bola otvorená v roku 1979 a má rozlohu 23 km². Tu môžete obdivovať africké zviera, pozrite národný symbol Namíbie - rastlina velvichia mirabilis. Aj v parku Namib - Naukluft je veľké množstvo jedinečných prírodných pamiatok a v daždivých obdobiach tu letie veľké množstvo vtákov.

Národný park Bwabvato

Toto je najsuchšie miesto v celej krajine, kde žijú len tie zvieratá, ktoré sa prispôsobili tomuto podnebiu - hyenám, hadom, šakalom a iným. Vlhkosť tu prichádza vo forme hmly z Atlantského oceánu a prší od februára do apríla. Vďaka vetru sa tu tvoria vysoké piesočné duny, ktoré v niektorých miestach dosahujú výšku 300 m.

Národný park Skeleton Coast

Park zastáva pobrežnú oblasť od rieky Kunene po rieku Ugab. Turisti tohto parku lákajú svojou jedinečnou krásou. Tu sú nekonečné duny a pohoria. Pozostatky lodí sú roztrúsené po pobreží chráneného územia, čo svedčí o častých katastrofách, ktoré sa tu vyskytujú a ktoré spôsobujú vraky.

Údolie Mesiaca

Toto zaujímavé miesto sa nachádza pri ústí rieky Swakop. Počas obdobia dažďov rieka opúšťa svoje brehy a umyje mäkkú miestnu pôdu a zanecháva za sebou jamy a kopce rôznych foriem.

Šedá farba miestnej pôdy robí údolie ešte podobnejšiu ako povrch mesiaca. Údolie má najzaujímavejšie dojmy z turistiky, keď tu chodí pod mesačným svetlom.

Rezerva Cape Crosse

Táto prírodná oblasť, ktorá sa nachádza na úpätí v blízkosti mesta Swakopmund, je miestom pre pečate. Takmer milión týchto cicavcov žije tu. Niekedy sa šakali a hyeny snažia loviť. Výška párovacej sezóny týchto zvierat je najzaujímavejšou dobou ich pozorovania. Toto obdobie spadá na konci jesene - na začiatku zimy.

Pin
Send
Share
Send
Send